Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.11.2012, 8:43   #161
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

@srga88 meni se to slično dešavalo na starijoj mašini overclokovanoj uglavnom posle nestanka struje ili kada ga isključim iz struje. Mislim da parametri u biosu nisu "dobro" konfigurisani pa ih on ispravlja narodski rečeno i bootuje se pravilno. Inače posle nisam imao nikakvih problema u radu.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2012, 13:27   #162
srga88
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 81
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Nisam ja nista overclock-ovao ni cackao niti znam kako, mada mi je bio kabl od napajanja do pola utaknut u uticnicu. Ali svejedno, i kada sam utakao do kraja, pravi isti problem. Mozda da probam da resetujem te neke parametre u biosu, samo ne znam kako ni sta
srga88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2012, 10:21   #163
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

Ako nadjes shemu ploce izvadi bateriju sa nje sacekaj 10 sec i vrati nazad polagano i pazljivo.Tako ces ga restovati skroz.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
srga88 (18.11.2012)
Stara 28.11.2012, 23:04   #164
eucleia
Novi član
 
Član od: 28.11.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Imam problem kada uključujem laptop. Odjednom mi se pojavi prozorče sa sledećim sadržajem: Microsoft visual c++ library This aplication has requested the runtime to terminate it in an unusal way. Please contact the application's support team for more information. A ponuđeno je samo "ok" i "x". I posle nekoliko kliktanja na "x" pojavi mi se ikonica user-a. Nekada je potrebno ko zna koliko puta da klikćem na iks, a nekada manje. U čemu je problem? Šta da radim, imate li koji savet?
eucleia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2012, 10:03   #165
Becar
Član
 
Član od: 11.5.2009.
Lokacija: Derventa, Republika Srpska
Poruke: 185
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 24 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Probaj da update-uješ taj ms visual c++. instaliraj onda ccleaner pa odradi registry scan i popravi probleme. možda pomogne.
Becar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 19:26   #166
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Naime, jutros sam reinstalirao sistem Windows XP SP3 i instalirao sve skoro drajvere ali posle instalacije nVidia nforce drajvera i restarta kompjutera ja nemam slike. Upalim komp, lepo sve ima kkao treba dodje do WINDOWS XP loading ono pred ulaz i tu se slika zamraci i ne mrda dalje uopste.. sve kompnente rade nema kvara ,pistanja itd... prvi put mi se ovo desava..
PC:
Scaleo J
512MB RAM
ATI RADEON 4350hd
AMD 1.8+3200mhz


sta moze da bude??

hvala
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 19:30   #167
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Па ти си ладно инсталирао драјвере за енвидију а имаш радеон графичку . У том грму лежи зец
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 21:36   #168
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

nenene nVidia drajveri su za ethernet i za sound i tako to, a ATI nema veze sa njima..... evo uspeo da udjem na safe mod ali mi prilikom ulaska trazi da izaberem ADMIN il iUSER account a ne mog uda biram jer su mi mis i tastatura blokirani....!!!
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2012, 16:52   #169
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Uhhh strasno kad sam do ove teme na forumu dosao. Kucam sa laptopa...

Pre neki dan probam ja da ukljucim racunar i cuje se neko krcanje, kao da nesto vergla, i tako par puta i posle togase racunar normalno pokrene. Tu prestane zvucna kartica da mi radi, rekoh mozda je to nesto bilo prebacim zvuk na integrusu. I nista dan dva evo ok radi sve normalno do sinoc, i danas kad sam hteo da upalim komp nece. Opet onako krchi, vergla, dole na hard disku zelena lampica samo svetlucka, onako kao da pokusava da zavrti a ne moze. Kompjuter na dugme za paljenje/gasenje ne reaguje uopste nebitno restart ili dugo drzanje ili sta god, jedino vadjenje iz struje. Onda dalje uzmem ja drugo napajanje od kolege, stavim umesto ovog starog da proverim da nije apajanje, i opet isto s tim da nema krcanja i verglanja vec samo tako stoji u mestu pokusava kao nesto, dole na hardu lampica svetlucka ali nista se ne desava.

Sta mislite o cemu se radi?

EDIT: Uspeo sam da podignem sistem. Vratim moje napajanje i malo proverim kontakte, ram izvadim pa opet ubacim i evo uspeo je da podigne sistem. Ajde da preformulisem malo pitanje. Sta je mogao da bude problem? Da li je mozda hard disk pred crkavanjem

Poslednja ispravka: Osbourne (18.12.2012 u 0:37)
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2012, 12:49   #170
red thunder
Novi član
 
Član od: 15.12.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
Uhhh strasno kad sam do ove teme na forumu dosao. Kucam sa laptopa...

