Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.8.2010, 14:51   #1
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Limundo aukcija...

Evo, uclanio sam se na limundo.com, cisto iz znatizelje, i ako slucajno se desi da naletim na nesti interesentno po povoljnoj ceni, da kupim.

Elem, prva kupovina koju sam pratio je bio Barton 2500+ za 1200 dinara. Nisam hteo licitirati do sat/dva pre kraj licitacije. Zadnji pregled koji sam bio uradio je bio pokazivao da nema ponuda i da do kraja ima 1 dan i desetak sati. OK, pogledacu sutra ujutru kako stoje stvari, necu jos da licitiram, pomislio sam. Sledece jutro se ustanem i kao po dzanki navici, prvo palim komp, pa kuvanje kafe itd... Znaci nije proslo ni 10 sati, a licitacija je bila zavrsena sa izlicitiranom cenom od 1300-1400 dinara. WTF Ajd, mozda je to u pravilima koriscenja sajta, nisam ni proveravao koliko sam ispi.zdeo.

Sada pratim drugu licitaciju, gde lik nudi neispravnu plocu i sa njom ispravni Barton 2500+ za pocetnu cenu od 10 dinara. To bejase sinaoc kada sam spazio. Danas vidim da je cena skocila na 655 dinara, i rekoh sebi ajd da teram do neke cene, pa ako je prskoci necu ici dalje. Ponudim 665 dinara, potvrdim ponudu, kad ono obavestenje da je neko ponudio pre mene vise. Ajd, desava se. POnudim 700 dinara, kad opet obavestenje da je neko ponudio 701 dinar, izvesni nessaxr. Tada sam i obratio paznju na nick. Opet ponudim 750, kada opet obavestenje da je isti taj korisnik ponudio 751 dinar. Ma daj! Ja sam sisao veslo.

Neznam da li je citav sajt ovako osmisljen ili je smicalica par ili jednog admina/moderatora, ali negativan utisak su ostavili na mene. Steta sto sve nisam snimio. Ajde ako neko zna podesan program za snimanje da to uradim.

Inace, ogorcen sam, pazite na navlakuse ljudi.
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 15:00   #2
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Limundo.com prevara!

Evo i kako je isla licitacija. POgledajete moje vreme licitiranja i njegovo:

freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 15:04   #3
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Limundo.com prevara!

Da ti pojasnim malo jer vidim da nisi bas shvatio kako funkcionise.

Ako je pocetna cena nekog proizvoda npr. 10 dinara ti ponudis 100 dinara. Kada pogledas ko trenutno vodi na aukciji videces svoj nick i aktuelnu ponudu od 10 dinara. Ako neko ponudi npr. 30 dinara, limundo automatski dize tvoju ponudu za 1 dinar i tako sve dok neko ne ponudi vise od tvojih 100 dinara koje si ponudio na pocetku.
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filipos na korisnoj poruci:
doctor (30.8.2010), Pjanovic (18.8.2010)
Stara 18.8.2010, 15:06   #4
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Limundo.com prevara!

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Evo, uclanio sam se na limundo.com, cisto iz znatizelje, i ako slucajno se desi da naletim na nesti interesentno po povoljnoj ceni, da kupim.

Elem, prva kupovina koju sam pratio je bio Barton 2500+ za 1200 dinara. Nisam hteo licitirati do sat/dva pre kraj licitacije. Zadnji pregled koji sam bio uradio je bio pokazivao da nema ponuda i da do kraja ima 1 dan i desetak sati. OK, pogledacu sutra ujutru kako stoje stvari, necu jos da licitiram, pomislio sam. Sledece jutro se ustanem i kao po dzanki navici, prvo palim komp, pa kuvanje kafe itd... Znaci nije proslo ni 10 sati, a licitacija je bila zavrsena sa izlicitiranom cenom od 1300-1400 dinara. WTF Ajd, mozda je to u pravilima koriscenja sajta, nisam ni proveravao koliko sam ispi.zdeo.

Sada pratim drugu licitaciju, gde lik nudi neispravnu plocu i sa njom ispravni Barton 2500+ za pocetnu cenu od 10 dinara. To bejase sinaoc kada sam spazio. Danas vidim da je cena skocila na 655 dinara, i rekoh sebi ajd da teram do neke cene, pa ako je prskoci necu ici dalje. Ponudim 665 dinara, potvrdim ponudu, kad ono obavestenje da je neko ponudio pre mene vise. Ajd, desava se. POnudim 700 dinara, kad opet obavestenje da je neko ponudio 701 dinar, izvesni nessaxr. Tada sam i obratio paznju na nick. Opet ponudim 750, kada opet obavestenje da je isti taj korisnik ponudio 751 dinar. Ma daj! Ja sam sisao veslo.

