Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2018, 3:04   #781
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Bojim se da moderatori nisu toliki mazohisti s obzirom da je kripto soba na susjednom forumu postala read-only za nove članove.
Ne cudi, trenutno i kuso i repato rudari. Ja sam mislio da se rudarenjem i trgovinom uglavnom bave entuzijasti poput nas koji posecujemo npr ovaj forum, da budem iskren nije me narocito interesovala tematika (tj interesovala me samo tehnologija). Prethodnih nedelja sam se malo blize upoznao sa situacijom - Srbi su skapirali da je izmisljena masina koja pravi pare. Ukljucis je u struju i ona pravi pare .

Pre dvadesetak dana me zove dobar drugar, kaze kupio sam komponente dodji da mi sastavis rudnik. Covek je cuo od kolege koji isto rudari da je to sad odlican biznis, kupio iste komponente kao i kolega. I stvarno kupio 6 radeonki 570 i sve ostalo sto treba, cak je i onaj nesretni ram koji svako moze da sklepa kupio. Nije nikakva pamet sklopiti celu skalameriju, ali posto se ja ranije nisam bavio ovime morali smo da kontaktiramo ljude koji imaju "iskustva" u rudarenju da bi iz karti izvukli performanse koje se ocekuju. E tu nastaje cirkus. Prvo sam se iznenadio koliko ljudi rudari. To sto vecina njih ne razume sta tacno rade njihovi rigovi, to me nije zacudilo, ali polovina njih apsolutno ne razume nista. Ukljuce rig, podesen je da pokrene miner-a automatski, i oni samo gledaju hashrate i temperature. Ako nesto nije kako treba, rig se gasi, u kola i voze "liku koji zna da podesi". Od ovih koji nesto razumeju, opet dobar deo nema pojma sta tacno radi - tj znaju sablonski sta treba da urade, ali ne razumeju veci deo toga. Flesuju se biosi svuceni sa neta "za taj model kartice" (sta je izmenjeno u biosu nemaju pojma, kaze neki strapovi ), ati pixel clock patcher je "ono sto pokrenes posle flesovanja". E onda, ako se pojavi neki problem koji ne moze da se resi sablonski nastaje opsta smejurija, krecu da ponavljaju sablon do besvesti iako to ne vodi nikuda.

Uglavnom, dok ne bude mogao da se kupi rig koji izgleda kao usisivac - stisnes dugme i on radi, bolje da se ne otvara tema. Tu ce biti vagon pitanja tipa "iskace mi taj i taj error", pada mi hashrate, ovo mi, ono mi... od strane ljudi koji ne razumeju nista, koji cak ne umeju da koriste Google i engleski jezik. Najsmesnije je sto bi za vecinu njih bilo bolje da su novac ulozili u kriptovalutu (tj da su trgovali), ali oni i dalje ne kapiraju u cemu je vrednost kriptovaluta - tj plase se da ih kupe direktno, pre ce da uloze u (trenutno precenjeni) hardver. Ako bude toplo leto, bice cirkusa.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 3:25   #782
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Poznatije kriptovalite su dostigle takav stadijum da klasični rigovi danas praktično gube svaki smisao pored ASIC opreme za rudarenje.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 3:33   #783
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Rudare Eth ili uglavnom koriste Claymore za dual mining Eth/xyz. A pri tom "ovo odlicno greje, manje trosim za grejanje ove zime" . Jos su svi u decembru culi da ce posle Nove da skoci Eth, sto se i desilo, tako da sad paljevina dobija na intenzitetu.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 10:03   #784
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Ima i obrnutih slučajeva. Mene zove drugar iz srednje, i pita me: "šta je rudarenje", "da li ti rudnici zrače", "jel može novac da se vrati sa menjačnice".

A pre toga je već uplatio 6000 din preko neke naše menjačnice na neku stranu i tamo trguje BTC za bezvezne novčiće pa prodaje kad se poveća cena i vraća u BTC.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 10:56   #785
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Retki dalekovidi su čuvali bit coine do ovih dana (i još uvek ih čuvaju - ako se nisu preračunali ).

