Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2011, 0:41   #1
gagyy
Novi član
 
Član od: 10.1.2011.
Lokacija: vojka
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

zuji mi ventilator ili napajanje nz tacno...ali nije strashno....cistio sam ga dans od prashine i lepo usisao i obrisao...pomoglo je sada je dosta tishi ali nije to to... pa nz shta da ridim...napajanje je kupljeno proshle god u oktobru...tako da msm da nije ono otishlo...ako neko zna molim da mi javi..svaka pomoc je dobro doshla..
gagyy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 1:25   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: zuji mi ventilator ili napajanje...pa nz shta da radim...

možeš sam da pogledaš šta zuji ili da nosiš u servis
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 10:27   #3
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: zuji mi ventilator ili napajanje...pa nz shta da radim...

Otvori kućište pa vidi šta zuji. Ako je napajanje onda je problem isti kao moj, a rešićeš ga tako što ćeš kupiti novo napajanje. Možda može taj ventilator na napajanju da se pričvrsti ali ja nisam hteo da se zezam sa tim.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 16:09   #4
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: zuji mi ventilator ili napajanje...pa nz shta da radim...

A koje je napajanje u pitanju?

Drugo, možeš da probaš sa isključivanjem ventilatora i da izoluješ onaj koji zuji. Jednostavno osiguraš svaki, zatim pustiš komp da radi i onda puštaš u rad jedan po jedan vent. Mada uvek se desi da je onaj najstariji vent uvek problem.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 0:02   #5
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: zuji mi ventilator ili napajanje...pa nz shta da radim...

Ne mora da znači da se najstariji prvi kvare. Evo kuleri od GPU, CPU i jedan veliki koji je već bio instaliran u kućešte kada je kupljeno pre 5 godina, rade punom parom, a vidiš ovaj od napajanja koji je star 2 godine on se pokvario.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 23:37   #6
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: zuji mi ventilator ili napajanje...pa nz shta da radim...

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Ne mora da znači da se najstariji prvi kvare. Evo kuleri od GPU, CPU i jedan veliki koji je već bio instaliran u kućešte kada je kupljeno pre 5 godina, rade punom parom, a vidiš ovaj od napajanja koji je star 2 godine on se pokvario.
I to što kažeš. Mada može da bude slučaj. Opet najsigurnije je da sam nadje koji je. Mada tipujem na napajanje ili grafičku najviše. Mnogo kompova sam do sada video i maltene ni jednom nije zujao vent od procesora. Uvek je bilo napajanje u pitanju. Napajanje iznutra se teško čisti i mora da se rasklapa pa je i najviše podložno oštećenju.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 22:34   #7
anbeast
Novi član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

Vidim stara tema ali.... Definitivno sam ustanovio da bruji ventilator napajanja (Thermaltake 420w, ne secam se koji model, staro jedno 3 godine). Kad ukljucim komp krene da bruji ko traktor, ali kad dva tri puta precizno cusnem napajanje odozdo ucuti se (kuciste mi je otvoreno). Ventilator ne zakacuje nigde nego zujanje dolazi iz osovine ventilatora. Pitanje: Da li mogu da zamenim samo ventilator? (Drugih problema sa napajanjem - nema). Hvala! Pozdrav!
anbeast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 22:50   #8
mirko2511
Član
 
Član od: 19.2.2012.
Poruke: 52
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

Isti takav problem imam i ja samo ja se ne potresam,kad ga upalim malo ga isutiram i on se utisa.. :PpP
Neka bruji nije vazno samo da radi..
mirko2511 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 22:56   #9
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

A da probate umesto šutiranja da ga očistite od prašine?
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 23:05   #10
mirko2511
Član
 
Član od: 19.2.2012.
Poruke: 52
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

Pa nemam kud da ga cistim vise,svakih 7 dana komplet ocistim i izduvam racunar,ne mogu ribati cisto..xD
mirko2511 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 23:41   #11
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

A čime čistiš? Usisivačem? Ako nisi vičan rasklapanju, solidna solucija je kupiti kompresovani vazduh sa cevčicom. Pa onda izduvas sve neprohodne delove.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 15:41   #12
MileZP
Član
 
Član od: 11.7.2011.
Poruke: 61
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
A čime čistiš? Usisivačem? Ako nisi vičan rasklapanju, solidna solucija je kupiti kompresovani vazduh sa cevčicom. Pa onda izduvas sve neprohodne delove.
A posle usisivačem očistiš sobu ili angažuješ kućnu pomoćnicu da to uredi ili mamu , sestru, tetku, ženu ...
MileZP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 23:56   #13
mirko2511
Član
 
Član od: 19.2.2012.
Poruke: 52
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

Ja za to koristim kompresor,napunim bocu i sat vremena imam vazduha,on kad dune ako ne odignem izleti ventilator kroz prozor..xD
To je pravo ciscenje. .:P
mirko2511 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2014, 22:00   #14
problemNo1
Član
 
Član od: 16.10.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

Ventilator od napajanja mi zuji s vremena na vreme. Vise lici kao da burgija po malo. Kad upalim komp nema nista da se cuje par minuta. Onda krene da tako kazem burgija, tise pa posle 2 sekunde malo jace pa posle 1-2 sekunde jos jace pa odjednom se utisa... posle 10ak sekundi ponovo, s tim sto nekad jace se cuje nekad manje, nekad se odmah smiri cim krene sa zvukom - nema neko pravilo kako se menja zvuk. Zvuk dolazi od ventilatora od napajanja 100% - proverio sam sa tako sto sam ga zaustavio hemijskom na nekoliko sekundi, tako da nije do graficke, procesora itd. Kad se ugasi komp cuje se jaci zvuk, pa slabiji pa se ugasi. (traje ~3 sekundi). Samo da napomenem da sam ga danas upravo ocistio od prasine, mislio sam da ce to da otkloni zvuk ali nije.

