Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2008, 20:37   #1
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Angry Муке са ТВ картицом

Купио сам данас winfast 2000 global




и свакога кога сам питао да ли је тешко одрадити хардверски део посла, сви су рекли 'ма само убациш картицу и готово'.
Али није баш тако ...
Ево како изгледа унутрашњост мог кућишта




улаз су препречила два кабла која повезују 2 усб порта са плочом.
Ја сам покушао да извдим мислећи да је је то један улаз, а испоставило се да ту има више улаза величине мине за оловку (а прићи тон улазу је теже него ишта) и тако сам с$ебао један усб порт који је радио најбрже и остао сам само на једном спораћу.

Ако оставим усб каблове, онда морам да извадим од каблове од флопија и ове што шарене што личе не плетеницу (не знам шта они повезују).

Али добро чак и да повадим ове усб каблове који су се испречили и убацим картицу како да између картице и модема утурим те ситне улазе за усб. Па то неби могао ни часовничар са својим посебним алатом.

Моја плоча је asus K8V-VM, са интегрисаном графичком ВГА.

Poslednja ispravka: wu-gambino (23.12.2008 u 20:51)
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 21:11   #2
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Муке са тв картицом

ja ne razumem kako ti ne staje tv kartica? Jednostavno izvadis usb kablove i provuces ih iznad ispletenih (povezuju maticnu sa kucistem: prekidac za reset, iskljucivanje...) pa ih vratis, i tek posle ubacis tv karticu. Jel ti problem velicina tv kartice ili ti smeta neka komponenta na njoj?



Prema ovoj slici ne vidim da bi ti smetala nek komponenta.

Poslednja ispravka: Eddy (23.12.2008 u 21:25)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 21:37   #3
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Муке са тв картицом

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
ja ne razumem kako ti ne staje tv kartica? Jednostavno izvadis usb kablove i provuces ih iznad ispletenih (povezuju maticnu sa kucistem: prekidac za reset, iskljucivanje...) pa ih vratis, i tek posle ubacis tv karticu. Jel ti problem velicina tv kartice ili ti smeta neka komponenta na njoj?



Prema ovoj slici ne vidim da bi ti smetala nek komponenta.
Није проблем извадити усб каблове, али је проблем убацити их поново , поготово што то није спојено, као рецимо да убациш џек у неки улаз.
А компоненте и тек како сметају, посебно модем и онај црни чип.
А модем је фиксиран са 2 шрафа, којима шрафцигер може да приђе само ако се под кућишта одшрафи, па док се под кућишта одшрафи таман да се распадне цела конфигурацију због једне ********************************не тв картице, која је питање и да ли ће на крају и да пасује кроз онај отвор назад.
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 21:41   #4
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Муке са тв картицом

Meni winfast kartica ne pasuje najlepse ali radi. Koja dva srafa te zezaju na modemu? aj slikaj ako mozes. Ja jos nigde nisam cuo slucaj da moras odvojiti pod kucista. Da li bi ti stalo ako bi modem stavio u donji slot, a tv karticu tamo gde je modem sada?


EDIT: Izvadi one upletene kablove, samo pre nego sto to uradis, uzmi neki papir i nacrtaj sebi njihov redosled, kako bi znao da vratis posle. Mada jos uvek ne mogu da zamislim kako ti smeta floppy kabl.

Poslednja ispravka: Eddy (23.12.2008 u 22:00)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 22:16   #5
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Муке са тв картицом

Сада је касно да вадим уплетене каблове, јер сам мислио да је лакше да само извадим усбове, тако да сада морам да кренем од њих да би оспособио други порт који не ради.

Вероватно да је и сам сервисер прво убацио све каблове па тек онда модем.
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 16:26   #6
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Муке са тв картицом

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Сада је касно да вадим уплетене каблове, јер сам мислио да је лакше да само извадим усбове, тако да сада морам да кренем од њих да би оспособио други порт који не ради.

Вероватно да је и сам сервисер прво убацио све каблове па тек онда модем.
Bre, šta zakukavaš

Nije nikakva mudrost vaditi te upletene. Ne moraš da ih vadiš sve odjednom. Izvučeš jedan, proturiš ga ispod SATA kabla, vratiš. Pa onda drugi, i tako redom do kraja.

A oni USB-ovi, pretpostavljam, imaju problem u tome što pinovi nisu spojeni u jedan konektor nego je svaki posebno, zar ne? I ja sam ovde u SK-u imao istu foru. Pretpostavljam da si na onom što ti više ne radi zeznuo ili raspored pinova, ili si neki omašio pa ga nisi ni gurnuo. Inače, raspored pinova na jednom portu mora biti isti kao na drugom portu, tako da samo treba da gledaš boju žica. Ako ti je sve nezgodno i pipavo, možeš da uzmeš špicasta klješta, a da pritom dobro osvetliš, recimo, baterijskom lampom.

... već vidim kako gledaš ovo i sležeš ramenima

Ajde, ako imaš mogućnosti, donesi mi komp (samo kućište) u SK, ja ću ti to namestiti.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 17:22   #7
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Муке са тв картицом

A jednostavno je mogao da izvadi SATA kabl, pomeri USB kabliće prstom, ubaci karticu, vrati SATA kabl i rešena stvar.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 20:13   #8
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Муке са тв картицом

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Bre, šta zakukavaš

Nije nikakva mudrost vaditi te upletene. Ne moraš da ih vadiš sve odjednom. Izvučeš jedan, proturiš ga ispod SATA kabla, vratiš. Pa onda drugi, i tako redom do kraja.

A oni USB-ovi, pretpostavljam, imaju problem u tome što pinovi nisu spojeni u jedan konektor nego je svaki posebno, zar ne? I ja sam ovde u SK-u imao istu foru. Pretpostavljam da si na onom što ti više ne radi zeznuo ili raspored pinova, ili si neki omašio pa ga nisi ni gurnuo. Inače, raspored pinova na jednom portu mora biti isti kao na drugom portu, tako da samo treba da gledaš boju žica. Ako ti je sve nezgodno i pipavo, možeš da uzmeš špicasta klješta, a da pritom dobro osvetliš, recimo, baterijskom lampom.

... već vidim kako gledaš ovo i sležeš ramenima

Ajde, ako imaš mogućnosti, donesi mi komp (samo kućište) u SK, ja ću ti to namestiti.
OK средио сам пинове, промашио сам за један изнад и сада оба порта раде како треба.

Него размишљам шта ће ми модем ако имам адсл. Какву ми функцију сада он има? Мислим да је једноставније да скинем модем и на то место ставим тв картицу и да тако оставим, да се не би цимао са пинцетом и погађао где треба да убодем најосетљивије каблове у рачунару.
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Пут ка електронском тоталитаризму MilanSM Brbljaonica 215 16.8.2010 20:51
Проблем са flashom wu-gambino Kvarovi 11 31.7.2010 23:46
Пребацивање записа са касете у .wav формат Akumu Audio softver 3 1.10.2007 8:20
Проблем са тастатуром Akumu Kvarovi 7 29.8.2007 12:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com