Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2023, 10:54   #181
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 831
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke

Sto se tice najbolje simulacije zivotinjskog svijeta, ja to u RDR 2 nisam vidio. Mozda mi je promaklo. Ta vrsta simulacije je daleko najbolje uradjena u STALKER serijalu, i poznata je pod nazivom A-life: https://www.youtube.com/watch?v=vMX_BLqA-Ns
Covece, vadis trejler od pre 100 godina koji pri tom nema veze sa igrom i kako je u igri (npr ne postoji to da neka druga zivuljka vuce drugu zubima i sl). RDR2 je miljama ispred toga, imas milion vise razlicitih zivotinja samo to, da ne pominjem to da mozes da im se prikradas, da ostavljaju trag, da mozes da ih namamis, pa imas posebne mamce, pa mozes da im oderes kozu, pa mozes to da prodajes, pa mozes od toga da napravis supu ili neko parce mesa da isprzis na vatri... Pa mozes od toga da napravis razne skinove i tako dalje i tako dalje. Plus da ne pominjem animacije koje su brutale, materijal krzna kako je uradjen i slicno.

Ja ne znam na kojoj ti planeti zivis, pominjati Stalker u ovom kontekstu je totalno besmislen, ajde da si pomenuo neki simulator lova kao sto je The Hunt ili njemu slicni pa bi to poredjenje imalo smisla. Ovako pre izgleda da trolujes.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (11.12.2023 u 11:09)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2023, 15:06   #182
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 266
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 105 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Ne ne, vec jednostavno objasnjavam da ta prica kako je Rockstar podigao open world standarde na visi nivo veze nema s realnoscu. To je poenta.
Oni samo ubacuju, recikliraju to sto su drugi davno uradili. Ustvari poceli su to tek sa RDR 2, sto je naravno odlicno. Ali sto se mene tice mogli su puno bolje.
Btw, to su upravo ti light RPG elementi koji igru cine zanimljivijom.

Evo kakva je to bila revolucija u Gothicu, jos davne 2001, kada je GTA bio nekakav top-down mediokritet: https://www.youtube.com/watch?v=kSc-WRl-0pM

I trolovanje je napisati "prije 100 godina" ili "150 puta"! Trolovanje ja takodjer napisati kako su danas animacije bolje. Pa to valjda svi znaju, da su animacije bolje! Jesi primjetio da je i grafika daleko bolja, a bogami i hardver!
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2023, 16:20   #183
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.367 puta na 724 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Ne ne, vec jednostavno objasnjavam da ta prica kako je Rockstar podigao open world standarde na visi nivo veze nema s realnoscu. To je poenta.
Oni samo ubacuju, recikliraju to sto su drugi davno uradili. Ustvari poceli su to tek sa RDR 2, sto je naravno odlicno. Ali sto se mene tice mogli su puno bolje.
Btw, to su upravo ti light RPG elementi koji igru cine zanimljivijom.

Evo kakva je to bila revolucija u Gothicu, jos davne 2001, kada je GTA bio nekakav top-down mediokritet: https://www.youtube.com/watch?v=kSc-WRl-0pM

I trolovanje je napisati "prije 100 godina" ili "150 puta"! Trolovanje ja takodjer napisati kako su danas animacije bolje. Pa to valjda svi znaju, da su animacije bolje! Jesi primjetio da je i grafika daleko bolja, a bogami i hardver!
Tom logikom, svi shooteri posle Doom-a (npr) su reciklaža jer su oni to uradili još ihahaj od kada, a ostali samo recikliraju i ubacuju pucanje iz prvog lica ....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (11.12.2023)
Stara 11.12.2023, 18:40   #184
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Novi GTA

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Ne ne, vec jednostavno objasnjavam da ta prica kako je Rockstar podigao open world standarde na visi nivo veze nema s realnoscu. To je poenta.
Oni samo ubacuju, recikliraju to sto su drugi davno uradili. Ustvari poceli su to tek sa RDR 2, sto je naravno odlicno. Ali sto se mene tice mogli su puno bolje.
Btw, to su upravo ti light RPG elementi koji igru cine zanimljivijom.

