Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.11.2008, 19:48   #61
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
To ne mogu nikada da saznaju osim ako im ti ne kazes. Tamo gde sam ja kupio plocu rekli su mi da garancija ne prestaje da traje cak i kada fleshujes bios ploce sto sam ja i uradio cisto onako iz dosade.

Da li su ti na zadnjem delu kucista na vratancima zalepili neku nalepnicu sa kojom mogu da te provale da si otvarao kuciste ?
Hahaha,iz dosade,blago tebi ...ja sledim onu ,"ako radi , ne diraj nista" ili tako nesto...

Izgleda da su prosli put zaboravili da stave, posto sad ima jedna...Mada na proslom racunaru nisu stavili nijednu! Nego imam jos jedno pitanje, u turbo modu temperatura grafe mi je bila oko 53 stepena, a sad kad sam prebacio na normal je 60. Da li je to normalno?
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 19:59   #62
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Angry Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Hahaha,iz dosade,blago tebi ...ja sledim onu ,"ako radi , ne diraj nista" ili tako nesto...

Izgleda da su prosli put zaboravili da stave, posto sad ima jedna...Mada na proslom racunaru nisu stavili nijednu! Nego imam jos jedno pitanje, u turbo modu temperatura grafe mi je bila oko 53 stepena, a sad kad sam prebacio na normal je 60. Da li je to normalno?
Bre, to za temperaturu nisam siguran. Da li si proverio koliki su sada radni taktovi gpu i memorije grafe ? Da li je ta temperatura kada je opteretis necim ili na idle ?

Stavili su ti nalepnicu !? Epa stvarno su kr...eni. Sta naprimer da ti dodje neki ortak sa svojim hdd-om punog sa svim i svacim a ti nesmes da otvoris kuciste da ga prikljucis jer ces da izgubis garanciju. Stvarno su @#$@@!&*^&^R%^%R^$%$!!!!!!!!!!!

Uf, da sam ja u pitanju otisao bih kod njih da se raspravljam!!!! Glavu bi im otkinuo!!!! U mome gradu to niko ne radi GODINAMA. U racunarskim radnjama razmisljaju savremeno u smislu da predvide mogucnost razmenjivanja podataka sa hardovima. Mislim da to cak ni Pa..om ne radi.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 20:51   #63
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Ne znam sta se desava ,ali sad sam igrao crysis warhead impresivnih 50 minuta bez ikakvih problema, a kad sam izasao iz nje temperatura je i dalje bila 60-61 stepen. Da ,radni taktovi su se promenili ,750/950
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 21:23   #64
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Talking Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Ne znam sta se desava ,ali sad sam igrao crysis warhead impresivnih 50 minuta bez ikakvih problema, a kad sam izasao iz nje temperatura je i dalje bila 60-61 stepen. Da ,radni taktovi su se promenili ,750/950
Igrao si krizu 50 minuta bez restarta i cudis se sta se desava !? Verovatno su tvoji problemi kao rukom odneseni. Da li si smanjio i brzinu ram memorije sa 1066 na 800 ?

Sto se temperature tice taj program sto koristis za ocitavanje temperature grafe probaj da deinstaliras i ponovo instaliras.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 23:06   #65
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Nisam smanjio brzinu ram memorije... Jedino sto moze da bude je sto sam prebacio grafu sa ultra moda na normal...Sada radi ko' sat...mada treba jos malo da ga cedim da bi bio siguran
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 23:32   #66
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

E to za temperaturu, ja imam problem sa time, kartica radi na def. vrednostma a greje se u PM 50c je kad neigram nista a dodje skoro do 90c kad igram nesto E i da te pitam, ja sam gledao 4870 bile su i od 1024 i od 512 i ona od 512 je bila skupja, jesi li ti to imao priliku da uporedis u ponudi? 512 je bezobrazno skupa, 26k!
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2008, 0:36   #67
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Ne znam gde si ti gledao cene, ali Gainward HD4870 512MB je 22.789,08, a Gainward HD4870 1024MB je 24.981,56 (u ovoj radnji u kojoj sam ja narucio). Ovu sa 1024mb sam narucio zato sto je neznatno skuplja od ove sa 512 ,a tek kasnije sam video da ima dva biosa, da je kuler bolji i da moze broj obrtaja da se regulise za oba kulera i tako jos neke sitnice. A i svejedno je posto slabo sta moze da uposli ovih 1024MB...

E da, ja sam sad gledao na sajtu cene...kad sam prvi put narucio ovaj racunar (da, prvi put !!) cena mu je bila 65.000...Posle dva dana zove prodavac kaze cena porasla na 75.000...ja reko jeste vi normalni ,i otkazao kupovinu...tako da je moguce da su cene sad vece ,a oni nisu apdejtovali sajt

Poslednja ispravka: GordoN (16.11.2008 u 1:20)
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2009, 22:46   #68
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

E ljudi ,sa novom godinom stigli i novi problemi! Jutros se budim racunar izgasen, ja da upalim ono nece! A ima nalepnica pozadi ,pa ne mogu da otvorim... Znaci nista se ne desava kad pritisnem power dugme.Menjao sam kabal za napajanje, ukljucivao direktno u steker na zidu, posto je ranije bio na produznom kablu i nista...Samo cisto da potvrdim ,to mi je napajanje crklo zar ne? Mislim, sta bi drugo moglo da bude?

Znaci bezveze sto se desilo kada sam spavao, pa ne znam sta je prouzrokovalo kvar...A nije nista radio racunar, samo se skidao jedan torrent...

Poslednja ispravka: GordoN (3.1.2009 u 22:57)
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 4:38   #69
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

ako je pod garancijom, nosis lepo u servis i kazes im da ga pred tobom upale 3x za redom, ako hoce da se upali onda je nesto do struje u tvojoj kuci, ako nece, znaci neka se oni sa njim zezaju.

Naravno mozes pre toga da ga odneses kod nekog ortaka da probas to sa ukljucivanjem.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
GordoN (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 13:49   #70
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Možeš da probaš da pre paljenja izvučeš na nekoliko minuta strujni kabl iz kompjutera, zatim ga vratiš i probaš da uključiš.

Ako to pomogne, a i u buduće kompjuter bude radio kako treba, onda je to samo neko privremeno "zaglupljivanje" i sve je u redu. Ako se problem i dalje javlja (iako se rešava vađenjem kabla), onda najverovatnije nije ispravno napajanje.

U svakom slučaju, ako je kompjuter pod garancijom, nemoj previše da se gnjaviš (mada ipak treba da proveriš da li ti vađenje kabla rešava problem za stalno), već nosi računar u servis, kao što su ti i savetovali.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
GordoN (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 16:11   #71
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Naravno ,nosim sutra u servis nego reko ako je bas nesto glupavo pa da pitam,a kabal je bio izvucen celu noc ,tako da nije takvo zaglupljivanje

Hvala u svakom slucaju
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični) Alex82 Kvarovi 10 6.11.2009 19:39
Milion besplatnih fotografija! A M G Zanimljive Web lokacije 0 15.3.2007 23:17
Odlicna stranica za resavanje problema OS-a firefly Zanimljive Web lokacije 0 18.2.2007 11:59
2 problema sa sinhronizacijom makiem Foto i audio/video 1 7.1.2007 22:24
Dva problema mmn2911 Kvarovi 1 5.6.2006 20:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com