Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2007, 14:34   #21
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Čekaj malo, to je TFT monitor. Tu menjanje osvežavanja treba da nema veze, jer on radi onako kako hardverski mora, zar ne? Dakle, moguće da to što si nasvirao osvežavanje u dravjerima ne izaziva željeni efekat, nego gremlinski efekat

Probaj ti da to smanjiš i vidiš šta će da se desi. U svakom slučaju, ništa ne možeš da pokvariš.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 15:29   #22
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

moj savjet ti je da zamijenis monitor, pa ako se isti problem bude ponavljao, onda gubi zivce i trazi sta je problem...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 19:27   #23
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
sasha vukelic kaže:
moj savjet ti je da zamijenis monitor, pa ako se isti problem bude ponavljao, onda gubi zivce i trazi sta je problem...
Probao sam to jos ranije
@sasha
Kako ne mogu da ti objasnim da monitor 100% radi? Sto da cekam 2 meseca da mi ga vrate? Siguran sam da je OK! Evo mozda je i 10 dana proslo kako ne pravi nikakav problem a to od pocetka nije radio kod sestre. U krajnjoj liniji, neka ostane njoj dok ne uzmem drugu graficku pa cu da ga probam. U medjuvremenu cu da proverim da li je do moje i gotovo.. Ne znam sta mi drugo ostaje...
ponestalo mi je drugih ideja
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 21:58   #24
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
polarnimeda kaže:
Kako ne mogu da ti objasnim da monitor 100% radi?
pa nema to veze sto ti radi kod sestre... glavno je da ne radi kod tebe kako treba!! koliko vidim, ubio si se od trazenja problema, ali neuspjesno, tako da sam skoro 99% siguran kada bi uzeo neki drugi monitor, da bi ti radio ispravno... dodjes fino u prodavnicu i kazes: "ne radi mi kako treba... treperi slika..." oni mozda isprobaju monitor kod sebe i bude sve ok i ti onda kazes "probao sam svoj stari monitor i radi super" i dodas: "i monitor od druga i radi kako treba". ne moras ti njima govoriti da ti radi ok kod sestre.
i ne moras "cekati" na novi monitor... uzmes odmah nesto sto imaju na stanju!
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 10:31   #25
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Mozda imas izvor el.magnetnih smetnji. Da nemas blizu neki kabal pod naponom ili el.motor, ili komsija pali usisivac ili ne znam sta jos. Kablovi bi trebalo da su zasticeni, ali mozda je tvoj kabal ostecen. Mozda je probio neki elektrolit na tvojoj grafickoj...
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:01   #26
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

To mogu da proverim prebacivanjem kompa kod sestre... Ako tamo monitor radi na mom kompu onda je nesto do moje "sobe", a ako ne radi, onda je do graficke... Samo sada me sve mrzi da to obavim, ali moracu uskoro.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 0:20   #27
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Ljudi, malo je poceo da mi treperi i OVAJ DRUGI (CRT) MONITOR!! Definitivno graficka????
Znam da nije do software-a jer sam radio format jednom ili dva puta!
MAmu im- valjda ce da mi zamene graficku- ostala mi je njena garancija u radnji u kojoj sam uzeo komp kada sam je nosio da reklamiram NEc-ov DVD/RW!! Ne znam sta da im ponesem kao dokaz... Mozda kutije...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 1:46   #28
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
polarnimeda kaže:
Ne znam sta da im ponesem kao dokaz... Mozda kutije...
pa ponesi racun, ne treba ti nista drugo...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 1:56   #29
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

e sad jedno pitanje od mene...imam 17" LiteOn monitor CRT...otprilike svaki dan moram da idem na degauss zato sto slika bledi,posle degaussa slika je u redu neko vreme. Monitor mi stoji skoro na kucistu (osim sto je izmedju hrastova daska) debela 10cm )pa da nije to razlog smetnjama....
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 4:00   #30
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
sasha vukelic kaže:
pa ponesi racun, ne treba ti nista drugo...
Pederasi mi racun priheftali za garanciju Kada sam im ja (som!) ostavio! Mada zvao sam ih da pitam sta cu ako mi zatreba garancija koje su se oni sami resili i oni su ozbiljno rekli da nije frka ni da donesem kutiju kao dokaz (jer na njoj postoji serijski broj pa mogu da provere)!? Voleo bih da mogu da doplatim i dobijem neku drugu graficku Probacu vec.....
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 11:01   #31
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
Peruzzi kaže:
e sad jedno pitanje od mene...imam 17" LiteOn monitor CRT...otprilike svaki dan moram da idem na degauss zato sto slika bledi,posle degaussa slika je u redu neko vreme. Monitor mi stoji skoro na kucistu (osim sto je izmedju hrastova daska) debela 10cm )pa da nije to razlog smetnjama....

