Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2014, 16:28   #161
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Mislis li da je UI u Skyrim-u (bez modova), Mass Effect-u, Dragon Age-u 2, Witcher-u 2, Fallout trojci, novom Xcom-u.. nesto bolji? Ovo je barem primereno PC-u, a ne konzolama..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 16:31   #162
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Meni ne smeta taj smek. Vise volim preglednost nego nakiceno, a plus ovo se nekako uklapa u minimalisticki stil samog setinga.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 16:43   #163
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Za amaterski feel se slazem, cela igra pa i ovaj trejler je u old school fazonu, radjen od strane computer nerdova s pocetka devetesetih. Ali sad pocinje polako da mi se svidja, za razliku od prve verzije.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 17:01   #164
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Wasteland 2

To sto je oldskul ne treba da znaci da igra izgleda kao da je rade likovi koji su dizajniranjem krenuli da se bave prekjuce. Da ne bude zabune obozavam ja oldskul ali ovo izgleda jeftino.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Apostrof (27.2.2014), Asmodeus (27.2.2014), Krilce (27.2.2014), vlacke (28.2.2014)
Stara 27.2.2014, 17:46   #165
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Wasteland 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Mislis li da je UI u Skyrim-u (bez modova), Mass Effect-u, Dragon Age-u 2, Witcher-u 2, Fallout trojci, novom Xcom-u.. nesto bolji? Ovo je barem primereno PC-u, a ne konzolama..
Ne. I ne radi se samo o funkcionalnosti, to što inventar nije dizajniran za gamepad već ga čini dobrim po današnjim standardima. Kad ga pogledam osećam se kao da sam otvorio domaću web stranicu neke picerije iz '99e koju je pravio mali Miki iz komšiluka za 30 maraka, u MS Front Page.

Možda ovo i nije toliko bitno (mada realno jeste) ali stvarno izgleda da im je UI dizajnirao mali Majki iz komšiluka. Ili verovatnije Jim, AI programer. Kad se na to doda da modeli (a pogotovu animacije) izgledaju takođe poprilično amaterski počinjem da se brinem ko im je radio dijaloge? Isti lik koji je programirao grafički endzin? Da li su makar platili nekome da ga lektoriše?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 18:13   #166
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
To sto je oldskul ne treba da znaci da igra izgleda kao da je rade likovi koji su dizajniranjem krenuli da se bave prekjuce. Da ne bude zabune obozavam ja oldskul ali ovo izgleda jeftino.
Slazem se, nisam se lepo izrazio kada sam rekao "old skul", mislio sam bas na amaterski dizajn, ali za razliku od prethodne Beta verzije ova izgleda osetno bolje i meni licno primamljivije.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 19:27   #167
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

O kom vi inventaru pricate ovom sa slike ili iz videa?! Posto je ovaj iz videa dosta bolji. Nemam nikakvu zamjerku, osim sto bi mozda trebalo da sve bude u jednom prozoru i karakter i invetar, da ne bi dva prozora morali otvarati kako bi dodijelili neko oruzje ili oklop.

Sto se mene tice, ovaj sada izgled uopste nije los, meni bas djeluje onako oldschool a to ne znaci da je amaterski uradjen.

Najlakse je napisati ovo je *****e, amaterski, moj cale bi to bolje uradio... Ajde neku konstruktivnu kritiku dajte, sta vam se svidja, sta bi ste promijenili, kako?! Sta znaci to amaterski dizajn, sta je ovdje toliko amaterski?! Ajde razjasnite malo to...

