Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2012, 19:13   #1
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom HP Compaq CQ61-310EX BIOS problem

Evo sta se dogodilo iz perspektive drugara koji je "sredio" laptop, sada je kod mene na "servisu"

Pukao mu je OS iz nekog razloga, pokusao je da odradi reinstall OS i na kraju je podesio boot preko USB-a. Ali izgleda pogresan, ne znam tacno da li ima opcije "Boot BIOS from USB drive ili tako nesto", ali od tada laptop odbija da radi. Ukljuci se normalno, ventilatori se vrte, ali se BIOS ne pojavljuje, a kamo li nesto dalje.

Lampice blinkaju po 2 puta, sto znaci da je problem u BIOSu, barem tako on signalizira.

Sad pokusavam da napravim butabilnu flesku, preko HP USB Disk Storage Format Tool sam napravio butabilnu flesh memoriju od microSD kartice (ubacene u adapter) i sad nailazim na problem...

Navodno, BIOS fajl (ovaj sa linka http://www.mediafire.com/?6eqg94stjkc7564) treba da se preimenuje u .bin, .rom, i jos jednu verziju fajla bez ekstenzije (?), ali pod nekim skracenim ili nekim drugim nazivom i da se to prekopira na USB. E sad u sta to preimenovati... to je moje pitanje?

Ako eventualno ima nekog ko zna o cemu se radi, neka kaze da li sam pogresio u koracima ili ako je sve to dobro do dela gde sam stao, recite mi sta dalje, bicu vam veoma zahvalan.

EDIT: Izgleda da se izbacuje ova F15 oznaka za verziju BIOSa, ali sacekacu da neko odgovori pre nego sto probam i to.
EDIT2: Nesto mi sumnjivo i ova kombinacija USB citac + kartica (lampica na citacu se ne pali uopste, plava led dioda ne svetli, kao da ne radi, ubacio sam pravu flesku, i ona se pali, probacu tu kombinaciju sad.

Poslednja ispravka: Lanikor (24.2.2012 u 19:46) Razlog: EDIT 2
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena FSB-a, cudan problem i da li je potreban Flash biosa simke85 Overklok 3 1.2.2012 22:54
BIOS update problem Alexandar Osnovne komponente 17 28.6.2006 22:51
BIOS problem!!! SV 84 Aplikativni softver 3 24.1.2006 2:56
BIOS problem Robert Kvarovi 4 17.1.2006 19:42
BIOS pomoc!!!!! buyjoon Operativni sistemi 4 15.1.2006 14:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com