Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2009, 19:37   #21
crazy_LG
Banned
 
Član od: 26.8.2008.
Lokacija: Arkham Asylum, najveći ludak od svih;)
Poruke: 1.503
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 838 puta na 361 poruka
Određen forumom Re: Ekoloska taksa za kompjutere

Citat:
allokin kaže: Pregled poruke
Већу глупост одавно нисам чуо. Зашто онда не наплаћују "еколошки порез" на ауто, дезодоранс, цигаре, удисање ваздуха, итд. Видели су да је почело да се диже информатичко знање у Србији (тиме и продаја) па натакарили којекакав порез на компјутере. Дај бре..
Сад ће полако да почну немој да се бринеш А што се тиче пељешења грађана одавно је оно почело, а сада ће почети и под видом еколошке таксе.
crazy_LG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 20:30   #22
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Zasto bi ja svoj racunar sa ddr1 memorijom tek tako bacio. Karticu planiram da uramim, tj da je stavim u stakleni skafander i da mi to bude kao ukras. Mnogo lepsa stvar od neke budjave figurice sa mora. Memoriju mogu da prodam jer ima kakvu takvu solidnu cenu. Kuciste mogu da pretvorim u kutiju za lom iz supe. Optiku i dalje mogu da koristim ko zna jos koliko. Monitor mogu da poklonim nekom jer od njega ima i te kakve koristi. A treba ljudima. E jedino ostaje maticna ploca, koja poseduje baterijicu, koju mogu umesto da recikliram da progutam, da se ne bi mucio i placo tu taksu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 22:18   #23
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
a mogli bi i još drugačije.......dođu sledeći izbori i ljudi lepo glasaju za odgovornu vlast i svim bude bolje
Нисам чуо за такву у овој земљи..
allokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 22:21   #24
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

^ pa valjda će i nama jednom da sine sunce
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 22:23   #25
crazy_LG
Banned
 
Član od: 26.8.2008.
Lokacija: Arkham Asylum, najveći ludak od svih;)
Poruke: 1.503
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 838 puta na 361 poruka
Arrow Re: Ekološka taksa za kompjutere

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
^ pa valjda će i nama jednom da sine sunce
Поред ових превараната који сваком ко им смета увале метак у вугла или их смест у ћузу тешко
crazy_LG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 0:28   #26
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
^ pa valjda će i nama jednom da sine sunce
Zamalo da se zagrcnem, plus ne napala tesko zaustavljiva kijavica.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 0:50   #27
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Ovaj potez vlasti samo pokazuje kompletnu nesposobnost iste, kao i zastarelost principa pod kojima ona vodi državu. Savremeni vid globe naroda, povećanje i uvođenje raznih taksi, kao rešenje za popunjavanje budžeta je uspevalo dugo samo u autoritativnim monarhijama i despotijama, i ratnim okolnostima. Istina naša je ad vlast nema ma baš nijednu dobru ideju kako da skupi sredstva koja su joj potrebna. A sredstva su joj potrbna za:

1. Održavanje besmisleno velike birokratske mašinerije, koja je efikasnost zamenila bezobrazlukom.
2. Vladu sačinjenu od 10 na n ministara koji redom ne znaju šta će sa sobom. 1. je proizvod ovog, a i akumulacije besmisla u srpskoj politici.

3. Plate tiih istih ministara i drugih zaposlenih u Vladi, skupštini i upravnim odborima javnih preduzeća. Legalizovana otimačina društvene imovine je pravo ime za bezobrazne otpremnine, plate sa 6 nula, i slične pogodnosti kadrova koji su samo štetu napravili i to i dalje čine.

4. međupartijska plaćanja koalicije koja je bazirana na monetarnom interesu učesnika i ni na čemu više. SVe što iz usta bilo kog organa vlasti izađe, nije ništa drugo nego demagogija. Oni danas postoje samo zato što su se dokopali pozicija odakle mogu da legalno kradu novac. tek poneki od njih je tu zbog moći. Nijedan zbog posla.

5. mazanja očiju javnosti kojekakvim priredbama i slavljima. Projekti koji nemaju nikakvog nacionalnog značaja, bar ne pozitivnog se finansiraju, dok neke kuće kulture, centralne, njih 6 zapravo, kao i 30 matičnih dobijaju tek mrvice koje su potrebne da bi se održale u prividnom stanju života, dok su realno mrtve kao i volja da se od srbije napravi država (sada srbija nije država) kod vlastodržaca.

6. ljubavnice, djeca, žene, stričevi i tekte su lepa rodbina i zanimacija ali koštaju podosta vlast.


Ovakvu skupinu ljudi, kao što je naša vlast u Zimbabveu bi ritualno obesili i namazali katranom i perjem. Ovakvu skupinu lopova bi u Nigeriji podavili sa mačićima, u Bangladešu bi se ljudi stideli da hodaju istom stranom ulice kao bilo koji čovek iz srpske vlasti, u indiji su već sad posramljeni što su ti ljudi uopšte ljudi.


