Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.11.2010, 0:50   #1
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Čudno dešavanje sa kompom

ljudi imam gadan problem ,konfiguracija je iz profila ,do pre mozda par meseci sve je radilo normalno ,i sad radi sve ok dan ili dva ,sve super ,a onda ga upalim i pes i sve ostalo pocinje da se trese dok igram ,nije da je kocenje jer imam dovoljnu konfiguraciju za te igre ,nego onako pocinje da kao se pomera u ritmu nekog zvuka iz kucista koji se skoro uvek kad se to desi cuje ,a to je kao zvuk nekog struganja ,krčenja ,kao iz memorije ili napajnja ,ne znam sta da radim da mi uvek radi stabilno komp i isto ? hvala
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 4:17   #2
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

ako me ne bude sutra i neko vreme za kompom ,znajte da sam ga naćisto polomio ako ne nadjem prokleto rešenje ,evo sad lepo radi ,zezao sam nešto u biosu ali sam vadio bateriju ,vratio i onda podesavao voltage ,ja ne znam koja da mi bude voltaza ,jer 1.29v stavlja automatsku ne znam zasto i tad se opasno greje ,a recimo pre je radio auto na 1.225v,dakle sumnjam da se mozda napajnje zeznulo i oslabilo a i ovako je slabo ,ali do sad nije zezalo ili mi se procesor nesto zeznuo ,posto sam pokusavao neki overclock ,sad nije uopste klokovan ali ipak ne znam ni sam ,inace nema restarta ,bsod plave slike ,nema vecih bagova osim sto tokom igrara pocne nekad da pomera glupavo sliku kao da secka ,takodje nekad i kad upalim igru secka a, nekad radi najnormalnije lepo sve ,ne znam do cega do dolazi i da li moze da se popravi u biosu ,nemojte mi pisati u vezi softwera jer je to sve najnovije updatovano provereno i sve dobro radi na tome .i mozda mi je glupi kao majstor ,tj jedan moj drugar koji mi je cistio kuler od procesora lose vratio kuler na hladnjak ,probao sam ,zašrafio sam sve kako treba i kuler radi najnormalnije ,temeprature su mi sve super prosečne ,nista se ne greje ,grafička i taj kuler radi ,imam i 4 dodatna kulera i svi rade lepo ,videću ujutru a nadam se i nekom vasem mogućem rešenju da pomognete drugari ako znate,evo igrao sam nesto malo sad i prvi mec pes od 20 minuta ok raio a onda kad sam ukljucio drugi polako poceo da zeza ,i predjem na nba 11 a ono radi skoro pa ok ali ipak ne radi ,kao da nesto jedva vuce sliku kao da usporava ,gledam temperature i sve je ok procesor oko 45 stepeni ,graficka oko 55 ,ali ipak nesto se prokleto ugreje i zeza ,jedino da je napajanje ,mozda je i zapuseno napajanje taj kuler ,nije cisčen jer drugar kaže ne valjda da se čisti to da se otvara ,a sve drugo je lepo očišćeno i to skoro ,e sad kad bih znao da je napajanje sto posto ,sutra bih uzeo novo ,medjutim ,posto imam jedva to malo para ,plašim da kupim napajnje i da i dalje me bude zezalo ,e onda bih poludeo ,napjanje jeste za menjanje ,ali ovo malo crkavice da dam a ako nije to u pitanju ,ne daje mi se bezveze šta vi mislte ? i sad sam gledao system temperatra dok ne radim nista je veca od gpu i cpu ,system temp je 36 stepeni ,cpu 27 a gpu 34 da nije moj drugar mozda te ventilatore stavio pogresno ,stavio sam dve osmice iza ispod napajanja da hlade ,i dve dvanaestice koje izvlace vazduh napolje sa strane na kucistu, koje inače ne mogu skroz da zatvorim onako sa srafovima jer je lim iskrivljen smanjio sam voltazu na 1.2v cpu u biosu i sad radi ok ,al videcu kad ustanem i pokrenem igre

Poslednja ispravka: Beagle (30.11.2010 u 11:10) Razlog: da dodam jos nesto
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 23:37   #3
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

jel ima ko da pomogne? kaze mi drugar da je to neki vrius ,obrisao neke viruse al izgleda ni to ne pomaze,windows sam stavio pre dva meseca i u pocetku je ok radilo sve
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 10:43   #4
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Uff.. trebalo mi je 10min da desifrujem.

