Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2008, 16:49   #41
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

@Synchromatic

Najlakši način da izbegneš gnjavažu sa Port Forwardingom i sličnim "ružnim rečima" jeste da na ruteru uključiš protokol zvani UPnP. Posle ga je potrebno uključiti i u programu za Torrente.

Drugo, u programu pažljivo pogledaj da li su paramteri Interneta podešeni na vrednost koju zaista imaš. Ponekad ljudima ostanu parametri za neke ultrabrze digitalne veze (tipa T1 ili T2) i onda se čude što se sve šlogira pri najmanjem DL-u.

Treće može se eksperimentisati sa parametrom DNS u podešavanju konekcije u Windowsu. Ponekad je bolje tu staviti IP adrese DNS-a provajdera (ko zna te adrese), a ponekad je, naprotiv, bolje staviti na tom mestu adresu rutera (recimo 192.168.1.1).

Naravno, ako se ne koristi fiksna IP adresa konekcije (tj. mrežne kartice u računaru) već automatski dodeljena adresa, onda se i DNS adrese dodeljuju automatski. Ako se pak unese fiksna adresa za mrežnu u kompjuteru, obavezno je uneti adrese DNS-a, bilo adrese provajderovih DNS-ova bilo adresa rutera.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2008, 21:00   #42
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

@syncromatic

Pucala mi je veza od kad sam uzeo ADSL (kraj juna) sve negde do sepmtebra, e sad, ubrzo posle tog poboljsanja sam batalio torrente i presao na rapid (koji pre toga nisam mogao da koristim bas zbog cestog pucanja veze), tako da ne znam kako bi sada bilo sa torrentima. Sada je veza relativno stabilna, desava se da pukne jednom u dva dana. Brzina nije bas sjajna, prosek je oko 420 kbps, ali s obzirom da sam podaleko od poste i da znam u kakvom su stanju tel. kablovi to i nije lose. Jedino sto me sada pomalo iritira - kada ne palim komp 2-3 dana (sve je iskljuceno iz struje), potrebno je nekoliko minuta da net proradi.

Dok sam koristio torrente download nikad nije prelazio 10-15 KB/s ako je upload bio veliki, samo ne znam koliko je to imalo veze jedno s drugim, jer taj odnos dosta zavisi od odnosa seedera/leechera. Ako malo ljudi imaj taj fajl, a mnogo skida onda je normalno da ce upload biti veliki a download slab.

Sto se samog rutera tice situacija izgleda ovako: U pocetku je bio ukljucen UPnP, i to je radilo, ali kad sam rucno forwardovao port radilo je prilicno brze i veza je bila stabilnija (a mozda je to samo slucajnost, treba eksperimentisati). Ruter je predvidjen za brzine do 24 mbps, tako da ove nase brzine ne bi trebalo da budu nikakav problem za njega, a posto se malo greje sigurno moze da izdrzi visenedeljni neprekidni rad.

Veratovi DNS serveri rade perfektno, dovoljno je samo postaviti njihove adrese u podesavanja konekcije (213.244.255.2 i 213.244.255.3) i tu nece biti nikakvih problema. Ipak, koga ne mrzi da cacka moze da doda i OpenDNS servere (208.67.222.222 i 208.67.220.220) kao treci i cetvrti.

Podesavanja broja konekcija u p2p programima treba drzati na minimumu, ne vise od dvadesetak.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 17:31   #43
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Verat problem!

Imam jedan problem, koristim veratove usluge vec duze vreme, od kad ih koristim desava mi se da skoro svaki drugi ili treci dan resetujem ruter jer nemam internet. Da li jos neko ima ovakve probleme, da li je moguce da oni non stop nesto cackaju??
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 19:25   #44
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Verat problem!

Zna da se desi pokoji put da oni nesto cackaju pa privremeno (vrlo kratko) nema neta, a takodje zna da se desi (ali jako, jako retko) da moram da iskljucim ruter na desetak sekundi jer nema neta pa kad ga ponovo ukljucim sve radi OK, ali nijednom nisam morao da ga bas resetujem.
Inace pre neki dan su najavili neke radove na preseljenju opreme u novi Data centar i da par sati nece biti neta pa mozda i zbog tog preseljenja nakon istog dolazi do tih problemcica sa netom koje imas.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 20:23   #45
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Verat problem!