Evo kakva je to bila revolucija u Gothicu, jos davne 2001, kada je GTA bio nekakav top-down mediokritet: https://www.youtube.com/watch?v=kSc-WRl-0pM

I trolovanje je napisati "prije 100 godina" ili "150 puta"! Trolovanje ja takodjer napisati kako su danas animacije bolje. Pa to valjda svi znaju, da su animacije bolje! Jesi primjetio da je i grafika daleko bolja, a bogami i hardver!
Ali GTA 3 i Gothic su izašli iste godine, ako se ne varam i ako me internet ne laže, ne umanjujem značaj Gothica, naprotiv, imam emotivnu povezanost prema igri, ali Grand Theft Auto 3 je takođe revolucija tada u svom maniru, nećemo da se zezamo.

Razumem šta želiš da kažeš, ali možda je podrobniji termin za Gothic da je rodonačelnik open worlda, ali nikako ne možemo da kažemo da noviji OW su pomerili granice.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2023, 21:13   #185
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Gta je uvek bio interesantan zbog slobode koju dozvoljava igračima, zapravo neka vrsta RNR, igra koja je zapravo subverzivna, dozvoljava da prkosite sistemu, pogazite sva pravila, budete kriminalac, anarhista, psihopata, šta god vam padne na pamet. Rokstar je sve to doveo do perfekcije, uz priču i karaktere koju imaju najbolji krimi filmovi. Uz to dodajte Euphoria fiziku, koju ni aktuelni naslovi ne mogu da dosegnu, zapravo svako ko je pokušao da napravi nešto slično kao GTA je završio neslavno. To samo potvrđuje koliko je ovaj serijal ispred svega i iapred svih.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
misterycracker (16.12.2023)
Stara 11.12.2023, 21:25   #186
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 831
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Rodonacelnik open worlda Gothic?! Sta je sa svi ostalim OW igrama pre toga, Fallout serijal, Arcanum, Morroviwnd, Legends of Zelda, Ultima srijal.... Sve te igre su imale sve to sto ima i Gothic.

Starac, to sto navodis da je to moje trolovanje je samo nadovezivanje na tvoju prosto glupost vezanu za Stalker trejler koji nema blage veze sa tim sto se u njemu prica. Animacije naravno, pa takve animacije u RDR2 nema ni jedan igra, evo ti se sprdas tome i grafici a u ovom klipu se divis kako u Gothicu moze lik da sedne na stolicu?! Ajde malo gledaj objektivnije, pokusavas nesto da dokazes i da ponizis sve sto je R* uradio, ali to je skroz nebulozno.

GTA serijal nije dzabe i bez razloga jedna od najboljih OW igara, naravno RDR serijal isto. Ok nema skilova, nema dijalog sistema i tih pikanterija sto cine neku igru pravim RPGom ali sta je RP to je posebno pitanje i posebna tema za razglabati - evo recimo meni je RDR2 najbolja igra u kojoj sam mogao da se uzivim u ulogu kaubojca. To je po meni RPG.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2023, 23:34   #187
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Novi GTA

*jedan od rodonačelnika
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2023, 15:03   #188
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 266
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 105 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Pucanje iz prvog ili treceg lica ne odredjuje zanr.
Imamo i RPG igre u kojima se puca iz prvog lica. I nigdje nisam izjavio da je Gothic prva open world igra.

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke
Ali GTA 3 i Gothic su izašli iste godine, ako se ne varam i ako me internet ne laže, ne umanjujem značaj Gothica, naprotiv, imam emotivnu povezanost prema igri, ali Grand Theft Auto 3 je takođe revolucija tada u svom maniru, nećemo da se zezamo.

