Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2008, 13:55   #101
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Problemi sa zvukom

I ja da se upisem u "listu strelaca"...

Ovako, posedujem Altec Lansing FX 5051E (ili sam posedovao?). To su 5.1 zvucnici, srednje klase (200e bili kad sam ih kupovao), i koji ne traze zvucnu karticu, jer imaju dekoder u sebi (tako sam ja razumeo). Kada se koristi preko USB-a, dekoder sam radi ceo posao, bez potrebe za zvucnom kartom. Naravno, mogu da se nakace i na zvucnu kartu pomocu kablova. Ja ih koristim (koristio?) preko USB-a, posto nikako da se nakanim da uzmem neki X-Fi.

U cemu je problem? Jutro sam ja lepo ukljucio komp i oni lepo poceli da shushte (normalna pojava, kada su ukljuceni). U jednom trenutku su poceli problemi sa strujom u stanu, ali samo na jednoj fazi, i to na kojoj su zvucnici (znaci zezala je struja na stekeru u koji su ukljuceni zvucnici). Onda je i nestalo struje na toj fazi, pa se vratila kroz desetinu sekundi (ja sam mislio da je ispao osigurac, ovako mi nista nije jasno). I zvucnici su radili posle dolaska struje. E sad pocinje,...

Otisao ja potom da doruckujem (klasika - bareno jaje, sir i paradajz) i dok sam nahranio morsko prase i macora desilo se nesto neobjasnjivo. Zvucnici su utihnuli! Znaci ja se vracam u sobu, sve radi, osim zvucnika. Proveravam steker - ima struje. Menjam steker, za svaki slucaj, opet nista. Vadim ih iz struje na pola sata, pa ponovo probam - i opet nista. Nema da se ukljuci zelena lampica. Nema shustanja!

Sad lepotani ne rade, garancija istekla, a ja se razmisljam da isutiram "bas", al je ipak mnogo tezak i siljat. Troubleshoot anyone?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 14:57   #102
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Možeš samo da se nadaš da pojačalo nije crklo. Međutim, čest slučaj je i da crkne osigurač unutar uređaja. Probaj pažljivo da otvoriš vufer i probaj da nađeš osiguraš (staklenu cevčicu). Obično je negde u blizini mesta gde kabl ulazi u kutiju.

Obično se korisite osigurači kod kojih se vlakno vidi kroz staklenu cevčicu i onda se dobro vidi da li je osigurač crkao. A postoje i oni kod kojih je cevčica ispunjena peskom, i onda mora da se proba instrumentom. Ili, da proba da se zameni "naslepo", pa ako proradi - super. Samo moraš da paziš da uzmeš potpuno isti tip osigurača. Dva parametra su bitna: struja i "brzina". Struja se daje u amperima ili miliamperima, a što se tiče parametra brz/trom, obično piše slovo F (brz) ili slovo T (trom) ispred amperaže. Recimo, piše F1A (brzi, 1A) ili T500mA (tromi, 500 miliampera).

Ponekad bude i više od jednog osigurača, pa treba sve ispitati. Ponekad je osigurač zalemljen, umesto da stoji na podnožju, a ponekad je u posebnom kućištu koje omogućava da se zameni bez otvaranja zvučnika.

Ako su ti zvučnici u Beogradu, mogu i ja to da ti pogledam ili možeš da me zoveš pa da pitaš za savet.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 15:34   #103
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Problemi sa zvukom

Obicno kad nesto pregori oseti se "miris". Ovde nista, ali bas nista.

Pravili su mi ponekad probleme, da su ukljuceni, ali nece da rade, ali pretpostavljam da je to do USB-a i windowsa (obicno bi proradili posle restartovanja).

