Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2008, 23:23   #1
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Nov računar i milion problema...

Samo ja mogu da budem ovakve srece...Prvo komp (ovaj iz profila) sam dobio sa instaliranom Vistom ,koju nikad nisam planirao ni sam da instaliram,al ajde...Odmah sam krenuo da formatiram ,al sam primetio da mi XP nije kuci , a i nekako su uspeli da mi daju racunar bez diska sa drajverima za maticnu plocu Onda reko da probam malo pod vistom neku igru ,i prva mi na pamet pade crysis(gle cuda ).. Tek sto sam skocio iz aviona ,komp zakovo ,i morao je da padne restart...dobro,mozda je do igre,ili Viste, pa instaliram A.Creed ...Igrao dobrih 15 minuta ,onda i ona prestade da radi ,samo sto ovaj put nisam morao da restatujem komp. Onda sam krenuo da se posavetujem sa vama ,i naravno ,komp opet zakova u sred pisanja poruke i opet morade da padne restart!

Nemam pojma sta da radim, dal da sam instaliram XP sutra kad ga uzmem od druga,ili da im vracam racunar da ga malo jos testiraju

Ne izgleda mi da se pregreva uopste,cak sta vise siguran sam da nije to... Temperatura graficke je bila negde oko 54 stepena odmah nakon sto je ass. creed pukao!

Memorija mozda?? Ili jednostavno glupa VISTA...

E da i povrh svega toga uspeli su da mi obrisu ceo disk od 500GB pun filmova! Mislim, ne znam sta je problem samo da povezu dva kabla i gotovo...
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2008, 23:26   #2
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Koje imas napajanje?
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2008, 23:32   #3
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Cooler master 550W ,jos sam ih i pitao da li je dovoljno ,rekli su da je dovoljno...
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2008, 23:46   #4
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: Nov racunar i milion problema...

Kreni u torturu komputera sa programima mem test i prime95. Ovi programi testiraju memoriju.

Mem test. Pokreni ga dva puta da se vide dva istovremeno. Napisi u svakom da testira po 1023 mehabajta. Odaberi starting test i kada ti ponudi da kliknes ok ti klikni. Ako dodje do 200% bez ijedne greske onda je memorija verovatno ispravna.

http://hcidesign.com/memtest/MemTest.zip

Prime95. Pusti ga da masira komp barem 6 sati.

http://files3.majorgeeks.com/files/5...cs/p95v257.zip

Koju verziju biosa imas na ploci ? Ko zna, mozda flesh biosa pomogne mada prvo uradi torturu sa mem test i prime95.

Poslednja ispravka: ivanza (7.11.2008 u 23:50) Razlog: Prime95 novija verzija
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
GordoN (7.11.2008)
Stara 8.11.2008, 0:41   #5
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Operativni sistem tacnije vista nema nikakve veze sa tvojim problemom, ustvari ja bih ti i toplo preporucio da ostanes na visti pogotovo zbog konfiguracije koju posedujes jer vista je mnoogo stabilnija a i instaliranjem servis pak1 prepoznace ti svih 4gb rama za razliku od xp-a, mislim da je pre hardverski problem, iako su ti rekli da ti je qm550w dovoljan, mislim da nije, ja sam imao slican problem i promena napajanja je resila stvar, pogotovo ako imas oscilacije u naponu struje. Ako je pod garancijom, i nenadjes problem sa testom koji ti je ispisan iznad pokusaj da trazis napajanje od 650w jer ipak je to 4870 i dva zahtevna hdd
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 0:50   #6
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Zapravo 1 hard disk ,ovaj drugi sam im rekao da izvade ,i da povrate podatke!
I koliko sam ja primetio ,da , vista samo ispise tamo 4GB ali u stvari prepozna negde oko 3,3GB...Nije mi jasno kako su oni testirali ,kad ovolike probleme pravi!

