Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2005, 0:09   #1
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Thumbs down Piraterija & SK

Zasto je Svet Kompjutera promenio svoj odnos prema citaocima? Od kada ste promenili kvalitet papira, odjednom ste postali elita? Zasto su crack i nelegalne igre postale tabu tema u vasem casopisu ?
Npr. u broju 1/2002 ste tacno opisali kako treba da se pecuje i krekuje igra MW4:Black Knight. Naravno to je opisao Miodrag Kuzmanovic koji jedini jos ima veze sa zivotom i obicnim igracima, dok ste vi drugi zalepili guzice u fotelje i mislite da ste mnogo vazni. (mozda ima jos koji izuzetak.)
Kada vam neko trazi pomoc u vezi kreka, vi ga ismevate uz neku groznu ironiju...

Trebali bi da shvatite da vi i postojite zahvaljujuci tim "nelegalnim" igricama. Pod hitno napravite bolji balans izmedju interesa citalaca i ulizivanja uredniku, Politici, vladi, majkrosoftu ili vec kome pokusavate da se dopadnete...



toliko od mene...
Miki1987 je offline  
Stara 25.12.2005, 0:16   #2
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
Miki1987 kaže:
Zasto je Svet Kompjutera promenio svoj odnos prema citaocima? Od kada ste promenili kvalitet papira, odjednom ste postali elita? Zasto su crack i nelegalne igre postale tabu tema u vasem casopisu ?
Npr. u broju 1/2002 ste tacno opisali kako treba da se pecuje i krekuje igra MW4:Black Knight. Naravno to je opisao Miodrag Kuzmanovic koji jedini jos ima veze sa zivotom i obicnim igracima, dok ste vi drugi zalepili guzice u fotelje i mislite da ste mnogo vazni. (mozda ima jos koji izuzetak.)
Kada vam neko trazi pomoc u vezi kreka, vi ga ismevate uz neku groznu ironiju...

Trebali bi da shvatite da vi i postojite zahvaljujuci tim "nelegalnim" igricama. Pod hitno napravite bolji balans izmedju interesa citalaca i ulizivanja uredniku, Politici, vladi, majkrosoftu ili vec kome pokusavate da se dopadnete...



toliko od mene...
Aha... pa da svi sutra budu otpusteni, a firma zatvorena.
Shvati, druga su vremena, nisam ni ja pobornik nepiraterije, ali ih razumem sto su takvi kakvi su. Ne slihtam im se uopste ako si to hteo da kazes, jer bi i ja neke stvari radikalno promenio (vratio).
Tako da je tvoj post pomalo detinjast.
Ili pak ne znas da citas izmedju redova...
bobi je offline  
Stara 25.12.2005, 0:30   #3
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
Miki1987 kaže:
Zasto je Svet Kompjutera promenio svoj odnos prema citaocima? Od kada ste promenili kvalitet papira, odjednom ste postali elita? Zasto su crack i nelegalne igre postale tabu tema u vasem casopisu ?
Npr. u broju 1/2002 ste tacno opisali kako treba da se pecuje i krekuje igra MW4:Black Knight. Naravno to je opisao Miodrag Kuzmanovic koji jedini jos ima veze sa zivotom i obicnim igracima, dok ste vi drugi zalepili guzice u fotelje i mislite da ste mnogo vazni. (mozda ima jos koji izuzetak.)
Kada vam neko trazi pomoc u vezi kreka, vi ga ismevate uz neku groznu ironiju...

Trebali bi da shvatite da vi i postojite zahvaljujuci tim "nelegalnim" igricama. Pod hitno napravite bolji balans izmedju interesa citalaca i ulizivanja uredniku, Politici, vladi, majkrosoftu ili vec kome pokusavate da se dopadnete...



c

toliko od mene...
E hvala bogu da na ovom forumu ima neko normalan!
SuperG je offline  
Stara 25.12.2005, 1:12   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Thumbs up Re: Postali smo DEMOKRATE

Možda zato što je kažnjivo?

