Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2022, 17:02   #361
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
Juče sam završio i NG+. Smorio sam se od ovog open worlda. U Sekiru i DS3 sam osećao još veće uzbuđenje prilikom svakog ponovnog prelaska igre, a ovde...šta ja znam...Teško da ću opet u skorije vreme prelaziti ovu igru. Ako je i budem ikada prelazio ponovo, Maleniju zaobilazim. Inače, svi su bossovi lagano padali prilikom NG+, a Malenija...još gora od prvog prelaska...džabe mi moj lvl 210, ja jednostavno ne mogu da je dobijem bez Mimic asha, koji uvek pogine sredinom druge faze.
Probaj sa Black Knight Tiche Ash Summonom, on bi možda olakšao - no zavisi od builda.

Ja sam sa bleed katanom i mimicom rešio Maleniju iz drugog, tj kad sam odlučio da aktiviram Mimic Nije stigla ništa da uradi bukvalno, a onaj štit iz Wondrous flaska me je zaštitio od njenog anime napada.


Kad pre odigra i NG+ Koliko vremena ti je trebalo?
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2022, 17:51   #362
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Probaj sa Black Knight Tiche Ash Summonom, on bi možda olakšao - no zavisi od builda.

Ja sam sa bleed katanom i mimicom rešio Maleniju iz drugog, tj kad sam odlučio da aktiviram Mimic Nije stigla ništa da uradi bukvalno, a onaj štit iz Wondrous flaska me je zaštitio od njenog anime napada.


Kad pre odigra i NG+ Koliko vremena ti je trebalo?
Oko 20 sati. Išao sam kao neki lagani speed run, znači, nisam se toliko ponovo bavio skupljanjem itema i slično, samo neke bitne iteme za upgrade. Uglavnom sam išao od checkpointa do checkpointa, bez ulaska u borbu sa neprijateljima, samo borba sa mini bossevima i bossevima, jedva da sam uopšte chekirao i 30% od ukupnih Stake of Marika.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2022, 23:28   #363
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Radana ste prelazili sami ili sa svim onim summonima na polju?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2022, 23:35   #364
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Sa summon-ima, nekako mi je imalo smisla, uklapa se u čitav vajb bojnog polja gde se jedan demigod bori protiv cele armije

Radan najveći chad, ostali su smradovi
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
m1aden (17.3.2022)
Stara 16.3.2022, 23:52   #365
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Radana ste prelazili sami ili sa svim onim summonima na polju?
Sa summonima. Taktika: pozoveš što više summona, dok se oni kolju sa Radanom ti ga zaspeš Rotten breathom. Kada on pobije sve summone za to vreme mu se od Rotten brath-a skine pola health-a. Ti onda opet pozoveš summone, a dok se oni mlate sa njim ti ponoviš ovo zasipanje Rotten breathom, pobegneš ko pi.ka u daljinu i uz kaficu posmatraš kako mu health spada na 0. Neprocenjivo.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
m1aden (17.3.2022)
Stara 17.3.2022, 1:04   #366
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Dusa me zabolela kad sam iskoristio 2 stone kljuca u Siufra riveru, samo da bih izasao u…….Caelidu
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (17.3.2022)
Stara 17.3.2022, 1:54   #367
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Sa summon-ima, nekako mi je imalo smisla, uklapa se u čitav vajb bojnog polja gde se jedan demigod bori protiv cele armije

Radan najveći chad, ostali su smradovi
Sad mi je lakse!! Bukvalno sa mojim malim heltom, ja ne stizem do njega...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2022, 12:04   #368
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Izasla je zakrpa koja je trebala da bude kako se kaze "day one" zakrpa. Pa vi igrajte odmah igre.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2022, 12:14   #369
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Elden Ring

Ja nikakvih tehnickih problema nisam imao, a zakrpa je uglavnom gomila nerfova tako da mi uopste nije zao sto sam prvi prelaz imao Hoardfrost stomp, i sto sam lako izlevelovao i nabacio opremu za pvp karaktere
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2022, 12:24   #370
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

takodje, zavrsavam igru nigde ne primetih da sam trebao nesto cekati..
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2022, 16:13   #371
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ko su oni crveni npc invaderi?
Neki od njih su cak tezi od gigantskih bossova.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2022, 18:18   #372
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Uh, završih i ja igru posle 138 sati, lvl158.
Ne verujem da ću imati snage za New Game +, ovo mi je bilo dovoljno za sada.