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Zna da se desi pokoji put da oni nesto cackaju pa privremeno (vrlo kratko) nema neta, a takodje zna da se desi (ali jako, jako retko) da moram da iskljucim ruter na desetak sekundi jer nema neta pa kad ga ponovo ukljucim sve radi OK, ali nijednom nisam morao da ga bas resetujem.
Inace pre neki dan su najavili neke radove na preseljenju opreme u novi Data centar i da par sati nece biti neta pa mozda i zbog tog preseljenja nakon istog dolazi do tih problemcica sa netom koje imas.
Imao sam ja ove probleme i pre tog preseljenja. A to njihovo preseljenje je trajalo pola dana, toliko ja nisam imao net. E pa tako i ja iskljucim ruter iz struje na jedan min i onda radi. Al desava se to cesto. Posle tog njihovog preseljenja da kucnem u drvo radi sve ok, nadam se da nece cesto dolaziti do toga. Najvise izludim kad mi oko 24h ili 1h nestane net, e tad hocu da poludim.
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 20:45   #46
Bata86
Član
 
Član od: 28.3.2009.
Lokacija: Neverwhere, NG
Poruke: 307
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 32 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Verat problem!

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Imam jedan problem, koristim veratove usluge vec duze vreme, od kad ih koristim desava mi se da skoro svaki drugi ili treci dan resetujem ruter jer nemam internet. Da li jos neko ima ovakve probleme, da li je moguce da oni non stop nesto cackaju??
Nekoliko mojih prijatelja koji su koristili Veratnet, stalno su se žalili na ovaj problem. Šta je bilo posle? Promenili su net provajdere i više nemaju tih problema.
Bata86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 21:05   #47
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Verat problem!

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Posle tog njihovog preseljenja da kucnem u drvo radi sve ok.
Pa ako od tog momenta sve radi OK, onda ne vidim ni razloga za brigu i nervozu.

Citat:
Bata86 kaže: Pregled poruke
Nekoliko mojih prijatelja koji su koristili Veratnet, stalno su se žalili na ovaj problem. Šta je bilo posle? Promenili su net provajdere i više nemaju tih problema.
Uf, suvise radikalan potez za moj ukus. Imao sam ja i vecih problema, pa samo posle "prijateljskog razgovora" sa licima iz tehnicke podrske i malo (malo vise) preganjanja sa njima sve resio i sada fercera ko podmazano, ali ni tada nisam menjao ISP.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 14:23   #48
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Pismo je bilo vise lazna uzbuna i nema nekog efekta, ali ipak mnoge korisnike koji su tesko stekli svoj adsl nalog ovakva stvar bi odvratila od koriscenja p2p programa.
Nemojte misliti da je lazna uzbuna. Bilo je sluchajeva gde su ljudima gasili internet ukoliko se oglushe vishe od 2 puta na pismo provajdera. Mnogi ovde idu sistemom "nece mene", pa posle bude problema.
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2009, 19:02   #49
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Ja nemam reci koliko je Verat bezobrazan, od kad sam postao korisnih njihovih ADSL usluga ja non stop imam probleme. Za razliku od gore nekih postova koje sam pisao hvala bogu nema toliko cestog pucanja neta. A probleme koje trenuno imam su: You Tube nema sanse da ucita neki spot, dodje do nekog dela i tu zakuca i ni da mrdne (ranije je to sibalo ko ludo) , najmanji video od 1min trajanja ucitava sto godina, MSN puca ko lud, ne moze ni 5 min da prodje a da bar jednom ne pukne, download je jako jako los, protok varira od 15kb/s do 70kb/s, a imam paket 4096/256. U nekim slucajima dodje max do 200kb/s (ali retkost). Ko da nemam paket od 4096/256. Ne mogu da verujem da su poceli da skracuju korisnike na ovaj nacin...Pre neki dan kad sam skidao Adobe Reader koji je tezak oko 27Mb skidao je brzinom 15kb/s i ne ide do kraja nego zakuca na pola i nece dalje, skinuo sam ga iz 15. puta...Poludeo sam. Dal jos neko ima ove probleme??
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 22:17   #50
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Negde pocetkom ovog meseca mi je rapidshare jako sporo radio u popodnevnim i vecernjim casovima, brzina je ponekad bila manja od 30 KB/s (1024/128 paket), ali to je proslo polovinom meseca. Ostale stvari rade odlicno jos od septembra prosle godine, dl. je gotovo neprekidno iznad 100 KB/s, a veza puca mozda jednom mesecno (sto je normalno cak i za najbolje provajdere), tako da stvarno nemam na sta da se pozalim.

