Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2007, 17:50   #401
AkiMan
Član
 
Član od: 22.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 239
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AkiMan
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Razne price se vrte, kako koga pitas, dobijes drugaciji odgovor... LM, meni net radi jako lose i varira u poslednjih mesec i po, recimo. Nisam nikoga zvao, cimao, zalio se i sl. Jednom prilikom sam pitao, dobih odgovor da je to "do njih i da bi bilo najbolje da zovem tehnicku sluzbu prepodne i pitam kada ce biti resen problem". Sta god... Paket koji koristim je 256/128 flat, sa lokalom. Savrseno je radio do pre pomenutih mesec i po. Sada... katastrofa. Jos i nekako mogu da surfujem, ali ping u igricama... nabije i 1500. I standardno, postoji period kada je opterecenost veca i tada je net uzas... Drugu opciju nemam, adsl jos uvek ne mogu da uvedem, stara centrala, itd. Nadam se da ce biti uskoro reseno, jer izgleda da imamo najgori net u regionu, i opet prednjacimo po losim stvarima u odnosu na susede.
AkiMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 23:10   #402
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Moram da kazem da me strasno nervira kada korisnici npr. kablovskog neta kada im nesto ne ide po volji odmax pricaju kako ce da predju na ADSL koji ima onaj glupavi mali upload i mnoga druga sr***a. Ja imam SBB net i u najboljim uslovima dobijam i vecu brzinu nego sto sam platio (inace sam zadovoljan netom veoma: hubovi, surf...), dok moj drug koji ima Telekom ADSL umesto 512 down ima 480, a umesto 64 up ima 50-55. Naravno, da me neko ne shvati pogresno, nisam reko da se ne treba ljutiti i zaliti ako net ne radi kako treba (i ja sam imao problema i zvao SBB ranije...). Posto mislim (odnosno sigurno je) da na svetu ne postoji ISP kod koga ni jedan korisnik nema bar nekih problema, mogu da tvrdim da SBB ima bolju uslugu... Takodje ako vam u nekom periodu nije mnogo potreban net (ako idete negde tokom nekih raspusta...) mozete uzeti prepaid paket koji ne nude drugi provajderi i ustedeti dosta novca... Necu da se selim u drugi grad ako mi u kuci pukne vodovodna cev...
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 23:18   #403
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Stan do mene drug ima i ADSL Telekomov i SBB.ADSL avg dload 55kbs a SBB 39kb.Ja sam jos gori meni je oko 36kbs.U pitanju je 512/64.Dakle za SBB surf paketi a za ADSL standard.

Presao bih na ADSL nego moras da se obavezes ugovorom na god dana a ja bi na prolece trebao da se selim.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 23:33   #404
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
PAIN kaže: Pregled poruke
Dakle za SBB surf paketi a za ADSL standard.
Nisam bas ovo najbolje razumeo...

Ja nisam probao FlatSurf vec samo prepaid i obican flat i uvek su mi odlicno radili. Opet ponavljam da nijedan provajder ne radi perfekto na svim lokacijama. Iz tvog posta vidim da npr. u mom kraju i SBB i Telekom rade bolje nego kod tebe (al sam vec reko da Telekom krade namerno ili nenamerno). Ono sam napisao jer oni koji su nezadovoljni sa SBB-om misle da cem im sve biti perfektno kad predju na ADSL (a nije mi jasno otkud uopste takva ideja). Kod svakog provajder postoje veoma zadovoljni i veoma nezadovoljni korisnici. Ja bih preso na ADSL tek kada drugi provajder ne bi popravio stvar posle puno vremena i pre toga bih se raspitao kako radi ADSL u mom kraju.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 0:00   #405
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Nisam bas ovo najbolje razumeo...

Ja nisam probao FlatSurf vec samo prepaid i obican flat i uvek su mi odlicno radili. Opet ponavljam da nijedan provajder ne radi perfekto na svim lokacijama. Iz tvog posta vidim da npr. u mom kraju i SBB i Telekom rade bolje nego kod tebe (al sam vec reko da Telekom krade namerno ili nenamerno). Ono sam napisao jer oni koji su nezadovoljni sa SBB-om misle da cem im sve biti perfektno kad predju na ADSL (a nije mi jasno otkud uopste takva ideja). Kod svakog provajder postoje veoma zadovoljni i veoma nezadovoljni korisnici. Ja bih preso na ADSL tek kada drugi provajder ne bi popravio stvar posle puno vremena i pre toga bih se raspitao kako radi ADSL u mom kraju.
Surf je 512/64 sto je isto kao ADSLov paket.

