Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2011, 1:48   #21
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Super je sve to, i kod mene je isto skoro sve osim sto je cable umesto antene, ali kada idem na scan program se gasi
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 1:54   #22
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ovaj PotPlayer mi deluje kao nešto slično VLC-u koji može samo da radi klasičan playback preko uređaja ali ne i snimanje. Neka me neko ispravi ko ga je koristio ako grešim.

S druge strane za Leadtekvou karticu bi stvarno bilo dobro da je koristiš sa WinFastPVR2-om jer ima opcije koje su specifične samo za njega kao PVR program (TimeShifting itd.) a provereno snimanje materijala sa Leadtekovih kartica najbolje radi sa WinFastPVR-om.

Za zvuk... Klikni na Start i u pretrazi kucaj "sound" (bez navodnika)... Klikneš na "Change sound card settings" stavku i otvoriće ti se prozor sa "Playback" i "Recording" karticama (ima ih još ali nisu bitne). Proveri da u obe kartice imaš "CD Audio" čekiran kao "Ready" ili "Enabled" mada može da se dogodi da ga imaš samo u Recording i to je ok.

Ako ni to ne pomogne potraži najsvežije drajvere za svoju zvučnu karticu (ova preporuka posebno važi ako imaš Realtek chipset).
Naravno da može i da snima i to mnogo bolje nego PVR2. Imaš u opcijama capture video, namestiš hotkey, pa onda podesis sa daljincem od Leadteka i snimas jednim klikom. Izaberes kodek po volji. Preporucujem MPEG2 oko 6000 kbps video i MP2 192 kbps za audio. Snimljeni sadrzaj posle editujes s nekim trecim programom (ja koristim Staxrip iseces reklame i ostali nepozeljni deo i konvertujes u mkv .h264 i dobijes savrsen snimak uz minimalnu velicinu. Izgleda malo komplikovano, ali kad se uhodas, peace of cookie
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 2:06   #23
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Mora da ti radi PVR2 ako ne radi onda nešto nije u redu i idi na reklamaciju.

Imaju više modela i trebao si da uzmeš model Expert, ja imam taj (vidi u moja mašina) i mnogo nas na forumu ima tu kartu, muka je naterati da radi kako treba ali je zahvalna. Bitno je da sve lepo povežeš da bi imao zvuk. naravno i antenski kabl moraš lepo da povežeš da se sve licne spoje s metalom na onom džeku.

doduše nekada mi karta zabaguje, otera CPU load na 100 posto ali kad je isključim i uključim PVR nekoliko puta sve lepo proradi i onda Cpu na oko15 posto i lepo radi. To mi je jedini problem, a zvuk i kanale sam se malo pomučio ali kad jednom doteraš sve radi.

Ima još jedna lepa stvar pisao sam na forumu, klikom desnog tastera u programu pvr na meniju možeš da odabereš Live Update direktno sa sajta proizvođača i PVR se sam automatski updatuje na najnoviju verziju kao i svi podrebni driveri i programčići. Leadteck je ozbiljna firma i njihov program PVR je odličan.

zaključak: MORA da radi ako je ispravna i ako se lepo dotera!
Poz
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 2:14   #24
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
Mora da ti radi PVR2 ako ne radi onda nešto nije u redu i idi na reklamaciju.

Imaju više modela i trebao si da uzmeš model Expert, ja imam taj (vidi u moja mašina) i mnogo nas na forumu ima tu kartu, muka je naterati da radi kako treba ali je zahvalna. Bitno je da sve lepo povežeš da bi imao zvuk. naravno i antenski kabl moraš lepo da povežeš da se sve licne spoje s metalom na onom džeku.

doduše nekada mi karta zabaguje, otera CPU load na 100 posto ali kad je isključim i uključim PVR nekoliko puta sve lepo proradi i onda Cpu na oko15 posto i lepo radi. To mi je jedini problem, a zvuk i kanale sam se malo pomučio ali kad jednom doteraš sve radi.

Ima još jedna lepa stvar pisao sam na forumu, klikom desnog tastera u programu pvr na meniju možeš da odabereš Live Update direktno sa sajta proizvođača i PVR se sam automatski updatuje na najnoviju verziju kao i svi podrebni driveri i programčići. Leadteck je ozbiljna firma i njihov program PVR je odličan.

zaključak: MORA da radi ako je ispravna i ako se lepo dotera!
Poz
Džaba što je ozbiljna firma kad im je moto "zašto jednostavno kad mora komplikovano". Znam da svaki put kada apdejtujem drajvere za zvučnu, moram ponovo da podešavam PVR i za reprodukciju i za snimanje. Da ne kažem kako su shebali deinterlacing ako imas IPTV, slika je skroz mutna, ne gine ti gubitak vida ako gledas sport preko njega. Mozda je to samo subjektivna situacija i zavisi od same konfiguracije kompa, ali kod mene je tako. Daum Pot Player je majka za PVR2 u svakom pogledu i što se tiče reprodukcije i snimanja. Još ako imaš IPTV, snimljeni sadržaj je DVD kvaliteta.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 2:20   #25
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Citat:
zaključak: MORA da radi ako je ispravna i ako se lepo dotera!
A jel? Ako ne radi preko njihovog raspalog softvera a radi preko Pot plejera, sta cemo onda?

