Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2007, 1:55   #181
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Znači, džaba smo se nadali da će bar SBB omogućiti 128 UL. Onda je ADSL i dalje bolje rešenje, jer ako ništa drugo, jeftiniji je.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 8:01   #182
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Sitnica koju vidim da niste pomenuli: FlatSURF paketi _nemaju_ lokalni saobraćaj. Čitaj: nema razlike između ADSL-a i FlatSURF p(l)aketa, osim što uz FlatSURF moraš da platiš i mesečno održavanje za KTV.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 11:06   #183
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Sitnica koju vidim da niste pomenuli: FlatSURF paketi _nemaju_ lokalni saobraćaj. Čitaj: nema razlike između ADSL-a i FlatSURF p(l)aketa, osim što uz FlatSURF moraš da platiš i mesečno održavanje za KTV.
Što je još gore, SBB je ovim paketima (mislim na FlatSURF) uništio lokal, zbog toga što će korisnici tog paketa moći da pristupaju lokalnim hubovima, trackerima i tako nam kvariti vezu.

EDIT #1: Poštovani,

s' obzirom da ranije napisan post ipak nije u potpunosti tačan, zbog čega se izvinjavamo, sada ćemo da razjasnimo stvari. Osnovna razlika Flat Surf paketa u odnosu na ostale pakete je u tome što je odnos download - a i uploada - a drugačiji i što sav protok koristi internet flow, znači nema lokala. Ukoliko neki korisnik koji ima lokal vrši saobraćaj sa korisnikom Flat Surf paketa onda će mu isti ići kroz lokal. Korisnici Flat Surf paketa se neće odvajati u poseban opseg. Svi ostali servisi su dostupni u okviru Flat Surf paketa.

Izvor

Poslednja ispravka: vladale (17.8.2007 u 11:12)
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 11:31   #184
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up To je to

Novi paketi su prava stvar. Da ih nisu uveli, prešao bih na ADSL. Ni jednom nisam uključio lokal niti me interesuje, na privatne torente ne idem, na javne onako, šaljem malo poveće e-mailove 2-3 puta mesečno maksimalno, ne igram se, skype ne koristim, tako da za 40 dinara više dobijam duplo brži dl jer skidam sa http ili ftp servera (verovatno ću preći na 768 Kb/s ili čak 1 Mb/s - živeo RS).

Koliko je kablovski internet dobar u EU, ne znam, ali buraz u SAD ima upload 384 Kb/s, a download 6 Mb/s na Time Warner Cable. A ovde ljudi dižu paniku...

Tih 10-tak ljudi što podižu prašinu na SBB forumu u vezi novih paketa kucaju već mesecima kako će napustiti SBB, pa još uvek nisu. Mnogo smo jaki...
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 13:50   #185
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Mislim da ce u lokalu biti uvedeno novo pravilo za ratio:min 1,pa ko moze da ga isprati nek skida.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 22:03   #186
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

A zasto mi u lokalu brzina 2kb/s, tj skinuo sam nekih 4mb za 2 sata!!! Jel zna neko zasto je to toliko sporo, a treba da bude duplo brze od onoga sto nije u lokalu?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 22:32   #187
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
A zasto mi u lokalu brzina 2kb/s, tj skinuo sam nekih 4mb za 2 sata!!! Jel zna neko zasto je to toliko sporo, a treba da bude duplo brze od onoga sto nije u lokalu?
Zavisi od kog korisnika si skidao, možda su slotovi tog korisnika zauzeti, ili mu je zauzet upload u lokalu, a možda je i limitivao upload. Najbolji način da proveriš brzinu lokala je da "povučeš" nekoliko različitih fajlova od različitih korisnika.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 18:18   #188
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ne znam o cemu se radi ali ocigledno je usporenje download-a sa ftp servera van lokala kada pocne download u lokalu, a to bi kao trebalo da bude odvojeno koliko makar ja to razumem!!! Stvarno ne znam sta da radim, taman se ponadao da se ovajdim od tog SBB lokala - ono, da izvinete, mucak
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 20:03   #189
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Moram da priznam da nisam čitao sve postove o SBB-u, ali da vam prenesem svoje najnovije iskustvo.
Dakle, ja se prijavim pre 20-ak dana za kablovski net, oni rekoše "javićemo za 10-15 dana". Danas je 22. ili 23. dan od tada i pozovem ja njih, pitam šta je bilo, oni kažu "nema tehničkih mogućnosti kod vas za internet". "Ali komšija dve kuće od mene ima...", počnem ja, a on meni "Naši tehničari kažu da nema. Oni znaju svoj posao." "OK", rekoh ja. Onda, par sati kasnije, odem kod drugara, uzmem njegov kablovski modem, povežem kod mene i... pa eto mene, kucam ovaj post, a "nemam tehničkih mogućnosti". Kakvo je vaše mišljenje:
1. SBB laže o besplatnim priključcima (kao besplatno, ali ćemo ih što manje priključiti)...
2. Lenjost njihovih tehničara...
3. Stručnost njihovih tehničara
4. "Stručnost" njihovih tehničara... (htedoh i tehničare da stavim u navodnike, ali je i ovako dovoljno cinično...)