Oni koji znaju da prave pare, pravili su ih i pre bitcoina, i prave ih i dalje, bez da rudare.

Danas se upuštati u rudarenje mi deluje kao i bilo koji drugi posao - nešto ćeš biti u plusu po uloženom kapitalu i vremenu, ali ništa spektakularno. Zarade su na promenama kursa, a za to nije potrebno "kopati".
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 11:17   #786
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
pre ce da uloze u (trenutno precenjeni) hardver.
Nadaju se da će im ostati taj hardver pa će moći da ga prodaju u slučaju da kriptovalute puknu, ili hardver postane neisplativ. Što je jako pogrešno, jer ako se desi bilo šta od toga, tržište će biti preplavljeno tim hardverom koji će u tom trenutku biti prilično zastareo uglavnom i neće vredeti ništa. Toliko o dodiru sa realnošću večine ljudi To je što se tiče klasičnih rigova sa grafičkim karticama, a što se tiče ASIC opreme, to će tek biti beskorisno i teško za prodaju u slučaju prestanka rudarenja.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 19:31   #787
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Slažem se ja da cela ova priča ima mana i rizika, već 3 meseca razmišljam o tome ali sam uglavnom pratio vesti o vrednosti valuta i pričao sa jednim likom koji je napravio sebi rig. Nisam hteo u to da se upuštam, i znam da "nema 'leba bez motike" (sem kad ima ) ali mi zanimljivo sve to i hteo bih da imam neko svoje iskustvo u priči "zarada kriptovalutama bez rudarenja".

To kako ljudi srljaju u sve to je druga tema, mene više interesuje kako se kriptomanija odražava na ekonomiju, šta tu određuje vrednost, o kakvim se akcijama, aplikacijama, primenama i algoritmima priča i otkud da to vredi toliko novca. I koliko sam skontao, svako ko rudari u Srbiji ne može direktno da unovči valute a BTC se više ne rudari. Što znači da svakako moraju da se bave menjačnicama i da blenu u grafikone, ili da prodaju svoje coin-e "na ruke". Ima tu mnogo zanimljivh stvari o kojima vredi pričati

No eto, da ne bih puno filozofirao rekoh "hajde da upadnem sa 100 evra u priču" pa ako izvučem nešto lepo, super. Ako ne, nije mi žao para, napraviće se novih 100 evra lako a iskustvo svakako dobijam
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 13:53   #788
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Evo ko ne želi da rizikuje, može da potroši 1€ i zauzvrat izrudari tonu fiktivnih bitkoina

http://store.steampowered.com/app/760930/Bitcoin_Farm/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 15:01   #789
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

@Palitreks informiši se i o ICO akcijama, tu neretko mogu da se kupe novi tokeni i kreditnim karticama, samo što je naravno još veći rizik, 99% su prevare koje žele da po puštanju tokena u opticaj napumpaju cenu i prodaju naivnim ljudima, nakon čega cena padne (pump&dump šema), pa ako te ne mrzi da malo istražuješ koji ICO obećava i nudi jednostavan način kupovine, možeš uleteti u neki i naravno na vreme prodati tokene.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2018, 23:32   #790
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Vidim da coini mogu da se kupe preko iqoption-a, recimo? Sta je s tim? Koliko je to sigurno? Tamo mogu da se kupe i druge valute, ripple recimo, ali koliko sam shvatio tamo ne moze da se podigne, nego ono sto si inicijalno ulozio.Koliko je bezbedno da se kod njih registrujem, kupim novcice, pa onda u neki novcanik ili kako vec... ?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2018, 0:25   #791
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Zarada na Netu

A nove valute i tokeni koji su u ICO fazi obicno nude i AirDrop-ove, tj. odredjen broj tokena daju besplatno u nekom periodu. Zauzvrat doduse traze neki vid reklamiranja, tipa retvit, post na FB, prikljucivanje Telegram grupi (sto deluje najlakse od svega). Itd. To je mozda dobar nacin da se udje u celu pricu i to dzabe (osim vremena naravno).
Kasnije ti prebace tokene na tvoj wallet pa mozes na berzu sa njima... ja jos cekam da dobijem prve valute dobijene na ovaj nacin. A i ulozio sam u jedan ICO (dakle platio, nije AirDrop u pitanju) i dobio sam tokene, stoje mi na myetherwalletu.