Meni lično najbolja FromSoftware igra ikada, (Bloodborne nisam igrao a Sekiro mi se nije dopao).
Moj glavni pokretač za Souls igre je oduvek bilo istraživanje i otkrivanje novih mesta i u zavisnosti koliko su ta mesta dobro estetski i funkcionalno dizajnirana i koliko je sam svet upečatljiv i zanimljiv, toliko sam i ja investiran u igru.
A svet Elden Ring-a sija poput Sunca, od prvog mesta kada sam izašao u open world pa do samog kraja.
Limgrave, Stormveil Castle, Raya Lucaria Academy, Capital, Nokron, Elphael, Mountaintops of the Giants, Farum Azula, pa i je*eni Caelid, nema mesta koje mi nije ostavilo utisak.
Ovo je ono što tražim kada igram fantastiku. Ovo je ono što tražim kada čitam i gledam fantastiku. Svaka čast na dizajnu.

Grafika, dovoljno dobra da taj svet dočara kako treba, palo je dosta skrinšotova i prava je šteta što ova igra nema zvanični foto-mod.
Borba i izazov su kod mene sekundarni ali ne sporim da bez dobrog borbenog sistema igra ne bi bila to što jeste. Borba u Elden Ringu je dobra, brza i donekle neizbalansirana što se tiče nekih build-ova, npr, Strength build je po meni najgore prošao.
Smeta mi što neprijatelji mogu da nanose štetu kroz zidove i druge prepreke, dok obrnuto ne važi, to bi trebalo zakrpiti.
Bosevi su dobri (sa izuzetkom par njih koji su veštački otežani i urađeni veoma kvarno, khm... Malenija jedi gov...).

Priču baš nešto i nisam razumeo, osim one osnovne postavke koja se saznaje iz trejlera i cutscena, nešto dublje nisam ni kopao da saznam.
Mada priča nikad nije ni bila fokus Souls igara ovoj igri realno fali kodeks da se pohvata šta je šta i ko je ko. Nije to toliko zahtevno za ubacivanje, mogli su da se isprse i stave a ne da skačemo svaki put na wiki ili yt kad nešto nije jasno.

I mogli su malo glamuroznije da naprave završne cutscene, moj kraj je jedva trajao jedan minut. Mislim, zašto? Šta je falilo da malo više obogatite završnicu?
Jako antiklimatično.

Generalno, ja sam prezadovoljan, možda kad se malo ohladim obrnem igru još jednom, za sada je dovoljno.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
djuras (26.3.2022), Leonida (17.3.2022)
Stara 17.3.2022, 19:32   #373
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Priča je formulaična, u istom duhu kao i njihove prethodne igre (s tim što su najunikatnije bile Sekiro i Bloodborne).

Čitav hajp oko Dž R Martina je bio izgleda marketinški trik samo, ne vidim apsolutno ništa njegovo ovde.

Sporedne priče, iako su sve tragične, isto opet u duhu Fromsoft igara, i dalje su kul. Izgleda da je ovaj patch ispeglao neke nedovršene priče, znao sam da je prosto nemoguće da su ostavljene tako da vise, kad pređoh jednom primetio sam to, šteta što sad ne mogu da se vratim da ih finiširam.

Takođe, za one koji su imali tehničkih problema, ovaj patch očigledno nije ni dotakao rešavanje stutteringa i pada fps-a, bezveze.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2022, 21:06   #374
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Priča je formulaična, u istom duhu kao i njihove prethodne igre (s tim što su najunikatnije bile Sekiro i Bloodborne).

Čitav hajp oko Dž R Martina je bio izgleda marketinški trik samo, ne vidim apsolutno ništa njegovo ovde.
Pocetna slova glavnih neprijatelja su G.R.R.M
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (17.3.2022)
Stara 17.3.2022, 22:42   #375
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Ko su oni crveni npc invaderi?
Neki od njih su cak tezi od gigantskih bossova.
Botovi koji treba da te pripreme za prave ljude.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
bojanh (19.3.2022)
Stara 18.3.2022, 15:53   #376
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2022, 1:19   #377
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ajde da mi objasni neko, nakon 30h ja i dalje furam default armor i mac, samo sam brass shield na pocetku nasao koji je bolji od defaultnog.