Razumem šta želiš da kažeš, ali možda je podrobniji termin za Gothic da je rodonačelnik open worlda, ali nikako ne možemo da kažemo da noviji OW su pomerili granice.
Dobro, ako cemo biti bas 100% precizni, Gothic je izasao 7 mjeseci prije nego li GTA 3. I ocigledno je da ovdje ima ljudi koji ne znaju sta je Gothic, ili su zaboravili, pa ga porede sa drugim slicnim igrama.
Btw, sto se tice RPG elemenata, to dolazi iz tabletop RPG svijeta, tako da ni jedna od tih igara nije ustvari rodonacelnik. Ali Gothic je prva igra koja je to dovela na najvisi nivo, i tehnicki izmedju ostalog, i tu se nista nije promijenilo i danas. Zaboravio sam pomenuti i strategije, wargaming, koji je dio toga.
A GTA 3 je totalna suprotnost jer je teski casual, dozvoljava ti da radis sta hoces. Dok Gothic i slicne igre ce te prvo isamarati ako pokusas da to radis, i tek puno kasnije ces ti samarati ako tako odlucis. To je ta progresivnost bez koje open world nema smisla.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2023, 16:17   #189
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.484
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

mnogo liči na skyrim, još ako ubaciš par moda i tamo šamaraju samo puca, ne smem iz grada da izađem
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2023, 16:26   #190
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.367 puta na 724 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Pucanje iz prvog ili treceg lica ne odredjuje zanr.
Imamo i RPG igre u kojima se puca iz prvog lica. I nigdje nisam izjavio da je Gothic prva open world igra.



Dobro, ako cemo biti bas 100% precizni, Gothic je izasao 7 mjeseci prije nego li GTA 3. I ocigledno je da ovdje ima ljudi koji ne znaju sta je Gothic, ili su zaboravili, pa ga porede sa drugim slicnim igrama.
Btw, sto se tice RPG elemenata, to dolazi iz tabletop RPG svijeta, tako da ni jedna od tih igara nije ustvari rodonacelnik. Ali Gothic je prva igra koja je to dovela na najvisi nivo, i tehnicki izmedju ostalog, i tu se nista nije promijenilo i danas. Zaboravio sam pomenuti i strategije, wargaming, koji je dio toga.
A GTA 3 je totalna suprotnost jer je teski casual, dozvoljava ti da radis sta hoces. Dok Gothic i slicne igre ce te prvo isamarati ako pokusas da to radis, i tek puno kasnije ces ti samarati ako tako odlucis. To je ta progresivnost bez koje open world nema smisla.
Zamisli Gta zoniran kao Witcher 3 ili noviji Assassin's Creed naslovi... Pa to bi bio užas. Mislim, okej, vrti ti svoje u krug, ali Gta i igre slične njemu ne trebaju da imaju takav dizajn. Totalno drugačiji žanr, totalno drugačiji tip igara.
Neka bude da su casual, ne možemo svi da budemo prekaljeni gejmeri....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2023, 14:59   #191
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 266
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 105 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Cuj, mogao si uporediti GTA sa CP 2077 recimo, koji nije zoniran, a po mnogocemu su slicni.
Btw, jesi siguran da GTA nije zoniran.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2023, 17:20   #192
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.114
Zahvalnice: 4.321
Zahvaljeno 3.296 puta na 2.275 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Pišete gluposti. Nijedna od spomenutih igara nije ni blizu nijednoj drugoj, i jedino što im je zajedničko je ova ili ona varijanta open worlda.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2023, 0:32   #193
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Evo jedna odlična analiza trejlera.
https://youtu.be/PxP0G7ZEhJE?si=GH2JzLXJZrfaev_m
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2023, 13:11   #194
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

"A recent report by Bloomberg’s Jason Schreier has offered us a few morsels of information when it comes to the next Grand Theft Auto game from Rockstar Games. It’s going to feature a latina protagonist, the first playable female protagonist in series history, and a growing open world that is expected to expand with post-launch content updates. If true, both of these decisions are something we imagine Rockstar Games hopes reflect a transformed working environment. However, Schreier has also shared that the developers of the next GTA game “are also being cautious not to ‘punch down’ by making jokes about marginalized groups”.


Ukratko, zbogom humoru u GTA.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2023, 14:51   #195
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 831
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

First femele protagonist in history?! A sta je sa prvim delom gde si mogao da biras vise razlicitih karaktera pa i zenskog lika, to izgleda ne racunaju.

