Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2010, 22:57   #21
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Sad se desilo nešto što nije smjelo da se desi. Izvadio sam bateriju, laptop iz struje i takvog ga resetovao - igre su nevjerovatno ubrzale! Ali i dalje to nije kao kad sam ga tek uzeo i instalirao igru - call of duty kada gledam u vojnike jasno šteka... Heroji su igrivi! E sad, ne mogu sutra tek tako da odem i kažem im ne radi - a ono radi u stvari, samo sporije nego inače... Reći će - grafička je slaba Kao da ima problema sa prebacivanjem taktova....
Skontao sam da mu treba jedan sekund kada uradim desni klik na desktopu da se otvori... Uvijek ma koliko puta refresh pritisnuo?!??!? kontam da stavim windows 7 32bit da vidim...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (28.9.2010 u 23:22)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2010, 23:30   #22
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Ako je iz hardverskog razloga radilo sporo, ne bi zbog resetovanja odjednom ubrzalo. Moguce da zaista nije problem do hardvera. Za*****a je situacija jer tesko da ces objasniti servisu sta ti zapravo hoces i sta je to pokvareno...
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2010, 23:35   #23
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Kad vec misliš da opet reinstaliraš, probaj malo radikalnije, pa stavi XP. Koliko ja znam, W7 bolje raspolaze resursima, te ne gazi sistem do daske u svakom slucaju za razliku od xp-a. A možda je upravo to tebi u ovom trenutku potrebno - drugačiji sistemski pristup hardveru.

Probaj, nemaš šta da izgubiš, treba ti pola sata.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2010, 23:35   #24
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Ako je iz hardverskog razloga radilo sporo, ne bi zbog resetovanja odjednom ubrzalo. Moguce da zaista nije problem do hardvera. Za*****a je situacija jer tesko da ces objasniti servisu sta ti zapravo hoces i sta je to pokvareno...
Ipak ću probati. Pa nije mi jasno kako se ubrzalo uopšte! Imam osjećaj i ovaj tekst dok kucam da ima malo laga... Možda je procesor u pitanju
Pa treba da skinem XP, pa da našem CD da narežem. A ne pada mi na pamet da koristim matori sistem... Problem je što je sve radilo. I samo od jednom neće. pa sam reinstalirao sistem. PA sam sad resetovaoi ono je djelimično proradilo... Užas. Ovo je gore nego da ne radi...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2010, 23:59   #25
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Hmm... ne bi se petljao sa XPom ako bas ne mora. Jer mu je kontrola potrosnje ocajna (na kom taktu da radi procesor, kad da ubrzava, usporava i slicno). Prosto su ti detalji mnogo bolje uradjeni u Visti i sedmici (i ima veci stepen kontole, tako da mozes da podesis bas kako ti odgovara).

Sta vise, probaj malo da eksperimentises sa Power Options u kontrol panelu. I vidi instaliraj taj Everest. U njemu lepo mozes da vidis trenutne taktove i sve ostalo. Takodje ceprkaj no nvidiinom panelu, ako treba.


P.S.
Da nema kojim slucajem taj laptop switch da prelazi iz rada sa diskretne graficke na integrusu?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 0:18   #26
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Hmm... ne bi se petljao sa XPom ako bas ne mora. Jer mu je kontrola potrosnje ocajna (na kom taktu da radi procesor, kad da ubrzava, usporava i slicno). Prosto su ti detalji mnogo bolje uradjeni u Visti i sedmici (i ima veci stepen kontole, tako da mozes da podesis bas kako ti odgovara).

Sta vise, probaj malo da eksperimentises sa Power Options u kontrol panelu. I vidi instaliraj taj Everest. U njemu lepo mozes da vidis trenutne taktove i sve ostalo. Takodje ceprkaj no nvidiinom panelu, ako treba.


P.S.
Da nema kojim slucajem taj laptop switch da prelazi iz rada sa diskretne graficke na integrusu?
Ne. Uopšte nema integrušu u sebi mislim. Imaju dva dugmeta - eco (biraš između gaming, presentation i ostalih modova) i turbo (automatski overklokuje procesor za cca 200mhza). To radi samo ako se instalira MSI System management.

