Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2008, 0:54   #221
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Meni se nesto slicno desavalo i ispostavilo se da sam iskrivio pin na vga konektoru. Da bi bio siguran moraces da probas drugi monitor ili da taj prikacis na drugi komp, ovako moze samo da se nagadja...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 8:20   #222
zlaja_ks
Novi član
 
Član od: 4.5.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Wink Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Acid kaže: Pregled poruke
Ploca gigabyteova GA-MA69VM-S2 sa integrisanom grafikom ATI1200,Vista ultimate 32bit OS,1gb memorije i amd 3200+ cpu a monitor matori dinosaurus philips 107e CRT....

Monitor ima samo crvenu ili pink drecavu boju ne mogu nikako da podesim boje,RGB podesavanja su u redu,probao sam sve opcije u monitoru i 6500k i 9000k i josh neke user mode da podesim medjutim nista....do pre dva dana je sve radilo normalno ovo se odjendom pojavilo.....

Skidao sam kabal sa integruse ponovo ga prikljuchio ista stvar cimao kabal malo levo desno i sl bez promene,promenio i utichnicu i produzni kabal i napojni kabal za monitor i nista nista....

Reinstalirao sam drivere a posle toga jos veci haos....boja i dalje crvena i pinka a kada pritisnem dugme za gasenje mashine prvo dobijem BSOD a onda se komp samo resetuje ne mogu nikako da ga ugasim....

Ako skinem drivere koje sam instalirao monitor ima samo crvenu i sivu boju i 800*600 jedinu opciju za rezoluciju....

Da li je ovde monitor riknuo ili je problem u integrushi....

Nemam trenutno mogucnosti da proverima na drugom monitoru i sa drugom grafichkom pa zato pitam....
Ocigledno je da ti je u prekidu prikaz zelene boje pa kvar moze biti ili kabl pc-monitor,ili obzirom na starost da je greska na plocici na ekranu monitora (ako znas da lemis otvori monitor i prelemi kontakte na plocici koja je na samom ekranu monitora) i to ili se neka komponenta razlemila(najverovatnije) ili je zavrsila sa svojim radnim vekom.

Detaljno proveri kabl (savijanjem) i iglice (kontakte) na njemu,ili ovo umutar monitora.A problem sa rezolucijom je zbog drajvera , pa najpre deinstaliraj drajvere i onda ponovo ih instaliraj.Srecno u pokusaju !
zlaja_ks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 14:55   #223
hotmint
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam grafiku ATI 9600 pro na 256 i monitor philips 190v tft.Problem se javlja na monitoru.Naime radi se o tome da se menu buton koje se nalazi na monitoru samo pali i pojavljuje na monitoru na svakih par sekundi!Desava se da se boja ili kontrast sama regulise !A cesto mi se pojavljuje i poruka OSD MAIN CONTROLS LOCKED ili ponekada i UNLOCKED isto na par sekundi po sredini monitora!Da li neko zna u cemu je problem?Hvala
hotmint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 21:44   #224
Acid
Član
 
Član od: 18.9.2007.
Poruke: 188
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
zlaja_ks kaže: Pregled poruke
Ocigledno je da ti je u prekidu prikaz zelene boje
Bravo!

Upravo to sam i ja danas provalio kada sam cackao monitor....nigde nema zelene boje....

Jedinu zelenu boju koju sam video je kada sam otvarao meni monitora da tamo podesim boju ili kada sam skidao monitor sa grafichke pa kada je isla ona poruka "check signal cable"....

Ovo sa BSOD sam reshio instalacijom novih drivera za vistu i sada je sve u redu a monitor cu da vidim da li vredi da se servisira ako ne u djubre cu da sibnem i idem devojci da kupim TFT jer je to ipak njen komp

Javicu sta je bilo.....
Acid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 1:26   #225
zlaja_ks
Novi član
 
Član od: 4.5.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Wink Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Acid kaže: Pregled poruke
Bravo!

