Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2010, 11:22   #1
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Alter Ego

Upravo zavrsih ovu avanturu. Utisci su podjeljeni. Prvo, prica je vrlo interesantna, a mjesto i vrijeme radnje bude sjecenja na avanture S. Holmsa. Bas ambijent kakav najvise volim u avanturama. Zagonetke nisu teske (iako ima par bespotrebno zakomplikovanih) i gotovo u potpunosti se odnose na kombinovanje i upotrebu predmeta na odgovarajucim mjestima. Lokacije su graficki vrlo dobro i detaljno uradjene. Generalno, citav smek igre dosta vuce na Black Mirror, sto je i razumljivo s obzirom da su prvi BM radili isti autori. Novitet je da igrac simultano upravlja sa dva lika koja se medjusobno ne poznaju i koji dolaze iz razlicitog socijalnog miljea (Timothy Moor - dzeparos i detektiv Briscol), ali ce se njihovi putevi ukrstiti pred zavrsetak igre.

Sto se tice negativnih strana, mislim da potencijal price nije u potpunosti iskoristen. Iako se prica na pocetku odmotava dosta sporo, pocetni zaplet je dovoljan da igraca drzi zainteresovanog za dalje napredovane. Medjutim, za mnogo toga sto cete rjesavati sa mr. Moorom, kasnije ce se ispostaviti da nije direktno vezano za glavnu pricu. Npr. u trecem poglavlju potrebno je organizovati izvrsiti kradju dokumenata iz jedne kuce. Iako je samo poglavlje interesantno uradjeno, sav ulozeni trud na kraju igracu ne daje dovoljnu satisfakciju iz dva razloga: Prvo, jer nema veze sa glavnim zapletom, i drugi razlog je da znatizelja ostaje nezadovoljena (sta se nalazi u dokumentima koje ste ukrali?).

Isto tako, neke stvari na koje cete nailaziti sa detektivom ostaju nerazjasnjene. Npr. tokom igre dao bih se zakleti da se u zakljucanom sanduku kojeg ste u kancelariji naslijedili od svog prethodnika, a koji je istrazivao glavnog osumnjicenog niz godina, nalaze jako bitne i interesantne stvari. Medjutim, kasnije se ispostavlja da ta skrinja uopste nije bitna i njen sadrzaj ostaje nepoznanica.

U zadnjem poglavlju (od ukupno 5), radnja se znacajno ubrzava prema raspletu price u odnosu na raniji tempo, pa ostaje dojam da je zadnje poglavlje zbrzano.

I sam kraj ostavlja podjeljene dojmove. Iako rasplet nije predvidiv, krajnji utisak je dosta mlak. Prakticno, u par recenica u zavrsnoj sekvenci ce biti objasnjeno sta, ko i zasto, pa kod igraca ostaje reakcija tipa "Sta, i to je to?". U tom pogledu sam ocekivao znatno vise...

Sve u svemu, igru bih preporucio prvenstveno onima koji vole ovakav seting (kraj devetnaestog vijeka, turobni engleski grad sa dosta kise i zanimljiv slucaj koji treba rijesiti). Iako kraj ostavlja mlak dojam, igra uopste nije dugacka i mislim da je vrijedi odigrati.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Emx77 na korisnoj poruci:
Dekip (25.9.2010), dijego_ (13.11.2010), Shlaymara (12.8.2010), WhenDarknessFalls (28.8.2010)
Stara 28.8.2010, 4:02   #2
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Alter Ego

Zavrsio i ja igru Odigrao sam je po preporuci iz ove teme, pre svega zbog poredjenja sa Black Mirrorom

Sve u svemu - solidna igra, iako ima brdo lose odradjenih stvari. Voice acting je na trenutke ocajan (Timoti zvuci k'o mrtav konj u 99% igre, ali je onaj deo sa kovcegom ipak bio previse). Prica se jako sporo razvija, da bi se na kraju sve otkrilo u zadnjih 20 minuta igre. Prosto se vidi da je igra zbrzana tokom druge polovine, i da je dosta toga izbaceno. Emx je pominjao kovceg u kancelariji, to je i mene interesovalo, kao i zasto Williamova majka nece da se pojavi, tu sam ocekivao neki veci zaplet i istrazivanje po kuci.

Epski glup kraj igre necu ni da komentarisem - za*ebali su i poslednjeg Drakulu Uglavnom, naveo sam lose stvari, iako je igra generalno ok. Definitivno ima taj Black Mirror/Sherlock Holmes vajb, pa kome se to svidja, nek proba, samo nek ne ocekuje previse Iovako nema mnogo novijih avantura sa koliko toliko ozbiljnom pricom
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 20:15   #3
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Alter Ego

Заврших је и ја. Могу рећи да нисам незадовољаан али ни одушевљен. Шмек Црног Огледала је очигледан али мислим да игра има и нешто своје.
Игра има мана. Највише ми је сметала гласовна глума. Глумци су на силу изговарали речи на нематерњем језику. Морали су се много више трудити. Поједини разговори су непотребни и имбецилни и служе само продужењу игре.Графика је лепа, локације такође. Загонетке нису претешке али нису ни превише лагане. Таман да се завалиш у столицу, дигнеш ноге на табуре, једном руком играш а другом таманиш јеленка. Затим, ужасно ме нервирају непотребне шетње између локација (што је био случај и у Огледалу), које исто тако служе за вештачко продужавање игре.
Све у свему, једна игра за играње са мераком. Прича није баш за Нобела, али, као што рекоше другари из Скидроуа, остаће у сећању неко време.
Све препоруке.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta ima novo Shlaymara Avanturističke igre 1431 5.4.2024 19:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com