Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2018, 12:55   #4321
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Majka mu je režirala na RTS, nije moguće da to ne znaš.
Ovo nije najbolje, no na brzaka sam samo to izgugao, za dokaz je dovoljno
http://www.rts.rs/page/radio/sr/stor...jelogrlic.html
Da se razumemo, nemam ništa protiv Dragana kao čoveka, čak mi ne smeta ni što (je)preteruje(ivao) sa čašicom, i od srca mu želim uspeh u režiji. Jednostavno mislim da mu gluma nije fah, njegovo lice nema plastičnost za vajanje likova koju glumac treba da ima. (Mislim na ono koje recimo ima Val Kilmer, i koji se može transformisati u šta god hoćeš). I opet ono, "De gustibus...".

Poslednja ispravka: DeCoy (10.1.2018 u 22:52)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2018, 14:26   #4322
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
@Vladimirus86 i Senke nad Balkanom
Da odmah kažem, nisam poštovaoc dela Dragana Bjelogrlića kao glumca, možda će mi kao režiser više ležati. Šta mi smeta kod njega kao glumca: nekako mi je njegova faca i dan danas dečačka, uvek sam imao utisak da "glumi na silu" bez suptilnosti, pomalo kreštavim glasom, kao i da je za njegove uloge zaslužna slavna mama.
Serija je dobro zamišljena, sa intrigantnom temom, mnoštvom živopisnih likova i bez sumnje je nešto najbolje snimljeno za TV u nas.
Sa tehničke strane, imam zamerku na sitan ćirilični titl, trebao je bar biti krupniji. Nadam se da nije ćirilica i na komercijalnoj verziji, jer bi to bio čisti promašaj. Bode oči Luka Beograd u prvoj epizodi na ćirilici, kao da ostatak sveta ne postoji. U Bosni, a i još nekim Ex-Yu repubikama su svuda natpisi i na latinici. Jeste ćirilica nešto naše, ali nije za nametanje svetu, to bi bilo kao da Nemci insistiraju da gotica bude njihov službeni jezik, te shodno tome i njihove serije titluju njom i to nude svetu. Naravno da to ne rade. Naša braća Hrvati insistiraju na latinici
Ja iskreno nemam pojma ko mu je mama niti pratim nešto specijalno domaću kinematografiju pa da znam kako glumi u proseku, ali u seriji, Bjelogrlić mi je bio sasvim solidan.

Poslednja ispravka: DeCoy (10.1.2018 u 22:52)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2018, 15:14   #4323
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Majka mu je režirala na RTS, nije moguće da to ne znaš.

njegovo lice nema plastičnost za vajanje likova koju glumac treba da ima. (Mislim na ono koje recimo ima Val Kilmer, i koji se može transformisati u šta god hoćeš).
Heh, moguće je, jer apsolutno nemam pojma ništa o režiserima, niti me oni zanimaju (bilo domaći, bilo strani).

Kad već pomenu Vala... Interesantno, meni su Val i Bjela nekako prilično slični Mada, ne obožavam ni jednog ni drugog, osim Vala u filmu Top Secret! )
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2018, 15:40   #4324
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
...
Kad već pomenu Vala... Interesantno, meni su Val i Bjela nekako prilično slični ...
Da, i meni je to isto palo na pamet, liče pomalo, pa mi je primer za poređenje dobar.

Poslednja ispravka: DeCoy (10.1.2018 u 22:53)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2018, 15:49   #4325
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Val i u :

Top Gun
The Doors
..........

fantastican glumac.


Dragan Bjelogrlic je recimo bio odlican u seriji Bolji Zivot. Tu je maestralno odglumio. Kasnije uloge (koje sam ja gledao) gde glumi neke zestoke momke (Rane, Vratice se rode) su katastrofa.
pedjosav je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2018, 0:24   #4326
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: TV serije



Evo, malo sam se potrudio da popravim stvar sa sitnom ćirilicom...
Inače, do RTS-a je, oni su zeznuli stvar, što je čudno. Siguran sam da nisu usrećili gledaoce sitnim fontom.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Senke nad Balkanom.S01.zip (25,7 KB, 6 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (12.1.2018 u 0:07)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2018, 16:20   #4327
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: TV serije

Moram priznati da se po pitanju serija i zanrova i kvaliteta znatno poboljsava....
Zahvaljujuci kolegama sa foruma i njihovim osvrtanjem na iste.

I dalje mi je American God`s broj jedan na listi.
Medjutim tu je jos par koje moram spomenuti.