Neznam da li je citav sajt ovako osmisljen ili je smicalica par ili jednog admina/moderatora, ali negativan utisak su ostavili na mene. Steta sto sve nisam snimio. Ajde ako neko zna podesan program za snimanje da to uradim.

Inace, ogorcen sam, pazite na navlakuse ljudi.
Hahahahah, e nisam se dugo ovako nasmejao .
Objasnio ti je filipos. Sve dok ne prestignes prvoplasiranog, zvanicna ponuda (provplasiranog) na aukciji ce biti tvoja ponuda + 1din.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 15:09   #5
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Limundo.com prevara!

freeminder-u, mogao si da pročitaš o tome i na forumu:

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...0&postcount=13

To je aukcijski, ponavljam, aukcijski sajt, po tom principu i radi.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2010, 12:19   #6
zvezdan84
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Poruke: 1.063
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 59 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

preko mene sam registrovao par clanova,da bi zaradio neku kintu,pa da stavim na svoj limundo racun i na kraju sam dobio piiiiiiiiiiiiiiiiiiip. svaki put kad im posaljem mail da vidim sto nemam neku uplatu,takvu glupost mi odvale da ispadne da to pise neko dete od 10 godina. uopste se ne pridrzavaju svojih pravila,nego prevare ljude i posle se prave glupi
zvezdan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2010, 9:17   #7
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
Elem, prva kupovina koju sam pratio je bio Barton 2500+ za 1200 dinara. Nisam hteo licitirati do sat/dva pre kraj licitacije. Zadnji pregled koji sam bio uradio je bio pokazivao da nema ponuda i da do kraja ima 1 dan i desetak sati. OK, pogledacu sutra ujutru kako stoje stvari, necu jos da licitiram, pomislio sam. Sledece jutro se ustanem i kao po dzanki navici, prvo palim komp, pa kuvanje kafe itd... Znaci nije proslo ni 10 sati, a licitacija je bila zavrsena sa izlicitiranom cenom od 1300-1400 dinara.
Prepoznao sam se ovde

Jel to ova aukcija,a 100% sam siguran da jeste.
link

Tako je to moji posmatraci,kad cekate zadnje minute.
To se odmah grune 1500 i miran si,a ne mic po mic
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2010, 13:15   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ha ha ha, čisto nepoznavanje sistema Ponudiš koliko si spreman da izdvojih i kraj priče. I nikad te on ne prestigne za dinar, već za malo više (naročito ako su vrijednije stvari)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2010, 21:42   #9
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

@freeminder limundo agent ce da izbacuje da je drugi clan ponudio vise sve dok ti ne ponudis sumu koja je visa od njegove. Znaci ta suma koja se vidi na aukciji nije ona koja je ponudjena vec cifra koju je odredio limundo agent prema postojecim ponudama. Recimo da stoji cifra od 200 dinara na aukciji i ja ponudim 250 i izbaci mi da je drugi clan dao vecu ponudu, to znaci da je taj clan ponudio vise od 250 dinara i onda uvecavas sumu dokle god ne ponudis vise para od njega. Ako das ponudu od recimo 500 dinara koja je visa od njegove, na aukciji ce da se pojavi tvoja ponuda i stajace cifra koja je nesto malo iznad 200 dinara, na primer 201 dinar. Jeste da je malo cudno al' tako funkcionise.

http://www.limundo.com/Pomoc/Kupovina/118
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 20:52   #10
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ok, ali ovo nije ni L od liciticije. Zna se sta je licitacija, ili aukcija. Lepo se vidi koja je zadnja najveca izlicitirana suma, i takva treba da bude licitacija.

Ovako, ostaje veliki prostor za mahinacije. Ja eto registrujem nalog sa mojom licnom kartom ( nrp, nalog1 ). Onda registrujem nalog sa licnom kartom, zene, oca, majke, kuma, brata itd ( neka se zove nalog2 ).

Postavim vrednu stvar po pocetnoj ceni od 10 dinara, sa naloga1. Cim sam je postavio odmah se ulogojem na nalog2 i njime izlicitiram 5000 dinara. Na sajtu stoji da ima jedna ponuda i da je ona trenutno 10 dinara. Onda, ljudi se pocnu loziti. Pa uvecavaju do tih 5000 dinara, dok ih nepreskoce. Onda se opet ulogujem na nalog2 i dignem na 10000 dinara. I tako dizem sve do zeljene cifre. Ako niko neizlicitira vise, fakticki prodajem stvar samom sebi, tj nista ne gubim

Ma, stvarno sam se razocarao. Taman sam pomislio da je posten sajt, jer su uredno i registrovani kao firma. Kad ono jadac.
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2010, 4:06   #11
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ништа, само провизију са рачуна...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2010, 2:42   #12
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

@freeminder to za duple naloge si u pravu, video sam i ja nekoliko aukcija gde je 100% bilo dizanje cene na taj nacin. Ali video sam da su u zadnjih mesec dana pobrisali dosta naloga ljudima koji su se bavili time, jbg valjda ne mogu u nedogled tako, ipak ne mogu da imaju 20 licnih karata.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2010, 19:04   #13
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Ok, ali ovo nije ni L od liciticije. Zna se sta je licitacija, ili aukcija. Lepo se vidi koja je zadnja najveca izlicitirana suma, i takva treba da bude licitacija.

