Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje

ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje Saveti u vezi sa kupovinom modema, mrežne opreme…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2015, 14:08   #1
simke92m
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Lokacija: Užice
Poruke: 41
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom WiFi rešenje

Pozdrav svima,
Treba mi pomoć oko WiFi antene...
Izvinjavam se unapred jer znam da na wifi konekciju utiče dosta faktora pa ću malo opšitnije opisati situaciju da bi svima bilo sve jasno da ne moraju da pitaju za neke detalje..

Imam WiFi karticu klasičnu 56kb tako nešto na PCu... Na nju je trenutno nakačena TP-linkova antenica, ima malo postolje i vertikalno se na to postolje šrafi antena. Tu je nekada bila fabrićka od 8db a sada je neka od 5db. Sa njom hvatam dva ADSL modema, međutim konekcija je slaba, pretežno mi stoji "limited conection" iako sve radi super, imam protok od 500kb/s i za sada je radio i po kiši i po lepom vremenu... Znači i ako mi je konekcija ograničena ja imam stabilan rad i protok kao da koristim mrežni kabl...

Živim u ruralnom naselju, u kući, na spratu a u okolini nema mnogo infrastrukture i do prvog modema trenutno me dele max 50ak metara i dva prozora (modem je takođe na spratu -nalazimo se skoro na istoj visini

Pre par dana mi je pala antenica i isčupao se kablić koji prolazi kroz srce antenice pa sam uglavio kablić nazad na svoje mesto i skinuo plastično koleno pri dnu antenice. Za sada to sve radi odlično ali planiram da se preselim u drugu sobu na suprotnoj strani kuće, i mislim da mi ova kombinacija neće nikako raditi..

Ako ste me razumeli meni treba neka nova, jača antena ili bilo šta drugo sa čim ću moći da uspostavim konekciju do rođakovog modema.. uzeo bih i neki uređaj da mi služi kao AP da bih mogao da se nakačim sa ostalim uređajuma na njega... Ako je to uoppte i moguće...
Svaki vaš savet mi je dobrodošao... POMAGAJTE
simke92m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2015, 0:52   #2
simke92m
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Lokacija: Užice
Poruke: 41
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WiFi rešenje

Našao sam neku Grid antenu.. vlasnik tvrdi da hvata signal na preko 2,5 kilometra... ?! to će sigurno da mi pomogne... sve u kompletu sa karticom i kablom mi daje za 3 hiljade?!
Imam li neko jeftinije ili bolje rešenje.. meni ni ovo nije skupo ali ako ima recite da ne bacam pare..
simke92m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2015, 1:03   #3
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: WiFi rešenje

Citat:
simke92m kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima,
Treba mi pomoć oko WiFi antene...
Izvinjavam se unapred jer znam da na wifi konekciju utiče dosta faktora pa ću malo opšitnije opisati situaciju da bi svima bilo sve jasno da ne moraju da pitaju za neke detalje..

Imam WiFi karticu klasičnu 56kb tako nešto na PCu... Na nju je trenutno nakačena TP-linkova antenica, ima malo postolje i vertikalno se na to postolje šrafi antena. Tu je nekada bila fabrićka od 8db a sada je neka od 5db. Sa njom hvatam dva ADSL modema, međutim konekcija je slaba, pretežno mi stoji "limited conection" iako sve radi super, imam protok od 500kb/s i za sada je radio i po kiši i po lepom vremenu... Znači i ako mi je konekcija ograničena ja imam stabilan rad i protok kao da koristim mrežni kabl...

Živim u ruralnom naselju, u kući, na spratu a u okolini nema mnogo infrastrukture i do prvog modema trenutno me dele max 50ak metara i dva prozora (modem je takođe na spratu -nalazimo se skoro na istoj visini

Pre par dana mi je pala antenica i isčupao se kablić koji prolazi kroz srce antenice pa sam uglavio kablić nazad na svoje mesto i skinuo plastično koleno pri dnu antenice. Za sada to sve radi odlično ali planiram da se preselim u drugu sobu na suprotnoj strani kuće, i mislim da mi ova kombinacija neće nikako raditi..

Ako ste me razumeli meni treba neka nova, jača antena ili bilo šta drugo sa čim ću moći da uspostavim konekciju do rođakovog modema.. uzeo bih i neki uređaj da mi služi kao AP da bih mogao da se nakačim sa ostalim uređajuma na njega... Ako je to uoppte i moguće...
Svaki vaš savet mi je dobrodošao... POMAGAJTE
Ovaj tvoj post prosto zvuči kao...
Spoiler za :
... zalplet epizode iz ...
Dynasty

Očekivao sam negde na polovini da se pojavi Blek Karington

Šalu na stranu ali da budem iskren uopšte te nisam razumeo šta se gde nalazi u toj tvojoj šemi. Trenutno se klasičnom PC WiFi karticom povezuješ bežično na ADSL modem koji ti je na 50m?

Poslednja ispravka: Neutrino (3.10.2015 u 1:11)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2015, 9:42   #4
simke92m
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Lokacija: Užice
Poruke: 41
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WiFi rešenje

Tako je
Daj mi neki predlog šta da kupim a da bude dovoljno jako da se nakačim na isti modem kada se još udaljim...

Potrudio sam se da opišem situaciju, da ne bi postavljali podpitanja Gde? Kako? Sta... Ahaa.. I tako dalje, već da mi odmah date predlog šta da kupim... Ali očigledno sam pogrešio.. Trebao sam samo da napišem
Kupovina WiFi antene" pa da vam usput objasnim "situaciju... Sad.. Šta je tu je..
simke92m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrebna mi je pomoc oko kupovine wifi rutera! The Mickey ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 21.11.2013 17:40
Win7 wifi problem - nema interneta alexandarv Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 24.7.2013 9:20
Kako da wifi signalom pokrijem ceo sprat hotela? alexandarv Komunikacioni uređaji i umrežavanje 36 20.12.2012 21:08
Wifi ruter ili Wifi kartica? Vajsmilan Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 4.3.2012 22:56
Problem sa kucnom WiFi mrezom (n-ti put) Captain Nerd Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 6.8.2010 22:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com