1. Zasto si cackao voltazu i rucno podesavao ako ne znas koja je default? To je van svake pameti.

2. To napajanje ako nije brendiranih i stvarnih 350w mozes da bacis u djubre, jer ono realno isporucuje oko 120-150w.

3. Ovo sto ste ti i drug cistili kulere i montirali po prici mi deluje kao da su se neka deca igrala, dali ste skidali nalepnicu sa hladnjaka i podmazali osovinu necim? Kako ste ih cistili uopste? Moguce je da ste i ostetili nesto usput.

4. Moj savet ti je da nosis to u neki redovan servis na full checkup i da kupis krsteno napajanje za pocetak.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 18:06   #5
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
Uff.. trebalo mi je 10min da desifrujem.

1. Zasto si cackao voltazu i rucno podesavao ako ne znas koja je default? To je van svake pameti.

2. To napajanje ako nije brendiranih i stvarnih 350w mozes da bacis u djubre, jer ono realno isporucuje oko 120-150w.

3. Ovo sto ste ti i drug cistili kulere i montirali po prici mi deluje kao da su se neka deca igrala, dali ste skidali nalepnicu sa hladnjaka i podmazali osovinu necim? Kako ste ih cistili uopste? Moguce je da ste i ostetili nesto usput.

4. Moj savet ti je da nosis to u neki redovan servis na full checkup i da kupis krsteno napajanje za pocetak.
Hvala ali izgleda da je bio neki vrius koji se povremeno otvarao u task manageru i pravio te probleme ,evo sinoc sam ga obrisao i vidim sve ok radi,nadam se da nece opet da me zeza ,pa nisu se deca igarala sa kulerom ,moj drug kao radi u jednom servisu i zna sta je radio ,napjanje stvarno ne znam koje je marke ali dok radi necu ga menjati ,sad sve lepo radi
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 18:36   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Citat:
dnestorov kaže: Pregled poruke
...moj drug kao radi u jednom servisu i zna sta je radio ,napjanje stvarno ne znam koje je marke ali dok radi necu ga menjati
1. Ako je serviser, to u Srbiji obično znači da ume da reinstalira Windows i uvali ti novo parče hardvera koje ti nije potrebno, umesto da, na primer tebi, preporuči novo brendirano napajanje
2. Možda ćeš se kajati kasnije što ga nisi na vreme promenio. Bar uzmi nekog jačeg kineza, jer ako je 350W kao što sam negde video, onda je to igranje sa vatrom.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 22:23   #7
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
1. Ako je serviser, to u Srbiji obično znači da ume da reinstalira Windows i uvali ti novo parče hardvera koje ti nije potrebno, umesto da, na primer tebi, preporuči novo brendirano napajanje
2. Možda ćeš se kajati kasnije što ga nisi na vreme promenio. Bar uzmi nekog jačeg kineza, jer ako je 350W kao što sam negde video, onda je to igranje sa vatrom.
nije serviser ,on radi sa tim svim ,al mi je dobar drug i instalirao mi je winodws ,tj dao cd koji sam sam instalirao ,sto se tiče ,napajanja jeste 350 je i drug mi je rekao da ne moze da bude napajanje ,nego da ono ili radi ili nece da digne windows ,dok radi windows ,napajanje ok ,sad ne znam dal je tačno to ,ali on ipak radi taj posao i zna bolje .a evo sad sam probao i opet problemi ,poludeću naćisto ,malo radi ,pa ne radi dobro tj secka jedva vuče igru ,ne znam kad će kako da radi ,a navikao sam da uvek radi isto i da radi normalno ,ovo sad je baš bezveze