Što imam utisak da te je neko napljuvao u IO portu ili si pod utiskom istog iz poslednjeg broja

I ja sam pre par godina čvrsto bio rešio da sačekam Kuzmu negde iza ćoška i "nalopatam" ga zato što mi je napljuvao Zvezdane staze pa sam posle godinu-dve odustao

Shvatio sam da svako ima svoj ukus po pitanju piraterije i igrica a ovima iz SK je upravo postao gorak i to sa obe strane: zakona i čitalaca.
holodoc je offline  
Stara 25.12.2005, 1:20   #5
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Pa poshteni ljudi, nece valjda da krshe zakon zato shto ti ne znash na svoju ruku da nadjesh crack i crackujes igricu?!
Svashta..
Johny Atos je offline  
Stara 25.12.2005, 1:45   #6
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Sve piše u read me file-u (tj system info otvoren u notepad-u). Pročitaj. Nema potrebe da se daje upustvo. Zašto bi to oni radili? Možda ni oni ne znaju dok ne pročitaju upustvo.
lijenština je offline  
Stara 25.12.2005, 2:13   #7
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

znao sam da ce da se jave "pametni" ljudi koji ce da upropaste temu
i znao sam da ce da pomisle da je mene neko opljuvao tj. da sam ja pisao i/o portu
Miki1987 je offline  
Stara 25.12.2005, 2:29   #8
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
Miki1987 kaže:
znao sam da ce da se jave "pametni" ljudi koji ce da upropaste temu
Šteta što se nisu javili "glupi".

Ja sam rekao gde su ta upustva koja su ti toliko značajna. Šta oni treba da budu? Če Gevare? Da se bore za svetsku pravdu -pobedu nad zlim korporacijama i njihovim profitima? I šta ti to znači "demokrate?"
lijenština je offline  
Stara 25.12.2005, 10:58   #9
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Ma nije poenta u uputstvu, stvar nije toliko banalna.... Problem nije u SK vec velike promene u drustvu.... (pu)
SuperG je offline  
Stara 25.12.2005, 12:50   #10
gui-guru
Novi član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku gui-guru
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

zaista ne vidim zashto bi SK navlacio katanac na svoja vrata, zbog nekoga ko nezna da overvrajtuje dva exe fajla,.. ? a ako je postupak tezi od ovog, kao sto neko rece citaj info prikacen u arhivi ??
... pride, PATCH i krek nisu isto,.. petchovanje se moze opisati jer je to legalan proces, i sam po sebi je zakrpa (obicno samog proizvodjaca ili trd kompanije), pa i txt kuzmanovica predpostavljam da je krajnje "legalan"

zamisli da ja sada ispricham kako da se ljudi zakache na neki od free servera na WOWu,... prichacu o petchovanju editovanju IPa,.. ali sam i dalje legalan i pravan,.. dets d point !
gui-guru je offline  
Stara 25.12.2005, 13:48   #11
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
Miki1987 kaže:
znao sam da ce da pomisle da je mene neko opljuvao tj. da sam ja pisao i/o portu
Pitam li se zasto...
Covek bi pomislio da nema nista prostije od krekovanja igre, ali ne! Objasni molim te zbog cega ti treba uputstvo za tako nesto?!? Onog lika u IO-u su isprozivali sa puno prava! Uostalom da li bi ti na njihovom mestu rizikovao zatvaranje firme, a radi objasnjenja krekovanja(pachovanja) nekoj osobi koja se ne potrudi da procita sta pise u readme(nfo) fajlu.
P.S. Demokratija nema veze sa tim!
The Finest Serbian Since '82 je offline  
Stara 25.12.2005, 16:27   #12
mfritz
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Dobro drugari. Kakva je to prica? Kako ja nikad nisam kupio piratski disk ili program? Ne razumem. Bas je lepo kupiti original, a vi izmisljate. Mislim, ja ne kupujem stalno programe i igre, nego skupljam pare pa kad skupim obradujem se.