Upravo to sam i ja danas provalio kada sam cackao monitor....nigde nema zelene boje....

Jedinu zelenu boju koju sam video je kada sam otvarao meni monitora da tamo podesim boju ili kada sam skidao monitor sa grafichke pa kada je isla ona poruka "check signal cable"....

Ovo sa BSOD sam reshio instalacijom novih drivera za vistu i sada je sve u redu a monitor cu da vidim da li vredi da se servisira ako ne u djubre cu da sibnem i idem devojci da kupim TFT jer je to ipak njen komp

Javicu sta je bilo.....
To sto u osd ima zelenu boju ne utice na sve ono sto sam napisao, a ideju da devojci kupis lcd monitor pozdravljam .

Ps. Pazi da ne pocne vise da gleda u monitor no u tebe
zlaja_ks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2008, 18:10   #226
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam neku liniju sa leve strane monitora koja se drmucka a najviše se vidi kada je ekran crn. Evo slikao sam pa da vam pokažem samo što se in real life vidi više nego na slici.



Linija je providna ali se drma. Ako sam to lepo objasnio. Mislim da ima još dve manje ali ova je bas velika. Monitor je SyncMaster 793DF (katodni Samsung). Jel to znači da mu došao sudnji dan? Vršio sam skoro i kalibraciju monitora pa da nije i zbog toga?
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2008, 21:59   #227
zlaja_ks
Novi član
 
Član od: 4.5.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Wink Re: Problemi sa monitorom

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Imam neku liniju sa leve strane monitora koja se drmucka a najviše se vidi kada je ekran crn. ........ Jel to znači da mu došao sudnji dan? Vršio sam skoro i kalibraciju monitora pa da nije i zbog toga?
Ma nije, samo treba zameniti par elektrolita (kodezatora) i sve ce biti ok.
zlaja_ks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zlaja_ks na korisnoj poruci:
DarkNemos (9.5.2008)
Stara 3.6.2008, 21:40   #228
NIDZONSON
Veteran
 
Član od: 10.8.2006.
Lokacija: Sremski Karlovci
Poruke: 614
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NIDZONSON Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZONSON Slanje poruke preko Yahooa korisniku NIDZONSON
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Treba mi pomoc,kada igram igre( wow,dota..) trepti mi slika na monuitoru i pojavljuju mi se neke linije (monitor : Philips HUDSON 17inchO8 1280x1024@75HZ) medjutim menjao sam resresh rate na 60,zatim resuluciju smanjivao ali nista! komp mi je nov i ne verujem da mi je vrisnula graficka niti monitor. Dakle ima nekog resenja? Pomoc molim!!!

Poslednja ispravka: NIDZONSON (3.6.2008 u 22:06)
NIDZONSON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 23:53   #229
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

desava mi se tj. desilo se dva puta da kada upalim komp ,on se normalno boot-uje ali kada treba da dodje welcome screen na monitoru mi pise
video cable conected? i onda moram da ga ugasim i ponovo upalim da bi normalno uso tj pokazao sliku

napominjem da kada upalim monitor dobijem isto ovako pitanje dok ne pritisnem dugme na kucistu (tako je kada ga upalim od kada sam ga kupio tj. ima vec tri godine )

e sad do cega moze biti ovo ???

sve je pravilno prikaceno proverio sam .....

tnx
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 0:00   #230
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Jesi li probao clear cmos? Mislim da ces morati da flesujes bios.

Procitaj ovo. To je za Asus ploce od lika koji radi za Asus. Kako da sredis to.

Spoiler za ma koji spoiler:
i just recieved this from asus but i need help understanding it
First of all..this is called a 'hot swap', where you use a working machine to help you reflash the dead chip in that other machine. Very tricky, and can render both machines dead.