Probaj da skloniš monotor na par dana od kućišta pa vidi šta se dešava. Vjerovatno znaš da se oko svakog provodnika kroz koji se kreće struja stvara el.magnetno polje. Tako da ti i kablovi koji se nalaze u blizini monitora mogu predstavljati problem.

@CITAT:
Hrastova daska debela 10cm. ????
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 12:30   #32
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Hrastova daska....Primitivni racunarski sto...
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 13:42   #33
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
JovanK kaže:
Hrastova daska debela 10cm. ????
Pa dobro, ne zna čovek terminologiju. To se nije daska nego fosna
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 13:56   #34
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
VojaM kaže:
Pa dobro, ne zna čovek terminologiju. To se nije daska nego fosna
GREDA

Šalu na stranu, pa ta "daska" nije neka zaštita od magnetnih talasa.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 16:38   #35
Melted
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 65
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Za divljanje crt monitora je krivo elektro magnetno polje. meni je masina za ves bukvalno na 70 cm od monitora samo ih zid odvaja i kad radi na centrifugi slika mi drhti. Znaci pomeri ga od kucista, zvucnika itd. Posebno od woofera. E da, za tft ne znam sta bi moglo da bude, mozda mogu da smetaju kablovi koji su preblizu kablu od tft-a a mozda imas problema sa strujom ako je graficka citava. U svakom slucaj prenesi svoj komp pa probaj u drugoj sobi.
Melted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2007, 21:27   #36
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Evo mene opet- sa savetom za sve kojima se pojavi slican problem.

PROMENITE JEEEBENI STEKER!! Kada sam prebacio monitor na POSEBAN steker (nije vise na 5-strukom razdelniku)- poceo je da radi NORMALNO! Nisam siguran da li sam u ovom slucaju promenio i stujni krug, ali svakako u tom pravcu treba traziti resenje!

Ranije sam mislio da monitor uglavnom radi i da je blago primetno treperenje normalno kada gledas monitor sa strane. Takodje sam mislio da je OK ako malko treperi na 60Hz ili dok se dize win... Ali ocigledno je da ni tada ni to nije bio pravilan rad- tek sada SVE RADI SAVRSENO. I na 60Hz, i dok se dize, i iz svakog ugla- ma ko fotografija "Testiran" je 4 dana, mada se vec prvog moglo zakljuciti da je sve u redu. Bas sam happy Hvala svima jos jednom
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2007, 21:07   #37
markart
Novi član
 
Član od: 27.1.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

i ja imam philips 170s takodje treperi u cemu je problem?
markart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2007, 21:40   #38
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
markart kaže:
i ja imam philips 170s takodje treperi u cemu je problem?
Pa brate sve sam napisao! P R O M E N I _ U T I C N I C U.
Nisam siguran da li to ujedno mora da bude i promena strujnog kruga, ali u tom pravcu treba traziti resenje- bar je u mom slucaju bilo tako.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2007, 10:13   #39
dvocevka
Član
 
Član od: 3.2.2006.
Lokacija: KG
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Sta si uradio sa tim monitorom?Planirao sam da ga kupim na istom mestu gde i ti ali...Kako ti se pokazao,osim tog famoznog treperenja koje si resio?
dvocevka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2007, 23:47   #40
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Osim toga mi je fenomenalan. u ovom trenutku osecam da se nikada ne bih vratio na CRT... A on je inace (Philips 170S) u drugim radnjama oko 200e...
Inace od pocetka je radio na kompu moje sestre savrseno, i isto tako kod jednog ortaka... Samo je mene zezao- dok nisam promenio uticnicu. Sada evo vec 7-8 dana radi savrseno! I ubedjen sam da ce nastaviti, jer kada mi je ranije pravio probleme, u svakom trenutku je bio cudan u odnosu na sadasnju stabilnost... da se tako izrazim Pa ima garanciju 3 godine, jbg...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com