Poslednja ispravka: Oggy (14.1.2018 u 0:41)
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 15:26   #792
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Od utorka su otvorene registracije i na https://www.cryptonit.net , nude povlačenje novca na karticu, wire a i OKpay. Isti ljudi drže i https://beetle.io aplikaciju, stoje iza Finom tokena, a iza svega stoji Nanopool jedan od najvećih ako ne i najveći pool.

Mali su, imaju nekoliko hiljada korisnika, ne puno transakcija, i imaju samo BTC, ETH i ETC kao i USD i EUR. Ako neko planira da kupuje kripto a ne zna kako, eto predloga. Verifikacija je brza.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2018, 20:32   #793
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Cex je otvorio registracije, ja sad odradio i registraciju i verifikaciju u roku od par minuta.

U medjuvremenu sam imao prilike da sklapam jos 3 riga (ne moja). Kad mi je izvor preko koga su svi ovi nabavljali kartice prosle nedelje rekao da ce rx 570 u sledecoj turi kostati preko 50k din u maloprodaji, mislio sam da preteruje. Pre neki dan vidim da se na kp prodaju i po 500 evra. Narod je izgelda poludeo, ne znam gde vide racunicu sa tim cenama, valjda ce ovaj pad (ako se nastavi) malo da spusti ljude na zemlju.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2018, 0:14   #794
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Pa kad im pričaju bajke o "raketama do meseca" svakih par dana, ulagaće i babinu penziju i bubrege.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2018, 1:09   #795
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Verovatno računaju na buduće cene i da će one biti duplo/troduplo veće (što nije nemoguće, ali je kockanje).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2018, 20:14   #796
daimy2017
Novi član
 
Član od: 14.11.2017.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Tesko da se moze naci normalan posao onlajn bez nekog znanja. Upwork.com nije los, za one najjednostavnije treba ti osnovno poznavanje Excel-a, cisto da znas da kucas i copy-paste. Naleti posao tu i tamo. Kasnije verovatno ide bolje, kad nakupis ocene poslodavaca.
daimy2017 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2018, 21:44   #797
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Zarada na Netu

Dobra prijateljica na tim organizacionim poslovima što ne zahtevaju mnogo više od excela zarađuje 500-700 € mesečno. Naravno krenula je kao i svi sa grebanjem za najjeftinije poslove ali je vrlo temeljna i odgovorna u svemu što radi pa je za manje od godinu dana već radila prekovremeno i počela da radi stalno sa par dobrih poslodavaca a odbijala slabije plaćene ponude.

Tako da može i tu da se zaradi ko je ozbiljan i istrajan.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2018, 19:21   #798
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Island pred energetskim kolapsom zbog rudarenja, jer je zatvoren energetski sistem koji nema interkonekcije ka drugim državama, pa nema ni odakle da povuče dodatne količine el. energije.

http://www.bbc.com/news/technology-43030677
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2018, 21:57   #799
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Island pred energetskim kolapsom zbog rudarenja, jer je zatvoren energetski sistem koji nema interkonekcije ka drugim državama, pa nema ni odakle da povuče dodatne količine el. energije.

http://www.bbc.com/news/technology-43030677
hahahaha. Trebalo bi da nas EPS patentira taj genijalni sistem sa plavim i crvenim zonama, i da ga prodaje svetu! Em bi zaradili, em bi ih za cas oducili od rudarenja!
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2018, 22:05   #800
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

plus akcize, pdv, nadoknada za ovog i onog... juče mi stigo račun potrošio 6000 a račun 9000
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alertpay, moneybookers, web, zarada

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Život na Marsu? Ice-Man Brbljaonica 149 26.11.2008 0:26
Problem pri gledanju videa na netu Francesko Aplikativni softver 12 3.11.2008 18:37
Asus K8N-E Deluxe firmware na netu? holodoc Osnovne komponente 4 5.9.2006 1:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com