Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2009, 19:29   #41
RotoShack
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Lokacija: Pribinic BiH/trenutno Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RotoShack
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Vazi! Ja sam vec ocrnio sve gotove konfiguracije
RotoShack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 19:30   #42
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
On je dobio neispravan i beskoristan kompjuter, to je ono sto je bitno...
Slozio bih se delimicno sa tobom ali je tu glavni problem sta se podrazumeva pod neispravan i za sta beskoristan kompjuter.
Postoji pojam tehnicke i funkcionalne neispravnosti i to su dva razlicita vida neispravnosti.
Pod pojmom neispravan kompjuter oni ce definitivno da podrazumevaju samo ako je kompjuter u potpunosti tehnicki neispravan i ne moze da radi zbog kvara odredjene svoje komponente (bilo koje), a to sto sve na kompjuteru u ovom slucaju radi (kako - tako) ali sto to nije na onom nivou na kom bi trebalo biti, ne verujem da ce uzeti kao dovoljan razlog za zamenu bilo koje komponente. Na zalost, ali tako svi oni rade. Naravno ne bi trebalo propustiti sansu i malo im pripretiti trzisnom inspekcijom ali bojim se da su oni pravno gledano u ovom slucaju cisti jer su ugradili komponentu koja je pisala da se ugradjuje. A sad sto je su sa moralne tacke gledista ispali skotovi...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
RotoShack (21.6.2009)
Stara 21.6.2009, 19:31   #43
strahinja87NS
Član
 
Član od: 26.4.2008.
Poruke: 113
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Vracaj na reklamaciju, neka se oni je*abavaju sa time. Znali su oni da ce kad-tad to da se desi, jer te gotove konfe nisu nizasta, a cesto se desi da se cak ni ne testiraju (makar malo).
Pre nego sto reklamiras, proveri temperature i ako je sve u redu reinstaliraj windows cisto da budes siguran. Backup-uj sve vazne podatke....

tacno tako.... s gotovim konfama mozes jedino crash test da radis. Nedavno sam video ponudu, necu reci ciju, za komp koji ima otprilike i7(mislim 920), pa onda neku 9800gts i tako dalje...sve u svemu komp je ok ali cena je, citaj, 150.000dinara. pfffffff
strahinja87NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku strahinja87NS na korisnoj poruci:
RotoShack (21.6.2009)
Stara 21.6.2009, 19:36   #44
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Otisao sam na sajt Pakoma i oborio sam ocene svih konfiguracija...
Zato ocene i nisu relevantne i odgovarajuce stvarnom kvalitetu, jer sa jedne strane ima azurnih pripadnika firme koji besomucno daju odlicne ocene dok sa druge strane ima lica koja iz ovog ili onog razloga daju negativne ocene i umanjuju vrednost do one mere za koji misle da navedeni proizvod vredi po njihovom "objektivnom" misljenju.
Kad bi bilo manje takvih a vise onih koji stvarno i realno ocenjuju proizvod mozda bi RotoShack i mogao stvarno da se uzda u vrednost ocene i da kupi kvalitetan proizvod, ovako od toga nema vajde jer je to rat u kom strada neko treci.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
player1 (22.6.2009)
Stara 21.6.2009, 19:37   #45
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