Poslednja ispravka: r0nIn (27.2.2014 u 20:01)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
nameless1 (27.2.2014)
Stara 27.2.2014, 20:29   #168
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Wasteland 2

Kako bre nije amaterski izgleda tehnicko-stilski inferiornije od Ultramarines filma, promenio bih SVEEEEEE.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Apostrof (28.2.2014)
Stara 27.2.2014, 22:10   #169
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Meni je ok, ali fallout this is not!
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 22:13   #170
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Citat:
SlobaNBG kaže: Pregled poruke
Meni je ok, ali fallout this is not!
Niti je trebalo da bidne.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 2:54   #171
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Meni je ok. Ništa fancy, ali radi posao, i mnogo bo5e od prve alfe...plus, ima vremena da se ispolira.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 13:38   #172
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Kako "ima vremena"? Koliko dugo je igra u beta fazi?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 15:38   #173
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Wasteland 2

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Najlakse je napisati ovo je *****e, amaterski, moj cale bi to bolje uradio... Ajde neku konstruktivnu kritiku dajte, sta vam se svidja, sta bi ste promijenili, kako?! Sta znaci to amaterski dizajn, sta je ovdje toliko amaterski?! Ajde razjasnite malo to...
Celokupan utisak je amaterski. Kao da nemaju ideju, temu koje se drže. Indikator kretanja u borbama je neka odvratna svetloplava linija koja totalno odskače od okruženja i upada u prva plan umesto da su koristili neko senčenje ili sl. kao u Fallout-u ili Herojima. Ikonice kao da su pokupili iz nekih besplatnih icon-packova za win98. Indikatori u borbi koji iskaču po ekranu (šansa za pogodak u donjem delu i sl.) totalno odskaču od svega, pastelne boje, čiste linije.

I tehnički je sve nekako traljavo odradjeno. Posle 5 meseci poliranja i dalje nisu uspeli da savršeno centriraju tekst na tabovima u inventaru/menijima. Koriste neki besplatni google font, tamnoplave boksove sa svetloplavim ivicama i narandžastim tekstom zalepljene za crnu pozadinu. Sama ivica(border) menija je neki pokušaj da to izgleda kao neka metalna ploča na koju sa zašrafljeni monitori i sl. kao u Falloutu ali je sve ispalo nekako jadno, srafovi kao da sam ih ja crtao, nikakva senčenja, jednobojne linije.

Zašto je meni sa skilovima uopšte u prozoru, sa drop-down menijima i skrol barom, onako skučen? Razumeo bi da prave diablo klon pa da moraš brzo u žaru borbe da zameniš neki skil na quick baru. Ovakvu organizaciju menija i inventara bi svi pljuvali da nismo nažalost u zadnjih par godina navikli na mnogo gore inventare sa konzola.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Andross (28.2.2014), Asmodeus (28.2.2014), Krilce (28.2.2014), r0nIn (28.2.2014), vlacke (1.3.2014)
Stara 28.2.2014, 16:38   #174
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

A da mozda ne cepidlacite malo?
Ipak je najbitnije kakva ce igra biti na kraju i da li ce da ubodu pravi "feeling", verovatno su zavrsno poliranje interfejsa ostavili za kraj.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 17:40   #175
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Celokupan utisak je amaterski. Kao da nemaju ideju, temu koje se drže. Indikator kretanja u borbama je neka odvratna svetloplava linija koja totalno odskače od okruženja i upada u prva plan umesto da su koristili neko senčenje ili sl. kao u Fallout-u ili Herojima. Ikonice kao da su pokupili iz nekih besplatnih icon-packova za win98. Indikatori u borbi koji iskaču po ekranu (šansa za pogodak u donjem delu i sl.) totalno odskaču od svega, pastelne boje, čiste linije.

I tehnički je sve nekako traljavo odradjeno. Posle 5 meseci poliranja i dalje nisu uspeli da savršeno centriraju tekst na tabovima u inventaru/menijima. Koriste neki besplatni google font, tamnoplave boksove sa svetloplavim ivicama i narandžastim tekstom zalepljene za crnu pozadinu. Sama ivica(border) menija je neki pokušaj da to izgleda kao neka metalna ploča na koju sa zašrafljeni monitori i sl. kao u Falloutu ali je sve ispalo nekako jadno, srafovi kao da sam ih ja crtao, nikakva senčenja, jednobojne linije.