Sve i svaki mod sam probavao. Gledao sam temperature, ne zagrijeva se... Najgore je što grafa nije mogla skoro nikako. Sad, posle tog reseta, je bolje radila(sa ocjene 2 na ocjenu5 5.9 u games indexu), nezahtjevni heroji kako tako hoće, call of duty se vuče sa svime isključenim, a juče je vukao ma maks.
Da, evo dok kucam, definitivno mi laguje tekst... Ja ću im odnijeti ovo sutra u Pakom, a objesiću ih ako po njima bude sve u redu.
Probao sam i na bateriji, radi isto... Mislim da radi procesor i grafička na standardnim veličinama, gledao sam u GPU Z i u CPU Z.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 0:33   #27
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

E ti modovi... gejming, presentation i slicno su direktno povezani sa Power Opcijama u kontrol panelu, pa proveri rucno sta koji radi. Mozda je podesen neki koji je low performanse (stedi bateriju) i slicno, sto je moglo da dovede do usporenja.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 0:50   #28
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Išao sam ja tom logikom. sve moguće sam stavio da se ne isključuje i na max performance. Kada je u pitanju grafička od opcija ima samo PCI Express link state power management. I tu sam sve isključio. Procesor ima samo power management, na batteriji je opcija passive a na liniji active.

Kako znam da mi laguje kad kucam ovo - samo kucam puno ................................ i ono mu treba malo da skapira. Isto je i kada brišem... Ne znam, baš gledam po internetu, niko se na ovo žalio nije. Izgleda da je brljotina u drajverima. taj power management sistem od MSIja sam i deinstalirao bio, pa je ista stvar. Od svih problema na koji su se ljudi žalili na GX seriju su pregrijavanje (ponekih modela) i za ovaj da se neće da podigne iz sleepa tj. eće ekran da se upali na Win 7 64bit. Ostalo je ok.

Od windowsa jedino ima problem to lagovanje. MAda, opet kažem, sad igre bar nekako mogu (nezahvjevne) danas ni to nije moglo...

Iskreno se nadam da mi momci iz Pakoma sutra neće praviti probleme.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 0:54   #29
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

A evo ušao sam u IE 64bit i ovde nema laga kad kucam tekst... =( Najgore od svega će mi biti da im objasnim šta ne radi na ovom laptopu...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 1:05   #30
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Mogao bi možda da instaliraš 3d mark (npr. 06) i onda benchmarkuj procesor, pa benchmarkuj grafičku.... i onda rezultate uporedi sa zvaničnim na internetu, ne bi li možda video gde škripi..

Na osnovu toga što pričaš da se dešava, maltene može bilo šta da bude. Pad fps-a može da bude jer procesor ne obradjuje dovoljno brzo, pad fps-a može da bude i zbog grafičke koja ne renderuje kako treba ono što šalje procesor, može da feler bude na samoj ploči...

Najbolje, ugasi ga, nemoj da mu radiš ništa, i odnesi ga sutra u servis i lepo im objasni šta se dešava.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 1:10   #31
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Mogao bi možda da instaliraš 3d mark (npr. 06) i onda benchmarkuj procesor, pa benchmarkuj grafičku.... i onda rezultate uporedi sa zvaničnim na internetu, ne bi li možda video gde škripi..

Na osnovu toga što pričaš da se dešava, maltene može bilo šta da bude. Pad fps-a može da bude jer procesor ne obradjuje dovoljno brzo, pad fps-a može da bude i zbog grafičke koja ne renderuje kako treba ono što šalje procesor, može da feler bude na samoj ploči...

Najbolje, ugasi ga, nemoj da mu radiš ništa, i odnesi ga sutra u servis i lepo im objasni šta se dešava.
To ću i da učinim Vidimo se sutra. Hej, da sam ga imao više od 5 dana pa ajde... Nama studentima ovako uzimati mukotrpno zarađene pare, bruka Ne tražim ja od njega ništa sprektakularno, samo da radi onako kako mu stoji u karakteristikama...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 4:51   #32
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Mislim da sam otkrio problem. koji je nevjerovatan. Procesor se zaključao izgleda na 558MHza i ni da mrdne. Test u Everestu za memory read mi pokazuje kao da je u pitanju Athlon 1500+ ?