@Marti:
Ako komp ne radi normalno i pokazuje simtome koji se javljaju RotoShack-u, on je neispravan, tehnicki, funkcionalno i/ili na neki treci nacin, potpuno nebitno. Masina se ne ponasa na predvidjen nacin i tacka. Ne moze da radi kako-tako i da se predje preko toga.
@RotoShack:
Ne moras da lupas zahvalnice za svaki post, to nije svrha te opcije.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 19:37   #46
RotoShack
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Lokacija: Pribinic BiH/trenutno Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RotoShack
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Slozio bih se delimicno sa tobom ali je tu glavni problem sta se podrazumeva pod neispravan i za sta beskoristan kompjuter.
Postoji pojam tehnicke i funkcionalne neispravnosti i to su dva razlicita vida neispravnosti.
Pod pojmom neispravan kompjuter oni ce definitivno da podrazumevaju samo ako je kompjuter u potpunosti tehnicki neispravan i ne moze da radi zbog kvara odredjene svoje komponente (bilo koje), a to sto sve na kompjuteru u ovom slucaju radi (kako - tako) ali sto to nije na onom nivou na kom bi trebalo biti, ne verujem da ce uzeti kao dovoljan razlog za zamenu bilo koje komponente. Na zalost, ali tako svi oni rade. Naravno ne bi trebalo propustiti sansu i malo im pripretiti trzisnom inspekcijom ali bojim se da su oni pravno gledano u ovom slucaju cisti jer su ugradili komponentu koja je pisala da se ugradjuje. A sad sto je su sa moralne tacke gledista ispali skotovi...
Znam, i pretpostavljam da je tako. Zato sam i dosao da se savjetujem sa vama. Svi oni ono sto je dobro naglase, stave u bold, a ono sto ne valja sakriju...
RotoShack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 19:46   #47
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

On jeste neispravan i tu sam se slozio sa Mickey-em ali definitivno ne u toj meri da mu oni bespogovorno izvrse zamenu odredjene komponente, posto vec vidim hiljadu razloga i prica na koje ce se oni vaditi, sve u zelji da izbegnu zamenu komponente. Koliko je bilo primera da neka komponenta ne radi najbolje ali da je bila mrka kapa za njihove vlasnike po pitanju zamene (citaj nisu uspeli da je zamene) jer je ista radila na nepredvidjen nacin ali je ipak radila (a bolje da nije) a taj nepredvidjen nacin oni tumace na svoj nacin i imaju objasnjenje za svaku nepravilnost sve sa ciljem da izbegnu zamenu komponente.
A i da zamene tu komponentu, mislis li da bi je bacili?
Pre sam uveren da bi, obzirom na to kako rade i kako se ponasaju, istu ugradili u neku drugu gotovu konfiguraciju i prodali je nekom drugom.
I ja se slazem da treba da pokusa da zameni komponentu koja ne radi kako treba ali ne mogu (iako zelim) da budem takav optimista da ce sve da prodje u stilu - "Ja dosao da zamenim komponentu", "O izvolite i izvinite.", jer to (opet na zalost) nije nacin na koji takve firme posluju. Barem jos uvek nije kod nas.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Doomche (21.6.2009)
Stara 21.6.2009, 19:47   #48
RotoShack
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Lokacija: Pribinic BiH/trenutno Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RotoShack
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Zato ocene i nisu relevantne i odgovarajuce stvarnom kvalitetu, jer sa jedne strane ima azurnih pripadnika firme koji besomucno daju odlicne ocene dok sa druge strane ima lica koja iz ovog ili onog razloga daju negativne ocene i umanjuju vrednost do one mere za koji misle da navedeni proizvod vredi po njihovom "objektivnom" misljenju.
Kad bi bilo manje takvih a vise onih koji stvarno i realno ocenjuju proizvod mozda bi RotoShack i mogao stvarno da se uzda u vrednost ocene i da kupi kvalitetan proizvod, ovako od toga nema vajde jer je to rat u kom strada neko treci.
To je istina i najbolje je da se tim ocjenama uopste ne vjeruje jer cak ako neko i ocjeni ocjenom za koju on misli da je odgovarajuca, slaba vajda. Znas sta mi se desilo kad sam citao komentare za ovaj moj Predator prije nego sto sam ga kupio? Tad su svi komentari bili da je extra, igrice lete, cak i najnovije, best buy i tome slicno. Kad sam ga kupio i vidio koja je maticna i rezac (posto to naravno oni nisu napisali), cisto da bih obavjestio druge ljude, napisem da je maticna Asus M2N-Xe i da je rezac Optiarc iiiii.... naravno, taj komentar nikad nije bio prikazan, slobodno provjeri
RotoShack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 20:06   #49
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
I ja se slazem da treba da pokusa da zameni komponentu koja ne radi kako treba ali ne mogu (iako zelim) da budem takav optimista da ce sve da prodje u stilu - "Ja dosao da zamenim komponentu", "O izvolite i izvinite.", jer to (opet na zalost) nije nacin na koji takve firme posluju. Barem jos uvek nije kod nas.
To si lepo rekao, ovde se to ne praktikuje, kad udjesh u radju da kupujesh gledaju te kao Boga, a kad treba da se popravlja neshto onda kao da su dochekali Hanibala na vratima .

