Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2022, 1:43   #301
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Resio sam stone trola kao prvog healt bar bossa, a odmah nakon toga i Margita…

Koliko je bitan two handed mod? Ja bez stita ne mogu da funkcionisem
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 1:50   #302
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ja sam štit zanemario, imam ga čisto za neke sitne neprijatelje koji smaraju, i kojima mogu da radim guard counter (koji btw postaje gotovo beskoristan čim se malo odmakne u igri jer kad neprijatelj spamuje 5 napada, džaba counter kada biva prekinut).
2-handed mislim da povećava damage za 1.5, što je izuzetno korisno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 3:44   #303
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Koliko je bitan two handed mod? Ja bez stita ne mogu da funkcionisem
Onoliko koliko si dobar sa refleksima.
Ja se tek sad, u zadnjoj trećini igre, oslobodio malo da ne koristim štit i to samo zato što koristim Radanovu mačetinu koja toliko ošamuti neprijatelja da ne stigne da reaguje nakon toga.
Naročito ako je udarac iz skoka.

Inače, mislim da sam naleteo na novi Blight-Town. A baš sam se pitao da li će da ubace tako nešto.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 10:29   #304
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Ja sam štit zanemario, imam ga čisto za neke sitne neprijatelje koji smaraju, i kojima mogu da radim guard counter (koji btw postaje gotovo beskoristan čim se malo odmakne u igri jer kad neprijatelj spamuje 5 napada, džaba counter kada biva prekinut).
2-handed mislim da povećava damage za 1.5, što je izuzetno korisno.

Plus ako furas greatsword ili bilo koje teze oruzje counter traje toliko dugo da ga ni na kraju komba skoro nikad ne izvrsis a da ne popijes udarac. Meni je navika da drzim stit, vise mi sluzi kao pokrice od loseg roll-a nego sto cu sad ja tu da blokiram napade.

Sve one karakondzule pre Godfrika su meni licno veca zezancija od njega, osecao sam se kao kada sam isprangijao Nihilusa u kotoru 2 kao malo dete i onda dodje sith apprentice i odvali me kao budalu..
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 10:38   #305
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Juce sam igrao ceo dan, dostigao lvl 24-25 i ovo nije nimalo naivno, ginem cak i kod mobova, nisam ni onog prvog bossa Tree Sentinel uspeo da ubijem kad se izadje iz tutorial pecine.
Igra nije nimalo friendly, pogotovo za pure melee build.

Citam po redditu sta kazu veterani, koji bossevi su najtezi, vidim da se spominje neka "Melanija ", zapravo Malenia, i onda naidjem na ovaj video.
Sta ovaj lik koristi, jel to neki fireball spell, posto vidim da mu trosi staminu, a ne manu?


link do videa
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 11:54   #306
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ja sam štit zanemario, imam ga čisto za neke sitne neprijatelje koji smaraju, i kojima mogu da radim guard counter (koji btw postaje gotovo beskoristan čim se malo odmakne u igri jer kad neprijatelj spamuje 5 napada, džaba counter kada biva prekinut).
2-handed mislim da povećava damage za 1.5, što je izuzetno korisno.
Mora štit pod obavezno u Elden Ringu. U DS3 si mogao da igraš teškaša sa two-handed greatswordom bez štita, ali ovde mora jednostavno štit da se koristi, i to greatshield sa shield boost-om od preko 60. Kombinacija greatshielda, rolla i tehnike two-handed greatsworda mora zajedno da se kombinuje ko želi da igra teškaša.