Zašto je meni sa skilovima uopšte u prozoru, sa drop-down menijima i skrol barom, onako skučen? Razumeo bi da prave diablo klon pa da moraš brzo u žaru borbe da zameniš neki skil na quick baru. Ovakvu organizaciju menija i inventara bi svi pljuvali da nismo nažalost u zadnjih par godina navikli na mnogo gore inventare sa konzola.
Mrzelo me da pisem, bukvalno si naveo sve i sto je meni smetalo. Recimo jos boje prstenova oko ikonica na desnom delu inventara, gomila UI elemenata od fonta, boja potpuno odudara od post-apocalyptic okruzenja.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2014, 6:25   #176
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Recimo jos boje prstenova oko ikonica na desnom delu inventara, gomila UI elemenata od fonta, boja potpuno odudara od post-apocalyptic okruzenja.
*facepalm* Ne zameri mi, molim te, ali ovo je najbezvezniji argument protiv neke igre koji sam ikad video. Ever. Ocenjujemo igru na osnovu boje outlinea oko ikona? Ima li nekog pravila kakve boje mora da bude prsten oko ikonica da se uklopi u post-apokalipsu? Koja je kanonska boja post-apokalipse? Postali smo gejevi - pardon, "unutrašnji dekorateri", pa nam je sad bitno da li ovaj ili onaj delić UI-ja ima Red 165, Green 228 u RGB koloritu, ili možda više vuče na Blue 084?
Aman, 5udi...kukali ste svi i molili Boga i Fargoa da se ovo što pre pojavi, a sad izmiš5ate ovakve agrumente da li je igra dobra ili loša (a još nije ni izašla)? I am disappoint.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
simke85 (1.3.2014)
Stara 1.3.2014, 9:50   #177
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Wasteland 2

Svaki detalj je deo atmosfere igre. Neki reviews bas to posebno ocenjuju.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Krilce (1.3.2014)
Stara 1.3.2014, 14:19   #178
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Sve zavisi od ukusa. Meni se bas svidja izgled UI-a takav kakav je i ne bih voleo da ga promene.

EDIT: Da li ste pogledali video ili komentarisete samo na osnovu slike? Ja u videu nevidim boje koje se neuklapaju u atmosferu, a u videu je novija verzija.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2014, 14:28   #179
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
*facepalm* Ne zameri mi, molim te, ali ovo je najbezvezniji argument protiv neke igre koji sam ikad video. Ever. Ocenjujemo igru na osnovu boje outlinea oko ikona?
Samo komentarisemo izgled interfejsa, nista vise.

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
S
EDIT: Da li ste pogledali video ili komentarisete samo na osnovu slike? Ja u videu nevidim boje koje se neuklapaju u atmosferu, a u videu je novija verzija.
To se i ja pitam, posto je u videu duplo bolji. Mislim na inventar.

Poslednja ispravka: r0nIn (1.3.2014 u 14:38)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 12:58   #180
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 2

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
*facepalm* Ne zameri mi, molim te, ali ovo je najbezvezniji argument protiv neke igre koji sam ikad video. Ever. Ocenjujemo igru na osnovu boje outlinea oko ikona? Ima li nekog pravila kakve boje mora da bude prsten oko ikonica da se uklopi u post-apokalipsu? Koja je kanonska boja post-apokalipse? Postali smo gejevi - pardon, "unutrašnji dekorateri", pa nam je sad bitno da li ovaj ili onaj delić UI-ja ima Red 165, Green 228 u RGB koloritu, ili možda više vuče na Blue 084?
Aman, 5udi...kukali ste svi i molili Boga i Fargoa da se ovo što pre pojavi, a sad izmiš5ate ovakve agrumente da li je igra dobra ili loša (a još nije ni izašla)? I am disappoint.
****te kakvih majstora zamene teza ima na ovom forumu, da ne poverujes. Pricamo o interfejsu, for fucks sake!!!!!! Do not mix frogs and grandmothers, ****te!!!
Izvinjavam se na posvkama, ali stvarno popizdim kad vidim ovakve komentare.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kickstarter, rpg, wasteland

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com