Kad vidim npr, OCZovu podrshku (mozhda ovo i nije dobar primer, jer OCZ nije firma koja se bavi prodajom, vec proizvodnjom, ali you get the point) sa ovim kod nas, dodje mi da se nogom prekrstim. I to levom:



Da se neka nasha firma bar usudi da pogleda npr. pcberzu i baci neki savet, a tek da poshto ih ovako ispljuju lepo i kulturno ponudi zamenu komponente, pa ja mislim da bi pecheni pilici pocheli da padaju sa neba.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 20:26   #50
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Naravno da nece proci u stilu "dobar dan, ja dosao da zamenim", a oni "evo, vec Vas ceka zamena", ali kupac mora da se bori za svoja prava maximalno, a ne da dozvoli da se neko prema njemu ponasa kao da je za sisanje.
RotoShack mora da bude vrlo uporan i istrajan u nameri da dobije potpuno ispravan komp.
Ja bi gospodi iz Pakoma seo na glavu, ili bih dobio sredjen komp ili bi im napakovao sve sto mogu za inspekciju.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 20:28   #51
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Naravno da nece proci u stilu "dobar dan, ja dosao da zamenim", a oni "evo, vec Vas ceka zamena", ali kupac mora da se bori za svoja prava maximalno, a ne da dozvoli da se neko prema njemu ponasa kao da je za sisanje.
RotoShack mora da bude vrlo uporan i istrajan u nameri da dobije potpuno ispravan komp.
Ja bi gospodi iz Pakoma seo na glavu, ili bih dobio sredjen komp ili bi im napakovao sve sto mogu za inspekciju.
Ja mogu da mu budem savetnik za prljave poslove dok ne isteramo pravdu i dok ne dobije ispravan komp.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 20:45   #52
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
RotoShack mora da bude vrlo uporan i istrajan u nameri da dobije potpuno ispravan komp.
Ja bi gospodi iz Pakoma seo na glavu, ili bih dobio sredjen komp ili bi im napakovao sve sto mogu za inspekciju.
Ako pazljivije procitas sta sam napisao u prethodnim postovima, videces da se slazem sa tobom u potpunosti u vezi ovog sto si rekao samo, ponavljam, ne mogu biti optimista da ce sve to ici tako glatko. Naprotiv ubedjen sam da ce mu trebati jos jako mnogo napora, strpljenja, zivaca, vremena i pre svega cimanja da sve to istera do kraja, pa jos da bude povoljno po njega (ako bude). Nazalost, ovo je Srbija i srpske firme i prodavnice i that's the way it is, a mi smo tu u vecem broju slucajeva uglavnom slabo u moci da nesto znacajnije ucinimo. Ponavljam nazalost.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 0:10   #53
RotoShack
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Lokacija: Pribinic BiH/trenutno Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RotoShack
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Ja mogu da mu budem savetnik za prljave poslove dok ne isteramo pravdu i dok ne dobije ispravan komp.
Tell me more about dirty works They play dirty so on us is to payback on the same way
RotoShack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 0:26   #54
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
RotoShack kaže: Pregled poruke
Tell me more about dirty works They play dirty so on us is to payback on the same way
Pa procedura je, da kada upadnes u njihovu radnju, da imas onaj ludacki pogled koji strelja, da budes miran kao Majkl Korleone i da im das ponudu koju ne mogu da odbiju. Ako odbiju then trzisna inspekcija.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 1:35   #55
RotoShack
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Lokacija: Pribinic BiH/trenutno Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RotoShack
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Pa procedura je, da kada upadnes u njihovu radnju, da i da im das ponudu koju ne mogu da odbiju. Ako odbiju then trzisna inspekcija.
A ta ponuda je? Daj novi kompjuter ili dizem sve u vazduh?! Salim se... Sta da im kazem? I kako se zove trzisna inspekcija? Imas li broj ili...

