Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.6.2011, 22:00   #21
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

Meni nikada nije bilo jasno zasto za igru meseca najcesce proglasavate igre koje nemaju najvecu ocenu u odredjenom broju. Zapravo znam da ste odlucili da igra meseca bude najiscekivanija, najprodavanija igra, igra o kojoj se najvise prica ali mi nije jasno zasto ste tako odlucili. Koju poruku time zelite da posaljete? Valjda igra meseca u ozbiljnom casopisu treba da bude najkvalitetnija igra, kao i sto samo ime titule glasi najbolja igra u mesecu, a ne igra koja ima najvece ime i najbolju reklamu?
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 22:18   #22
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

Više puta je bilo o tome riječi. Igra mjeseca je ona igra koja je tokom tog mjeseca podigla najviše hajpa, i koju je većina forumaša u temi te igre odigralo i preporučilo.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 22:22   #23
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Mislim da ne postoji nešto što je objektivnije ili subjektivnije, ili je objektivno ili subjektivno.
Ocena u SK-u služi da bi se pokrenula diskusija o igri i oceni iste u temi o novom broju SK-a.
Па, не баш...

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Heh, meni je uvek bilo najzanimljivije da čitam tekstove sa najnižim ocenama - baš da vidim kako su autori napljuvali igru i šta to toliko ne valja...

Inače smatram da je "bez ocene" najbolji sistem, tj. da članci budu kritike a ne predstavljanja... znam da neće to biti vraćeno, al' samo kažem.
Па то и радите тамо, и тамо се скроз добро уклапа.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 22:55   #24
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Više puta je bilo o tome riječi. Igra mjeseca je ona igra koja je tokom tog mjeseca podigla najviše hajpa, i koju je većina forumaša u temi te igre odigralo i preporučilo.
Znam za to ali me se ne svidja. Cemu onda ocene? Npr. koliko se secam Dragon Age II je gotovo na svim forumima pa i ovom pljuvan kao najgora Bioware-ova igra do sada a svako ko je igrao Total War igre zna, a i u SK-u je receno, da je Shogun II najbolji deo serijala, a DAII je bio proglasen za igru meseca u tom broju. Mislim da ovim saljete pogresnu poruku: igrajte najpopularnije igre a ne najkvalitetnije!
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
3LANCER (19.6.2011), duca20 (19.6.2011), Jim Bravura (28.6.2011), Krilce (2.7.2011), Marko Radonjic (21.6.2011), Oggy (19.6.2011), r0nIn (1.7.2011), Rainman (20.6.2011), rajkard (14.7.2011), Sh0m1 (19.6.2011)
Stara 19.6.2011, 20:53   #25
razbijac89
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 337
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku razbijac89
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

kako god da ocenjujete, pes 2011 nije smeo da dobije 90 ocenu
a npr. za ovaj predlozeni sistem bodovanja pes 2011 bi za zvuk trebalo da dobije 20 ocenu, i kako bi onda ako gledamo samo overall mogao da ima 90?

NEKO DA OBJASNI?
razbijac89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 22:14   #26
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Znam za to ali me se ne svidja. Cemu onda ocene? Npr. koliko se secam Dragon Age II je gotovo na svim forumima pa i ovom pljuvan kao najgora Bioware-ova igra do sada a svako ko je igrao Total War igre zna, a i u SK-u je receno, da je Shogun II najbolji deo serijala, a DAII je bio proglasen za igru meseca u tom broju. Mislim da ovim saljete pogresnu poruku: igrajte najpopularnije igre a ne najkvalitetnije!
Ni meni se ne sviđa to ali šta ćeš, to je praksa koja traje godinama.
Uostalom, danas ima dosta plaćenih review-ova koji pumpaju ocjene, zatim loših recenzenata s jedne, ali i dobrih opisa sa druge strane. Danas je samo profit na prvom mjestu, tako da čovjek nikako ne može da bude načisto o kakvoj je igri riječ. Ovakvih primjera ima mnogo. Na većini sajtova neka igra dobije desetke, u SK-u realnu ocjenu i sad ne možeš da prosudiš ko je u pravu.
Ovo govorim samo sa stanovišta gdje su zanemareni lični ukusi i subjektivna mišljenja.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 13:15   #27
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

Velikim hitovima, igrama u koje je ulozen veliki novac i veliki broj ljudi radi na razvijanju igre, ocena je besbotrebna. Svi mi znamo da ce to biti velika ocena. Nekom moze da se dopadne, nekom ne, ukusi su razliciti ali te igre su se ocenile pre nego sto su se pojavile.
Hoce neko da mi kaze da Mass Effect 3 kad izadje imace losu ocenu?
Ili novi Elder Scroll?
Mozemo da pricamo o potplacivanju i marketingu, ali takve igre idu na igru godine, a ne hit meseca.
Ocena je bespotrebna a review je tu da procitamo prve utiske pre nego sto nabavimo igru. Ja garantujem da 80% igracke populacije igra te igre ne zato sto su procitali review, ne zato sto ima 90 ili 95 ocenu, nego zato sto je igra dobra.
O dobrim igrama se cuje. Od jednih od drugih, vidis video na youtube. Ocene su tu eto cisto da ostave neki trag i uvid u mozda neke promasaje developera.