Nema sta tu da se misli, drug odmah pored mene igra WOW i na kraju je popizdeo jer shity SBB nema konst protok nego skace non stop.Za igru kojoj bi relano trebala 128 konekcija (konst)ne radi lepo na SBBovom 512 Surf paketu.Uzeo lepo covek odmah ADSL iako je tek uplatio SBB i sad koristi oba.Razlike su evidentne.

Ne znam da li je to fora samo u Krusevcu ili u celoj Srbija da dload varira od 30-60kbps pa kao da izvuce negi avg od 45 ali njemu adsl ima konst 55.Ja jbni youtube ni sa 1mb flatom ne mogu da gledam bez seckanja.SBB mi je izbio samo tako pare, do pre nekih mesec sam uplacivao sam 1mb flat.A da je radio barem kao 384.Evo ja speedtest radim po 10x i nikako da izvucem 320 na 512 konekciji!!!A drug na adslu laganica ~500.

Problem SBBa je sto za dat novac radi duplo sporije nego konkurenti.Barem u KSu.Izgovor:"Radimo na usavrsavanju, kad zavrsimo imacete full brzinu".A to mi pricaju zadnjih godinu dana...
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 0:14   #406
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ocigledno je lokacija veoma vazan faktor. Ja sam sa SBB-om zadovoljan, a pored toga SBB je korisniji zbog lokala i P2P. Ako to ne koristis onda ti je svejedno odnosno u tvom slucaju je bolje ADSL. Usput izmeri brzinu ovde jer server nije u inostranstvu pa nece biti veliki ping: http://forum.sbb.co.yu/brzinomer/ (tu je moj drug dobio 480(umesto 512, Telekom ADSL), a ja 2125(umesto 2048, prepaid). SBB mi poklonio 85kbps, ako je test tacan...
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 0:17   #407
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Da ovde izvlacim ~480, a i fora im je.To meri prema svom serveru a za ostale je drugacija situacija.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 13:06   #408
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

A koliko dobijas na Telekomu? Inace nebi bilo fer da daju vecu brzinu svojim korisnicima. Izmaeri i SBB pa javi...
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 15:09   #409
MGarret
Novi član
 
Član od: 23.12.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Poznajem coveka koji radi u sbb-u i on mi je rekao u privatnom razgovoru, znaci nista zvanicno, da im telekom pravi problema sa linkom koji im daju i da je zato vec neko vreme ovako losa situacija sto se tice surfovanja i normalnog downloada preko dana. Otprilike je kod mene to pocelo negde u ono vreme kad je sbb po medijima pricao da trazi licencu za fiksnu telefoniju. Posle je i telekom tuzakao sbb po novinama u vezi sa hubovima i piraterijom. Pretpostavljam da im onemogucavaju normalnu uslugu posle ovoga sa licencom za telefoniju. Meni jedino torrenti sa zatvorenih trekera rade i preko dana kako treba jer prave po 30-ak i vise konekcija pa se protok zakuca na maksimum. Sve ostalo, normalan surf i download sa http, youtube, rapidshare, news (sa 2 konekcije posto delim account) radi preko dana dosta lose.
MGarret je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 16:46   #410
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ma to je u redu nego nisu valjda tupi (kao sto jesu) dovoljno su jaka firma da angazuju pravnike i da se to sa linkovima resi,to nije nas problem,doduse kad su priznali da su sami krivi sto su preopteretili linkove sta je onda bilo to....
Sada radi fino sa http i ftp radi >uglavnom< dobro ovih par meseci,za dalje videcemo valjda ce konacno to sa linkovima da rese.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 17:21   #411
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Pa sad...
Mi govorimo o jakoj fimi koja toliko skrtari da je pre par meseci imala samo jedno naplatno mesto u Beogradu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 18:23   #412
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa sad...
Mi govorimo o jakoj fimi koja toliko skrtari da je pre par meseci imala samo jedno naplatno mesto u Beogradu.
Da ,da ali koliki obrt ostvare o novcu govorim nisu slabi ali organizacija
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2007, 20:39   #413
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Meni je danas pusten 256/128k paket.Zahtev je podnesen 06.12. a modem instaliran 21.12.Ispostavilo se da instalateri rade honorarno za SBB koji im placa svaku instalaciju i reklamaciju odredenu sumu a instalater mora da obezbedi vozilo,gorivo i telefon sto je prouzrokovalo razmak od 10 dana izmedju instalacije modema i odlaska instalatera u sediste SBB-a kako bi predao ugovor i novac za uplaceni paket.Inace brzinu sam testirao i razultati su ovde:
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...9&postcount=59
Ping prema www.sk.co.yu je u proseku 12ms a prema www.google.com oko 47ms.U poredenju sa ADSL 512/64 paketom koji imam na poslu ping prema stranim serverima je slican ali prema domacim prilicno nizi.Ostvarene brzine download-a su takodje malo vece recimo na ADSL 256/64 paketu maksimalna brzina downloada je bila 26-27Kb/s a na SBB-u je 31-32Kb.Za sada sam zadovoljan pa cemo videti kako ce se ponasati ubuduce.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2008, 18:29   #414
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