Zvucnici su mi u Smederevu, ali mogu da se iscimam da ponesem pojacalo (koje je tesko i ima ostre ivice - fensi drvo). Osiguraci bi trebalo da postoje na svakom iole pristojnijem pojacalu, zar ne?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 17:26   #104
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam problem sa zvukom.Zvuk mi krcka kada pomeram misa ali i ume da krcka kad gledam neki video,pogotovo kada pojacam malo cuje se sustanje.U stanju mirovanja obicno se ne cuje nista...
Mislim da nije problem do zvucnika jer sam probao da ih prikljucim na drugi source i rade normalno.Moguce da je do zvucne kartice integrisane na maticnoj abit is7-e2.Da li bi stavljanje neke zvucne kartice resilo problem i da li bi valjalo da stavim ovu zvucnu kartu da mi zvuk bude normalan kao pre jer ne trazim nesto extra...?
http://itsvet.com/proizvod/genius-so...soundcard/41/8

moji zvucnici su 2.1 altec lansing atp-3 ako to nesto znaci,jer do sada je sve normalno radilo...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 9:57   #105
PlayMaker
Novi član
 
Član od: 30.6.2008.
Poruke: 27
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

zvuk mi se ne cuje na racunaru?????kako da ga instaliram nije mi instaliran daj te mi link ako postoji za instalaciju
PlayMaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 13:20   #106
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Problemi sa zvukom

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
Imam problem sa zvukom.Zvuk mi krcka kada pomeram misa ali i ume da krcka kad gledam neki video,pogotovo kada pojacam malo cuje se sustanje.U stanju mirovanja obicno se ne cuje nista...
Mislim da nije problem do zvucnika jer sam probao da ih prikljucim na drugi source i rade normalno.Moguce da je do zvucne kartice integrisane na maticnoj abit is7-e2.Da li bi stavljanje neke zvucne kartice resilo problem i da li bi valjalo da stavim ovu zvucnu kartu da mi zvuk bude normalan kao pre jer ne trazim nesto extra...?
http://itsvet.com/proizvod/genius-so...soundcard/41/8

moji zvucnici su 2.1 altec lansing atp-3 ako to nesto znaci,jer do sada je sve normalno radilo...
Do integrisane zvucne je, provereno.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ACHTUNG na korisnoj poruci:
stankefa (22.9.2008)
Stara 22.9.2008, 22:52   #107
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
ACHTUNG kaže: Pregled poruke
Do integrisane zvucne je, provereno.
hvala puno
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 9:33   #108
PlayMaker
Novi član
 
Član od: 30.6.2008.
Poruke: 27
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
PlayMaker kaže: Pregled poruke
zvuk mi se ne cuje na racunaru?????kako da ga instaliram nije mi instaliran daj te mi link ako postoji za instalaciju

a moj problem
PlayMaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 11:10   #109
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

@PlayMaker:

Nisi napisao dali ti je integrisan zvuk ili imas muzicku karticu, za bilo koje od ova dva moras da navedes model. I uz jedno i drugo si prilikom kupovine dobio diskove, na tim diskovima su ti driveri instaliraj to i imaces zvuk. Ako si kojim slucajem izgubio te diskove isto nije strasno, odes na sajt proizvodjaca i skines drajvere za tvoj model.
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 2:49   #110
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam problem: Kupio sam zvucnu Xtreme Gamer povezao instalirao drivere (vishe puta, razlicite) ali nikako nemam 5.1 zvuk (na Altec vs3251 zvucnicima) samo 2.0 tj. prednji sateliti rade ! A koliko vidim on ih ni nevidi u Volume Manager-u mi nudi da pojacam Left, Right + 6 pojedinacnih kanala(ch1, ch2...) Sta mi je raditi, poludecu sa integrushom mi je sve ok radilo !!!
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 3:13   #111
Geronimo.47
Novi član
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

deo pesama u mp3 formatu na mom racunaru radi korektno(i kroz winamp i kroz windows media player) a drugi deo koci, secka, krci(kroz winamp, ali se desi da pod windows media playerom rade korektno)...
racunar su mi slistili virusi, posle ciscenja i preinstaliranja sistema javlja se isti problem(driveri za integrisanu su korektno instalirani)... da li postoji nacin da oporavim tu muziku(btw - su virusi odgovorni za problem?)
imam asusovu P5K maticnu, sa integrisanom zvucnom, sto mi se cini da to nije toliko bitno...
Geronimo.47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2008, 19:02   #112
vlad1982
Član
 
Član od: 31.10.2005.
Poruke: 38
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vlad1982 Slanje poruke preko Yahooa korisniku vlad1982
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

imam Gigabyte EP35 DS3R plocu i na njoj integrisanu muzicku.Reinstalirao sam sistem i sada ne mnogu da instaliram drajver.Stalno mi prijavljuje da uspelo.
vlad1982 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 14:16   #113
Geronimo.47
Novi član
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

frka moze da bude u servis pakovima... neki se drajveri da bi bili instalirani traze servis pak 2, cak i 3...
Geronimo.47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2008, 16:26   #114
djomla82
Novi član
 