DA ne pričam o svom besmislu eko takse na nove delove, da ne pričamd a srbija ni po jednom mogućem standardu nema problem sa zagađenjem zbog otpada od računara, da ne pričam o firmama koje su taj posao već preuzele na sebe i lepo zarađuju, da ne pričam da eko taksa na IT postoji valjda jedino u glavama onih koji je u Srbij predlažu i nigde drugde na svetu.... hajde da se pitamo da li smo mi zaista tolike budale pa im dozvoljavamo sve što ima dozvoljavamo? Mislim, kako su to dahije danas uspele da budu u tako lepoj poziciji da raja samo kuka, a da nema nekih kuka i motika, kada smo svojevremeno jednog Miloševića srušili???

Srbijo, na K! te nabijem!
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 0:59   #28
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Cista istina, al steta sto ce moderatori da obrisu ovaj post.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:07   #29
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Možda, ako budu preoštri, a nešto mi govori da kada je politika u pitanju uvek jesu preoštri.

No, ova eko taksa je jasno politička stvar. Politička je zato što je politika u Srbiji to što jeste, i služi u gore navedene svrhe. Ali ova politika se tiče i nas, koji smo vezani, bilo kako, za IT. Ako je neko nezadovoljan, to valjda nije problem?
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:10   #30
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Ne vidim zasto tvoj post ne bi ostao, jedino sto je malo kriticki nastrojen prema trenutnoj vladi. Rekao si neke stvari koje su realno rekla-kazala, nije da nemaju smisla, cak stavise deluju i najlogicnije ali nema dokaza niti se zna o cemu se tacno radi.
Zato kazem, pitacu do ponedeljka o cemu se radi pa cu probati da vam ovde to objasnim ako bude moguce i ako ja budem razumeo.
Nije u redu da se odma kritikuje a jos se ne zna sta se tacno dogadja.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:15   #31
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Ne znam na šta tačno misliš pa sam malo zbunjen. rekla-kazala se odnosi na eko taksu ili na nešto drugo? Pošto je eko taksu najavio Dulić, i to će biti realizovano kroz poskupljenje novih računara i opreme. Znamo koliko je Vlada agilna kada su u pitanju poskupljenja i takse, tako da će ovo brzo proći.

A znamo zašto se i uvodi. SIgurno ne zbog svesti o ekološkoj ugroženosti, jer da je tako ne bi zaobilazili neke prave zagađivače. Potreban im je Novac, a kako ne umeju da ga zarade drugačije osim kroz takse, to i rade. Nažalost, sva logika je sadržana u ovome. Dalje od toga, srpski političar ne dobacuje.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:19   #32
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke
Ne znam na šta tačno misliš pa sam malo zbunjen. rekla-kazala se odnosi na eko taksu ili na nešto drugo? Pošto je eko taksu najavio Dulić, i to će biti realizovano kroz poskupljenje novih računara i opreme. Znamo koliko je Vlada agilna kada su u pitanju poskupljenja i takse, tako da će ovo brzo proći.

A znamo zašto se i uvodi. SIgurno ne zbog svesti o ekološkoj ugroženosti, jer da je tako ne bi zaobilazili neke prave zagađivače. Potreban im je Novac, a kako ne umeju da ga zarade drugačije osim kroz takse, to i rade. Nažalost, sva logika je sadržana u ovome. Dalje od toga, srpski političar ne dobacuje.
Pazi nista sto si rekao nije lose receno ali ovaj boldovani deo se odnosi na rekla kazala. Kao neko ko radi za drzavu (bas u delu vezanom za ekologiju) mogu reci da se u zadnje vreme dosta polaze u istu. Pokrenut je veliki broj projekata. Narvno to sto si rekao moze ali i ne mora da bude.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:28   #33
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Pazi nista sto si rekao nije lose receno ali ovaj boldovani deo se odnosi na rekla kazala. Kao neko ko radi za drzavu (bas u delu vezanom za ekologiju) mogu reci da se u zadnje vreme dosta polaze u istu. Pokrenut je veliki broj projekata. Narvno to sto si rekao moze ali i ne mora da bude.
Definiši dosta? Mislim da je irelevantno uopšte govoriti o tome kada znamo da je do skora ekologija u Srbiji bila sinonim za etnologiju, i obratno. Nepoznanica ukratko.

ALi zapeli smo u Jevropu. A Jevropa se ne šali sa time, pa nas uslovljavaju. Pa se ovdašnje glavonje onda povinuju tome, što je u slučaju ekologije ok, ali u većini sluačajeva je loše zato što ne postoji reakcija na jevropske zahteve, već se sve prihvata, doduše ne realizuje se sve, ali svejedno...

E sad, agencija za koju ti radiš je sigurno iz te priče. Obaveza koju je na vrat našoj vlasti natovario taj i taj evropski propis o ekologiji, koji ih obavezuju da nešto po tom pitanju i rade. To što oni zapravo samo klimaju glavom, dok TI jedini nešto radiš, to je sasvim nevažno. Da nije spoljnog fakotora, davno bi nama vlast povadila bubrege, nemoj da se brineš oko toga. Samo šteta što je taj spoljni faktor zainteresovan za sudbinu malih ljudi taman koliko i ti za tradicionalni kineski vez.