zavisi za sta koristis net,sto se tice igranja preko neta ako koristis sbb nemam reci! preko dana ne igrivo !!!
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2008, 19:19   #415
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
zavisi za sta koristis net,sto se tice igranja preko neta ako koristis sbb nemam reci! preko dana ne igrivo !!!
Sta znam do sada sam u mrezi igrao samo counter-strike i prosecan ping na domacim sererima je do 30 a na stranim do 55.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2008, 12:48   #416
dr.antrax
Član
 
Član od: 13.9.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 42 puta na 17 poruka
Određen forumom Problem sa kablovskom konekcijom

Pre neki dan (u subotu) mi je uveden SBB kablovski internet i taj dan je sve bilo u redu. Medjutim, od juce konekcija je vrlo losa, lampice 'Send' i 'Receive' uopste ne svetle, znaci nista ne moze da se otvori, odmah izbacuje 'Cannot find server'. U cemu je problem?
dr.antrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2008, 17:20   #417
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kablovskom konekcijom

Citat:
dr.antrax kaže: Pregled poruke
Pre neki dan (u subotu) mi je uveden SBB kablovski internet i taj dan je sve bilo u redu. Medjutim, od juce konekcija je vrlo losa, lampice 'Send' i 'Receive' uopste ne svetle, znaci nista ne moze da se otvori, odmah izbacuje 'Cannot find server'. U cemu je problem?
Resetuj modem.
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2008, 17:59   #418
dr.antrax
Član
 
Član od: 13.9.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 42 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kablovskom konekcijom

Citat:
Densetsu kaže: Pregled poruke
Resetuj modem.
Hm, kako?
dr.antrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2008, 19:09   #419
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ne zeljeci da otvorim novu temu ovde cu pitati.Trebao sam da dobijem adsl pre 2-3 meseca medjutim posto ne zivim bas u velegradu to je bilo malo teze izvesti.Evo sada sam u prilici konacno da uzmem adsl pa cu postaviti pitanje.

Evo vec duze vreme planiram da nabavim adsl pa bih vas hteo pitati koja brzina bi bila dovoljna da igram online igrice (pre svega Battlefield 2142,Crysis i takve) a da nemam problema sa lagom.Prekljuce sam bio narucio adsl i stize mi oko srede - cetvrtka (modem) pa bih hteo da vas pitam dal je 512/128 dovoljna brzina za komforno igranje?E sad postoji mogucnost i za kablovski internet (sbb) pa ne znam koji je bolji za igranje online?Dal da uzmem kablovski il adsl navedeni?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2008, 19:17   #420
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

ne znam kakvo je stanje u srbiji ali adsl je uvjek bolja opcija. veza je konstantna uvjek a s 512/128 možeš normalno igrati sve igre. samo probaj da uzmeš malo veći paket(min 3 ili 4gb) vjeruj mi manje se vrlo brzo potroši. ako si možeš priuštiti predlažem ti megabitnu vezu. sve možeš filmove gledati bez zastoja
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iilija64 na korisnoj poruci:
Leonida (7.1.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com