Pre neki dan probam ja da ukljucim racunar i cuje se neko krcanje, kao da nesto vergla, i tako par puta i posle togase racunar normalno pokrene. Tu prestane zvucna kartica da mi radi, rekoh mozda je to nesto bilo prebacim zvuk na integrusu. I nista dan dva evo ok radi sve normalno do sinoc, i danas kad sam hteo da upalim komp nece. Opet onako krchi, vergla, dole na hard disku zelena lampica samo svetlucka, onako kao da pokusava da zavrti a ne moze. Kompjuter na dugme za paljenje/gasenje ne reaguje uopste nebitno restart ili dugo drzanje ili sta god, jedino vadjenje iz struje. Onda dalje uzmem ja drugo napajanje od kolege, stavim umesto ovog starog da proverim da nije apajanje, i opet isto s tim da nema krcanja i verglanja vec samo tako stoji u mestu pokusava kao nesto, dole na hardu lampica svetlucka ali nista se ne desava.

Sta mislite o cemu se radi?

EDIT: Uspeo sam da podignem sistem. Vratim moje napajanje i malo proverim kontakte, ram izvadim pa opet ubacim i evo uspeo je da podigne sistem. Ajde da preformulisem malo pitanje. Sta je mogao da bude problem? Da li je mozda hard disk pred crkavanjem
I ja imam sličan problem,naime pre nekoliko dana komp kada upalim on svetli da radi i čuje se unutra,ali ekran crn ništa na njemu,pokušavao sam sve spajao ponovo kablove,ekran provjeravo i sve je bilo ok,a onda nekako bezveze krenem palit komp i safe mod se pojavljuje i nekako uspjevam vratiti sve ko prije.I sve je bilo ok do danas,kada sam ga upalio sve normalno,ali buka je ogromna,nikad do sad nije se toliko čuo i ja ga malo onako nardoski rečeno "pomazim" kad on automatski restart i op, evo ga ko prije,samo problem je što sada ne reaguje šta god radio,kada ga god upalim ništa na ekranu a on svetli da radi.Da je problem do grafičke ili ekrana čuo bi se makar zvuk dobrodošlice kada biram nalog,ali ni to se ne čuje.Pa ako neko zna kako da rešim ovaj problem strašno bih mu bio zahvalan.Pozdrav
red thunder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 19:39   #171
sVilleni!
Novi član
 
Član od: 28.12.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Dobar dan,dobri ljudi

Pre jedno 15 dana sam se odlucio da pokusam da upalim kompijuter koji jedno vreme ne koristim,kazem pokusam zbog toga sto kad sam poslednji put radio na njemu sam se ugasio i nisam vise uspeo da ga upalim...
Posto tada nisam bio pri novcu,a imo sam slabi kompijuter u rezervi ovaj sam gurnu pod krevet i stojao je tako sigurno 4 meseca.
E sad
skupio sam nesto love i kupio sam novu graficku,ram,napajanje...
Napajanje posto sam tipovo da je to problem iskreno...
Kada sam sve komponente postavio na svoje mesto,sve prekontrolisao jos jednom kao sto vec ranije rekoh pokusao sam da ga upalim haha
nece i dogadja se koliko se secam isto kao i kad se kvar desio pre 4 meseca kuleri se samo cimnu na sec i zasvetle i poower led na kucistu zasvetli medjutim komp se ne upali a nesto u novom napajanju sklocne,krcne,ne pisti ploca,nista...e sad tu je jedna stvar koju sam primetio kad sa maticne istaknem 4 pin conektor za napajanje procesora desi se da se kuleri upale i na procesoru i ovaj posebni i vrte punom brzinom a kuler na novoj grafi se ne vrti medjutim hard se cuje kao da butuje a slike nema,ko da nije povezan monitor lampica na njemu trepce a utaknut je u graficku-kad ga drzim u kr spoju na power sw ugasi se redovno

