Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2009, 23:48   #1
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Određen forumom Dark Fall 3: Lost Souls

Izgleda da će izaći i treći deo, jer je sajt u prpremi...

Treći deo igre Dark Fall, video sam u igri The Lost Cown: a ghost-hunting adventure još pre godinu dana dok sam igrao:

MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2009, 15:54   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Dark Fall 3

Da, treci deo ce sigurno izaci ali ne zna se kad. Na wikipediji pise da izlazi 2010-11.
Inace autor Dark Fall serijala (i Lost Crowna) je Jonathan Boakes. Vise informacija o DF3 a i o nekim drugim stvarima mozete videti na njegovom blogu.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 16:26   #3
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Dark Fall 3

Stigle nove vesti.
Ovih dana je postavljen sajt za sve Dark Fall igre. Objavljene su i prve slike iz trojke. A spomenut je i priblizan datum izlaska - leto 2009.
U spoilerima se nalazi izjava za stampu i objasnjenja za slike.
Spoiler za press release:
PRESS RELEASE

For immediate release

The Darkness awaits your return, in Dark Fall: Lost Souls

A third Dark Fall game to complete the popular paranormal game series, also re-released by Darkling Room.

Cornwall, England, March 19th, 2009
English game developers, Darkling Room, officially announce production of a third Dark Fall game, titled Dark Fall: Lost Souls. The horror/adventure is written, once again, by series creator, Jonathan Boakes, the writer of The Lost Crown: A Ghost-Hunting Adventure.

“It’s a guilty pleasure to drag gamers, kicking and screaming, back to the creepy train station and hotel, seen in the first Dark Fall game. It’s a desolate, derelict, dark location, in which disappearances and strange events are commonplace” says Jonathan, “This next instalment, known as Lost Souls, is going to offer up the creepiest atmosphere of the series... be warned, that old hotel knows your name, and is waiting for you this time round. Your room is prepared and ready.”

About Lost Souls: You have unfinished business with the dead. Return to the Train Station and Hotel at Dowerton for a second time; there is a new mystery to solve, and new horrors to face. The old buildings have deteriorated since your last perilous adventure, so you must watch your step, and never turn your back on the darkness...for something hides there; Something evil, unknowable and hungry.

• A brand new Dark Fall horror adventure.
• From the pen of Jonathan Boakes, author of The Lost Crown.
• Explore a derelict train station & hotel, abandoned since World War 2.
• A new game engine allows full exploration and movement.
• Physically interact with the eerie setting, to really ‘feel’ the place.
• Use light as your weapon and ally, to fight the darkness.
• Use Detective skills to solve an urban mystery.
• A hauntingly creepy stereo score that will chill and terrify.
• Explore the memories of the dead, in their own ‘nightmares’.
• Discover the true identity, and power behind, the Dark Fall itself.

The dead of Dowerton are the least of your problems, as you are stalked from one derelict room to the next, by the Dark Fall itself. It wants your soul; to feed upon, devour and torture. You must make the ghosts of the hotel your ally, through any means you can. For it is only through successful exorcisms that you will gain the strength to battle the darkness that lurks in that long forgotten, abandoned place.

Original Dark Fall Games re-released:
To coincide with the news of a third Dark Fall entering production, Darkling Room is excited to offer the original Dark Fall Games (Dark Fall and Lights Out) in brand new editions, Dark Fall: Classic Edition & Lights Out: Directors Cut. The new versions are available from the official website as both Direct Download and a new ‘Pins & Needles’ Limited Edition on DVD with a bonus CD Dark Fall Soundtrack, shipped free to anywhere in the world.

About the new versions:
The classic Edition is an updated version of the first Dark Fall game, which is optimised for Windows XP®, and Windows Vista®. The actual gameplay remains almost the same, with new sounds and a few technical tweaks to improve gameplay.
However, the new Directors Cut of ‘Lights Out’ has been massively updated to include new scenes, revamped puzzles, a new musical score and many ‘ghost’ events to send a chill up the gamers spine. You can now converse with the dead, who have many dark secrets to tell.

The games are available individually, or as a double pack for Digital Download and Physical Shipment (boxed copies direct from the author to your door!) with FREE world-wide packing and postage.

“It’s been great to introduce Darkling Room to self-publishing, which I found an enjoyable and successful enterprise back in 2001.” says Jonathan Boakes, series creator, “They were puzzled as to why anyone would want to do the whole process themselves, from making the games, packing them up and then posting to all corners of the globe. But, once the design process started they realised that self-publishing offers developers a chance to connect directly with the gamer, and design something truly unique and hand crafted”.

Also released are the new Dark Fall and Lights Out ‘Companion’ guides, which extend the gameplay, offering extra clues, and a complete walkthrough, A Guide to Conversations With The Dead and a list of where to see supernatural activity throughout both games is also included, as well as many extras.

