Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2010, 8:07   #1
mijo87lo
Novi član
 
Član od: 26.11.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc u Visual Basic

Ljudi da li neko moze da mi pomogne u vezi visual basic-a? Radio sam jednu malu bazu podataka u Accessu i povezao sam je sa visual basic-om, napravio sam dva tastera, taster NOVI SLOG i taster BRISANJE, a treba mi taster TRAZI, da mogu kad kliknem na njega da mi izbaci tabelu gde se nalazi npr. sportska organizacija koja mi treba. Kod koji sam kucao kod tastera NOVI SLOG je Adock1.Recordset.AddNew Hvala vam unapred
mijo87lo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 3:03   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pomoc u Visual Basic

Nejasno ti je pitanje. Kako program može da traži nešto kada ne zna šta traži. Moraš prvo da mu "objasniš" šta tražiš i gde. To se radi ili pomoću SQL upita ili pomoću FindFirst, FindLast i sličnih metoda, zavisno od toga da li hoćeš da filtriraš podatke ili da pronađeš neki podatak u otvorenom rekordsetu. E sad, da bi ti neko pomogao oko toga, moraćeš da daš malo više detalja o strukturi baze, načinu pretrage koji hoćeš da iskoristiš, itd.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 9:18   #3
mijo87lo
Novi član
 
Član od: 26.11.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc u Visual Basic

Baza se sastoji iz 4 tabele radjene u accessu, inace rec je o sportskim organizacijama. E, sad ja sam to povezao sa visual basic-om, i sve to radi ok, ali meni treba pomoc kako da zadam komandu trazi, koja ce recimo kada ja kliknem na to dugme meni izbaciti poruku "unesite naziv sportske organizacije koju trazite", i to nije problem, ali kako da nakon toga meni izbaci polje gde cu ja uneti naziv te sportske organizacije i kad kliknem na ok da mi izbaci tabelu o toj sportskoj organizaciji. Meni trebaju komande koje se kucaju da bi mogao da pretrazujem po nazivu sportske organizacije. Nadam se da sam malo pojasnio problem, ako ne reci mi sta tacno treba da znas da bi mogap da mi pomognes. Hvala unapred
mijo87lo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 9:36   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Pomoc u Visual Basic

pa kad klikne korisnik na to dugme, treba da se izvrši upit select from sportskeorganizacije where is "naziv tražene organizacije"' i da se taj rezultat učita tamo gde ga prikazuješ
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 12:30   #5
mijo87lo
Novi član
 
Član od: 26.11.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc u Visual Basic

Da, ali ja sam to napravio preko queria u accessu, mogu da preko accessa pretrazujem, a sad me zanima kako i preko visual basica to da napravim, tj. kako da pokrenem taj queri koji sam napravio u accessu
mijo87lo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
access, hitno, programiranje, visual basic

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Visual Basic pomoć HITNO!!! TamindzaNS Programiranje 2 3.4.2009 14:43
Kreiranje instalacije za prostu windows (Visual Basic) aplikaciju? Markonije Programiranje 2 15.3.2009 17:00
Visual Basic 6 - mali problem brainzor Programiranje 2 8.1.2008 21:07
Problem sa Visual Basic 6.0 i windows XP Simply Programiranje 3 2.12.2007 15:41
Microsoft Visual Studio 6.0 baguje forrest_gump Programiranje 16 2.12.2007 3:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com