Poslednja ispravka: RotoShack (22.6.2009 u 14:09)
RotoShack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 15:09   #56
RotoShack
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Lokacija: Pribinic BiH/trenutno Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RotoShack
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Ljudi, izgleda da nije problem bio visoka temperatura maticne (makar ne presudni) posto mi se desio moj omiljeni BSOD pri 38 stepeni cim sam usao u GTA IV i poceo da je igram a i malo kasnije kad se palio, samo odjednom... BSOD! Kad sam poslao onaj izvjestaj Windows pisalo mi je da je problem novi hardver ili neki driver. Jel zna neko nacin kako bih mogao saznati sta je problem konkretnije? Koji harver je u pitanju ili koji driver? Jel ima neki program koji tako nesto otkriva?
RotoShack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 15:16   #57
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Koliko ja znam program koji ce ti reci tako nesto a da bude sigurno to ne postoji, ali kada ti izadje BSOD mozes da pogledas koju gresku ti prijavljuje i da potrazis na netu na sta se tacno ta greska odnosi.
Inace, da li si skoro updateovao neki driver, posto sumnjam da si sam dodavao neki hardware na komp koji je pod garancijom.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 15:19   #58
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
RotoShack kaže: Pregled poruke
Ljudi, izgleda da nije problem bio visoka temperatura maticne (makar ne presudni) posto mi se desio moj omiljeni BSOD pri 38 stepeni cim sam usao u GTA IV i poceo da je igram a i malo kasnije kad se palio, samo odjednom... BSOD! Kad sam poslao onaj izvjestaj Windows pisalo mi je da je problem novi hardver ili neki driver. Jel zna neko nacin kako bih mogao saznati sta je problem konkretnije? Koji harver je u pitanju ili koji driver? Jel ima neki program koji tako nesto otkriva?
Pa rekao sam ti da je temp poloce normalna za tu seriju ploca isto kao kod mene su ti temperature.A jesi ti probao da testiras memoriju.Mozda ti se memorija ne "mirise "sa maticnom plocom.Da slucajno ne koristis bezicni mis ili tastaturu?
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 16:04   #59
RotoShack
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Lokacija: Pribinic BiH/trenutno Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RotoShack
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Citat:
VITKO kaže: Pregled poruke
Pa rekao sam ti da je temp poloce normalna za tu seriju ploca isto kao kod mene su ti temperature.A jesi ti probao da testiras memoriju.Mozda ti se memorija ne "mirise "sa maticnom plocom.Da slucajno ne koristis bezicni mis ili tastaturu?
Ne koristim bezicni ni mis ni tastaturu. Nego, kako da testiram memoriju? Jel ima neki program i ako ima, koji je?
RotoShack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 16:19   #60
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pakomov Predator i problemi

Mozhesh li da slikash BSOD i da postavish ovde, da vidimo koju greshku prijavljuje?
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi, problemi i samo problemi dume Slobodni softver 24 28.12.2008 15:51
Problemi, sasvim nov MSI EX710 Komichar Prenosni računari 1 15.11.2008 0:41
Problemi Quetzalcoatl Kvarovi 0 19.9.2008 16:44
Problemi posle reinstalacije Kaspersky Internet Security 7 Hellraiser Kvarovi 0 1.9.2007 17:48
xp - problemi Cika Crni Kvarovi 4 17.4.2006 20:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com