“The ‘Companion’ guides are not just a ‘walkthrough’; I’ve spent time going through the games, noting Easter Eggs, secret areas and compiling background information about why and how the games came about” says Jonathan, “The Lights Out Companion, in particular, has whole chapters devoted to the creepy old Lighthouse, and the mystery which surrounds it. They are well worth getting hold of, via the website, is you want to get the most from your Dark Fall experience”.

Release Dates:

The Dark Fall Collection ‘Pins & Needles’ Edition, Dark Fall: Classic Edition and Lights Out: Directors Cut are available now, from the official website.

The Companion Guides are available now, from the official website.

Dark Fall: Lost Souls will be completed in the Summer, and available shortly afterwards.

Official website: http://www.darkfallgames.com

Screenshots and artwork for download:
http://www.darklingroom.com/darkfallgames/press.zip

For further information, please contact:

Darkling Room
press@darklingroom.com
http://www.darklingroom.com
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 16:27   #4
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Dark Fall 3

Spoiler za objasnjenje slika:
About the images from 'Dark Fall: Lost Souls' By Jonathan Boakes.

DF3: The Astronomer
It's been a long time since anyone gazed out, across the Dorset landscape, using Andrew's old telescope...but a memory remains. Someone, at some time, made a startling discovery using this old antique, perhaps you will do the same?

DF3: The Séance Room
Ackerman Zeus used many tricks to fool the gullible ghost-hunting tourists. The Ouija Board was a favourite; the eager eyes would watch, as the planchette moved, to spell out a name, a date or a long forgotten secret.

DF3: Derelict Bathroom
The Station Hotel was the talk of town, once, long ago. Now the place is in ruins; damp, dark and desolate. You are the new guest, the last guest. It is unlikely that you will ever leave.

DF3: The Hotel
A weary traveller, a couple on a romantic tryst, a secret rendezvous and a spy in hiding. They have all stayed in The Station Hotel. Checking in, but never checking out. The dead tell no tales, unless you have the nerve to ask...who knows who, or what, may be listening.



Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 18:45   #5
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Dark Fall 3

to su skrinovi prvog dela... :/
MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 18:48   #6
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Dark Fall 3

Mozda lice, ali nisu.
Ovo su slike koje se nalaze u press releaseu a na sajtu imas jos nekoliko
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 19:38   #7
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Dark Fall 3

ako je tako, onda nisu imali mašte da naprave nešto novo, pa su iskoristili lokacije iz prvog dela sa verovatno manjim promenama i sličnom pričom...
MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2009, 21:25   #8
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Igra je danas zvanicno izasla a vec se pojavila i u nasim "radnjama" (1.1GB).
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 22:29   #9
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Da li je moguće da niko nema komentara? Što se mene tiče, najbolja igra u serijalu, a i šire.

Nikad nisam mislio da ću zateći sebe kako hvalim skupu produkciju, ali ovde je svakako odigrala presudnu ulogu. A i 10 godina iskustva su pomogle. Složile su im se kockice, definitivno.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2010, 1:10   #10
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Ja sam zapeo vec na stanici. Nasao sam one cilindre ali nemam pojma sta su i cemu sluze
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2010, 1:14   #11
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Ti cilindri su inače osigurači. Kad nađeš sve cilindre...
Spoiler za šta dalje?:
... kojih ima 3 komada, inače, treba da ih iskoristiš u onoj šupi kod WC-a, da bi upalio svetla na stanici.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2010, 17:14   #12
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Nakon kraceg igranja dacu svoje komentare. Scratches je osnova prema kojoj sudim avanture ovakvog tipa i u poredjenju sa njim Lost Souls predstavlja razocarenje.

Prvo, tranzicija pogleda sa jedne na drugu stranu, ali i samog kretanja, mogla je biti bolje odradjena. Nekako je kretanje previse sporo i prelazak sa jedne lokacije na drugu zna potrajati.

Druga zamjerka tice se interfejsa koji je takodje slampavo izveden. Predmeti koje uzmes nisu opisani pa nemas pojma sta s njima uraditi. Npr. ovi osiguraci meni nikako nisu licili na osigurace, a u inventaru vec na prvoj lokaciji imam jos jedan predmet za koji nemam pojma sta predstavlja (podsjeca na nesto slicno mlinu za kafu, samo bez rucke).

Najveca zamjerka tice se price. Vrlo malo detalja. Nikakvog uvoda. Ok, citanjem novinskih isjecaka i postera rasutih po stanici da se nesto naslutiti, ali nema onog uvlacenja kao kod Scratchesa ili Darknes Within, gdje te prica tjera da igru zavrsis i saznas sta se dogodilo. Jednostavno previse mlak dojam po tom pitanju. Moguce je da se ocekuje da je igrac presao ranije dijelove Darkfall-a, sto kod mene nije slucaj.

Od pozitivnih stvari pohvalio bih zvuk i grafiku. Same lokacije i zvukovi na njima znaju biti prilicno "spooky" (npr. WC na pocetku). Igram dalje, mozda se dojam popravi...

