Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2009, 17:53   #341
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

moj problem je "nasumicno gasenje monitora"... (iako se cini da problem nije do njega, pa cu premestiti poruku tamo gde utvrdimo da joj je mesto)

... i kako se komp ugasi, zvuk tj. sve u pozadini kao da radi i dalje normalno, ali mi ne vredi jer se monitr vraca u funkciju tek sa tvrdim resetom... mada, desavalo mi se i da mi se cini da i mis i svi prozori zaglave pre nego se monitr ugasi, dok zvukovi (sa tv kartice na primer) dalje idu...

a problem mi se desava bas nasumicno... nekad posle oko 20 min, nekad posle 5h koriscenja kompa... ali je bio gotovo redovno tj. svakodnevno dok nisam malo ocistio kuciste od prasine.. to mi je dalo oko mesec dana odmora kada se problem vratio... onda sam ocistio drajvere za grafiku i instalirao ih ponovo.. sto mi je dalo jos oko 3 nedelje mira.. i sada ponovo pocinje...

po netu vidim da se uglavnom sumnja na temperature... ali moze biti gotovo sve (osim monitora, cini mi se )... evo za pocetak slicice temperatura izmerenih u everestu (nisam siguran da li je neka od njih previsoka i kako je tretirati)...



pa, sta mislite?
konfu mozete videti u profilu...

btw, skenirao sam komp (sa avg-om) nadajuci se da virus moze biti problem, ali nije...

p.s. a iz nekog razloga mi se po resetovanju nakon gasenja monitora, ponekada boje smanje sa 32 na 16 bita...

Poslednja ispravka: polarnimeda (24.11.2009 u 18:35)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 10:49   #342
brancko
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: LAzarevac
Poruke: 166
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

nije mi jasno zasto na monitoru kada hocu da kursorom pomerim prozor pomeram samo konturu prozora to jest ram,a prozor se ne pomera sve dok ne pustim levi klik na misu ?to sam primetio na mnogo racunara,takav je slucaj kod mene,tako mi je i na poslu
brancko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 11:24   #343
brancko
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: LAzarevac
Poruke: 166
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Bennoda Girl kaže: Pregled poruke
Ja jos uvek cekam odgovor!
idi na neku drugu temu gde se puno diskutuje svakog dana i upadni sa tvojim pitanjem pa ce ti neko odgovoriti
brancko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 12:17   #344
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

@brancko:
My Computer>Properties>Advanced ispod piše Performance pa imaš Settings, pa Visual Effects, pa čekiraj (štikliraj) Show window content while draging.

@polarnimeda:
Probaj da skineš stranicu kućišta i da uperiš neki ventilator u grafičku, pa vidi dešava li se i dalje.Ako se ne dešava, kupi neki kuler za nju i montiraj.
Ako se ponavlja, možda je do napajanja.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
polarnimeda (25.11.2009)
Stara 25.11.2009, 14:10   #345
brancko
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: LAzarevac
Poruke: 166
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
@brancko:
My Computer>Properties>Advanced ispod piše Performance pa imaš Settings, pa Visual Effects, pa čekiraj (štikliraj) Show window content while draging.

@polarnimeda:
Probaj da skineš stranicu kućišta i da uperiš neki ventilator u grafičku, pa vidi dešava li se i dalje.Ako se ne dešava, kupi neki kuler za nju i montiraj.
Ako se ponavlja, možda je do napajanja.
Bravo majstore
bilo je stiklirano pa sam destiklirao OK pa ponovo stiklirao OK i sada radi,a sto se tice grafike nama kuler ni na poslu ni kuci.
brancko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2009, 11:58   #346
skery
Novi član
 
Član od: 8.12.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Probaj da uz pomoć kontola na samom monitoru podesiš kontrast boja i osvetljenje. Proveri i koje su vrednosti za GAMMA-u u samoj igri. Da li se problem javlja još negde ili samo u toj igri?
Imam sa monitorom ili necim drugim,nisam siguran!Moj monitor je ustvari DTVmonitor(SyncMastert220HD),naime poslije koristenja racunara prebacio sam na tv putem daljinskog upravljaca i ustvari poslije 5 minuta racunar se gasi,ali ovaj put nije htio i ja ga ugasim rucno na tipku jer mi je bilo mrsko ulaziti sa tv-a na racunar i kada sam ga upalio drugom prilikom sve je bilo uvecano maksimalno.Restartovao sam ga ali drugi put preko monitora su bile ikonice,znaci jos vise se uvecalo i nestala mi je traka za start,molim vas pomozite
skery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 12:47   #347
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam problem sa monitorom Samsung SyncMaster 793DF...Sve radi normalno i odjednom slika postane crna,to traje 2-3 sekunde i onda sve bude u redu...Kako da resim ovaj problem???
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 14:40   #348
dakifil
Član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 192
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Proble sa monitorom BenQ T201WA. Non stip mi kao igraju neke linije, to se anjbolje primecuje na plavim bijama nasjslabije na belim i crnim. Znate resenje?
dakifil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 15:06   #349
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

^Verovatno zeza kabl kojim povezujes monitor i graficku. Promeni ga. Nije skup.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 20:45   #350
Axis
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: Alpha Centauri
Poruke: 179
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Axis Slanje poruke preko MSN-a korisniku Axis
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam Samsung 223BW i u poslednje vreme sam primetio da ekran trepteri, zapravo vise zmiga(cas tamnije cas svetlije) jedva za primetiti. Frekvencija nije u pitanju jer je podesena nam max. Pomoc?
Axis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 21:53   #351
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ako ti je kabl koji vodi od monitora do graficke (i vice-versa, kako god) sigurno ispravan, onda ces verovatno morati da nosis monitor u servis. Ako imas bilo kakav softver za kalibraciju monitora ili neke dodatne drajvere, obrisi ih.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2010, 12:43   #352
pajaonline
Novi član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