Dear Customer :
Thank you for contacting ASUS Customer Service.
My name is Sean, and I would be assisting you today.
Please use crashfree BIOS function of A7V600 to reflash the BIOS to try.
You can Do like the followings to reflash the BIOS.
a. Find a good computer.
b.Use a pure floppy disk, use the dos command "Format a:/s " to create a bootup disk, copy the aflash.exe and the bios file to this disk.
In this case, you boot another machine to a command prompt..either with a boot disk or by holding the ctrl key (win9x only). Once at a C: prompt, you place a new or clean diskette in the A: drive and type format a: /s this creates a boot disk that does not have other garbage on it that will prevent a flash from happening.
c. Shut down the good compute and raise the bios chip on the motherboard, then just put the pins touched on the socket.
Here you pry up on the BIOS chip on both motherboards to where they are just touching their contacts in the socket (pray that they are both in a socket).
d. Power on the good computer and enter DOS, Change the raised bios chip from your have problems computer.
with the chips raised up in their sockets, place the boot diskette you just made in the A: drive of the working machine and boot to an A: prompt. They didn't tell you each step properly because after making the boot disk, you must also add the flasher utility and the BIOS file to it.
e. Load the aflash.exe and flash the bios.
At this point, you execute the flasher utility by typing its name..you will then have a screen with the flasher utility presented. At this point, you gently remove the BIOS chip from the working motheboard..TAKE CAREFUL NOTICE OF THE WAY IT COMES OUT...IT MUST GO BACK THE SAME WAY. There is a mark on one end...be sure that mark goes back into the socked at the same place. Now, remove your bad chip and put it in the socket where you just removed the other good one...look closely for that mark...do not get it turned around wrong..once in the socket, go ahead with the flash...after the flash..wait 2 - 3 minutes to be very sure it is finished writing.

On many motherboards there will be a jumper that the user must remove before a flash can happen..other and newer motherboards have this in the bios..so, either way, you must look for a jumper or in the BIOS of this other working machine..get it set correctly before you attempt a flash.

Assuming you have been successful so far, shut the second computer down, and return the chips to the correct motheboards...being very certain the chips are going into the sockets correctly.
NOTE: Be careful do not make the pins of your bios broken. YOU can also contact the local reseller to help you to do this things if you can not do it.

The motherboard you will use to reflash your chip should be of the same general age..maybe in the last 2 -3 years..older socket 7 boards and early socket A boards will possibly have a different chip and socket..meaning they will be wired differently
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
culer (26.7.2008)
Stara 26.7.2008, 0:34   #231
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

probacu sa cmosom

al zasto bi morao da flesujem BIOS ,kada je do sada sve radilo normalno ,nisam ubacivao neke nove komponente ili slicno

ako cmos ne upali ,onda cu da radim ovo (lici komplikovano)\


tnx&javljam sta je bilo
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 0:36   #232
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Aj , i jeste komplikovano, 50% nisam razumeo. Mozda kad bih citao polako... Ne znam. Za*ebano, pa lako moze da se nesto zezne. A znas sta se desava kad zeznes bios. Ne znam da li bih ja tako nesto kod sebe radio.

Poslednja ispravka: dzonihsv (26.7.2008 u 1:15) Razlog: big-bih ;D
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
culer (26.7.2008)
Stara 26.7.2008, 11:21   #233
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

samo da dopunim ovaj problem ,znaci sada me ponovo vrati na
no signal video cable connected ? ali se 3sekunde posle toga komp sam restartuje i ponasa se ko da sam stisnuo F8 ,tj, ono mogu da biram safe mod i to ,i ja biram start windows normaly i on normalno dodje do welcome screen-a
pa pomisljam da ovo moze biti neka sistemska greska ...
sta vi mislite ?
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2008, 15:10   #234
Rory_Galla
Novi član
 
Član od: 24.4.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Problemi sa monitorom