Spoiler za Kako podici sanduk?:
Sad kad imam osigurace, pretpostavljam da je potrebno podici sanduk koji blokira ulaz u supu. Medjutim, od predmeta imam taj, nazovi cilindar u obliku mlina za kafu i ruckicu. U prolazu se nalazi kutija sa mehanizmom kojiim se dize sanduk, ali koji predmet tu upotrijebiti? Vjerovatno sam ga negdje promasio ili...?
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2010, 17:28   #13
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Bez uvrede, premalo si odmakao da bi mogao da sudiš o priči. Rećiću ti samo ovo: ovde psihološki momenat preovlađuje, i
Spoiler za NAJVEĆI SPOJLER IKADA!!!:
Spoiler za ozbiljno, ako niste prešli igru, ili vam ne smeta da znate sve pre kraja, ne ulazite...:
...nećeš ti saznati šta se dogodilo. Cela poenta je inspektorevo duševno putešestvije, a ne događaji na stanici.


Zato sam i toliko oduševljen. I sve ostalo je u skladu sa time rađeno. Tranzicije su spore da bi podigle tenziju. U principu, obzirom da ima jako malo back tracking-a (dok ga je u prve dve igre bilo za izvoz), meni ovo nije smetalo. Što se tiče nepostojećih opisa predmeta, da pitam ja tebe: Koliki motinor imaš? Ja sam na 19" sve bez problema prepoznao...

Da rezimiramo, ova igra se igra zbog atmosfere. Bolju nećeš naći nigde, skoro sigurno. Ako nemaš vremena i/ili živaca da pustiš igru da te uvuče, bolje batali.

Spoiler za sanduk:
To "kao mlin za kafu" se zove kurbla. Iskoristi ta dva metalna dela na kutiji u hodniku, prčkaj malo, provalićeš već i sam.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Emx77 (20.1.2010)
Stara 19.1.2010, 22:07   #14
Mekec
Novi član
 
Član od: 20.11.2007.
Poruke: 21
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Ako je neko dosao do toga dela interesuje me kako da provalim brojeve za otvaranje onih vrata kod sefa stanice,sto izgledaju kao brojevi sefa???......Zahvaljujem unapred na pomoci!!!
Mekec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2010, 19:02   #15
svarog84
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 74
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku svarog84
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Koliko je povezano sa ostalim delovima? Koliko je bitno da se predju ostali delovi pre trojke?
svarog84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 14:57   #16
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Post Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Citat:
Mekec kaže: Pregled poruke
Ako je neko dosao do toga dela interesuje me kako da provalim brojeve za otvaranje onih vrata kod sefa stanice,sto izgledaju kao brojevi sefa???......Zahvaljujem unapred na pomoci!!!
Spoiler za Walkthrough:
MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2010, 20:46   #17
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Kakva je atmosfera u igri, nesto gledam gameplay na YT i ne polazi mi za rukom da se uplasim.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2010, 1:32   #18
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Kakva je atmosfera u igri, nesto gledam gameplay na YT i ne polazi mi za rukom da se uplasim.
nije isto gledati i igrati veruj mi u onom tunelu kad se cuje voz a on se osvrce da vidi odakle dolazi a oko mene samo krs ... pa brzina otkucaja srca mi se odvostrucila
tako sam i ja gledao F.E.A.R. na YT , nista nije strasno dok neko drugi igra
laki1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2010, 19:45   #19
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Probao sam ovo i nije mi se dopalo. Nacin upravljanja mi je jako zamoran, ono skrolovanje ekrana kliktanjem na strelice je jako loshe reshenje, bolje bi bilo da se ekran automatski skroluje kao u FPSima. Kapiram da je to namerno napravljeno tako da "rezira" jezive scene, ali mene uzasno iritira. I uopste upravljanje mi je nekako skroz ishchasheno, tri puta sam se izgubio istrazujuci pochetne lokacije koje su btw gotovo potpuno prazne. Igra nema nikakva podeshavanja opcija, sto je smeshno, cak i BigFish igre imaju podeshavanja makar za zvuk.
E sad, ja nisam igrao prethodna dva dela, verovatno je igra interesantna onome ko je pratio pricu od pocetka, mene nekako uopste nije privukla.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2010, 20:25   #20
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Igrao zadnjih par sati... Iskreno, razocarenje. Za horror avanture sam inace tezak, a za sada mi ovo vrca od stereotipa... Hm. Scratches su bas za klasu ispred, npr...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, dark fall, dark fall 3, horor, horror, jonathan boakes

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena DeCoy Akcione igre 196 22.3.2011 16:54
NecroVisioN: Lost Company Uros12 Akcione igre 16 20.1.2011 12:12
Lost World Zeta: Destroying the Dark Force Geomaster Pravljenje igara 108 8.4.2010 14:38
Dark Sector izašao za PC Marko250 Akcione igre 53 31.3.2009 16:49
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com