Dark
http://www.imdb.com/title/tt5753856/?ref_=nv_sr_1

Nemacka serija,koja jos od pocetka pleni vrlo ozbiljnim i studioznim pristupom.
Sam glas naratora sugerise na isto.Glumci i sama tematika je vrlo vrlo pristupacna i ozbiljna.Medju glavnim ulogama je Oliver Masucci koji vodi glavnu ulogu ufilmu Look Who's Back (2015)
Er ist wieder da (original title)(ko nije gledao pod hitno da pogleda jer je film satira prve klase!!!!).

Jeste da i sam spadam u one koji nepogoduju kad je nemacki jezik u pitanju bar kad je fonetika u pitanju(danke dojcland ubber alles),ali ovdje tome nema ni traga o tome.Ono sto je vezivno tkivo na filmove odnosno serije pa i po pitanju Dark-a jeste shmek koji aludira ili jeste kao u americkoj seriji Lost. Tu i tamo donekle imaju dodirnih tacaka.

Barem kad je u pitanju timeline i paradox.Bit ce ovo veoma uzbudljivo pratiti i gledati kako ce se odvijati po pitanju paradoxa i logike.Te nama kao krajnjim gledaocima,nadam se ponuditi nesto sto se nece zavrsiti sa krajnje tuznim mindfu*k-om ili pak nekom srednjom zaloscu kad je u pitanju serija Lost.
U svakom slucaju vrijedi pohraniti trajno na hdd.


Druga serija na koju zelim da vam obratim paznju(kao sto su neki sa foruma vec i uradili) jeste serija:

Black Mirror
http://www.imdb.com/title/tt2085059/?ref_=nv_sr_1

U pitanju je britanska serija koja vec sada ima 4 sezone.A zapoceta je 2011 godine.Broj epizoda po "sezonama" nije stalan ali to ne umanjuje njenu stvarnu vrijednost. Inace po zanru je S.F. sa neprevazidjenim ukusom za psihologiju i vrednostima kako covjeka kao individue tako i grupe sa kontaktom danasnje odnosno sutrasnje tehnologije.

Da li je ovo veliki plus ili minus,to zavisi i od vas samih i kako sebe vidite u svemu ovome.Da ovo nije "obicna"serija sa kritikom na covjecanstvo i sve sto se u njemu i oko njega zbiva govori i sam pristup!
Svaka epizoda je zasebna i podeljena na tri ili cetri dijela.To je odradjeno profesionalno odnosno sa tacke psihologije kako bi ste imali utisak kao da gledate ili film ili par epizoda,a sve to zarad boljeg audio-vizuelno-psiholoskog shvacanja teme te epizode.
Glumci svaki put drugi te se svremena na vrijeme naleti i na pokoju poznatu osobu.Kvalitet je pravolinijski-

Ljudi koji su nam ponudili ovu seriju su definitivno iznad proseka kako po nacinu snimanja,scenarija,tematike i naravno psihologije....skidam kapu!!!
Ova serija se moze definitivno uvrstiti u video udzbenike za psihologiju.

Mislim da ne trebam spomenuti da sam odusevljen istim kao kad se radilo o American God`s?!
Jer po "jacini" i "tezini" moze slobodno da stoji rame uz rame !!!

Jos jednom,hvala na sugerisanju drugima da se pogleda ovako nesto!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2018, 16:23   #4328
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Meni je Black mirror postao izuzetno predvidiv i monoton, ima tu dosta reciklaže a ne kažu ništa novo. Najbolje su one epizode koje donose pomalo optimističniju viziju, jer ove ostale su uvek pravolinijske u svom predviđanju distopijske budućnosti.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2018, 16:33   #4329
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: TV serije

Da to je tacno sto kazes!!!

Ali opet mi je vrlo sladak iako je deja vu po stoti put kao sto kazes.
Ono na sta bacam akcenat jeste oblik,sredina,vizija dimenzije.
Npr. kao ova epizoda koja se odudara od ostalih:
http://www.imdb.com/title/tt2089049/?ref_=ttep_ep2

Ako cemo da gledamo povrsno,naravno tu mozemo vrlo brzo doci do zasicenja gledanja. Ali ako cemo da gledamo iole malo dublje,temeljnije svakako mozemo to zasicenje da odgodimo za kasnije.

Mozda,cak sta vise u prilog tome sto govoris jeste i sama kolicina epizoda kroz sezone takva kakva jeste. Recikliranje i kvalitet ne mogu da budu stalni.
Stoga stalni priliv novih glumaca kroz epizode bi trebao iole da bude kakvo takvo osvezenje.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 15:00   #4330
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Question Re: TV serije

Kad krece drugi dio prikazivanja The Walking Dead 8me sezone(volim da gledam u cugu)?
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 16:35   #4331
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom TV serije

2. Februara ako se ne varam.

A krenuo opet Star Trek - dobre dve epizode, svidele su mi se.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 17:44   #4332
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Meni je Star Trek Discovery i dalje odlična serija. Kapetan je u rangu Kirka, bolji od Žan-Luk Pikara. Ostali kapetani mnogo slabiji od nabrojanih. Od ostalih u Discovery bih pomenuo i bucmastu kadetkinju koja je zasijala od kad je obukla uniformu ....(i to bi bio već spoiler)
pedjosav je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 18:01   #4333
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
2. Februara ako se ne varam.