Poslednja ispravka: dnestorov (1.12.2010 u 22:56)
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 3:39   #8
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

znaci da vam kazem sad sta sam ustanovio ,minimalno napajanje za moju graficku je 350w a to ja imam i to staro tri godine ,proizvodjac napajanja nemam pojma ko je ,islo je uz kuciste ,dakle verovartno neko kinesko ,e sad u biosu defalut cpu voltage za moje napajnje je 1.2 v ,sto je i najmanja moguca voltaza i a kad to stavim ,komp nema onih kocenja izazvana pregrevanjem ,ali kao da nema snage ,jednostavno slika nije tako tecna tokom igranja igrara,a kad stavim veću voltazu ,komp radi super neko vreme ,a onda pocinje da seće kao da se pregreva ,ali dok to ne počne ,igre prosto lete na 1.25 v,dakle da vas pitam ,koliko ste posto sigurni da li bi novo napajnje od 500w resilo problem i da li bi igre radile lepo kao na voltazi 1.25 na ovom mom,ali bez pregrevanja ?da li je to sve tako ili nemam pojma pa sam se istripovao ,ali nekako mi je logično ovo što prićam,i evo sad sam ukljucio pes 11 i opet sece jako ,kao na bilo koju drugu voltazi posle nekog vremena ana 1.2 v je

Poslednja ispravka: dnestorov (2.12.2010 u 3:56)
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 4:30   #9
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

1st, skini, recimo, Hwinfo, pokreni ga, aktiviraj "Sensors" opciju, pa ga ostavi da radi u pozadini i onda optereti komp (3DMarkom, ili slichnim, PES generalno i nije previse zahtevan), pa kad zakuje, onda lepo ovde postavi screenshot iz Hwinfa, sa sve min/max temperaturama i voltazama (koje uzgred budi recheno i nisu toliko precizne kao kad bi to odradio unimerom, ali to je vec neka druga pricha)...

2nd, prvi put u zivotu chujem da napajanje "ne valja da se otvara" zbog chiscenja!?

3rd, zar ti nije najjednostavnije da, naprosto, probas komp sa nekim drugim, krshtenim napajanjem, i ako sve bude isto bar tako jedan potencijalni uzrok problema eliminises???
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 6:50   #10
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
1st, skini, recimo, Hwinfo, pokreni ga, aktiviraj "Sensors" opciju, pa ga ostavi da radi u pozadini i onda optereti komp (3DMarkom, ili slichnim, PES generalno i nije previse zahtevan), pa kad zakuje, onda lepo ovde postavi screenshot iz Hwinfa, sa sve min/max temperaturama i voltazama (koje uzgred budi recheno i nisu toliko precizne kao kad bi to odradio unimerom, ali to je vec neka druga pricha)...

2nd, prvi put u zivotu chujem da napajanje "ne valja da se otvara" zbog chiscenja!?

3rd, zar ti nije najjednostavnije da, naprosto, probas komp sa nekim drugim, krshtenim napajanjem, i ako sve bude isto bar tako jedan potencijalni uzrok problema eliminises???
druze ,hvala na trudu ,jako lepo si rekao sve sto si rekao,ali,izgleda da je uzrok bio jedan patch za pes 11,koji je avg prijavljivao kao virus ,ali ja sam iskljucio avg i instalirao taj path (totalno suprotno zdravom razumu sam postupio.jer imam **** da rizikujem ),i malopre sam instalirao jedan drugi antivirus i on nasao deset trojanaca ,od kojih su i dva ili vise u patchu bila ,i sve sam obrisao ,pa se pes nije hteo dalje pokrenuti ,izinstalirao sam ,instalirao nov pes ,i stavio neki drugi patch i sve radi kao bombona za sada ;D idem da spavam ,pa cu videti kad ustanem oko podneva sta ce biti onda .ali mislim da je 99psoto problem rešen patch se zove gameplay patch i ima verzije od 1.05 do 1.08 i sve su zaražene ,zato nemojte da instalirate to djubre nikako ,ni u ludilu na pes 11
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 11:04   #11
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Ne mogu da verujem sta citam.

- Jel imas ti neki antivirus kad zakacis tolike trojance?