Iskreno pricajuci o ovoj temi moram da kazem da sve velike igre koje su opisane u Sk sve vec znamo, jer ih cekamo godinama da dodju. Meni su uvek bile zanimljive male igre, koje nisu blockbusteri, za koje neznam, a dobiju pristojnu ocenu shodno ulaganju i trudu.

Veci je uspeh za jednu magicku koja je dobila ocenu 76 od fallout 3 koji ima preko 90. To je i za ocekivati.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2011, 1:26   #28
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Sistem ocenjivanja

Čudi me da niko od starije ekipe (pa čak ni Voja ) nije pomenuo da je sistem parcijalnog ocenjivanja kakav se predlaže postojao u SK-u pre mnogo godina (15+). Meni lično se veoma dopadao, bar u to vreme, jer je tada budženje tehnikalija zaista predstavljalo umetnost, a ne samo još jedan feature kojim raspolaže najnovija generacija današnjih grafičkih akceleratora. Ne znam kako bi se sada uklopio kada imamo gomilu igara koje su po tehničkim karakteristikama sjajne, a po igračkoj vrednosti čisto smeće. Ocenjivanje tehničkih detalja je mnogo realnije ako se provuče kroz sam text, gde se jasno navede šta valja, a šta ne, umesto da se to plastično prikaže ciframa. S druge strane, ne sviđa mi se ni "odokativna" metoda koja se još uvek primenjuje. Šta je to što prelomi između npr. 83 ili 89? Ništa drugo do autorov trenutni "ćef". Ali je čitaocima svakako lakše da na brzinu vide vredi li uopšte čitati opis određene igre na osnovu takvih ocena, pa su zbog toga verovatno poželjne.
Nikako ne zavidim kolegama koji opisuju igre, verovatno najnezahvalniji posao u SK-u. A ovo kažem kao dugogodišnji gejmer i višegodišnji saradnik SK-a.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
DobroslaV (18.7.2011), lijenština (17.7.2011), NIDZA bOj (9.7.2011), r0nIn (1.7.2011)
Stara 27.6.2011, 18:53   #29
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

Kolega, mnogo ste neozbiljan.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2011, 14:14   #30
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

a sta mislite o parcijalnom ocenjivanju sa konacnom ocenom koja ne zavisi, ili bar ne mora da zavisi od istog?
ono, uzmes menadzera, das mu keca za zvuk, cisto da ljudi znaju koji je fazon, al onda ne uzmes aritmeticku sredinu, nego mu lepo zveknes 93 kao konacnu ocenu, ako zasluzuje.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 1:29   #31
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

Ja ne bih dirao nista u pogledu ocjenjivanja. Samo bih dodao da ispod sistemske zahtijevnosti stoji polje u kojem ce pisati kom zanru igra pripada. Da ne moram da procitam pola teksta kako bih shvatio da je neka igra potezna ratna strategija.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
player1 (10.7.2011)
Stara 17.7.2011, 23:27   #32
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Kolega, mnogo ste neozbiljan.
Slažem se 64%.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 7:47   #33
tile7
Novi član
 
Član od: 1.9.2012.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sistem ocenjivanja

Ovakav sistem ocenjivanja je odlican. I sam SK ga je primenjivao dugi iz godina. Jeste, sve piše u tekstu. Ali za igre kojima ste dali ocenu do 70, tekst ne citam. Ako igra ima malu ocenu, ali atmosferu 8 ili vecu, onda je to moj promasaj.
Nemojte da pisete "pa citaj svaki tekst".
Vase je da me zainteresujete da ga procitam. Citam Qzmine, ali njegove citam i nevezano za igru. Zainteresujte me za svaki...
tile7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Kako da sacuvam (backup) operativni sistem? AlfaBeta Operativni sistemi 13 6.4.2013 15:05
Ne mogu da biram koji sistem BMWM5 Kvarovi 2 16.9.2010 19:40
Upomoc, ljudi, sistem mi je nacisto odlepio! Fibonacci Kvarovi 7 16.9.2010 12:04
Zlostavljaju mi tastaturu (ploca ili sistem, a mozda i zajedno) Suhoj Kvarovi 11 25.8.2008 9:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com