A krenuo opet Star Trek - dobre dve epizode, svidele su mi se.
Meni se čini da je 25. februar.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 18:28   #4334
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Discovery je od nečega što je bar u prvih par epizoda odavalo tračak nade da će potencijalno postati dobar Star Trek bukvalno postao promašaj epskih proporcija koji će verovatno biti brže zaboravljen od vesele družine Džonatana Arčera.

Apsolutni izostanak bilo kakve koherentne priče koja opet nekako uspeva da bude predvidiva iz druge galaksije, užasna i neuverljiva gluma cele ekipe (kad vidim Sonequa Martin na ekranu odmah dobijam refleks povraćanja koliko užasno glumi) i uz to popišavanje na bukvalno kompletan prethodni kanon tako da je kontinuitet uništen već u samom startu.

Ne kažem da druge Star Trek serije nisu imale loše početke ali Discovery je čak i za nekoga ko se iz petnih žila trudi da pronađe nešto pozitivno u njemu čista trainwreck sapunica koja se kotrlja dok je neko ne bude ukinuo...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 19:26   #4335
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Meni je Enterprise, u stvari, najbolji Star Trek. Zaokružena i, meni, zanimljiva priča. Arčer se nije proslavio, ali je T'Pol nezamenjljiva. ( :

Discovery mi je u prvih par epizoda bio dobar, zanimljiv period uz OK-ish zaplet. Ovo sada je smeće. Po ko zna koji put prežvakani scenario koji mi nikada nije bio zanimljiv.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2018, 10:59   #4336
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Slažem se da je Enterprise odličan ST, meni je baš bila odlična ta serija. Discovery mi je OK, kapetan jeste kul faca, ali je serija nekako spora (mada su poslednje dve epizode više nego OK). U svakom slučaju, Orvil mi je bolji "ST" od novog "STa"

Što se tiče ostalih serija... Good Place nastavio super, dobar je i Last Man on Earth i Big Bang Theory.

Dosije X me u prvoj epizodi smorio, ali je zato druga epizoda bila baš dobra
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2018, 15:46   #4337
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Slažem se da je Enterprise odličan ST, meni je baš bila odlična ta serija.
Ljudska rasa po prvi put u svojoj istoriji dobija priliku da se zahvaljujući warp pogonu vine van svih do tada njoj poznatih granica i šta serija radi sa takvom premisom? Troši tri sezone na nekakav temporalni rat koji iz epizode u epizodu postaje toliko zamršen da već na polovini druge sezone nema apsolutno nikakvog smisla. I tako u nedogled iz sezone u sezonu dok publika ne dobija apsolutno nikakav epilog ni za najtrivijalnija pitanja. Na stranu katastrofalna upotreba Skota Bakule i potpuno odsustvo bilo kakvog glumačkog talenta ostatka ekipe (posebno Jolene Blalock).

Enterprise je trebao da bude sahranjen već posle druge sezone kada se videlo da piscima i producentima ponestaje ideja, materija i volje da nastave. Još gore, njegov neuspeh je bio sigurno velikom merom odgovoran za odluku da reboot krene potpunim resetom uvođenjem Kelvin vremenske linije....
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2018, 16:36   #4338
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Meni se cela ideja oko temporalnog rata dopala, sve je tu solidno dorečeno i završeno. Istraživali su svemir u filler epizodama i pratili svoju glavnu priču. Šta su trebali, da naprave gomilu sezona o svemirskoj autobuskoj stanici ili da iskopiraju iskopirani zaplet TNG-a? Voyager je već proputovao nepoznatim svemirom, diskutabilno koliko uspešno, ali je bar imao svoj zaplet. Ne može u nedogled da se vrti jedno te isto, možda je vremenski period više odgovarao nekom istraživanju, ali malo šta je tu novo moglo da se kaže. Što se glume tiče, ona u ST-u nikada nije bila vrhunska, ali nu u jednom nije bila ni katastrofalna.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2018, 13:48   #4339
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Hm, i Blacklist baš fino napreduje
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2018, 0:20   #4340
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Uh, ova poslednja epizoda ST Discoveryja je bila baš dobra
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com