Kupio sam graficku amd radeon hd 7750 power color
Giga rama i to je sve u njemu
Napajanje Blueberry PSB560 560w
Maticna je msi-7176 945p/g/pl neo 2 series
Procesor intel pentium d processor 915 4m cashe,2.80 ghz(ujedno zelim da pitam za slaganje procesora i grafe>?)
Kupio sam novu bateriju za bios-nista
E onda sam se zapravo prihvatio posla..pokusao sam da ga upalim na svakakve nacine na kraju sam dosao do toga da sam skroz rasteretio napajanje jer mi zapravo deluje kao da je problem u stuji,na maticnoj! Poskidao sve ostavio na maticnoj samo hladnjak od procesora a pre toga maticnu izvadio na njenu kaartonsku kutiju-ukljucio sam i speaker ,srafcigerom napravio kratak spoj i evo sta se dogadja
Zapravo nista,samo nesto krcne u napajanju..ploca ne pisti a nece da se upali hladnjak redovno spojen samo on na plocu hladnjak koji kada istaknem 4 pin connector utaknut u isti dzek vrti punom brzinom..
Isto se dodadja i kad su utaknute sve komponente i kad su samo neke svasta sam pokusavao ali stalno isti rezultat
Sta je crklo ljudi,jel mozda neko prepoznaje konkretne simptome bilo cega?
Maticna,procesor?

E umalo da zab u manualu ploace sam nasao nesto sto me posebno zbunjuje,i da probao sam ga na jos 2 napajanja koja rade na drugim masinam i nista

Prica za 24 pinski i 4 pinski
1. These two connectors connect to the ATX power supply and have to
work together to ensure stable operation of the mainboard.
2. Power supply of 350 watts (and above) is highly recommended for
system stability.
3. ATX 12V power connection should be greater than 18A-a kod mene mislim na sva tri napajanja da je 16A ta grana
Procitao sam sve slicne teme,pokusavo dosta od predlozenog al bez uspeha
Izvinite za pravopis Pijandura,al ko je ima slicnih problema razume
sVilleni! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2012, 11:44   #172
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Otišla matična ja bih reko ako si sve pravilno povezao srećan ponovni odlazak u šoping za božićne praznike.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2013, 16:03   #173
stefandr
Novi član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Poz drugari, Imam jedan veliki problem koji me strasno nervira, Kad se pali racunar daje bip ali sliku ne baca. Sve komponente sam proverio i sve je ispravno pretpostavljam da je problem na ploci, kada pritisnem procesor ili povucem ka sebi tad sve normalno pali dok ga nepustim onda se sve razmaze onako na ekranu.Dajte neku ideju sta da radim!!
stefandr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2013, 17:02   #174
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom

Cim ne daje sliku kako treba nije sve ispravno, ili barem ne ispravno namesteno. Ili ti procesor, sto se retko desava gubi kontakt sa maticnom, oa se isti uspistavlja kada ga pritisnes prstom, ili hladnjak ne naleze kako treba pa se procesor prekomerno zagreva, i onda ploca odbija da butuje.

Sent over section_one subnet
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2013, 3:26   #175
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

@stefandr - Najbolje da skineš taj procesor sa ploče i proveriš pinove, jer je vrlo moguće da su neki počupani ili slično, čim gubiš kontakt.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2013, 14:00   #176
stefandr
Novi član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Ma svi su u redu, imam cak i rezervni proc. zaboravio sam da napomenem da sam menjao kondenzatore ali je radio normalno. ranije sam uspevao da ga pokrenem i radi jedno mesec dana i opet ista prica, sad nece pa nece
stefandr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2013, 14:40   #177
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom

Sve u svemu, izgleda da.je ploca odsluzila svoje...

Sent over section_one subnet
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2013, 14:50   #178
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Baš tako srećan šoping
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2013, 13:43   #179
zake-93
Novi član
 
Član od: 28.2.2013.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

pozdrav svima ja imam problema sa pokretanjem racunara kada pritisnem dugme za paljenje racunara upale se svi kuleri ali slika na monitoru je crna nema nista.Posto ima tester za temperaturu na ploci ni na njemu nista neizbacuje i kada brzim pokretom okrenem prekidac na napajanju sve se normalno pokrece i vise nema problema sve normalno radi. pa bih zamolio nekoga ko zna u cemu je problem da mi kaze

konfiguracija racunara:
maticna: msi 790fx gd70 am3
procesor: amd phenom ii x2 550 3,1gh
ram memorija: 2gb ddr3
graficka nvidi gforce gtx260
napajanjecz 500w
zake-93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2013, 19:18   #180
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Najverovatnije napajanje polako putuje u vecna lovista. Testiraj ispravnost prostom zamenom, ali nekim firmiranim, koje ces pozajmiti na kratko od nekog prijatelja.

Sent over section_one subnet
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa mišem Natasa Ostale komponente 8 31.12.2015 1:36
Problem sa kablovskom konekcijom! Nikola_BN Internet usluge 5 17.5.2006 22:04
Problem sa video capture karticom LoneWolf Video/TV softver 4 14.1.2006 14:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com