Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2008, 21:42   #1
Win32
Član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 129
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Windows mi ne prepoznaje novi hard disk

Kupio sam ATA Hard Disk Maxtor Diamond Max od 250GB, i povezao sam ga na secondary IDE chanel i dzamperisao sam ga kao Secondary Master, mozda sam mogao i neku bolju kombinaciju da odradim ali ovako mi je bilo najprakticnije i najjednostavnije zbog IDE kablova i guzve u kucistu jer pored njega imam jos i osnovni Hard Disk, DVD rezac i DVD combo drive, pa mi je tu bio malo problem da razmrsim kablove i da povezem na drugaciji nacin, sve je to ok, u bios-u je HDD prepoznat kao secondary master, ali moj windows xp ga ne prepoznaje, cak ni ne prijavljuje da je nasao novi hardver pa da instalira drajvere za njega jednostavno kao da nije prikljucen, medjutim kada pokrenem bilo sta van windows-a svuda ga ima, pokretao sam sa Hiren's boot cd-a Norton partition magic, formatirao taj hdd i pravio particije, cak sam i novi windows bez problema instalirao na novom hard disku , ali moj stari windows xp sp2 koga nikako ne zelim da se odreknem (jer na njemu imam mnogo bitne stvari koje nije jednostavno bekapovati) nikako ga ne prepoznaje, da nije neki problem sa nekim drajverima ili da nisu virusi u pitanju ili ne znam sta vec moze da bude problem jer u zadnje 2 godine nikakvih problema nisam imao sa kompjuterom sav novi hardver je instalirao bez problema a ovaj HDD nece da prepozna, inace masina je AMD Barton 2500+, ASUS VIA KT600, 1GBddr @400MHZ, Leadtek 7600GTAGP.
Win32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 22:29   #2
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Verovatno mu nije dodeljena slovna oznaka. Desni klik na My Computer, Manage, Disk Management i tu ga nadji.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 23:19   #3
Win32
Član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 129
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Ne, proveravao sam i u Disk Management, ni tu ga nema, jednostavno kao da nije prikljucen, znam ranije sam povezivao hard diskove i uvek mi je windows prijavljivao da je nasao novi hardware i ubrzo instalirao drajvere i mogao sam da pristupim tim hard diskovima, a sada kao da taj hdd ne postoji, kod ortaka na njegovoj masini ga normalno prepoznaje a takodje je na isti nacin dzamperisan, verovatno je kod mene neki problem sa OS-om, drajverima ili je u pitanju neki virus, verovatno kad bi reinstalirao windows bilo bi sve u redu, ali to mi ne pada na pamet iz gore pomenutih razloga, znači moram da nadjem drugo rešenje
Win32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 23:52   #4
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Izbrisi sekundarni IDE kanal u Device Manager-u pa resetuj masinu. Ako to ne pomogne, mada tipujem da hoce, skini poslednje Hyperion drajvere i eventualno flesuj poslednji BIOS na ploci. Nesto od ovoga mora "upaliti".
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Win32 (19.6.2008)
Stara 18.6.2008, 14:13   #5
The Stig
Banned
 
Član od: 18.6.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Promeni IDE kabal,baci onaj budjavi sivi i nadji negde onaj crni ASUS-ov...
The Stig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 20:39   #6
Win32
Član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 129
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Resen problem, verovatno su mi problem napravili VIA Hyperion Driveri, RollBack-ovao sam drajver za Secondary IDE chanel i windows je prepoznao hard disk i odmah ga instalirao,
@glitch hvala na pomoci
Win32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 21:28   #7
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Kupio sam novi HDD od 500GB, ali stari windows ne moze da ga prepozna.
Onda je taj "radnik" gde sam kupio instalirao novi windows na jednoj particiji novog HDD-a, i onda je sve ok, samo sto programi, igrice, koji su instalirani na starom windowsu ne mogu da rade.
Moram u BIOS da menjam koji Windows ocu, tj. da izaberem stari hdd ako ocu stari.
Novi HDD ne znam celo ime ali je SATA, a stari je ATA, nije ATA, :S nemam pojma, u device manager pise ATA, a stari hdd nije ata nego nemam pojma. Oni stariji tipovi.
Na netu sam nalazio neke procese kako da taj stari windows prepozna novi HDD ali nisam uspeo nista lepo da uradim, pokusavao sam ono u control panel - computer managment, ali ne razumem nista novo se ne desava.
U device manageru udjem u Secondary IDE chanel i update-ujem ali i dalje ne moze da prepozna novi HDD.
Kazite neki nacin, ili lepo mi pojasnite ovo sto sam radio ako sam negde pogresio...
Imam isti problem, samo ako bi mogo neko da mi objasni kako to da rollback-ujem drajvere, ja u device manager-u udjem u Secondary IDE Chanel, pa odem onamo na rollback driver, i onda na "yes" pa se pojavi neki kao "carobnjak" ili tutorail... troubleshot, kako se zove vec...
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 21:53   #8
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Odavno nisam procitao ovako zbunjujuc post...

