Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.5.2022, 10:57   #1
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom XMP/CPU problem

Tek sam uocio da sam pisao o mom problemu u totalni pogresan thread pa da lepo napisem ovde od pocetka kako je bilo.

Dakle odlucio sam da zamenim termalnu pastu na CPU. To sam radio X broja puta do sad i nije nesto sa cime se prvi put susrecem.
Prilikom skidanja desi se to da mi prelepi, najbolji stock Ryzen Wraith cooler iscupa iz socketa CPU. Ono sto oni stavljaju kao termalnu pastu je neki malter bio ja mislim.
Ocistio sve to lepo alkoholom, stavio pastu sve uredno jedno 100 puta s obzirom da mi je prilikom paljenja kompjutera Ez debug izbacivao gresku prilikom butovanja da ima problem sa CPU. I tamo tek iz 101 puta skidanja/stavljanja paste PC i X puta gledanja procesora da li sam iskrivio neki pin je proradio ( u kantu baciti svaki AMD stock kuler sa ovim *****ima od backplate-a).

Medjutim sad postoji drugi problem. Koji je mozda povezan sa ovim gore. Memorija mi radi na 2133mhz.
XMP je podrzan i do sada sam ga koristio, Medjutim sad kad sam ga ukljucio s obzirom da sam resetovao bios u pokusaju da popravim komp desava se to da mi se prvo ugasi PC na sekund pa se ukljuci pa jedno 4 puta resetuje i onda butuje sve lepo. Medjutim memorija i dalje radi na 2133. To se desava sa oba XMP profila. Napominjem da sam XMP vec koristio i da nisam menjao ram, tako da je ovaj RAM podrzan 100%.

Nista mi ne pada na pamet. Mislio sam da nije mozda CMOS baterija i da mi BIOS mozda ne sacuva izabarane paramatre ili da mi ih resetuje ali ne parametri su i dalje tu XMP je ukljucen.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 7 64bit mouse problem MiljanX Ostale komponente 3 1.7.2014 14:36
Windows 8.1 i problem sa Nvidiom. Spasavajte! Isko Operativni sistemi 11 8.3.2014 16:44
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem HDD Led Sija kao Sumanut (negasi se) King SRB Kvarovi 19 10.7.2013 7:21
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com