A sto se tice humora, petica je bila operisana od istog, mislili su da postignu neku foru sa Trevorom ali lik je ogavan i morbidni ubica, nista mi nije bilo smesno u petici. Jedini smesan momenat mi je bio Rus koji je ultra nacionalista americki koji proteruje ilegalne imigrante. Ostalo nimalo upecatljivo.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
player1 (14.12.2023)
Stara 14.12.2023, 17:14   #196
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Pa, ono, pricamo o GTA, ne znam sta bi... Trevor je esencija igre u malom. Ili je za tebe, ili nije.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
tommy gun (14.12.2023)
Stara 14.12.2023, 23:13   #197
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Novi GTA

Niko Belic je neprevaziđeno razrađena ličnost, ali nekako odskače od GTA agende.

CJ je, što bi se reklo, vrhunac grandteftautologijskih ličnosti.

Trevor smo mi, igrači, u free roam.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
Akumu (21.12.2023), polarnimeda (15.12.2023)
Stara 17.12.2023, 4:37   #198
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 831
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Pa, ono, pricamo o GTA, ne znam sta bi... Trevor je esencija igre u malom. Ili je za tebe, ili nije.
GTA je neki omaz i karikatura krimi akcionim filmova. Trevor je kao lik iz horor filma: odvratni masovni ubica, prljavi seljober, mazohista, siledzija u svakom smislu te reci, sve najgore ljudske osobine ima. Bilo ni cool da su ga zadrzal u tim okvirima i predstavili kao klasicnog neativca, ali ne oni su se toliko trudili da tog lika predstave kao da je luckasti komicni smotanko. Nidje veze.

Niko je najbolji lik u GTA serijalu. Klasicni krimos, ratni veteran, ali ima ljudskosti u njemu, kompleksan je karaker ima neka moralna nacela i slicno, mozemo lagano da se poistovetimo sa njim. Najbolje napisan glavni lik i najbolja prica u GTA serijalu definitivno.

Petica je prezvakano smece, neinspirativna prica, dosadna, prilagodjena za nove generacije klinaca, koje su izgubile sva moralna nacela i imaju izvitoperenu svest o zivotu generalno. Pa im je lik poput Trevora cool i simpatican, najbolji od sve trojice.

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke

Trevor smo mi, igrači, u free roam.
Niakako ne mogu ni na jedan nacin da se poistovetim sa takvim likom. Ne dozivljavam igrace na taj nacin na koji su oni predstavili Trevora. OK, jeste da igraci gaze pesake, mogu da ubijaju i slicno, ali sve ostalo sto je vezano za njega je nesto sto se ne moze ni na koji nacin povezati sa igracima - znaci li to da smo svi pijanice, silovatelji, beskucnici, prljavi seljoberi i klosari, narkomani, prevaranti ne znam vise sta da dodam ali kapiras sta je taj lik? Mislim da je neko bas u recenziji Sveta kompjutrera to fino objasnio.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (17.12.2023 u 4:45)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
m1aden (18.12.2023), player1 (17.12.2023), Porsche (17.12.2023)
Stara 17.12.2023, 4:48   #199
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Novi GTA

Ali GTA je igra gde se gaze ljudi u punom gasu, nekad je i dodeljivala poene shodno tome koliko ih u nizu pokosis, bonus za kombo i slicno...
Pogresno mesto da se traze moralna nacela, cak i ako ih je Niko imao.
Ne znaci odmah da je neko psihopata. Igra nije zivot.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2023, 11:43   #200
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.617
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.470 puta na 1.018 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Novi GTA

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Petica je prezvakano smece, neinspirativna prica, dosadna, prilagodjena za nove generacije klinaca, koje su izgubile sva moralna nacela i imaju izvitoperenu svest o zivotu generalno. Pa im je lik poput Trevora cool i simpatican, najbolji od sve trojice.
Ne slažem se sa ovim ni malo. Daleko sam od klinca a Trevor mi je bio interesantan karakter, humor malo više "on the nose", ali ništa što bi izlazilo preterano iz GTA okvira. Ne moram da se poistovećujem sa karakterima koje kontrolišem u igrama, već jednostavno mogu da se uživim u njihovu ulogu bez da ih glorifikujem. Ista stvar i sa svim prethodnim GTA igrama izuzev trojke gde je protagonista baš bio tabula rasa.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
DBrave (17.12.2023), pentraksil (17.12.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com