Ma ispravna je.. samo jos zvuk da namestim i da mi objasnite kako da sve podesim u pot plejeru, da ne moram svaki put da skeniram, tj da imam memorisane kanale lepo po redu itd.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 2:35   #26
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Kad budes stigao odradi i par screen shota, posto i ja planiram da je pazarim. Tacnije hteo bih expert verziju al je nigde nema.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 2:38   #27
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

A koja je razlika izmedju expert i ove?

Dajte vi sto vam radi, i iz pot-a i iz default programa, bacite koji full size screen shot jer ja na 22'' i nisam bas zadovoljan kvalitetom slike.

aaaaaa naleteo sam na kasandru na BN-u
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 2:47   #28
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Džaba što je ozbiljna firma kad im je moto "zašto jednostavno kad mora komplikovano". Znam da svaki put kada apdejtujem drajvere za zvučnu, moram ponovo da podešavam PVR i za reprodukciju i za snimanje.
Nikada nisam čuo da je iko imao takav problem ali zar je ponovno podešavanje zvuka posle reinstalacije drajvera dovoljan razlog da ne koristiš program? Nije baš da radiš update drajvera za zvučnu svaki dan već na svakih par meseci.

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Da ne kažem kako su shebali deinterlacing ako imas IPTV, slika je skroz mutna, ne gine ti gubitak vida ako gledas sport preko njega. Mozda je to samo subjektivna situacija i zavisi od same konfiguracije kompa, ali kod mene je tako.
Ovo nije problem sa WinFastPVR2 već sa grafičkom karticom, posebno ako imaš ATi. ATi drajveri u sebi imaju podešavanja za deinterlacing koja WinFastPVR2 poštuje pa u određenim situacijama valja isključiti prioritet grafičke kartice kod deinterlace-a. Iskreno ne sećam se više gde se ta podešavanja nalaze jer koristim nVidia kartice gde su default podešavanja ok ali evo jedne slike sa orijentacionim prikazim gde se ta opcija nalazi - http://i43.tinypic.com/2mi4a6g.jpg

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Daum Pot Player je majka za PVR2 u svakom pogledu i što se tiče reprodukcije i snimanja. Još ako imaš IPTV, snimljeni sadržaj je DVD kvaliteta.
Ima li Daum Pot Player TimeShifting opciju? Može li sam da obavi kompletan posao snimanja i obrade materijala a onda da ga nareže na DVD? Šta je sa podrškom za EPG? Nemoj da osuđuješ program samo zato što ti se ne sviđa ili se nisi dovoljno potrudio da rešiš probleme koje imaš sa njim I ja sam dosta dugo tražio alternativu za WinFastPVR jer sam hteo da vidim da li tako nešto postoji i onda sam na kraju shvatio da od WinFastPVR2-a (ne bagoviti "kec") ne postoji bolje za Leadtek kartice.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 3:19   #29
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Imam nvidia graficku i nista nije pomoglo kod podesavanje deinterlacinga na njoj. Daum jedini prikazuje sliku kako valja. Najgori je VLC. Kod njega je slika skroz deformisana. Time Shifting ne koristim, kao ni snimanje direktno na DVD jer snimak obavezno obrađujem pomoću programa StaxRIp, a EPG mi ne treba jer imam IPTV koji ima svoj EPG. Jednostavno je slika na PotPlayeru najbolja, da ne pominjem mogućnost kropovanja slike formata 4:3 po vertikali tako da na wide monitoru ne bude pola ekrana sa crnim marginama. Opet kazem, sve je subjektivno i kod mene je PotPlayer najbolji i za pustanje svih video sadrzaja i za gledanje televizije. PVR2 je odavno zaboravljen i sluzi samo kao ikonica u systrayu da bi radio daljinac koji je naravno sinhronizavan za PotPlayer.
P.S. da se razumemo, kod analogne televizije je deinterlacing skroz ok i na PVR, ali problemi nastaju kod IPTV, tako da ako nemas IPTV onda ne znas o cemu govorim. Mozda me razumeju oni koji ga imaju.

Evo kako to izgleda prilikom brzih pokreta na PVR2. Slika se zamuti i jako smeta očima, dok je Daum prikazuje savršeno.

http://img6.imageshack.us/img6/2181/...20226cvbs3.jpg

Poslednja ispravka: Packypfc (2.11.2011 u 3:29)
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 3:22   #30
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Jednostavno je slika na PotPlayeru najbolja, da ne kažem mogućnost kropovanja slike formata 4:3 po vertikali tako da na wide monitoru ne bude pola ekrana sa crnim marginama.
Možeš bez problema da podesiš Aspect Ratio i stretching u WinFastPVR-u. Samo pritisneš F5 ako hoćeš da slika popuni ceo ekran ili podesiš aspect ratio koji ti odgovara u podešavanjima.