Znaci ne vredi nista da instaliram XP...ok,onda u ponedeljak saljem u servis...ne mogu da verujem da opet treba pare da se daju ,posle ovoliko ulozene love. Mada kad pogledam, nisam trebao da se stekam na napajanju
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 0:58   #7
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Pogledaj na kutiji od grafe ti pise kolika je zahtevnost napajanja samo za nju, pa na to dodaj jos cpu, ram, hdd optiku i jos ostale multimedije pa ces videti da ti je malo, cim dodje do jaceg naprezanja kao na krizi npr. tada trazi vise struje, npr za moju grafu treba samo min 400w pa ti vidi onda za tvoju 4870, ja sam taman na granici
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igne na korisnoj poruci:
GordoN (8.11.2008)
Stara 8.11.2008, 1:10   #8
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Ok, onda bi od 700w trebalo da bude dovoljno (samo cooler master napajanja imaju,i neka chieftec od 450w)? To je jos 4000 doplate

Poslednja ispravka: GordoN (8.11.2008 u 1:33)
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 1:35   #9
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Ipak ti prvo testiraj torturom, nije na odmet ni da stavis xp pa probas opet krizu da vidis sta ce da se desi, to bar nekosta nista, jedino neznam da li ce ti tako priznati garanciju, i ako se problem i dalje javlja onda 700w ce sigurno biti dovoljno 95% sam siguran da je to u pitanju.
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igne na korisnoj poruci:
GordoN (8.11.2008)
Stara 8.11.2008, 14:16   #10
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Smile Re: Nov racunar i milion problema...

Citat:
igne kaže: Pregled poruke
Ipak ti prvo testiraj torturom, nije na odmet ni da stavis xp pa probas opet krizu da vidis sta ce da se desi, to bar nekosta nista, jedino neznam da li ce ti tako priznati garanciju, i ako se problem i dalje javlja onda 700w ce sigurno biti dovoljno 95% sam siguran da je to u pitanju.
Ako nisi primetio GordoN-u je tresnuo komp cak i kada je pisao prvu poruku na ovaj forum. To se ne desava bezveze. Grafa tada ne vuce toliko struje jer je u idle. Garantovano je memorija.

Ja sam imao slican problem. Procitaj ovaj post jer me mrzi da sve to ponovo pisem. U mom slucaju nije bila neispravnost memorija problem nego jednostavno ploca nije htela neke memorije da smisli.

http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...s+kompatibilne

Od tada je proslo dosta vremena. Problem sam resio tako sto sam ostavio 2 Apacer memorije 1gb ddr2 800 koje su htele da rade a dokupio sam Kingston KVR 2gb dr2 800 i od tada ni jedan BSOD ili kocenje. Memoriju koja me je zezala sam dao za bratov komp + jos jednu koja je htela da radi (...bes komp bez 2 gige RAM-a). I one su Apacer 1gb ddr2 800.

Poenta je u tome da ako na primer imas 4 stika memorije a jedna je neispravna komp se koci i sledi restart. Ako su bar 2 neispravna onda ce i BSOD da usledi. U toku resavanja problema sa memorijama sam bio kupio jos 2 Apacer 1gb ddr2 memorije (jedno vreme imao ukupno 6) i te nove nisu htele. Posle sam ih vratio i refundirali su mi lovu pa sam kod drugog kupio Kingston. Kada sam bio pokusao da stavim 2 Apacer koje su radile i te dve nove koje nisu htele kompjuter je BSOD-ovao.