Ali to mi samo CPU Z pokazuje. I stoji tako šta god da radim. Kad pritisnem turbo dugme, on podigne Bus sa 200 na 220. Znači sa 550 na 600MHza... Skinuo sam nekakav cpuspeed pro on kaže da je brzina 2.2GHza...

edit ko zna koji: Skinuo najnoviji everest. Uključio njegov CPU Z, uključio test stabilnosti sistema. Ni makac preko tih 550MHza. Sad, vjerujem da je problem softver ali ko zna, možda i hardver... Dakle, zaključao mu se množilac.

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (29.9.2010 u 5:29)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 9:28   #33
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Baci jos jednom pogled u Power Options, change plan settings, advanced, pa proveri dal je "maximum power state" za procesor na 100% (za trenutni rezim u kom je sistem, mada zgodno je proveriti i za ostale profile).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 10:28   #34
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Stvarno čudna stvar. Baš sam sinoć bacio pogled na benchmarkov forum, podforum MSI, i nisam video da je neko imao ni nešto slično. Ali, da budem iskren, iz onog što sam čitao, MSIijevi laptopovi su iz nekog razloga Pandorina kutija na našem tržištu. Na njihovom podforumu ima najviše žalbi na crkavanja ključnih delova računara.

A bilo bi lepo da se na ovoj temi javi neko sa većim serviserskim znanjem, pa da kaže da li je ovako nešto moguće u hardverskom smislu, tj. da se procesoru spusti klok zbog kvara koji je na samom procesoru.. Ja sam se sretao sa problemom da procesor bude under-klokovan zbog napajanja, tako da je i to mogućnost.


Jel si proverio voltaže? To isto može da bude jedan od razloga... Mogao bi da probaš da ga startuješ bez baterije, jer kad radi preko nje, najčešće je podešeno na uštedu energije, pa moguće da ti to ograniči klok.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 16:29   #35
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Baci jos jednom pogled u Power Options, change plan settings, advanced, pa proveri dal je "maximum power state" za procesor na 100% (za trenutni rezim u kom je sistem, mada zgodno je proveriti i za ostale profile).
Uopšte nemam tu opciju

Dali su mi neki broj nekog lika za MSI, tamo se niko ne javlja... A radno vreme im nigdje ne piše. Profesionalnost na nivou, nema šta. MOram sutra poraniti...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 17:03   #36
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Ja sam zvao maloprodajnu radnju gde sam kupio laptop i od njih tražio broj servisa. Inače, radno vreme im piše na ulaznim vratima. Ako se dobro sećam počinju od 8 ili 9, a do kada - ne znam.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 17:04   #37
Ketnet
Član
 
Član od: 3.12.2007.
Poruke: 39
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 50 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Citao sam postove na brzini,ja mislim da je virus ,problem je memorija. Preskeniraj ti to
Ketnet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 17:16   #38
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Citat:
Ketnet kaže: Pregled poruke
Citao sam postove na brzini,ja mislim da je virus ,problem je memorija. Preskeniraj ti to
Evo sad sam reinstalirao sistem, stavljam najnovije drajvere. CPUZ mi nije pokazaoubrzanje veće od 550MHza ma šta kliktao.
Sutra ću dakle morati ranom zorom...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 17:39   #39
Ketnet
Član
 
Član od: 3.12.2007.
Poruke: 39
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 50 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Nemas potebe da radis R/Sys. Ajde preskeniraj. Ma zakacio si virus 100%


,koji An.virus koristis
Ketnet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 18:59   #40
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Igre rade presporo, a odlično radile...

Citat:
Ketnet kaže: Pregled poruke
Nemas potebe da radis R/Sys. Ajde preskeniraj. Ma zakacio si virus 100%


,koji An.virus koristis
Malware nije uzrok njegovog problema.

Uđi u BIOS i pokušaj ga odatle resetovati.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
igre koje rade/ne rade na Vista Ultimate.... GakunGak O igrama uopšte 29 8.1.2008 11:30
Uticaj procesora na igre Dusan_BG Osnovne komponente 15 11.12.2007 11:27
Da li ove igre rade na Visti? MiroslavNW Operativni sistemi 5 11.4.2007 17:49
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com