Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2014, 20:26   #1
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Par pitanje u vezi sa sajtom firme

Pre svega, pozdrav svima koji citaju ovu temu. Zelim da otvorim firmu za pruzanje IT usluga (izrada uskospecijalizovanog inzenjerskog softvera tj makroa za odredjene, siroj javnosti nepoznate programe, klijentela bi bila skoro iskljucivo u inostranstvu gde su mi i sada partneri). E sad, kako sam vec zaposlen ova firma isprva ne bi imala posla, radi se zapravo o gradjenju alternative postojecem poslu iz razlicitih razloga u koje sada ne bih ulazio. S obzirom na pomenuto ne bi bilo lose da je cena hostinga sto niza jer firma bi zapravo u prvoj fazi pravila cist gubitak. Evo i pitanja:

1. Da li je za firmu uopste moguce naci besplatan hosting i ako je moguce gde?
2. Sajt je prakticno gotov (99 odsto). "Tezak" je cca 1,5 MB. Nista komplikovano, glavni frejm i nekoliko podfrejmova sa tog glavnog. Koliko bi kostao hosting za tako nesto ako nema besplatnog? Koga mi mozete preporuciti? Dobija li se i neki postfah? Ozbiljnije izgleda kada firma ima postfah a ne neki webmail tipa yahoo ili gmail. (Mada je prakticnije sa webmailom).
3. Kako optimalno napraviti sajt da ga web pretrazivaci pronalaze i smestaju na prvim stranama medju rezultatima pretrage? Zavisi li to i od hostinga? Pretpostavljam da ce Google prednost dati firmama sa "com" domena pre nego sa "rs" ako neko trazi npr iz Nemacke tj sa "nemackim" podesavanjima?

Ako neki od odgovora podrazumeva reklamiranje koje nije dozvoljeno na forumu mozete mi odgovoriti i na PM. Besplatni web hosting bi mi bio i najdraze resenje ali svakako bih bio spreman i da ga platim ako upotrebljivo besplatno resenje nije moguce. Hvala.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 20:41   #2
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

1. Besplatan hosting izbegavaj. Nađi neki jeftiniji, imaš i domaće.
2. Ako pod "postfah" misliš email kao office@tvojsajt.rs, da dobija se sa svakim plaćenim hostingom, naravno pod uslovom da registruješ domen.
3. Google ne daje prednost po domenu, već po tome kako je sajt optimizovan i gomili drugih stvari, a to je jaako široka priča....
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
Laskaris (23.9.2014)
Stara 23.9.2014, 20:42   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

I ja sam imao sajt za firmu ali je trenutno nedostupan jer je firma otisla u plm zbog poplava. Takodje sam doneo 90% gotov sajt koga sam sam pripremio ali sam omasio font koji google ne prepoznaje. Bez obzira na sve to naplatili su mi ko da je bio od nule plus placas godisnju zakupninu domena. Ja sam uzeo .com ali nije se video na google 45 dana, valjda tako mora da ga Google svari sa svojim algoritmima. Kasnije jos neko vreme je proslo dok se nije otkacio od jednog slicnog po imenu sajta iz Majamija. Uvek je bar deset opcija izbacivao sa tog sajta pa onda moj. I tako je prosla godina i tek zadnja dva meseca je imao dosta vecu posetu ali moja firma je vec bila zatvorena.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Laskaris (23.9.2014)
Stara 23.9.2014, 20:43   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

1) Biznis i "besplatno" ne idu zajedno. Smatraj plaćanje nekog normalnog hostinga kao investiciju a ne gubitak.

2) Solidan kvalitetan hosting može da se nađe kod nas a i u inostranstvu za oko 50-70€ godišnje (domeni se dodatno plaćaju). Profesionalnije je koristiti email adrese sa rezervisanim domenom nego javne email servise tipa Yahoo!, GMail itd. Svaki provajder nudi više opcija pristupa emailu (POP, IMAP, webmail itd.) tako da o tome ne treba razmišljati.

3) Osnovno pravilo - kvalitetan sadržaj. Neke najbitnije smernice naći ćeš na https://support.google.com/webmaster...er/35769?hl=en. Za sve ostalo angažuje se firma koja se bavi SEO marketingom čija mesečna potraživanja mogu da se kreću od par stotina evra pa čak i do hiljadu (zavisno od toga da li se SEO marketing radi za agresivno tržište).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Laskaris (23.9.2014)
Stara 23.9.2014, 21:56   #5
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

Yep, Neutrino je lepo rekao. Besplatan hosting ne samo što deluje neozbiljno (ako imaš i domen koji oni daju tipa imetvojekompanije.freehosting.com), već rizikuješ da ti sajt zbog ničega bude obrisan. Čak i jeftine poznatije domaće hosting kompanije će dobro poslužiti za početak. Sve ostalo je već rečeno, nemam šta da dodam. Možeš čak i da razmisliš o malo ulaganja u Google Adwords kako bi brže došao do potencijalnih kupaca/klijenata.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Laskaris (23.9.2014)
Stara 23.9.2014, 21:57   #6
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
1) Biznis i "besplatno" ne idu zajedno. Smatraj plaćanje nekog normalnog hostinga kao investiciju a ne gubitak.