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
P.S. da se razumemo, kod analogne televizije je deinterlacing skroz ok i na PVR, ali problemi nastaju kod IPTV, tako da ako nemas IPTV onda ne znas o cemu govorim. Mozda me razumeju oni koji ga imaju.
Pa ako hoćeš IPTV onda ne nabavljaš analogni tip TV kartice već lepo pazariš neku digitalnog tipa, recimo nešto iz ove ponude http://www.leadtek.com/eng/multimedi...hipseriesid=20
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 3:33   #31
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Možeš bez problema da podesiš Aspect Ratio i stretching u WinFastPVR-u. Samo pritisneš F5 ako hoćeš da slika popuni ceo ekran ili podesiš aspect ratio koji ti odgovara u podešavanjima.

Pa ako hoćeš IPTV onda ne nabavljaš analogni tip TV kartice već lepo pazariš neku digitalnog tipa, recimo nešto iz ove ponude http://www.leadtek.com/eng/multimedi...hipseriesid=20
Nije to to. Kad je popunjen ekran ljudi izgledaju kao pingvini, tj debeljuce, dok kod Dauma postoji fino podesavanje. Malo cropnes od gore i dole, toliko da se vidi titl i malko suzis sa strane i dobijes lepu nedeformisanu sliku koja popunjava 95% ekrana. Sto se tice digitalne kartice, to ne pije vodu za IPTV, jer STB ima samo scart i antenski izlaz, znaci moze jedino preko analogne. Imam ja i digitalnu karticu preko koje gledam hrvatski DVB-T i tamo je izlaz cist digitalni i moram da priznam da Daum Pot Player daje skoro identicnu sliku i kvalitet iako ide preko analogne kartice, kao i ova na DVBVieweru gde je slika skroz digitalna bez konverzije.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 15:34   #32
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Ne vredi, danas sam lepo ocistio stare drajvere i instalirao sve sto treba- poslednje verzije, i dalje PVR2 ne radi uopste a PotPlayer nema zvuk
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 17:01   #33
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Probaj

iuVCR

i

Chris TV

Nisu besplatni ali odlično odrađuju posao.

Ja lično godinama koristim iuVCR i prezadovoljan sam (završava mi posao).
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
HSVstoned (2.11.2011)
Stara 2.11.2011, 17:50   #34
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ako si zvuk na karticu povezao preko analognog kablića koji dolazi uz karticu i ide na AUX ili CD ulaz na matičnoj onda proveri u Playback i Recording podešavanjima Windows-a za zvuk da li ti je uključen taj izvor. Često se dešava da su po defaultu isključeni.
I da vidi ovaj kablić ti je jako bitan otherwise nećeš imati zvuka. Ja ga recimo nisam ni dobio kada sam nabavio tu karticu, novu u regularnom pakovanju. Pa sam improvizovao ručno, ali dok sam izvalio šta je problem.

I da obavezno proveri da li taj kabl od kablovske koji si sproveo do kompa radi normalno na nekom TV-u.

Meni ova kartica normalno radi na Win7X32 tako da ukoliko ti je sama katica u potpunosti ispravna, nema razloga da ne radi. Ako sve ovo isproveravaš onda je definitvno problem u samoj kartici.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 17:54   #35
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Još jedna opcija je da proveri da li njegov model podržava PCI audio, tj da joj kablovi uopšte ne trebaju. Bar kod mene Global ima zvuk bez i jednog povezanog kabla, jer sve ide preko PCI magistrale. Mnogo jednostavnije i mnogo urednije.

PS. ChrisTV na žalost ne radi sa Globalom, lično sam testirao.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 18:29   #36
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

ChrisTV ne radi dobro sa 10-bitnim Conexant čipovima a ova kartica, kao i skoro sve kartice iz Leadtek analogne ponude, koristi baš taj čip.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2011, 21:16   #37
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Evo zašto ne volim da instaliram kineska *****a od programa kao što je ovaj Daum Pot Player. Ako je meni, koji strašno vodim računa o tome da se ništa ne instalira usput, uspela da promakne instalacija kompletnog programa (neki Reward shit) sa kojim naravno dolaze browser pluginovi onda mogu misliti kako prolaze ostali sa njim. Screenshot iz IE nakon instalacije Pot Playera.

Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2011, 22:30   #38
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

hehe- ko zna sa kog si sajta ti to instalirao. Pošto svako to prevodi na eng, nema oficijalne engleske stranice. Meni se to nikad nije dogodilo. Instaliram sa ovog sajta sve dopune.
I PotPlayer nije kineski vec korejski. Da je nama po radnjama korejske a ne kineske robe, video bi ozarena, nasmejana lica, a ne ove sto im izlazi dim iz usiju kad im crkne nesto za 2 dana.
http://www.dvbsupport.net/download/index.php

Evo kako izgleda snimljen materijal sa leadtek karticom posredstvom PotPlayera i obrađen StaxRipom

http://www.youtube.com/watch?v=LJfne9kkecU

Poslednja ispravka: Packypfc (5.11.2011 u 2:34)
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 0:16   #39
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Samo da znate da jos uvek onaj default seljacki program ne radi a preko daum pot-a nemam zvuk
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 8:12   #40
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: uzeh tv kartu i naravno odmah problem

Tebe je bas krenulo sa upgrade-om
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com