Ako sam dobro skapirao pricu...

Imao si recimo WinXP koji je na starijem hardu (ATA), mentol iz radnje ti je instalirao, Vistu?, i sad mozes da vidis hard diskove kako treba (ATA i SATA) ali ne mozes iz novog sistema da pokrenes programe i igre...

Sta ti znaci da moras iz BIOS-a da biras hard disk? Mislis da biras redosled bootovanja ili sta?

Ako sam potrefio situaciju... ja bih vratio da se komp bootuje na XP, proverio da li se vidi novi hard kako treba, i ako se vidi, samo formatirao particiju na kojoj je instaliran taj "novi" sistem koji ti je viska...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 22:00   #9
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Uf... i ja sam zbunjen bio kad sam pisao post
Nije mi taj iz radnje instalirao vistu, XP je instalirao, ali na novom HDD-u.
Kad sam kupio hdd, ubacio, onda nije windows mogo da ga prepozna, pa je onda taj instalirao windows na novom HDD-u, i da, kao sto si reko, moram da odem u bios pa da izaberem hard disk (taj novi, SATA), i onda kada izaberem imam novi windows, pa posto imam novi windows, onda ne mogu da igram one igre koje su instalirane na starom windowsu.
Pa onda moram u bios da vracam na stari hdd da bi mogo da igram te igrice, ili jednostavno da ih opet instaliram.
Postoji li resenje da ne radim to u biosu, da se vratim na ovaj "stari windows" ali da mi taj stari windows PREPOZNA nov HDD?
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 22:02   #10
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Hm, kakvo pitanje takav i odgovor. Momci, ja tu ništa ne razumem...
Sve je to mnooogo konfuzno
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 23:01   #11
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Stari Windows? Da li je on XP? Ako jeste nema razloga da ne prepoznaje novi hdd...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 23:39   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

to je zbog starog xp, kada su ga pravili nisu postojali sata diskovi.. pa ne prepoznaje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 0:02   #13
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi Hard Disk

Onda samo instaliraj zakrpu za njega... tj. Service Pack3 za XP...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 19:18   #14
virtuoz
Član
 
Član od: 8.10.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi hard disk

Koja ti je verzia biosa ako je starija od 2 godine trebao bi ti da ga flesujes verovatno je do njega.
virtuoz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 22:28   #15
zokifreak
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows mi ne prepoznaje novi hard disk

ja sam juce uzeo polovni maxtor sata 200 gb.
stavio xp sp 3,isi taj sp 3, sam koristio na ranijem hdd.sve dobro instalira,sve iste programe stavim kao i ranije,koj su funkcionisali,ali posle nekog vremena recimo izbrisemi se taskmanager,kao neke stvari nece da rade,kao cmd preko run,neceda prihvata komandei sl.jel zna neko sta se desava?
da li neki drajver nije kompatibilan sa sata hdd?
na pocetku radi sve,posle kompletne instalacije softvera koje ja koristim pobrljavi?
zokifreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć, riknuo mi hard disk, ubiću se! zemljanin Nosači podataka 38 18.5.2008 19:26
No hard disk found! volvox Nosači podataka 16 17.2.2008 13:11
Hard Disk "otegao papke" pomagajte _RaZoR_ Kvarovi 7 9.10.2007 20:52
Ne prepoznaje hard disk kec242 Nosači podataka 4 26.4.2007 16:03
Hard disk is down!.... Peruzzi Kvarovi 8 21.7.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com