Poslednja ispravka: Spawn BG (20.8.2007 u 20:03) Razlog: ispustio zagradu
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 21:57   #190
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Moram da priznam da nisam čitao sve postove o SBB-u, ali da vam prenesem svoje najnovije iskustvo.
Dakle, ja se prijavim pre 20-ak dana za kablovski net, oni rekoše "javićemo za 10-15 dana". Danas je 22. ili 23. dan od tada i pozovem ja njih, pitam šta je bilo, oni kažu "nema tehničkih mogućnosti kod vas za internet". "Ali komšija dve kuće od mene ima...", počnem ja, a on meni "Naši tehničari kažu da nema. Oni znaju svoj posao." "OK", rekoh ja. Onda, par sati kasnije, odem kod drugara, uzmem njegov kablovski modem, povežem kod mene i... pa eto mene, kucam ovaj post, a "nemam tehničkih mogućnosti". Kakvo je vaše mišljenje:
1. SBB laže o besplatnim priključcima (kao besplatno, ali ćemo ih što manje priključiti)...
2. Lenjost njihovih tehničara...
3. Stručnost njihovih tehničara
4. "Stručnost" njihovih tehničara... (htedoh i tehničare da stavim u navodnike, ali je i ovako dovoljno cinično...)
Vidiš, kod mene je bilo skorz suportno. Uveo sam SBB na dva računara, fizički odvojena, ali u istom gradu. Prvi put su došli sutradan u dogovoreno vreme, a drugi put su rekli da će doći sutra, ali su pozvali, izvinuli se, i rekli da će doći dan posle. I bi tako.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 0:49   #191
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Moram da priznam da nisam čitao sve postove o SBB-u, ali da vam prenesem svoje najnovije iskustvo.
Dakle, ja se prijavim pre 20-ak dana za kablovski net, oni rekoše "javićemo za 10-15 dana". Danas je 22. ili 23. dan od tada i pozovem ja njih, pitam šta je bilo, oni kažu "nema tehničkih mogućnosti kod vas za internet". "Ali komšija dve kuće od mene ima...", počnem ja, a on meni "Naši tehničari kažu da nema. Oni znaju svoj posao." "OK", rekoh ja. Onda, par sati kasnije, odem kod drugara, uzmem njegov kablovski modem, povežem kod mene i... pa eto mene, kucam ovaj post, a "nemam tehničkih mogućnosti". Kakvo je vaše mišljenje:
1. SBB laže o besplatnim priključcima (kao besplatno, ali ćemo ih što manje priključiti)...
2. Lenjost njihovih tehničara...
3. Stručnost njihovih tehničara
4. "Stručnost" njihovih tehničara... (htedoh i tehničare da stavim u navodnike, ali je i ovako dovoljno cinično...)
Najverovatnije nista od toga.... taj neko sa kim si pricao preko telefona je samo hteo da te otku*ci... Zovi ih ponovo.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 1:37   #192
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Moram da priznam da nisam čitao sve postove o SBB-u, ali da vam prenesem svoje najnovije iskustvo.
Dakle, ja se prijavim pre 20-ak dana za kablovski net, oni rekoše "javićemo za 10-15 dana". Danas je 22. ili 23. dan od tada i pozovem ja njih, pitam šta je bilo, oni kažu "nema tehničkih mogućnosti kod vas za internet". "Ali komšija dve kuće od mene ima...", počnem ja, a on meni "Naši tehničari kažu da nema. Oni znaju svoj posao." "OK", rekoh ja. Onda, par sati kasnije, odem kod drugara, uzmem njegov kablovski modem, povežem kod mene i... pa eto mene, kucam ovaj post, a "nemam tehničkih mogućnosti". Kakvo je vaše mišljenje:
1. SBB laže o besplatnim priključcima (kao besplatno, ali ćemo ih što manje priključiti)...
2. Lenjost njihovih tehničara...
3. Stručnost njihovih tehničara
4. "Stručnost" njihovih tehničara... (htedoh i tehničare da stavim u navodnike, ali je i ovako dovoljno cinično...)
Hm, ako i dalje želiš njihov internet, pošalji poruku na njihovom zvaničnom SBB forumu (forum Korisnički servis).