I pod obavezno da se koriste summon spirit ash-evi (upgrade-ovani na što veći level) + ashes of war i onda ova igra dobija neki ''easy'' mod. Topla preporuka je ashes of war ''Hoarfrost Stomp'', to je tehnika koju je Frida koristila u DS3...prosto me sramota otkad ovo koristim u igri...toliko mi dobro ide da mi je neprijatno
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 12:11   #307
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Konačno sam se odlučio za respec! (iako sedim na 10 Larvinih suzica )

Rokam Moonveil + Meteorite Staff, nabudžio INT primarno, Vigor, potom DE. Moraću malo da nabudžim i FP, nikad u souls igrama nisam koristio magije pa sam prevideo koliko mnogo troše

Uz par charmova koji su fokusirani na magije i ovaj build, mislim da neće biti problema. Treba se naviknuti ali ovo mi taaako leži. Moonveil kida sa njegovim art napadom, i izgleda brutalno. Magije su isto kul, samo moram da se fokusiram na gravity spellove jer ih ovaj konkretan staff pojačava, a trenutno nemam neki bolji upgradeovan, ovaj se lako može naći, ima S scaling, ali ne može da se apgrejduje.

Završih s prestonicom, idemo dalje!
Iskreno, od Margita nisam imao poteškoće ni sa jednim boss fightom. Više su me ubijale one bezvezne kočije u tamnicama, mater im

Radahn pao iz druge, Morgot iz prve, dosta opcionih bosseva isto tako.

No već sad kad sam izašao iz Lyndella, primetan je porast u jačini ovih mob neprijatelja, videću koliko će mi trebati da se naviknem na ovaj hibrid magije i dexterity-ja
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 12:54   #308
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

A kako funkcionise inventory, jel se samo oružja koja su mi equipovana računaju u težinu? Gledam da mi bude medium težina, čitao sam da treba izbegavati heavy load, a light load mi nekako ne ide s obzirom da budžim vigor, strenght, endurance, a dexterity manje...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 13:20   #309
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
A kako funkcionise inventory, jel se samo oružja koja su mi equipovana računaju u težinu? Gledam da mi bude medium težina, čitao sam da treba izbegavati heavy load, a light load mi nekako ne ide s obzirom da budžim vigor, strenght, endurance, a dexterity manje...
Računa ti se i armor i oružje, light-load je nemoguć ako igraš teškaša ali gledaj da uvek budeš na medium-load-u, inače si mrtav. Moraćeš ponekad da praviš kompromise šta nosiš.
Pogledaj one charmove koje stavljaš, ima neki koji povećavaju equip-load. Ja baš igram strength build i mnogo sam nalevelovao Endurance i nikad nije dovoljno.

Inače,

Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (10.3.2022), Vlajk@ (12.3.2022)
Stara 10.3.2022, 13:30   #310
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Pratio sam jedan quest i vratio se u Caelid da ga nastavim. Sad kad one-shotujem apsolutno svakog ebenog t-rex džukca i one spermobacačke vanzemaljce, samo mogu reći:

It's payback time muthafuckaz
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 14:05   #311
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Završih s prestonicom, idemo dalje!
I kanalizaciju si istražio?
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 16:10   #312
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

100% je

Ja nisam mogao da nadjem put do centra grada, zavrsio u seweru ni kriv ni duzan, reko, ma ovuda je Trebalo mi je par sati da shvatim da mozda ipak nije to put.

@bojanh
imas 2 pecine iznad crkve pa levo, probaj njih da nadjes. imas i pecinu dole ispod na plazi (tu je boss zeznutiji doduse). pusti tree sentinela da jase bar jos neko vreme

svrati do crkve (gde je prodavac) vidi da nema neka vestica (mozda treba da je mrak), da ti da 3 vuka.

@nex
ciljas medium load, light load ima malo duzi i brzi roll, ali mislim da medium roll radi posao savim dobro do kraja game. inace ako vec nemas equipped shield u levoj ruci, slobodno 2hand bilo koje oruzje.

edit: svaka cast za margita!
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 17:43   #313
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.831 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Resio sam stone trola kao prvog healt bar bossa, a odmah nakon toga i Margita…

Koliko je bitan two handed mod? Ja bez stita ne mogu da funkcionisem
Zavisi od protivnika ili bossa ali mislim da je vise stvar uvezbanosti. Ja se isto nekako sa stitom osecam najsigurnije.

Recimo za tog trola ne vredi stit, samo kotrljanje i sa dve ruke....Ali, za sada, nisam naisao ni na jednog bosa gde je stit potpuno besmislen da bi morao samo sa dve ruke da vitlam. Za sada, predjoh dosta
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2022, 19:12   #314
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
I kanalizaciju si istražio?
Jesam, ne ponovilo se!