Mozda bi trebao da pokusas da vadis jednu po jednu memoriju i da probas kako komp radi sa ostalim 3. Samo tako mozes da provalis koja te zeza. Siguran sam da te zeza samo jedna od te 4.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 14:29   #11
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Rado bi ja cacko unutra ,ali ne mogu zbog garancije ... Ma nista, nosim im u ponedeljak ,neg ga drze i mesec dana samo da dobijem ispravan racunar.
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 15:18   #12
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: Nov racunar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Rado bi ja cacko unutra ,ali ne mogu zbog garancije ... Ma nista, nosim im u ponedeljak ,neg ga drze i mesec dana samo da dobijem ispravan racunar.
Odradi mu makar torturu sa ona dva programa koje sam ti predlozio. Barem to uradi da znas na cemu si i sta da ocekujes.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 15:29   #13
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Citat:
igne kaže: Pregled poruke
Operativni sistem tacnije vista nema nikakve veze sa tvojim problemom, ustvari ja bih ti i toplo preporucio da ostanes na visti pogotovo zbog konfiguracije koju posedujes jer vista je mnoogo stabilnija a i instaliranjem servis pak1 prepoznace ti svih 4gb rama za razliku od xp-a, mislim da je pre hardverski problem, iako su ti rekli da ti je qm550w dovoljan, mislim da nije, ja sam imao slican problem i promena napajanja je resila stvar, pogotovo ako imas oscilacije u naponu struje. Ako je pod garancijom, i nenadjes problem sa testom koji ti je ispisan iznad pokusaj da trazis napajanje od 650w jer ipak je to 4870 i dva zahtevna hdd
Ma najbolje da uzme napajanje od 700w. Neverujem da je do napajanja 4870 gura i cm od 500w provereno u praksi. Nesto je tu drugo u problemu. Zbog cega se toliko patis? Racunar ti je sigurno pod garancijom, odes kod likova koji su ti prodali i tresnes im na sto kantu sa uslovom da imaju 48 sati da ti je oprave. Kada su znali da uzmu novce sada neka nameste da njihova kanta radi kako treba. Jednostavno receno posteno si platio trazi da komp posteno i radi, bez tvog nerviranja i nagadjanja.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 15:41   #14
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Question Re: Nov racunar i milion problema...

To za napajanje je krajnja opcija. Ja ne bih toliko zurio. Mozda nema potrebe. Neka ide sistemom eliminacije.

Ali hajde neka makar odgovori na ovo pitanje. Postoji nekoliko modela napajanja Cooler Master 550W :

1. Cooler Mastet eXtreme Power 550W (RP-550-PCAR)

http://www.coolermaster.com/products...bcate=22&id=54

2. Cooler Master eXtreme Power 550W (RP-550-PCAP)

http://www.coolermaster.com/products...bcate=22&id=54

3. Cooler Master Real Power Pro 550W (RS-550-ACAA-A1)

http://www.coolermaster.com/products...ate=22&id=2550

Koje od ova tri je tvoje ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 16:04   #15
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Ma nosi u servis pa nek daju dijagnozu, a mogli su malo dA puste i neki test pre prodaje, to se zove burn-in test i traje jedno 24h, tako se proverava dal je sve na svom mestu.
Ili bar sat veremena...

A, da instaliuraj i najnovije drajvere dok čekaš ponedeljak, verovatno su ti instaliri sve sa diska...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 16:40   #16
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov racunar i milion problema...

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
To za napajanje je krajnja opcija. Ja ne bih toliko zurio. Mozda nema potrebe. Neka ide sistemom eliminacije.

Ali hajde neka makar odgovori na ovo pitanje. Postoji nekoliko modela napajanja Cooler Master 550W :

1. Cooler Mastet eXtreme Power 550W (RP-550-PCAR)

http://www.coolermaster.com/products...bcate=22&id=54

2. Cooler Master eXtreme Power 550W (RP-550-PCAP)

http://www.coolermaster.com/products...bcate=22&id=54

3. Cooler Master Real Power Pro 550W (RS-550-ACAA-A1)

http://www.coolermaster.com/products...ate=22&id=2550

Koje od ova tri je tvoje ?
eXtreme Power 550W Plus RP-550-PCAA-E2
http://www.hardware.info/productdb/b...me_Power_550W/

Sto je zanimljivo na coolermaster sajtu ne mogu da nadjem ovo napajanje

Sad cu da uradim memtest ,znaci da ga pokrenem dvaput i u svakom po 1024mb?

