Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.7.2013, 2:41   #1
airforce_on
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 37 puta na 29 poruka
Exclamation Компјутер се гаси из чиста мира

Здраво живо

Ради се о старом компјутеру (2001/2002. година) који углавном служи за канцеларијски посао.

Проблем је следећи:
До скора је радио као сат,али јутрос се неочекивано угасио сам од себе док сам гледао "Battlestar Galactica".Након тога сам га поново покренуо и сваки наредни пут је почео нормално да се подиже,без избацивања икаквих грешака,све до момента када појави Windows logo екран за учитавање OS-а.Тада се поново моментално угаси,дакле нема никаквих рестартовања,заглављивања,само тотални шатдаун.Када га упалим након,рецимо,пар сати период рада траје 2-4 минута и тада се гаси.После сваког наредног паљења,ради једва неких 30-ак секунди док се не угаси и то је то.
Покушао сам са другим напајањем,исто се дешава.
Такође сам приметио благе промене у брзини обртаја процесорског вентилатора у смислу пада броја обртаја.Чак сам и то заменио за знатно боље,али опет иста прича.
Напомињем да све остало ради као сат,нема апсолутно никаквих грешака у систему,ни најмањих.
airforce_on je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2013, 2:59   #2
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Компјутер се гаси из чиста мира

Zdravo živo i tebi.

To može da bude više stvari u pitanju. Prvo i osnovno treba pogledati ima li virusa, onda uraditi nov windows. Velika verovatnoća je da je neka od komponenti odradila svoje. Mogao bi da pogledaš kondezatore na ploči i grafičkoj karti, možda su naduvani. Mene je odma asociralo na problem sa napajanjem ali vidim da si probao sa drugim nadam se jačim i kvalitetnijim. Mogao bi da probaš i drugi monitor kako bi utvrdio da nije do njega. Znači ima dosta mogućnosti. Sve što možeš da zameniš da probaš ti probaj jer u je najbolji sistem eliminacije.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2013, 5:46   #3
airforce_on
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 37 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Компјутер се гаси из чиста мира

Хвала,нисам покушао са системом,мада,као што кажеш,изгледа да је нека компонента одсвирала своје.Мењао сам и монитор,исто се опет дешава.Руку на срце,графичка ми је понекада правила проблем,када комп није хтео да крене са нормалним подизањем.То се дешавало када сам радио редовно чишћење од прашине...Али увек се све врати на своје место,опет је извадим,продувам слот,учврстим и проблем решен.Али ово што се сада дешава је за мене потпуно ново.Ставио сам и квалитетно и очувано напајање,донето из Немачке,а не бих се цимао око неког диносауруса када доглављујем сваки евро за нову гејмерску машину.
airforce_on je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2013, 20:17   #4
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Компјутер се гаси из чиста мира

Napajanje?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2013, 14:13   #5
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Компјутер се гаси из чиста мира

Mani smrdi na pregrejavanje,udji u bios i proveri temperature ako je moguce,posto sam imao isti problem(zaglavila mi se neka zica u kuler ).
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Knjige Shlaymara Opšta kultura 2322 9.6.2023 19:05
How to... C++ Ivan-94 Programiranje 395 24.8.2019 10:58
Ja i Linux (vaš prvi kontakt) Mickie Slobodni softver 194 6.11.2017 0:02
Треба ли Србији ћирилични интернет домен VojaM Javne rasprave 1267 5.1.2011 14:18
Виндовс икс-пе се рестартује пред учитавњ D.i M.e Operativni sistemi 4 15.3.2009 18:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com