Ovako, ostaje veliki prostor za mahinacije. Ja eto registrujem nalog sa mojom licnom kartom ( nrp, nalog1 ). Onda registrujem nalog sa licnom kartom, zene, oca, majke, kuma, brata itd ( neka se zove nalog2 ).

Postavim vrednu stvar po pocetnoj ceni od 10 dinara, sa naloga1. Cim sam je postavio odmah se ulogojem na nalog2 i njime izlicitiram 5000 dinara. Na sajtu stoji da ima jedna ponuda i da je ona trenutno 10 dinara. Onda, ljudi se pocnu loziti. Pa uvecavaju do tih 5000 dinara, dok ih nepreskoce. Onda se opet ulogujem na nalog2 i dignem na 10000 dinara. I tako dizem sve do zeljene cifre. Ako niko neizlicitira vise, fakticki prodajem stvar samom sebi, tj nista ne gubim

Ma, stvarno sam se razocarao. Taman sam pomislio da je posten sajt, jer su uredno i registrovani kao firma. Kad ono jadac.
Nisi u pravu. Razumijem ja da si ljut jer ti je ponuda izletjela iz ruku.

Ja i cimer smo od kad se je limundo pojavio izlicitirali niz i niz stvari, što ja sa svog što on sa njegovog (nisam prodavao nikad) i nisam imao negativna iskustva.

A to sa duplim nalozima... Ajde razmisli ovako - zašto bi dizao? Stvaiš fino 10 000 odmah na početku i ako hoće hoće, ako neće doviđenja.... JA npr hoću tu stvar za 5k, dam ponudu, ti digneš na 10k i ja neću. Ti si sebe zeznuo (dupli nalog, više truda) jer bi isto uradio da si stavio odmah na početku 10 000.

Limundo aka eBay je savršen sistem prodaje. On daje svemu savršenu cijenu (koliko je neko spreman da ponudi a ovaj da pristane na to). Mene jedino nerviraju preprodavci...

"a taman sam pomislio da je pošten sajt" ha ha ha ha. Epic fail.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2010, 19:13   #14
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
jer bi isto uradio da si stavio odmah na početku 10 000.
Provizija je osetno manja ako je pocetna cena 10 din. Na robu velike vrednosti se tako nesto isplati... Ako su promenili pravila poslovanja, onda nema nikakve poente (nisam odavno trgovao preko limunda pa nisam u toku).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2010, 19:56   #15
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

@ NjegovaWisost

Beagle ti je sve kratko i jasno objasnio.
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2010, 22:41   #16
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Nije mu ništa objasnio, provizija je ista stavio početnu od 10 ili 10000 din, tj računa se samo na izlicitiranu cenu:
- do 2k 4%
- do 20k 3%
- do 100k 2%
- preko 100k 1%
Što znači da ako proda sebi za 10k dinara platiće proviziju od 300 dinara...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2010, 23:08   #17
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Provizija: http://www.limundo.com/fajlovi/Cenovnik.pdf

Nadam se da link nije protiv pravila, ako jeste sorry...
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 19:21   #18
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ljudi, ajde da stanemo na loptu.

Da rasčistimo! Da li je po vama regularno, da ako neko ponudi odredjenu sumu ( vecu od prethodne/pocetne ) da se to neprikaže,tj najveća ponuda? ( kao što je na Limundu običaj )
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 20:01   #19
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Nije mu ništa objasnio, provizija je ista stavio početnu od 10 ili 10000 din, tj računa se samo na izlicitiranu cenu:
- do 2k 4%
- do 20k 3%
- do 100k 2%
- preko 100k 1%
Što znači da ako proda sebi za 10k dinara platiće proviziju od 300 dinara...
Znaci promenjen je pravilnik. Prosle godine nije bilo tako (prodavao sam neki ruter, pa sam detaljno analizirao ta pravila), na proviziju je uticala i pocetna cena.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 20:05   #20
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Kako se ne prikaze, pa prikaze se!
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Limundo.. DavidovicN.S Brbljaonica 22 16.4.2012 16:11
Limundo dugovanje BlaziX Brbljaonica 4 20.8.2011 12:01
Limundo !! CEKE Brbljaonica 15 30.9.2010 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com