E da i ako moze neko da mi ostavi link za najnovije drajvere za graficku... meni su 8.10 instalirani, a negde sam citao ovde na forumu da postoje 8.8 ,ali nisam mogao da ih nadjem
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 16:59   #17
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Smile Re: Nov racunar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
eXtreme Power 550W Plus RP-550-PCAA-E2
http://www.hardware.info/productdb/b...me_Power_550W/

Sto je zanimljivo na coolermaster sajtu ne mogu da nadjem ovo napajanje

Sad cu da uradim memtest ,znaci da ga pokrenem dvaput i u svakom po 1024mb?

E da i ako moze neko da mi ostavi link za najnovije drajvere za graficku... meni su 8.10 instalirani, a negde sam citao ovde na forumu da postoje 8.8 ,ali nisam mogao da ih nadjem
Po 1023 mb. Sto je tako neznam. Kada predlje 200% nesme da ima ni jednu gresku.

Ati 8.10 su zadnji drajveri, iz oktobra su. Ati 8.1 su stari drajveri iz januara.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 18:39   #18
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Eto testiranje memorije gotovo,nijedna greska , skoro 300%... Sta sad? I samo da napomenem ,ono kad je zakucao dok sam pisao poruku je bilo odmah nakon sto je zakucala igra, i nije se nijednom vise ponovilo...mislim nije nijednom zakucao u normalnom radu
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 19:38   #19
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Lightbulb Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Eto testiranje memorije gotovo,nijedna greska , skoro 300%... Sta sad? I samo da napomenem ,ono kad je zakucao dok sam pisao poruku je bilo odmah nakon sto je zakucala igra, i nije se nijednom vise ponovilo...mislim nije nijednom zakucao u normalnom radu
Pravo da ti kazem, to je sasvim druga prica. To nisi rekao. Memtest je dokazao da je memorija ispravna. Sada je napajanje sumnjivo.

Ni ja nisam mogao da pronadjem specifikacije za tvoje napajanje. Jedino sto sam mogao da iscackam je da to napajanje ima 12cm kuler, tako da je moja predpostavka da je to neki model koji se vise ne proizvodi. Sva Cooler Master napajanja imaju 14cm kuler. Postoje dve opcije : ili se to napajanje kiselilo neko vreme pre nego sto su ga tebi dali ili nije novo.

Da li mozes da vidis na tvom napajanju koliko ampera (A) isporucuje na +12V granu ? Ako ima 2 +12V grane (+12V1 i +12V2) koliko A isporucuje kroz svaku ?

Koje je marke to napajanje od 700W sto imaju u toj prodavnici gde si kupio komp ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 20:14   #20
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Rekao sam ,sva napajanja su im CoolerMaster (pa i ovo od 700W) i imaju jedno chieftec od 450W... Sad sam probao i COD4, i igrao jedno 40 min,s' tim sto mi je jednom ukocio(crn ekran) ,ko da ce da izbaci iz igre ,i ponovo nastavio da igram bez problema! I sad kad sam normalno izasao ,iskocilo je dole na tasbaru : "The display driver has stopped working and has recovered"... Sta je sad ovo???

A sto se ovog drugog tice ,ima pise tamo na papiru:

+12V1 -- 16A
+12V2 -- 16A
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični) Alex82 Kvarovi 10 6.11.2009 19:39
Milion besplatnih fotografija! A M G Zanimljive Web lokacije 0 15.3.2007 23:17
Odlicna stranica za resavanje problema OS-a firefly Zanimljive Web lokacije 0 18.2.2007 11:59
2 problema sa sinhronizacijom makiem Foto i audio/video 1 7.1.2007 22:24
Dva problema mmn2911 Kvarovi 1 5.6.2006 20:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com