Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2013, 19:00   #21
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Pa evo sad bas razmisljam, i mislim da bukvalno svi moji prijatelji koji igraju igre imaju 64-bitni sistem..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 19:05   #22
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

moji uglavnom imaju XP
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 19:07   #23
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Pa na XP pola igara ne radi zbog DirectX-a
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 19:12   #24
MAXS
Član
 
Član od: 21.9.2011.
Poruke: 135
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Ma koji 32-bitni, ozbiljan poznavalac racunara je to odavno batalio. 32-bitni je zastareo, bas kao i XP
MAXS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 19:14   #25
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

ja koristim x64 još od Viste
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 20:18   #26
Stefan Jovicevic
Član
 
Član od: 9.3.2013.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Zbog skole nisam mogao pre odgovoriti,hvala sto ste se posvetili tema blablabla ...znaci vi mi preporucujete ipak intel procesor i nvidia graficku po textovima,a evo ponavljam vam necu OC tako da maticna ne mora biti neka skupa,e sad budzet koji sam izostavio jel mi je jednostavno trebalo misljenje izmedju tih procesora i grafickih kartica,planirao sam da skupljam malo parica,maline na leto,i tako neki poslici i za koju godinu(citaj 3) kupim jak racunar,e sad posto sam mislio da malo nesto radnem pa sam i racunao da mogu da zaradim 90 000+ dinara,jel npr mesec dana u malinama 34000 dinara,a mozda nadjem negde i za 60000,to je moja taktika jel ce izaci sada ps4 i xbox one pa ce pasti cena isto i za ddr4,ako mislite da je losa ideja ici na to da cekati neko vreme da padnu cene slobodno recite,mozda malo stupid izgleda ali tako mi je mislim najbolje resenje,jel pazite ako budem zaradio dobru paru mozda mi i nece biti vazna cena,naravno a tih +90 000 ne mislim da potrosim samo na procesor i graficku vec na ceo racunar,mislio sam da napravim neku kombinaciju a to je sledece(naravno shvatio sam kroz vreme da je mnooogooooo bolje sastavljati pojedinacno komponente a ne kupiti gotov racunar,evo konfiguracije : Intel Core i5 3570(K),Nvidia GTX 670,neka ploca koju bi mi vi preporucili,2x4 GB Kingston 1600 mhz,1 TB memorije,Seasonic neko kvalitetno napajanje,za to mi ttreba vasa pomoc,i neko kuciste mozdda tt versa II ili cooler master,i mozda se ubaci neki manji ssd od 60 gb cisto da sistem bude na njemu da ide brze
Stefan Jovicevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 20:18   #27
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Zasto preporucujete stari Ivy Bridge kada je haswell na trzistu gotovo 2 meseca.

Ako hoces da klokujes:
i5 4670k
MSI Z87-G45 Gaming
8gb rama
MSI GTX760 HAWK

Ako neces...
i5 4430
Gigabyte GA-B85-HD3
-||-

4GB je jednostavno premalo za gaming. Prvo, ne mozete gledati svih 4gb jer nije sve raspolozivo. Opteretite 90% rama i pokusajte nesto raditi pa cete videti.

Win 7 64 bit sa pojedinim programima i neophodnim widgetima uzme oko ~800mb rama, a igre na fullHD sa AA i AF filerima pojedu i preko 2,5gb, sto znaci da lufta ostaje jedva 300mb. A da ne pricam o buducnosti...
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 20:25   #28
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

@Stefan: Cekaj bre, mnogo si se ti zaleteo, i mnogo siris pricu, iznosis tu milion nekih brojki..

Ajde lepo reci ovako:

1. Kad ti uopste planiras da uzmes racunar (pominjes tu neke 3 godine i neki ddr4??)?
2. Reci tacno koliki je budzet i koje ti komponenete trebaju, kapiram da hoces ceo komp sa svim komponentama?
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 20:36   #29
Stefan Jovicevic
Član
 
Član od: 9.3.2013.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

La.Prestige kakva je 760 hawk ? jel bolja od 670?
a sad marko,jbg mozda sam ne jasan,na prvo pitanje hocu da sacekam da se spuste cene(a i ne moram) a budzet oko 90 000. to je to,ustvari ljudi meni je samo trebao posten odgovor sta je bolje koja je bolja soluciija al reko kad svi spominjete i ploce i to pa sam vam napisao sta sam umislio,a za ddr4 sam rekao da kad izadje pasce cene ddr3 verovatno
Stefan Jovicevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 21:06   #30
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