Adresa je: http://forum.sbb.co.yu
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 20:02   #193
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke
Vidiš, kod mene je bilo skorz suportno. Uveo sam SBB na dva računara, fizički odvojena, ali u istom gradu. Prvi put su došli sutradan u dogovoreno vreme, a drugi put su rekli da će doći sutra, ali su pozvali, izvinuli se, i rekli da će doći dan posle. I bi tako.
Mozda je tako u Kragujevcu (blago vama ako jeste), ali u Beogradu je uzas. Ja sam isto cekao oko 2 nedelje a rekli su za nedelju dana, a kol centar je posebna prica. Ne vredi zvati nego moras otici tamo da se svadjas i deres na njih da bi bilo sta uradili.
Sve u svemu jako losa iskustva imam sa SBB-om, ali su i najjeftiniji tako da...
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 20:57   #194
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Evo da ne bude da samo plujemo SBB,u poslednje vreme sam primetio da su malo organizovali korisnicki cenata u Kralja Petra tako da sada nema velikih guzvi sto je za pohvalu s obzirom da je ono ranije bilo strasno.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2007, 12:15   #195
Nemanja81
Novi član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Zemun
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Novi Veliki HUB samo za SBB korisnike

Startujete vas DC
Kliknete na favorite hubs
Kliknite na NEW
U name kucate NV HUB
U adress 89.216.138.235
U nick kucate zeljeni nadimak
Password upisete zeljenu sifru
Kliknite na ok
Onda stiklirajte NV HUB i dupli klik
Kada se konektujete obratice vam se neko od OP-va
da vas registruje!!!
Reconectujete se i UZIVAJTE !!!
Dobrodosli!!!
Nemanja81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2007, 10:12   #196
Gagic
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 57
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
Mozda je tako u Kragujevcu (blago vama ako jeste), ali u Beogradu je uzas. Ja sam isto cekao oko 2 nedelje a rekli su za nedelju dana, a kol centar je posebna prica...
I u Somboru je ista situacija, ja sam na priključenje čekao 16 dana...
I meni su obećavali da će biti za nedelju dana.
Gagic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2007, 10:40   #197
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

U Valjevu dodju za dan dva nije toliko cekanje.
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2007, 16:10   #198
Peka80
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko Skypea korisniku Peka80
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Onda, par sati kasnije, odem kod drugara, uzmem njegov kablovski modem, povežem kod mene i... pa eto mene, kucam ovaj post, a "nemam tehničkih mogućnosti".
Ovo mi nije jasno! Kako možeš da priključiš kod sebe kablovski modem ako nemaš uopšte internet! Još ti oni javili da nemaš mogućnosti za net!?
Jer ako je već tako, šta te boli uvo, idi kupi kablovski modem i imaš net besplatno! Šta se buniš!
Peka80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2007, 17:13   #199
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Peka80 kaže: Pregled poruke
Ovo mi nije jasno! Kako možeš da priključiš kod sebe kablovski modem ako nemaš uopšte internet! Još ti oni javili da nemaš mogućnosti za net!?
Jer ako je već tako, šta te boli uvo, idi kupi kablovski modem i imaš net besplatno! Šta se buniš!

Pa zato sto je za taj modem (tj nalog korisnika koji ga koristi) aktiviran neki paket koji moze da se pokrene na bilo kom racunaru ,a ne samo kod tog korisnika koji je uplatio . Ne moze nikako imati besplatan internet ,ako samo kupi novi modem ,kad nema nalog i uplacen paket kod SBB-a
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2007, 18:06   #200
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Zar nije rekao da je uzeo modem od drugara?
To znaci da se kaci na drugarov nalog ako sam dobro razumeo.

--> ako moze da kod sebe prijkaci SBB-ov modem i koristi net, znaci ima tehnickih mogucnosti


P.S.
Inace da ne bude zabune, accounti su fizicki vezani za MAC broj svakog modema, tako da je on trosio drugarovo vreme, ali kod sebe u kuci.

Poslednja ispravka: Iris (24.8.2007 u 19:26) Razlog: spajanje
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com