Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Javne rasprave

Javne rasprave Učestvujte u javnim raspravama o stvarima koje su bitne za sve nas

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2010, 21:41   #61
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Evo ja se prvi javljam da ću da primam pare preko paypala za svoju robu .... samo neka uljete .....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2010, 22:29   #62
smarkovic
Novi član
 
Član od: 18.9.2010.
Poruke: 10
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

@nvukelic

Da, to je sa mog Twitter naloga. Evo šire informacije:

Imao sam juče telekonferenciju sa ljudima iz centrale PayPal u SAD i zastupništvu za Evropu u Briselu. Rekli su da su zainteresovani da za naše tržište aktiviraju uslugu slanja novca. Što se tiče datuma aktivacije, rekli su da neće uspeti ove godine, već tokom sledeće, jer su našu zemlju stavili u biznis plan sa drugim zemljama regiona u kojima sada nije podržan PayPal, pa sve ciljaju da puste u isto vreme. Kažu da im je potrebno dodatno vreme za integrisanje podrške za sva ta tržišta u interne poslovne procese i informacione sisteme (u šta spadaju anti-fraud i anti-money laundering kontrole, prilagođavanje Web servisa itd). Što se tiče mogućnosti za prijem novca tj. naplatu preko PayPal, rekli su da im to za početak nije interesantno. Prema njihovim rečima, politika nastupa na novim tržištima im je takva da počnu sa uslugom slanja novca, pa onda dalje šire ponudu. Imajući u vidu postojeća ograničenja NBS u vezi sa otvaranjem računa u inostranstvu, pitao sam ih da li postoji mogućnost saradnje sa nekom od banaka koje su prisutne u Srbiji radi omogućavanja usluge prijema novca. Nisu isključili tako nešto i rekli da će do kraja godine napisati i poslati MTID više detalja o dinamici i drugim detaljima u vezi sa uslugama koje će ponuditi za naše tržište.

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku smarkovic na korisnoj poruci:
A M G (8.11.2010), Dukes (22.10.2010), Petar Lončarević (31.10.2010), veljadj (30.10.2010)
Stara 11.8.2011, 18:18   #63
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Znam da je veoma stara tema i da smo sve rekli što smo imali, ali - nakon ovoliko vremena i brojnih najava, evo "zanimljivog" obrta koji nas vraća izgleda na početak:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=531293


Poslednja ispravka: Dukes (11.8.2011 u 18:29) Razlog: Bez smajlija danas ljudi ne prepoznaju sarkazam...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2011, 18:30   #64
smarkovic
Novi član
 
Član od: 18.9.2010.
Poruke: 10
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Ovo što je NBS rekla ne odnosi se na Google Checkout, MoneyBookers ili PayPal, već na direktno (bez posrednika) trgovanje devizama od strane rezidenata (što je, koliko sam razumeo, zabranjeno Zakonom o deviznom poslovanju).

Korišćenje (i to dvosmerno) Google Checkout, MoneyBookers ili PayPal nije u suprotnosti sa zabranama iz Zakona o deviznom poslovanju, jer prilikom korišćenja ovih servisa korisnik ni u jednom trenutku ne otvara račun u stranoj banci, niti na njemu drži novac (već GC, MB ili PP sva plaćanja i naplatu vrše, u ime i za račun korisnika, preko sopstvenih bankarskih računa).

Direktna trgovina devizama od strane rezidenata je nešto drugo, ali nemam dovoljno detalja na šta se tačno (na koji servis/firmu) NBS osvrnula u ovom saopštenju...

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2011, 18:37   #65
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Smušen tekst koji je prepisan sa Bete navodi da je u pitanju
http://www.fxlider.com/
a namerno sam dodao smajli - znam da se ne odnosi na PayPal i slične servise, jer oni u osnovi imaju banke...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 14:51   #66
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Izvinjavam se ak osam pogresio temu ali nadam se da nisam jer je u pitanju eTrgovina,ono sto me zanima i sto mi hitno treba je sledece...

da li ova firma postoji i da li je ozbiljna,ima li neko iskustvo ili su prevaranti jer traze prvo uplatu na racun u banci pa tek onda slanje brzom postom,nece pouzecem...

http://www.pcberza.rs/detaljnije/a-maze/15-6358/
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
јавна расправа, e-trgovina, etrgovina, javna rasprava, paypal

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Treba da downloaduje sa MS site ali ne mogu... dzambo Operativni sistemi 4 7.1.2008 17:24
treba mi nova konfiguracija teodor Šta da kupim? 19 16.8.2006 19:02
da li nam treba server-hitno trnn Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 28.6.2006 1:43
Treba da kupim mikrofon... jovbranko ŠDK - Zvuk na računaru 8 2.6.2006 14:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com