To sto se tebi desava je mozda posledica nekih radova (ako je problem privremen) ili problem sa opremom (ruter, kablovi...) sto mozda i ne zavisi od Verata.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2009, 14:18   #51
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Ja problema imam od kad sam postao njihov korisnik...ne mozes ni da zamislis sta se sve izdesavalo od kad sam njihov korisnik...
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2009, 21:26   #52
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Raspitaj se da li neko iz tvog komsiluka ima slicne probleme (bez obzira na provajdera), pa onda vidi da li jos neki korisnik iz tvoje okoline/grada ima slicne probleme sa Veratom da bi utvrdio u cemu je stvar. Pokusaj i da im trazis novi ruter.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2009, 10:10   #53
markokovacevic
Novi član
 
Član od: 27.10.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Procitao sam sve postove pa da i ja kazem par reci. Koristim verat connect uslugu za privatne korisnike (wimax) 2 meseca i veoma sam zadovoljan. S obzirom da kao podstanar nisam imao drugu varijantu brzog interneta (adsl, kablovski) resio sam da probam iako imam neku vrstu odbojnosti prema wirelessu. I nisam pozalio. U sk 9/2009 u rubrici internet sam procitao clanak o verat connect-u, otisao u gavrila principa, potpisao ugovor, platio za prvi mesec koriscenja + 1400 din za iznajmljivanje opreme, montirao modem i skinuo 2GB podataka. I sve to za 1 dan!! vec 3. dana zvali su me iz verata da pitaju kako sam zadovoljan, da li imam nekih predloga kako da poboljsaju svoju uslugu (retkost za nase provajdere!). Mozda to zavisi od udaljenosti bazne stanice, ali kod mene na banovom brdu veza je odlicna, izuzev neka 4 problematicna dana (kasnije su mi, da bi se izvinili zbog smetnji u saobracaju, povecali brzinu downloada za citavih 1mbit/s tokom 10 dana!). Internet koristim za torrente i online gaming. Nisam (jos uvek?) dobio bilo kakvo "pretece pismo" zbog skidanja "ilegalnog" softvera niti sam primetio da ogranicavaju ili ometaju torrent saobracaj, jer je down speed uvek u rangu 128-200KB/s. Nesto je veci ping spram wired interneta (+50 do +80ms, po speedtest.net rezultatima), ali nikad ne prelazi nekih 150ms, i za vecinu igara to je ok. Posto sam imao ranije i kablovski sbb i telekomov adsl internet (sa kojima sam takodje bio izuzetno zadovoljan) mogu da kazem da ovo takodje odlicna opcija.
P.S. nadam se da sad nisam urekao sam sebe :knock knock: :P
P.P.S. Izvinjavam se ako sam promasio temu, znam da je ova o veratovom ADSL-u, ali nisam nasao odgovarajucu.