3) Osnovno pravilo - kvalitetan sadržaj. Neke najbitnije smernice naći ćeš na https://support.google.com/webmaster...er/35769?hl=en. Za sve ostalo angažuje se firma koja se bavi SEO marketingom čija mesečna potraživanja mogu da se kreću od par stotina evra pa čak i do hiljadu (zavisno od toga da li se SEO marketing radi za agresivno tržište).
Naravno, i smatram to investicijom ali imacu i druge troskove oko te firme u pocetnom periodu a nisam bas siguran da bi mi sam hosting doneo klijentelu. U pitanju je relativno uzak krug ljudi (ne vise od par stotina do maksimalno hiljadu ljudi na planeti) pa ni sajt nije od presudne vaznosti ali je ipak bitno da ostavlja dobar utisak i da se u pretragama ne nalazi "od pecine desno". Bitno mi je da hosting u pocetnom periodu bude sto jeftiniji tj razumno jeftin, domen bi svakako bio rezervisan.
Sto se tice Googla i sadrzaja, tako nesto sam i imao na umu pa sam sadrzaj tako i koncipirao. Ono sto bih bio spreman da platim je "kvalitetniji" domen ako bi rezultati Google i sl pretraga bili bolji a i Zapadnjaci nisu bas odusevljeni kada vise "rs". Videcu vec. O vecim ulaganjima bih intenzivnije mislio u nekoj sledecoj fazi, kada firma bude donosila novac.

Poslednja ispravka: Laskaris (23.9.2014 u 22:40)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 22:36   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

Sajt kao platforma za sticanje klijenata u softverskoj industriji, posebno kod outsourcinga, ima vrednost samo ako je debelo išaran referencama. Šareniš i slatkorečivost ne pale kod ozbiljnih klijenata. Koncentriši se prvo na dobre reference i projekte. Sajt kao sajt će doći sam po sebi kad mu bude vreme.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Laskaris (23.9.2014)
Stara 23.9.2014, 22:42   #8
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

Hvala Neutrino, bas tako sam i sam mislio. Reference su ono sto imam, za sada nemam sajt i firmu u Srbiji ,zeleo bih da me u skoroj buducnosti sto manje kostaju a ipak bih hteo da te reference neko i primeti ako koristi Google i slicni pretrazivac. Za kasnije bih video.

Poslednja ispravka: Laskaris (23.9.2014 u 22:51)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 23:06   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

Evo daću ti konkretan savet - iskoristi socijalne mreže za viralno reklamiranje.

Facebook, Google+ i Twitter su fantastičan izvor potencijalnih klijenata i reklamiranja. Facebook recimo ima odličan Ad Manager preko kojeg možeš da odrediš koliko dnevno para želiš da potrošiš za ciljano ("Like") reklamiranje a rezultati su fenomelani. U početku ne moraš da trošiš mnogo, neka bude po 5-10€ na svaka dva-tri dana (uvek možeš da pauziraš/nastaviš kampanju) ali samim promovisanjem putem "Like" sistema socijalna mreža radi posao za tebe

Zatim, kada rešiš da podigneš sajt obavezno na njega ubaci socijalne pluginove u vidu Facebook "Like", Twitter i Google+ dugmadi. Začudio bi se koliko ljudi lako klikću na njih kada su im lako dostupni. Svaki klik na bilo koje od tih dugmadi je besplatan reklama svim prijateljima/krugovima posetioca.

Dakle, za početak ako ne želiš previše da ulažeš u sajt iskoristi mogućnosti socijalnih mreža. Većina jednostavno potcenjuje koliko su one bitan segment poslovanja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Laskaris (24.9.2014)
Stara 23.9.2014, 23:22   #10
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

Za početak, da bi bilo što jeftinije, možda možeš da registruješ blog na Google-ovm Blogspot-u (ako ti odgovara takva forma, a mnogima odgovara). Sledeće, registruješ domen (.com može da se registruje za manje od 1.000 din godišnje).

Time si dobio free hosting i pravi domen, sa pravim e-mail adresama, eventualno čak i sa poddomenom.

E, sad, da li ti to odgovara ili ne - to moraš sam da razmisliš
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Laskaris (24.9.2014)
Stara 24.9.2014, 0:51   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

.rs domen je za srbiju pretraživači će da mu daju značaj samo u srbiji a .com je globalni domen možeš da nađeš i za par dolara domen, čak i besplatno uz kupovinu hostinga
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Laskaris (24.9.2014)
Stara 21.10.2014, 14:54   #12
milos87popovic
Novi član
 
Član od: 1.2.2013.
Lokacija: Jakovo
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Par pitanje u vezi sa sajtom firme

U potpunosti se slažem sa ljudima. Hosting imaš da nađeš za 1000 rsd a domen ako je .com za par evrića ~ 7-8.
Izbegavaj besplatan hosting jer na njemu nema uspeha - plus su uglavnom spori - plus mogu jednostavno da prestanu da pružaju usluge korisnicima. A onda šou...
milos87popovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
firma, hosting, web

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanje u vezi procesora i maticne, a boga mi i memorije JeSuis ŠDK - Osnovne komponente 6 10.1.2013 23:56
pitanje u vezi sa mp4 plejerom. jelena064 Foto i audio/video 0 1.6.2010 18:54
Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze NinoJovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 28.4.2010 12:38
problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje djekicen Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 6.4.2008 17:08
Pitanje u vezi sa plocom ASUS P4PE2-X gravedigger032 Osnovne komponente 3 12.3.2007 3:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com