- Instaliraj Norton Antivirus 2011

- Evo ti jedno normalno napajanje koje nije skupo a odradice ti posao za pisljivih 2000din

http://itsvet.com/proizvod/lc-power-...rsupply/204/50
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 21:08   #12
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

bogami sad mi od kad sam obrisao taj patch i te viruse pes 11 radi super ako neko zna kako da zakljucam ovu temu
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 19:29   #13
Luka.
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2009.
Lokacija: City of Compton
Poruke: 1.275
Zahvalnice: 271
Zahvaljeno 275 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Ne zakljucavas ti, moderator ce.
Luka. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2010, 3:40   #14
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

evo nov je windows ,dakle jedno vreme pes 11 nba 11 lepo rade ,a onda nekad kao da se muče a ništa ne diram rezolucije ili bilo šta ,znaći radi ali onako kao da malo nešto pregreva a temepereture su super ,jedino ne znam da li da kupim novo napajanje neko jače i da li napajanje može da oslabi i da pravi probleme kad ne dobija dovoljno struje ili jači napon ,nešto tako da ga zeza ???
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2010, 9:47   #15
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Ako ti je kinesko napajanje onda svakako promena. Jer tih 350w mozda mogu da isporuce nekih 150w.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2010, 22:37   #16
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
Ako ti je kinesko napajanje onda svakako promena. Jer tih 350w mozda mogu da isporuce nekih 150w.
Frontier je kakva je to marka ,ovo što sam gledao na netu deluje kao da je veoma losa marka ,plus sto sam u biosu pre nekoliko vremen dirao cpu voltage i setovao je do 1.3V i od tad kao da nešto pregreva povremeno ,a temeprature u redu ,inače sam sad stavio na auto cpu voltage ali je jedan program očitavao da je 1.3 auto ,a pre je bilo čini mi se 1.23V auto,e sad imam pitanje ako uzmem novo napajnje i u biosu da mi stoji cpu voltage Auto da li bi novo napajanje automatski lepo radilo i davalo pravu voltazu automatski koliko treba da bude voltaza?ovo je jako važno da mi neko odgovori i ako je tako kupujem odma napajanje novo od 550w isto froniter jer nemam para za bolje
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2010, 2:07   #17
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
1st, skini, recimo, Hwinfo, pokreni ga, aktiviraj "Sensors" opciju, pa ga ostavi da radi u pozadini i onda optereti komp (3DMarkom, ili slichnim, PES generalno i nije previse zahtevan), pa kad zakuje, onda lepo ovde postavi screenshot iz Hwinfa, sa sve min/max temperaturama i voltazama (koje uzgred budi recheno i nisu toliko precizne kao kad bi to odradio unimerom, ali to je vec neka druga pricha)...
Vec sam ti jednom rekao sta da uradis, ali avaj... Ajd' jos sad... A ako vec neces da prihvatis savet, onda je iluzorno da uopste pokusavas da trazis pomoc na ovom forumu...

I jos jedna sitnica, NE, NEMOJ da kupujes Frontier od 550W...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2010, 11:29   #18
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
Vec sam ti jednom rekao sta da uradis, ali avaj... Ajd' jos sad... A ako vec neces da prihvatis savet, onda je iluzorno da uopste pokusavas da trazis pomoc na ovom forumu...

I jos jedna sitnica, NE, NEMOJ da kupujes Frontier od 550W...
što da ne od 550w? onda od 500?
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2010, 11:33   #19
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Uzmi neki LC Power ili Chieftec...
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2010, 17:13   #20
dnestorov
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 182
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Cudno desavanje sa kompom

Citat:
Epic Gamer kaže: Pregled poruke
Uzmi neki LC Power ili Chieftec...
Pametnjakoviću ako mi ti platiš uzeću Chieftec nije problem i to 1000w da napojim kompjuter a uzgred imam i jedan tv a i veš mašina bi mogla na tom tvom chieftecu da mi radi u odnosu na moje frontier 500w za koje imam para

Poslednja ispravka: dnestorov (19.12.2010 u 18:32)
dnestorov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grand Theft Auto 3 gta mamlaz Akcione igre 91 3.2.2018 15:19
Problem sa starim kompom Remi_Gaillard Osnovne komponente 9 27.9.2009 0:57
Problemi sa novim kompom markonaric Kvarovi 8 10.10.2008 21:52
Problem sa novim kompom Nixx Operativni sistemi 12 9.9.2008 23:09
Povezivanje web kamera sa kompom Markic Video/TV softver 6 10.8.2006 0:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com