Još sam bio u fazonu - ajde ovo na brzaka da rešim pa palim dalje...


*tri mučna sata kasnije*
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (10.3.2022)
Stara 10.3.2022, 19:33   #315
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
Mora štit pod obavezno u Elden Ringu. U DS3 si mogao da igraš teškaša sa two-handed greatswordom bez štita, ali ovde mora jednostavno štit da se koristi
Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne isplati se ovde igrati teškaša i spora oružja, na osnovu svega što sam dosad iskusio
Svi bosovi imaju poise (a neki od tezih, brzih i agresivnijih jako mali) a oruzja kad ih drzis u dve ruke ili velika oruzja, pogotovu jump attack i charged attacks imaju ogromne bonuse na poise damage. Npr. dzinove, mozes da ih bijes po nogama i udaris 50 puta ili jedan-dva charged attack/jump attack da padnu na kolena i mozes da uradis critical za 40% helta.

Najlakse je igrati tako sto dual-wield dva utra-greatsword-a i raditi iskljucivo jump attack L1.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2022, 0:04   #316
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Resio sam Godricka iz treceg pokusaja, a na prvom pokusaju mi falio jedan udarac Ocekivao sam na osnovu prica mnogo vece mucenje sa njim...

Spoiler za Gostoc:
vidim ja ne vraca mi se ista kolicina runa u stormvel zamku, izguglam i vidim na redditu, ona glava Gostoc sa pocetka, sto nam kaze da idemo precicom, lik ide za nama i krade rune kad umremo
kazu i da mozemo da ga nadjemo ako se vratimo unazad, ubijemo ga i uzmemo sve rune ali ja nisam uspeo da ga nadjem...naravno ubio sam ga nakon Godricka


Padali su bossovi danas i levo i desno, pomalo osecam repeticiju u gameplayu, ali dobro...sad da vidim sta su ove great rune
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2022, 1:13   #317
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Padaju dzinovi na kolena i sa 4-5 light attackova greatswordom po clancima.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2022, 3:18   #318
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Padali su bossovi danas i levo i desno, pomalo osecam repeticiju u gameplayu, ali dobro...sad da vidim sta su ove great rune
Polako, tek si na 15% igre
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2022, 1:32   #319
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

69 sati pise na sejvu. Naricajuce poluostrvo i Limgrave ociscen od svih sponujucih neprijatelja u svim tamnicama i tajnim mapama kojima se moze pristupiti iz ovih oblati. Mnogo ima . Recimo da sam na mozda 30. satu pomislio "E jos ova tamnica/bos pa idem u zamak" i tako danima vec.

Za same boseve mi je trebalo neobicno malo u odnosu na ocekivano, mozda 15 sati za sve njih. Kod Sekira sam imao po 5,6 sati frustracije za neke boseve ali ipak to mi je prva igra te tezine a tog tipa i prva polovina igre mi je legla mnogo teze nego kasnije ipak se navikne na drugi pristup.

Neke delove nisam hteo samo da pretrcim nego bas da ocistim kako mislim da treba , bilo mi je zanimljivo da dajem sebi neke izazove .
Sredio sam Margita i tu stao. Mislim da nema nista vise ,nijedan cosak preskocen ali ko zna.
Toliko me ne mrzi da igram polako i temeljno nego bas suprotno, plasim se da ne potrosim igru prebrzo
Idemo dalje .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2022, 4:11   #320
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Toliko me ne mrzi da igram polako i temeljno nego bas suprotno, plasim se da ne potrosim igru prebrzo
Idemo dalje .

Ja kapiram da neki ljudi vole da igraju sporije, ali ti samo što nisi krenuo unatraške

To je samo jedna desetina sadržaja, uzev u obzir da ako nisi previše overlevelovan kasnije, može ići i sporije zbog težine, ali to bi značilo da ćeš sve preći za 500-600 sati, što je baš mnogo.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com