@Stefan

Aj sad polako, udahni, izdahni, još jednom, tako. E sad kad si se smirio, prvo sačekaj da ti pare skupiš, i kad budeš bio spreman za kupovinu onda se javi. Kažeš da ćeš kupiti računar za koju godinu (!), kad bude bila ta godina, onda se javi, pa ćemo onda sklapati, nema smisla sklapati sad konfiguraciju od aktuelnih komponenti kad će za koju godinu biti aktuelne neke druge novije komponente.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 21:52   #31
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Ivy Bridge je skroz ok kupiti, jer je jeftiniji od Haswell platforme 15ak posto. Haswell ne donosi nista tolko novo da bi se reklo da je neko unapredjenje. Cak i sledeca generacija Broadwell bice samo die shrink Haswell-a, odnosno nizi proizvodni proces, uz bolje termalne disipacije i nesto bolje performanse, jos plus dolazice u MCM modulima (multi-chip module) koji ce biti zalemljeni za plocu, najverovatnije, tako da od upgrade puta za Socket 1150 nema nista. Intel je nejasan na tom polju. Sledeca arhitektura Skylake ce biti zaista nova, ali kao po obicaju, i to ce traziti nove ploce, socket, mozda i memoriju. Mozda negde gresim u predvidjanjima, ali to je zato sto je Intel stur sa informacijama.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2013, 1:14   #32
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Citat:
MAXS kaže: Pregled poruke
Ma koji 32-bitni, ozbiljan poznavalac racunara je to odavno batalio. 32-bitni je zastareo, bas kao i XP
Јесте застарио, али ЈОШ УВЕК није ништа бољи од 32-битне верзије. То ако ви упалите неку јако захтевну игру, па би онда још једну - е, у том случају је 4 гига мало. Такође, иако Виндовс узима ~гигабајт РАМа, то није фиксно заузеће, него он "паметно" већ спреми у РАМ одређене ствари, како би рад био бржи, тако да, ако му зафали, он лако ослободи меморију.

Слажем се, време је за прелазак, али нажалост, разлога има јако, јако мало за то, а колико сам тестирао и користио на сопственом рачунару, неке ствари је далеко лакше урадити на 32-битном систему (старе игре, али то вама младима не мора много да значи )

Сад сам баш у XPu, битно је другачији "осећај" коришћења у односу на 8 х64 који такође имам инсталиран, али тај оперативни систем још увек ради посао, и неке игре раде знатно брже
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2013, 2:18   #33
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Ivy Bridge je skroz ok kupiti, jer je jeftiniji od Haswell platforme 15ak posto. Haswell ne donosi nista tolko novo da bi se reklo da je neko unapredjenje. Cak i sledeca generacija Broadwell bice samo die shrink Haswell-a, odnosno nizi proizvodni proces, uz bolje termalne disipacije i nesto bolje performanse, jos plus dolazice u MCM modulima (multi-chip module) koji ce biti zalemljeni za plocu, najverovatnije, tako da od upgrade puta za Socket 1150 nema nista. Intel je nejasan na tom polju. Sledeca arhitektura Skylake ce biti zaista nova, ali kao po obicaju, i to ce traziti nove ploce, socket, mozda i memoriju. Mozda negde gresim u predvidjanjima, ali to je zato sto je Intel stur sa informacijama.
Uporedi cene i bice ti jasno.

Da je razlika 15% u ceni, bila bi druga prica. Jedino je 4770k kao skuplji od 3770k ali nije trenutno rec o njemu nego o i5 4430 koji je samo zamenio cenu IB.

U performansama razlike postoje, da ti iz prve ruke kazem. Benchmark testovi jednostavno ne poklazuju dovoljno. U nekim situacijama je haswell brzi i 20% clock per clock, a da ne pricam o aplikacijama koje koriste avx2 instrukcije. Uostalom procitaj forume i poredjenja.

A vlasniku teme preporucujem da se lepo odmori i kad ustane neka lepo kaze kada uzima kompjuter i do koliko kesa. Kakav ddr4, pad cena, sledeca godina, 90.000 din, visnje, maline, itd...
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 0:47   #34
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Pogledao sam opet cene i video da su se cene sad na manjem nivou za Hasswell procesore nego kada su se pojavili, kao i za ploce. Moja greska za to.
Citao sam forume, gledao raznorazne benchmark sajtove, citao testove, cak sam imao i prilike da probam jednu masinu na kraci period, i mogu da kazem da si ti jedan od retkih koje sam cuo da hvali tolko haswell-a. Subjektivni osecaj jeste da je u realnom radu tu negde kao u prethodna generacija Intel procesora (Sandy i Ivy Bridge), ali dobro. Svako ima pravo na svoje misljenje..
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 11:51   #35
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Citat:
stefan jovicevic kaže: Pregled poruke
a evo ponavljam vam necu oc tako da maticna ne mora biti neka skupa
Онда отпадају процесори са К ознаком.

Citat:
stefan jovicevic kaže: Pregled poruke
evo konfiguracije : Intel core i5 3570(k),nvidia gtx 670
Ако ти скоро сви препоручују gtx 760 hawk, зашто си написао 670. Јел ти уопште читаш поруке. Или их прелетиш. И не постављај питања да ли је боља ова или она графичка. Оно што ти се препоручи је амин и крај.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD Surpasses NVIDIA in Discrete Graphics Shipments Thaedass Vesti 0 30.7.2010 6:13
NVIDIA Parallel Nsight softver omogućava GPU akceleraciju Picard Vesti 0 22.7.2010 13:07
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
Nvidia sprema nove, brže GPU-ove sa podrškom za DirectX 10.1 Dusan Despotovic Vesti 2 7.7.2008 11:19
Laptop sa nvidia grafikom do 700 evra??? pall Šta da kupim? 8 6.11.2007 22:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com