Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2008, 14:44   #161
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Otvori taj minidump fajl, i vidi koji ti drajver uzrokuje problem, imas objasnjeno u temi "bsod irql not less or equal "
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 0:36   #162
deba
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Treba mi pomoc!
Moj kum ima racunar Terminator II Asus,Intel 2.13GHz,Graficka je Intel integrisana,RAM Twin Mos ddr 512 pc 3200(cl2.5).Sa ovom racunar funkcionise ok.Medjutim,on pre neki dan kupi Samsung RAM 512 DDr Pc 3200 CL3
Racunar prepozna Ram,radio je ok i odjednom nece da podigne sistem,uradim boot i krene da radi,posle nekog vremena opet.Da li je mozda do RAMA.Inace da kazem da sam kasnije probala samo sa starim Ramom,problem se ponavlja.
Da li neko moze da mi pomogne.Poz.od Aleksandre
deba je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 1:04   #163
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

ispada da se maticna ploca ostetila ... pri montazi RAMa ... ili je montaza modula samo ubzala kvar.Ali,sacekaj jos koji komentar .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 16:40   #164
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Skoro je sigurno da se ta dva modula ne slazu, e sad to sto nece da radi ni samo sa starim probaj da resis time sto ces da ucitas defaultne vrednosti bios-a
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 22:10   #165
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Malo mixuj module po slotovima , mozda ubodes neku kombinaciju koja sljaka.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2008, 16:40   #166
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Vracam se sa mojim problemom, koji je sada dobio potpuno novu dimenziju.

Kupio sam sve nove komponente osim napajanja, hard diskova i kucista. Prva dva sam pre kupovine testirao (menjao napajanje, vadio diskove), a s obzirom da je problem i dalje tu, ostaje mi samo da se okrenem ka kucistu. Da li je moguce da zice koje povezuju front panel i maticnu plocu prave takav problem?

Kompjuter sam ukljucivao i na drugo mesto u stanu, tako da nije do uticnice.
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2008, 19:39   #167
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pa sad, ako prekidač za uključivanje povremeno pravi kratak spoj, ili su kablovi do tog prekidača oštećeni, to može da se desi, ali se to retko dešava. To ćeš bar lako da proveriš.

Može biti u pitanju i neispravan strujni kabl, neispravna utičnica ili problem sa naponom (kratkotrajni padovi napona u trenutku kad se uključi, recimo, zamrzivač, šporet ili bojler ili pak loše izvedeno uzemljenje). To možeš da proveriš tako što ćeš razvući produžni kabl do neke druge utičnice, po mogućstvu na drugom osiguraču i/ili fazi.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2008, 19:58   #168
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ne, (srecom) nije do toga. Odneo sam kompjuter u servis iz koga sam ga juce pokupio (ugradjivali su nove komponente) i nakon petnaestominutnog ispitivanja su dosli do neverovatnog zakljucka

Unutrasnji lim kucista (desna strana ima dva sloja) je dodirivao maticnu plocu sa strane, pa je samim tim pravio poveci problem. Da stvar bude jos cudnija, ja isto to kuciste koristim vec 3 godine bez problema...

Inace, ovaj link bi mogao da se ubaci u prvi post, posto dosta pomaze pri otkrivanju problematicne komponente. Da sam ga ja imao kada se pojavio problem, verovatno ne bih morao da prolazim kroz sve ovo.

~edit~

Jos jedna promena dijagnoze, ovaj put uspesna. Mozda i jeste lim dodirivao maticnu, ali pravi problem je pravilo dugme za reset. Da, kabl koji ga povezuje sa maticnom plocom nije lepo funkcionisao, pa je njegovo uklanjanje resilo problem. Jeste da sada to dugme ne radi, ali se bez toga moze ziveti.

Tako da se ja sada javljam sa nove konfiguracije, koju je Ubuntu prihvatio bez reinstalacije (sto drajvera, sto samog sistema), dok Windows XP odbija da se digne, u kom god modu pokusao.

Poslednja ispravka: pyost (23.1.2008 u 20:11)
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 1:51   #169
madjo
Novi član
 