ASUS vw202s 1280*960 60 Hertz(sto je i problem)
dakle jedno vec 2 meseca primecujem talasanje slike u igrama(pes 2010,Fallout 3...)To mi se desava kad podignem rezoluciju i osvezavanje(nvidia 8400 trebalo bi da podrzi vecu rezoluciju)
I primetio sam da u prvih 5 min kad ukljucim kompjuter mogu da povecam rezoluciju ali kasnije se vrati talasanje????????

da i ne dozvoljava mi da povecam osvezenje

Poslednja ispravka: pajaonline (18.1.2010 u 12:53)
pajaonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2010, 17:26   #353
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
pajaonline kaže: Pregled poruke
ASUS vw202s 1280*960 60 Hertz(sto je i problem)
dakle jedno vec 2 meseca primecujem talasanje slike u igrama(pes 2010,Fallout 3...)To mi se desava kad podignem rezoluciju i osvezavanje(nvidia 8400 trebalo bi da podrzi vecu rezoluciju)
I primetio sam da u prvih 5 min kad ukljucim kompjuter mogu da povecam rezoluciju ali kasnije se vrati talasanje????????

da i ne dozvoljava mi da povecam osvezenje
Meni ovo lici na hardverski problem. Instaliraj drajvere za monitor i grafu,da li se monitor greje???
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 0:56   #354
pajaonline
Novi član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Meni ovo lici na hardverski problem. Instaliraj drajvere za monitor i grafu,da li se monitor greje???
instalirao sam pre nedelju dana i jedno i drugo
nisam primetio da se pregrejava
pajaonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 15:28   #355
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
pajaonline kaže: Pregled poruke
instalirao sam pre nedelju dana i jedno i drugo
nisam primetio da se pregrejava
Servis!!
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 0:19   #356
SyoncMaster
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: SRBIJA\BEOGRAD!
Poruke: 492
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SyoncMaster
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ovako Monitor nekada nece da se upali .. Tj. upalim PC i on krene da se pali i onda se ugasi.. ja kliknem na dugme ugasim ga upalim ga i ponovo ima slike par sec. i ponovo se ugasi. iskljucim ga iz struje na 10min. i onda radi normalno. :S radi se o samsungu SyncMaster 940NW star ~2god.
SyoncMaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 15:51   #357
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
SyoncMaster kaže: Pregled poruke
Ovako Monitor nekada nece da se upali .. Tj. upalim PC i on krene da se pali i onda se ugasi.. ja kliknem na dugme ugasim ga upalim ga i ponovo ima slike par sec. i ponovo se ugasi. iskljucim ga iz struje na 10min. i onda radi normalno. :S radi se o samsungu SyncMaster 940NW star ~2god.
Da li je u garanciji, ako jeste nosi u servis.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 19:22   #358
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ne mogu da instaliram drajver za ekran. Isti problem sam imao i na starom Benqiju i na novom Philipsu. Skinem odgovarajuci drajver(ubacim cd koji ide uz ekran) odradim standardnu proceduru control panel->printer and other hardware->display->settings->advanced->monitor->properties->driver->update driver

I kazem mu da drajver trazi na cd koji sam dobio uz monitor.

I dobijem poruku "The wizard could not find better match..."

Da li postoji mogucnost da rucno prekopiram fajlove sa cd negde u windows-ov folder?

Pitam ovo jer nece uopste da mi radi Resident Evil 5. Jednostavno sam uradio sve sto je potrebno (najnoviji dx9, najnovi catalyst) ali i dalje dobijam RE5DX9 error

Na netu sam procitao da ljudi nemaju probleme u Win7 a da za WinXP je potrebno koristiti fabricki drajver a ne genericki drajver za ekran. Prvo sam mislio da to nema veze iako kazu da pomaze ali skoro sam ujaku instalirao win7 i vidim da win7 lepo prepoznaje ekran (npr. pise marka i oznaka mog ekrana). Pa mi deluje logicno zasto problem se ne pojavljuje na Win7.

E sada meni nije pre svega jasno zasto ne mogu da instaliram drajver za ekran. Da li se nesto zeznulo u WinXP?

Hteo sam da instaliram Win7 ali zbog nekih programa necu (rade sporije). Pa mi je jedino resenje da probam da stavim fabricki drajver a ako to ne pomogne RE5 leti u djubre. Inace capcom uopste ne interesuje sta je problem iako ima solidna tema na njihovom forumu. Ne radi im se zakrpa za PC iako su izbacili par zakrpa za konzole.

Poslednja ispravka: Mean_Machine (1.2.2010 u 19:46)
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 21:24   #359
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam LG L204WS monitor vec pune dve godine, i zagazio je u trecu. Do skora me je besprekorno sluzio, i za monitor sa analognom konekcijom imao je odlicnu sliku. Pre neki dan sam primetio "duhove" po ekranu, kojih pre nije bilo (npr. crn kvadrat na beloj pozadini izgleda kao da se razmazao na jednu stranu po horizontali). Ovo me strasno nervira. Jel imao ko iskustva sa ovim i da li moze da se sredi? Da nije u pitanju kakav hladan lem ili los kondezator?
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 13:13   #360
mojdezanin
Član
 
Član od: 20.7.2009.
Lokacija: herceg novi
Poruke: 375
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 38 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

imam monitor belinea 1925 s1w i problem mi je sto je monitor katastrofa mracan...............???ako neko zna do cega je neka mi molim vas pomogne .......?????
mojdezanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com