Jel radim nesto pogresno? Oruzja na primer imam dosta, ali i dalje defaultni mac ima najbolji stats. Inace mi je jako konfuzna ta statistika, to scaleovanje, zasto ashes of war smanjuju dmg, sta su crveni brojevi....nikako neki krsten klip da nadjem da mi objasni nedoumice...



https://vm.tiktok.com/ZMLaNm4C3/

Poslednja ispravka: nexexcalibur (19.3.2022 u 2:07)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2022, 4:14   #378
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Ajde da mi objasni neko, nakon 30h ja i dalje furam default armor i mac, samo sam brass shield na pocetku nasao koji je bolji od defaultnog.
Welcome to Dark souls


Ali da, često u Fromsoft igrama ne nađeš baš adekvatan armor i oružja dok nisi tamo na pola igre, često i pri kraju.

Ebote, uzeh da igram DS3 ponovo, kao ajd da probam FAI/DEX build - bukvalno ne dobijaš apsolutno *ništa* za faith a da valja dok ne dođeš do pola. A neke stvari koje vrede tek pri kraju, znači jedino NG+ da igram pa da ima smisla.

Natrag na temu - armor treba koristiti situaciono, retko kad se zadesi (ali ima i toga) da naletiš na neki set koji je drastično unapređenje apsolutno svih defanzivnih stavki. Često bude samo za odbranu od fizičkih napada, ili magiju-vatru etc.

Ja sam Vagabond default armor zamenio tek kad sam dobio Scaled armor set, a i tad nisam baš mogao sve dok nisam nabudžio poene za equip load jer je drastično teži.

Što se Ash of wara tiče, nisam stoprocentno siguran jer većina oružja koje sam i koristio ima svoj WA pa nisam mogao da lepim na njih nijedan Ash, ali važi slično pravilo - većina njih ima lošiji scaling na početku, dok si pod oskudnijim levelom, i dok oružje nije apgrejdovano dovoljno.
Posle se taj gubitak izjednači s dobitkom, ali suštinski možeš da sa Ashom menjaš i na osnovu čega scale-uje oružje, npr ako neki mač ima STR scaling, a ti ubaciš Ash koji mu daje INT jer guraš taj build, to ti može ići u korist. Dakle prvi levi broj je damage koji oružje po sebi radi, a onda posle + znaka ide damage koji dolazi sa scalingom.

Da se držim pomenutog primera, imaš STR oružje, damage je tipa 110+40, a ti imaš INT build.
Ubaciš ASh koji mu daje INT scaling, smanjuje se damage,
sada je:

90+60

jer s više poena u INT-u imaš i bolji scaling, pa je overall damage output mnogo veći.


Što se štitova koristi, bolji stat ne znači bolji štit. Manji štitovi su bolji za parry, ko uopšte bira to kao opciju (ebeš parry u svim igrama osim Sekiru koji je to fino sredio, ostalo je bukv lutrija i učenje svakog ebenog pokreta svakog neprijatelja). Veći štitovi za teškaše, uz odgovarajući Ash of war, mogu da načine drastičnu promenu u boss fightovima koji očigledno nisu pravljeni sa sporijim buildovima na umu, pa je zato INT build suštinski easy mode za ovu igru.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2022, 4:23   #379
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Ajde da mi objasni neko, nakon 30h ja i dalje furam default armor i mac, samo sam brass shield na pocetku nasao koji je bolji od defaultnog.

Jel radim nesto pogresno? Oruzja na primer imam dosta, ali i dalje defaultni mac ima najbolji stats. Inace mi je jako konfuzna ta statistika, to scaleovanje, zasto ashes of war smanjuju dmg, sta su crveni brojevi....nikako neki krsten klip da nadjem da mi objasni nedoumice...



https://vm.tiktok.com/ZMLaNm4C3/

Nije Elden Ring, ali scaling i jako puno stvari je slicno kao i u ostalim DS naslovima (minus nekih par sitnica) pa ti mozda pomogne ovaj video.

https://youtu.be/T4CeHIKP8B4?t=242
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
nexexcalibur (19.3.2022)
Stara 19.3.2022, 19:58   #380
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Da li je neko uspeo da rokne Valiant Gargoyle smradove bez koriscenja bilo kakvih sumona (AI ili drugih igraca)? Imam osecaj da je ogroman broj opcionih borbi dizajnirano za karaktere koji su uglavnom fokusirani na koriscenje magije, cist strenght build je (za vecinu borbi) cisto mucenje. Gaela iz DS3 Ringed City sam roknuo iz drugog pokusaja, ovde me svaki drugi opcioni boss kanta po desetak puta.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com