Negde sam procitao da podmazuju ventilator. Mislite da ovakve random oscilacije zvuka s vremena na vreme mogu biti znaciti da treba da se podmaze? Ako ne sta bi moglo biti? U pitanju je model StealthXStream OCZ500SXS 500W i imam ga 4 i po godina. Sve ostalo je ok sa napajanjem , ne gasi mi se komp, ne resetuje ili nesto slicno samo me nervira taj zvuk.
problemNo1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2014, 12:34   #15
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

Citat:
problemNo1 kaže: Pregled poruke
Ventilator od napajanja mi zuji s vremena na vreme. Vise lici kao da burgija po malo. Kad upalim komp nema nista da se cuje par minuta. Onda krene da tako kazem burgija, tise pa posle 2 sekunde malo jace pa posle 1-2 sekunde jos jace pa odjednom se utisa... posle 10ak sekundi ponovo, s tim sto nekad jace se cuje nekad manje, nekad se odmah smiri cim krene sa zvukom - nema neko pravilo kako se menja zvuk. Zvuk dolazi od ventilatora od napajanja 100% - proverio sam sa tako sto sam ga zaustavio hemijskom na nekoliko sekundi, tako da nije do graficke, procesora itd. Kad se ugasi komp cuje se jaci zvuk, pa slabiji pa se ugasi. (traje ~3 sekundi). Samo da napomenem da sam ga danas upravo ocistio od prasine, mislio sam da ce to da otkloni zvuk ali nije.

Negde sam procitao da podmazuju ventilator. Mislite da ovakve random oscilacije zvuka s vremena na vreme mogu biti znaciti da treba da se podmaze? Ako ne sta bi moglo biti? U pitanju je model StealthXStream OCZ500SXS 500W i imam ga 4 i po godina. Sve ostalo je ok sa napajanjem , ne gasi mi se komp, ne resetuje ili nesto slicno samo me nervira taj zvuk.
prvo ga rastavi i pogledaj,moguce je da mozes da ga zamenis kompletnog ako ne,uzmi grafitnu mast na stapic i ubaci ispod nalepnice,i to ce ti resiti problem. Ako ti se problem opet pojavi posle te procedure onda ces morati da zamenis ceo ventilator,modernija napajanja imaju plasticnu zabicu sto omogucava laku zamenu istog
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2014, 15:00   #16
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

Citat:
lobanja kaže: Pregled poruke
uzmi grafitnu mast na stapic i ubaci ispod nalepnice,i to ce ti resiti problem
NEMOJ da uzmeš grafitnu mast na štapić i ubaciš ispod nalepnice.
Ne znam otkud vam uopšte ideja da koristite grafitnu mast za ovakve stvari. Grafitna mast se koristi za sporohodne mehanizme, a ne za nekoliko hiljada obrtaja u minuti. Osim toga, grafitna mast se brzo suši i ostaju čestice grafita, koje će napraviti više štete nego što je bilo koristi od podmazivanja.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2014, 0:04   #17
problemNo1
Član
 
Član od: 16.10.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

I ja sam procitao da ga podmazuju sa grafitnom mascu. A sa cime moze jos tj. sa cime mislis da bi trebalo? Sa mehanickim uljem? Mislim da je kabal od ventilatora ulemljen za plocu od napajanja tako da bi bilo teze da ga skinem i zamenim (u slucaju zamene to bi prepustio nekom serviseru).
problemNo1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2014, 11:18   #18
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

Mnogo tih ventilatora na napajanju sam izmenjao, pogotovo na kinezima, obicnim 8-micama za kuciste, ili drugim zavisno od velicine. Zice jednostavno preseces, spojis malo izolir trake i to je to. naravno ako napajanje nije pod garancijom.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2014, 11:46   #19
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

mozes da koristis masinko ulje (ono koje se koristi za masine za sivenje ili masinice za sisanje),znam neke koji su cak koristili wd 40 (ja to nisam radio nebi preporucio) i radi im godinama tako. Upalis i vidis da li ti je resilo problem
Ja sam menjao ventilatore kao sto je naveo @Svetislav,cak u rezervi imam gomilu od nastradalih napajanja
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lobanja na korisnoj poruci:
problemNo1 (28.10.2014)
Stara 27.10.2014, 21:25   #20
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Zuji mi ventilator ili napajanje... šta da radim?

Upravo tako. Ulje za mašine za šivenje ili za mašinice za šišanje. WD40 ne bih preporučio, jer "ume" da nagrize plastiku.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexthekid na korisnoj poruci:
problemNo1 (28.10.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19
Da li smem da na napajanje dodam kabl za napajanje procesora? dukyns Ostale komponente 7 24.4.2010 0:17
N9800 GT i napajanje tailgunner Grafika 1 28.7.2009 15:33
Napajanje operator ŠDK - Ostale komponente 16 10.9.2007 20:17
7600GS AGP napajanje NjegovaWisost Grafika 12 1.2.2007 21:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com