Član od: 14.4.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

Kompjuter je nov :intel core duo 6750;mb gigabyte p35 ds3r;2x1gb geil ultra 800mhz;hdd samsung spin point t133 400gb; asusEN8800GT/G/HT/512mb;monitor samsung 223bw;usb mis i ps/2 tastatura pleomax.Instaliram xp sp2 sve protice ok;sistem se podize ok;instaliram drivere maticne ploce;resetujem komp;sve ok;instaliram drivere graficke karte,resetujem,sistem se podize,pojavljuje se xp logo sa loading skalom i taman kad treba da se pojavi windows desktop,resetuje se i pocinje ponovo podizanje sistema sa opcijom start in safe mode ,start in normal,itd.Kad selektujem normal start situacija se ponavlja.Kad selektujem safe mode sistem se podize.Da napomenem da je monitor povezan preko dvi konekcije i da se pri svakom startovanju sistema u gornjem levom uglu monitora na kratko(2sek) pojavljuje simbol prikljucka monitora sa natpisom digital.Da napomenem da sam jutros komp upalio bez problema i da je radio nekoliko sati(mod 4,bioshock) o.k.Molim za pomoc.Hvala.
madjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 20:05   #170
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ako si siguran da si pre drajvera za graficku jedino instalirao sp2 i drajvere za maticnu, onda je ocigledno da su oni problem, pa ih menjaj za neku drugu verziju.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 21:27   #171
duschan
Član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Temerin
Poruke: 352
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 129 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku duschan
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Naime imam problem sa konfom iz profila. -Na XP/2k sve radi dok ne instaliram drajvere za grafu. Kad ocu da promenim rezoluciju ekrana, refresh rate sve se zamrzne, jedino mish mogu da pomeram. Diode na tastaturi ne reaguju na caps, i num lock, a kada kliknem nekoliko puta zamrzne se i mish i svaki put kad kliknem chuje se onaj zvucnik iz kucista. I onda restartujem komp, i slika na ekranu bude u toj novoj rezoluciji. I posle nekoliko minuta rada opet se deshava gorepomenuti problem. A ako hocu da pokrenem igricu, pri paljenju se komp zakuca. -Na Visti je pak nesto bolja situacjia. Mogu sve normalno da radim, izuzev kad gledam filmove. Tad se zakucava kad mu se cefne. -Na Ubuntuu sam mislio da radi normalno, sve dok nije poceo da brljavi (al sam pametan ) Na random sistem uspori, i po ekranu znaju da se deshavaju neke deformacije, tipa da se jedan deo povrsine slike pomeri na gore. Ali onda nista ne diram jedno 20sec, i onda se vrati u normalu. Ali opet nervira. Mislio sam da je do grafe, ali nije 100% jer sam proveravao kod druga. Pa sam pre nekoliko dana doziveo razocharenje kad sam usteko LC6550GP V2.0. Sad stvarno ocu da izludim. Memorija je prosla memtest, kao i procesor 2 sata stress prime-a (valjda se tako zove). Drajveri su poslednji. Nista nije klokano.
duschan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 21:40   #172
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Vidim sve si probao i testirao, jedino sto mi pada na pamet je maticna.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 21:54   #173
Helingen
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Komp je star mesec dana:
mb Gigabyte 945p-s3, C2D e4500, HDD WD 160gb, Asus gf7300gt, DVD-RW Pioneer 111d, CD-RW Asus, itd.

Problem je sledeci:
Do pre nedelju dana sve je bilo ok a onda se pri startovanju pojavila poruka:

"CMOS checksum error. Default values loaded".

Posle toga kad hocu da ugasim racunar (start > shutdown) on se ne gasi vec se restartuje pa moram da ga gasim na dugme. Modem i tastatura posle toga i dalje rade (imaju struju lampice rade). Reinstalacija XP-a nije pomogla.
Pomagajte ak' znate.
Helingen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 22:07   #174
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Meni ovo liči na BIOS koji je pobrljaveo....probaj da ga flešuješ poslednjom verzijom. Imaš program "@BIOS" na disku koji si dobio uz ploču, iskoristi njega, najlakše ti je tako.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 23:12   #175
Helingen
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ne znam da ne zabrljam nesto posto mi je pod garancijom.
Helingen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 23:27   #176
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Onda nosi nazad gde si kupio, nemas sta da se mislis, oni su duzni da ti to besplatno poprave.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2008, 0:01   #177
Helingen
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ploca je rikavela. "Zamenuli" su je.
Helingen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2008, 3:01   #178
dechkotzar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 113
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Problem sa starom mashinom:
Athlon XP 2200+
ASUS A7V266-C
2x256MB + 1*512MB
nVIDIA GeForce 5200
Hitachi 80GB
Intex TV kartica

Windows XP sp2


e, sad, masina je do pre nekoliko dana radila svoj posao vishe nego odlichno (a to je slushanje muzike, gledanje filmova, malo Office, ...
A onda paljenje, Windows prijavljuje da nema datoteke xxxxxx.xxx na destinaciji system32 i ne mozhe da se upali. Reinstalacija OS-a, pali se sve normalno, skeniranje NODom 32 - nema gamadi, rachunar radi. Pokrechem nekoliko programa (Windows Media Player 11, kopiram neku muziku) rachunar se restartuje ali se ne pali POST, crn je ekran i chujem nekakve kratke shumove u zvuchniku. Gasim, palim ponovo, Windows mi prijavljuje da ne mozhe da nadjem UserEnviroment. Kapiram da je hard disk, testiram ga sa IBM-Hitachi-jevim alatom i ne prijavljuje mi greshke. Iz safe moda pravim novi nalog, brishem stari, radi. Primechujem, jako chudnu stvar, desni klik na video datoteku izaziva monitor da "flicker"-uje (ugasi se, pa se upali) ista stvar se deshava kada na Display Properties u tabu Settings pritisnem dugme Advanced. Povremeno se i restartuje. Reinstalirao sam drajvere od graf karte, DirectX, ali ne pomazhe, mashina se i dalje chudno ponasha.
dechkotzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2008, 17:26   #179
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Moze da bude da je napajanje, probaj ga sa nekim drugim napajanjem. Posto kazes da je star mogu da budu i elektroliti na ploci, prepipaj kondenzatore dok komp radi, ako je neki previse ugrejan moze da bude da je crkao. A naravno, trebalo bi i da istestiras memoriju.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2008, 11:36   #180
dechkotzar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 113
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Moze da bude da je napajanje, probaj ga sa nekim drugim napajanjem. Posto kazes da je star mogu da budu i elektroliti na ploci, prepipaj kondenzatore dok komp radi, ako je neki previse ugrejan moze da bude da je crkao. A naravno, trebalo bi i da istestiras memoriju.
Probao, ne pomazhe. Napajanje je novo Blueberry 400W, memtest je cele nochi testirao i prijavljuje 0 greshaka. Probachu josh da ispitam kondenzatore, ali nekako mi se chini da je problem u grafickoj karti.
dechkotzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com