Član od: 26.11.2008.
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Ljudi pomagajte !!!
Imam plocu Asus M3A koja ima losu narav, naime radila je odlicno dok na jednom nije nestao zvuk,koristim integrisanu zvucnu, realtekov drajver stoji u kontrol panelu, i u audio propertis ali zvuka jednostavno nema, ne reaguje ni na vadjenje i vracanje bananice u jack-ove,radio sam sistem ali nista, nema promene, probao sam i najnovije drajvere ali opet nista, jednostavno nemam vise ideja.
Ako neko moze da mi pomogne nek to i ucini, puno sam mu zahvalan.
Koristim Windows XP sp 2 (probao sam i sp3, ali nista)

Puno hvala unapred
djomla82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2008, 16:53   #115
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
djomla82 kaže: Pregled poruke
Ljudi pomagajte !!!
Imam plocu Asus M3A koja ima losu narav, naime radila je odlicno dok na jednom nije nestao zvuk,koristim integrisanu zvucnu, realtekov drajver stoji u kontrol panelu, i u audio propertis ali zvuka jednostavno nema, ne reaguje ni na vadjenje i vracanje bananice u jack-ove,radio sam sistem ali nista, nema promene, probao sam i najnovije drajvere ali opet nista, jednostavno nemam vise ideja.
Ako neko moze da mi pomogne nek to i ucini, puno sam mu zahvalan.
Koristim Windows XP sp 2 (probao sam i sp3, ali nista)

Puno hvala unapred
Krajnje resenje ti je reinstall os-a.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2008, 17:32   #116
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Pretpostavljam da ono "radio sam sistem" znači da je reinstalirao.

Nije uopšte redak slučaj da audio čip na ploči crkne.
Ako ništa drugo ne pomogne, odeš i kupiš audio karticu. Nisu preterano skupe.
Naravno, pre instalacije isključiš (disable) ugrađeni audio iz BIOS Setupa.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 0:32   #117
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Da li neko moze da mi pomogne.Naime reinstalirao sam Windoes XP i instalirao sve drivere za DFI BloodIron plocu.Problem je sto nemam zvuk..Probao sam da odem na DFI sajt da skinem nove drivere ali sajt nije u funkiciji.Da li mi neko moze pomoci?Plizzz

Poslednja ispravka: pharaon.92.bc (13.12.2008 u 1:03) Razlog: Mikrofon je bio sa usb kamere.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 1:36   #118
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Pomoc plizzzz.Hitno mi je!
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 16:33   #119
teta maca
Novi član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Problemi sa zvukom

Jooooj Ljudi Moji Pomoziteee Upalila Sam Komp I Nemam Zvuka Uopce Pustim Pjesmu I Nista Ne Cujem A Pojacam...normalno Kad Mi Se Laptop Upali Nista Onaj Zvuk Od Windowsa...nezzz Sta Da Radim Ocajna Sam Pliizz Pomoziteee
teta maca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 17:47   #120
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Za teta macu i pharaona..resenje vam je da idete u control panel i da nadjete ako imate neki program za zvuk i podesavanja kao sto je meni realteek sound efect manager..znaci pogledate koji audio cip imate na ploci ili je realteek ili neki drugi..i da pokrenete to,zatim da ponovo pravilno prikacite sve zvucnike koje imate,oznacite u podesavanjima koji je sistem(2.1,5.1..) i da redom ubacujete jedan po jedan konektor..kada se konektor ubaci,pokaza ce se da je nesto prikljuceno i pitace vas sta je(front speakers,rear speakers,subwoofer,central,line in,mic in)
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
problem, zvuk

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS! PhaetoN Slobodni softver 3 6.12.2006 1:17
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra Boris B. Kvarovi 10 11.5.2006 3:42
SuSE(10 Eval) i Mandriva (Downl. Ed.) problemi sa Audio CD-ovima Vladimiros Slobodni softver 4 29.4.2006 15:47
Muka sa zvukom Miloš Zvuk na računaru 6 18.1.2006 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com