Mislim da moj problem nije vezan za monitor, ali ne mogu da nadjem blizi topic. Posle gasenja nekog programa kao da mi se uvecao ekran, kao da ga gledam preko lupe. Pritom, stvar NIJE u rezoluciji. Bilo kako bilo nije za gledanje. Ne mogu da ga podesim ni preko Desktop/Properities..., ni preko monitora, nikako. Hvala unapred R.
Rory_Galla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2008, 15:21   #235
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
rapsod kaže: Pregled poruke
Imam problema ne bas sa monitorom nego sa paljenjem istog. Naime komp nece da ga upali. Desavalo se da odjednom se ugasi iz cista mira i da se nemoze upalit. Jeli to problem sa grafikom ili sa monitorom?
Proveri kabao koji spaja graficku i monitor.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2008, 11:50   #236
danijeldanijel
Novi član
 
Član od: 30.8.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ljudi imam problem...
Imam LCD monitor, doduse malo stariji Panasonic PanaFlat LC50S rezolucija 1024x768 fh 60.2kHz fv 74.9Hz i sve ja radilo kako treba, i odjednom je slika postala zatamljenija tako da iz pojedinih uglova se dosta tesko vidi sta je na ekranu. Ponekad treperi, onako se "bori" svetlo i tamno, ali i kada to prestane opet ista prica, ostaje onako zatamljeno.
Da li mogu sta sam da uradim, ili mu servis ne gine?
danijeldanijel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2008, 12:37   #237
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

uff cuo sam za slicne probleme ,a ija sam imao nesto slicno na TVu ,servis ne gine , meni nije skupo izaslo pa nece valjda ni tebi ... trebada se menja nesto sto je na ivicama ako se ne varam .... da nisi cuo mozda neku mini eksploziju pre nego sto je to poelo da se desava ,ovo se meni vise puta ponavljalo i slika se sirila van ekrana po ivicama!
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 14:38   #238
Eris
Član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 487
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 103 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam Samsung SyncMaster 959NF i mnogo je mracan jos otkad sam ga kupio (to je bilo davno xD) Probao sam sve (bar ja tako mislim) ali je sad postalo nepodnosljivo mracno... nemogu da igram igre... u kojima ima bar malo senke od drveca ili necega... nije da se nista ne vidi al ono....
Imate li neku ideju, dok ga nisam polupao xD ?
Eris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 3:09   #239
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa monitorom

^Imam i ja isti monitor. Tačno je da je prilično mračan po defaultu, ali meni to prilično odgovara, oćoraveo bih da je svetliji jer dosta vremena provodim gledajući u njega! LM, kad igraš igre, uključi opciju Highlight, ona povećava kontrast i brightness monitora na max. Takođe možeš da probaš da se igraš sa temperaturnim podešavanjima boja (znaš ono 6500K, 9300K i sl.). Tako će boje biti toplije ili hladnije, pa samim tim i nešto bolja/slabija vidljivost kada ima mračnih površina.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Eris (11.9.2008)
Stara 13.9.2008, 13:27   #240
sholy
Novi član
 
Član od: 13.9.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problemi sa monitorom

Imam monitor Samsung 971p. Pre par dana nesto cudno je poclo da se desava sa njim. Kad god sam upalio monitor on je poceo vidno da treperi (kao oni stari monitori sa katodnom cevi, da te oko zaboli posle 2 min gledanja u njega) i smanjilo mu se osvetljenje. To treperenje i slabo osvetljenje je trajalo nekih 30-40 sec, posle cega monitor pocne da se ponasa najnormalnije (prekine i treperenje i osvetljenje se vrati na normalu) i sve radi najnormalnije. Ova pojava se uvek desavala kad god bi ukljucio monitor posle duze pauze (otprilike posle pola sata). Monitor se tako ponasao 2-3 dana. Poslednji put kad sam ga ukljucio nista se nije pojavilo na ekranu i onda se on sam iskljucio posle 3-4 sec. Od onda ne mogu da ga upalim. Monitor je star godinu i po dana.
Da li neko zna sta bi moglo da izazove ovakvo ponasanje monitora, i koliko je ozbiljan ovaj problem? Iz Novog Sada sam pa bi mnogo znacilo da mi neko preporuci dobar servis.
sholy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com