Poslednja ispravka: markokovacevic (7.11.2009 u 10:24)
markokovacevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 1:47   #54
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Ja prvi put cujem da provajder zove nekog korisnika njihovih usluga i da pita dal je sve u redu )) Hhahaa ne verujem...kod mene u kraju svima je net ok, i meni je bio al evo 2 meseca ovi problemi a imao sam i ranije neke probleme, al evo neki ljudi kazu da im je ok...Stvarno ne znam sta je u pitanju...
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 1:59   #55
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Mozda stvarno i nije do njih, mada znaju oni itekako da za*ebavaju.
Ja sam pre skoro godinu dana imao zescih problema sa njima kad 22 dana nisam imao net i za to vreme na svaki moj poziv njihov komentar je bio "kontaktirali smo Telekom, cekamo odgovor". Posto od njih nije bilo vajde ja sam kontaktirao ljude iz centrale Zarkovo koji su mi ljubazno dali broj mobilnog njihovog kolege nadleznog za rad na terenu. Za dva dana covek je poslao ekipu koja je sisla u saht, nesto tamo prikljucila i ja sam dobio internet koji i dan-danas sljaka bez problema. Nakon sto mi je problem resen, pozvao sam Verat i znate sta su mi rekli? "Poslali smo mail u Telekom i jos uvek cekamo njihov odgovor!" Nisu se cak udostojili da provere jel sve OK. Naravno greska nije bila do njih ali da sam cekao na njihovu reakciju (a zvao sam ih gotovo svakodnevno), ja net ne bih imao bar do proleca. Zato su bili azurni da mi naplate koriscenje za naredni mesec i tek nakon sto sam se pobunio i objasnio im kako stoje stvari, prista li su da mi ne naplate naredni mesec obzirom da u mesecu koji sam platio nisam imao net citavih 22 dana neprekidno.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 2:06   #56
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Ma uopste nisu ljubazni i samo gledaju da otkace korisnike pricom za telekom ili pricom ma sve je u redu, bezobrazluk, pa ne moze da bude sve u redu sa ovakvim problemima.
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 2:09   #57
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Pa obzirom na stepen poznavanja materije pojedinaca sa kojima sam tamo razgovarao, nista ne treba da te cudi, ali to je problem i drugih provajdera, ne samo Verata.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 12:33   #58
zlatkobar
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 96
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Ma uopste nisu ljubazni i samo gledaju da otkace korisnike pricom za telekom ili pricom ma sve je u redu, bezobrazluk, pa ne moze da bude sve u redu sa ovakvim problemima.
Pazi, generalno da li su neljubazni ili ne, to je vec stav njihovog kucnog vaspitanja, a ako si dovoljno ljubazan i strpljiv sa njima, mozes i isterati neku pravdu Elem ja sam imao slican problem i resio sam ga tako sto sam im lagano i smireno rekao da ako ne mogu da mi zamene ruter ili da nesto vec smisle u dogledno vreme od 2-3 dana, da cu im vratiti opremu i zahvaliti se na saradnji i utrosenom vremenu i trudu! Gle cuda ljudi su se vec sledeci dan iscimali i poslali coveka iz podrske da pogleda sta se desava i zamenio je stari "zardjali" ruter sa novim neotpakovanim i sve sad radi kako treba!
zlatkobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 0:38   #59
Suhoj
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Evo ja cu da i ja doprinesem iskustva sa doticnim provajderom. Prvo kada sam ga uzeo ubijaolo me je resetovanje rutera, veza je pucala po nekoliko puta dnevno i onda mi ortak rekao da se prebacim sa USB kabla na UTP i tako sam uradio i onda se sve to smanjilo, veza je pucala jednom nedeljno, sto sam podnosio i nije me nerviralo, jedino ako ne bih nesto skidao.
Pretecim pismima ni traga ni glasa.
E sada se ovih dana kanim da ih otkacim jer mi je net postao uzasan mozda poslednjih mesec dana. Download se popravio, a bio je jedno vreme los, ali resetovanje je bas ucestalo, desava sepo nekoliko puta na dan.
Suhoj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 1:24   #60
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Dok sam koristio S@gem modem veza je pucala stalno posle nekoliko minuta "neaktivnosti" tako da mi je ili non stop radio torrent tj. nesto sam downloadovao ili sam podesio da mi non stop pinguje, samo da bude aktivan. Zatim sam zamenio taj modem za TP-Linkov ruter sa prvim nisam mogao ni da uspostavim konekciju jer sa njim ocito nesto nije bilo u redu, dok sam sa drugim bar uspostavio konekciju mada je i sa njim pucala veza - istina daleko redje nego sa modemom. Onda sam jednostavno sklonio taj ruter i kupio sam wireless ADSL2+ ruter D-Link 2640 i od tog momenta, a tome ima jedno desetak meseci nisam imao ama bas nijedan jedini problem sa pucanjem veze, niti bilo koji drugi. Zakljucak izvedite sami.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kako na verat.net? rignac Web razvoj 0 28.1.2010 21:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com