I veruj mi, u očima glavonja, ekologija je smejurija. To su takvi ljudi da je jednio što umeju da misle, govore i žive princip "A gde sam tu ja?" ili "KAko sam ja tu dobar?"
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:37   #34
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Nije agnecija nego drzava (i stranka) , ali to sad nema veze. Deo da li ja radim i koliko radim , ma ni on nije bitan. Bitno je sta se radi, e tu vec dolazimo do problema. Ja sam rekao da se dosta radi ali nsiam rekao kako se radi i da li se efikasno radi. U to necu ulaziti jer sam ipak na neki nacin deo te vlasti.

Sto se tice "definisi dosta" ja mogu pricati samo sta se radi na nivou grada i svestan sam da postoje mnogo veci problemi van BG-a i da se mnogo vece i krupnije stvari na drugim mestima odvijaju. Radi se puno, od identifikovanja svih vrsta deponija i nalazenja nacina za njihovo ulanjanje, do nalazenja resenja za nehigijenska naselja, preko lokalnih projekata i naravno na kraju svakako ELAP (koji se radi na svim nivoima).

Evo ja sad bas krecem da radim projekat vezan upravo za reciklazu kompjutera (skole, opstine...) ali i tu ima problema u realizaciji. Zasto je to tako, ja ne znam ali sta da se radi, vodim se tima ako svi damo svoj max, nesto ce da uradimo kako treba.

Poslednja ispravka: nikola87 (14.3.2009 u 1:50)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:49   #35
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

ne bih da zvučim prepotentno ali taj projekat je možda samo deo priče koja služi da se ovo djubre od predloga proguta. Kao sad odjednom imamo problem sa otpadom od računara??? ZAto ćemo da razrežemo još 5% na nove delove. A onda ćemo te pare da preusmerimo za otpremnine, kako bi pokupovali stanove i 50% stranci uplatili kao donaciju. Srpska posla.

DA ne pričam o tome koliko je taj posao u ovom trenutku besmislen. KOliko sam ja do sada shvatio ekološka ugroženost se rešava logikom opasnosti, ne sume. DAkle, ako u bgu postoji sedam tačaka gde postoji opasnost od zagađenja, koje bi ugrozilo normalan život ljudi, onda se one rešavaju po hitnosti, tj. stepenu zagađenosti. Naročito ovde gde novca za takve stvari nikada nema dovoljno, zato što je potrošen na jagnjeće brigade. Ne ide se okolo i maše ekološkom svešću zato što se sakupilo 300 hard diskova i 200 ploča i monitora, već zato što se sredila Prva Iskra u Bariču, ono čudo u Rakovici, rukavac Save do Ade CIganlije, TENT, divlje toplane... zato što se napravio prsten oko grada pa kamioni ne zagađuju jezgro... zato što se po pitanju zagađenosti nešto zaista uradilo.

lol 444 post ^^
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:55   #36
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

mislim sta da ti kazem ja se u potpunosti slazem

Sve su to pravi problemi i svakako su preci neko skupljanje kompjutera ali meni u ovom trenutku jedino to "skupljanje kompjutera" deluje moguce i izvodljivo (na veliku zalost)

Veruj mi ja bih monogo stvari zeleo da proemnim ali sam vremenom naucio da nece to bas tako da ide kako sam ja zamislio. Radis po malo pa dokle stignes.

Mislim iskreno necu javno da pricam na tu temu pa sam dosta skrt na recima ali kad bih krenuli da naliziramo sta je moguce od toga uraditi i kolike su porebne finansije, ni bi nam 15 ovih taksi bilo dovoljno.

toliko od mene, napokon jedna zanimljiva tema na forumu (makar za mene)

pozdravljam sve koji ucestvuju
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:59   #37
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Ово је исто као еко такса у ЦГ на возила, све оде влади у џеп, а екологије нигдје

Ха ха ха, па није ово социјалистичка земља, па да држава уведе порез на нешто и од тога се направи фабрика (у овом случају за рциклажу).

Ако је неко заинтересован, држава му може само помоћи, а не сама да отвара исту...

П.С. Било би добро да за почетак почу са сакупљањем стаклених флаша и лименки.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	racuntp4es4.jpg
Viđeno:	20 puta
Veličina:	71,1 KB
ID:	27818  

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (14.3.2009 u 2:13)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 9:15   #38
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Ekološka taksa za kompjutere

Svodi se na to da je taksa na kompjutere (tj. delove) najbolji način da se kinta skupi.
Iako ide sporo, ipak malo napredujemo po tom pitanju, iako smo još uvek jako daleko od toga da nam baš od kompjutera preti najveći ekološki problem.
Šta je sa Pančevom i ostalim ekološkim "bombama"?
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Srednja škola vezana za kompjutere Down Force Opšta kultura 38 2.2.2009 2:55
Ekološka država. Mit ili stvarnost? (18 fotografija) alesandro Fotografija 17 1.9.2008 10:55
Smanjenje poreza na kompjutere? Bryan Fury Brbljaonica 110 10.7.2007 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com