Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Javne rasprave
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Javne rasprave Učestvujte u javnim raspravama o stvarima koje su bitne za sve nas

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.2.2010, 18:17   #10
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
max888 kaže: Pregled poruke
Мишо,ми Срби јако лако заборављамо своју учитељицу живота и то нам се свети кроз векове.Пуцамо по шавовима при свакој већој или мањој кризи.
Posle tačke, zareza i druge interpunkcije ide razmak.

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
А после 45те Срби су и даље имали могућност коришћења ћирилице али је то било непрактично јер су 6 држава биле скупа.
Daj ne lupetajte sa tom četrespetom, 'leba vam. Pogledaj BILO KOJI film snimljen pre devedesetih, gotovo sve table, natpisi, časopisi, knjige i dokumenti u Srbiji ispisani su ćirilicom. "Latinizacija" je počela u bliskoj prošlosti, do tada je u Srbiji ćirilica bila dominantna i, takoreći, "mainstream". Za korišćenje latinice koje je prevagnulo, više je kriv engleski jezik nego Hrvati na koje aludirate. I nepismeni inženjeri (među koje i ja spadam i iz tog ugla me je sramota) koji su se ponosili svojom nepismenošću, u fazonu "pročitao sam jednu i po knjigu u životu al zato znam da rešim integral kakav hoćeš MATORIIIIII", i pisali kako su stigli.
voodoo_ je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (23.2.2010), jozvan_Kg (23.2.2010), Kisr (23.2.2010), Pandemonium (23.2.2010)
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
јавна расправа, ћирилични домен, cirilicni domen, domen, javna rasprava, srbija, ćirilični domen


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Конфигурација- да ли се уклапа? :) Nikola_Kg ŠDK - Osnovne komponente 15 31.12.2009 19:51
Ваља ли овај монитор? ЗМАЈ ŠDK - Grafika 9 12.11.2009 19:50
Да ли користите TXT speech? The Flying Dutchman Brbljaonica 11 17.8.2008 16:02
Да ли постоји... Ghost Brbljaonica 1 9.7.2008 18:51
Да ли то и Firefox одступа од досадашњег начина и dbaja Web dizajn 5 17.2.2008 14:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com