A zasto u SK nema direktnog poziva na zatvaranje i tuzbu protiv istog? Geeeee, daj da razmislimo?
mfritz je offline  
Stara 25.12.2005, 18:34   #13
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
mfritz kaže:
Kako ja nikad nisam kupio piratski disk ili program? Ne razumem. Bas je lepo kupiti original, a vi izmisljate. Mislim, ja ne kupujem stalno programe i igre, nego skupljam pare pa kad skupim obradujem se.
Pa ocigledno si boorzuj
Reloader je offline  
Stara 25.12.2005, 19:20   #14
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Pitaj uciteljicu da ti objasni sta je demokratija i da to nema nikakve veze sa piraterijom na ulici i/ili tvojom nesposobnoscu da krekujes igru. Sam naslov teme sve govori o tvom politicko-psiholoskom profilu,ali necemo o tome, zar ne?
101st Airborne je offline  
Stara 25.12.2005, 19:44   #15
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
101st Airborne kaže:
Pitaj uciteljicu da ti objasni sta je demokratija i da to nema nikakve veze sa piraterijom na ulici i/ili tvojom nesposobnoscu da krekujes igru. Sam naslov teme sve govori o tvom politicko-psiholoskom profilu,ali necemo o tome, zar ne?
Covek uopste nije rekao da ne zna da krekuje igru, niti da je on pitao SK! Samo je rekao da je SK nekorektan sto ismeva ljude koji traze crack! U cemu je problem?
SuperG je offline  
Stara 25.12.2005, 20:31   #16
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
SuperG kaže:
Covek uopste nije rekao da ne zna da krekuje igru, niti da je on pitao SK! Samo je rekao da je SK nekorektan sto ismeva ljude koji traze crack! U cemu je problem?
Problem je u tome što ljudi ne shvataju da je piraterija nezakonita(a i ona priča o updatovanju igara je smešna. )
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 25.12.2005, 20:33   #17
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Problem je u tome što ljudi ne shvataju da je piraterija nezakonita(a i ona priča o updatovanju igara je smešna. )
Ne pravi se legalistom! (Budi ono sto jesi!)
SuperG je offline  
Stara 25.12.2005, 20:36   #18
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
SuperG kaže:
Covek uopste nije rekao da ne zna da krekuje igru, niti da je on pitao SK! Samo je rekao da je SK nekorektan sto ismeva ljude koji traze crack! U cemu je problem?
-Ne, on je rekao da mu smeta sto se vise ne govori o krekovima, iz cega bi se nekom najosnovnijom logikom moglo zakljuciti da mu je ta tema potrebna.
-Ismevanje jeste nekorektno, ignorisanje je mnogo bolje.
-Problem je u tome sto bi takvi kao autor uvodnog posta trebalo da pogledaju bilo koji inostrani casopis i da vide da li se igde spominje krekovanje igara. A ako je to odgovora na ovo - "Pa ovo je Srbija..." - e pa i bice, sve dok se ljudima ne javi u snu da za original treba da radis, a da ako hoces pirata ne treba da pitas kompjuterski casopis da ti pomaze da krsis zakon. A potom ih prozivas da su "demokrate" (sto je pohvala, a ne uvreda - sem u odredjenim krugovima za koje se nadamo da ce izumreti u Srbiji) i ubedjujes da je nepristajanje da se krsi zakon u stvari slihtanje Vladi, Majkrosoftu, pederima, Opus Dei-u i ko zna kome...o tempora, o mores...
101st Airborne je offline  
Stara 25.12.2005, 21:13   #19
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
101st Airborne kaže:
-Ne, on je rekao da mu smeta sto se vise ne govori o krekovima, iz cega bi se nekom najosnovnijom logikom moglo zakljuciti da mu je ta tema potrebna.
-Ismevanje jeste nekorektno, ignorisanje je mnogo bolje.
-Problem je u tome sto bi takvi kao autor uvodnog posta trebalo da pogledaju bilo koji inostrani casopis i da vide da li se igde spominje krekovanje igara. A ako je to odgovora na ovo - "Pa ovo je Srbija..." - e pa i bice, sve dok se ljudima ne javi u snu da za original treba da radis, a da ako hoces pirata ne treba da pitas kompjuterski casopis da ti pomaze da krsis zakon. A potom ih prozivas da su "demokrate" (sto je pohvala, a ne uvreda - sem u odredjenim krugovima za koje se nadamo da ce izumreti u Srbiji) i ubedjujes da je nepristajanje da se krsi zakon u stvari slihtanje Vladi, Majkrosoftu, pederima, Opus Dei-u i ko zna kome...o tempora, o mores...
Najosnovnijom logikom: Ti nikad nisi krekovao igru pa zato mislis da je nepotrebno.Mislim logika ti je na nivou...

Da li je CHIP npr. ikada pisao o crackovanju?? Shvatas li ti covece poentu?
SuperG je offline  
Stara 25.12.2005, 23:30   #20
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Postali smo DEMOKRATE

Citat:
SuperG kaže:
Najosnovnijom logikom: Ti nikad nisi krekovao igru pa zato mislis da je nepotrebno.Mislim logika ti je na nivou...

Da li je CHIP npr. ikada pisao o crackovanju?? Shvatas li ti covece poentu?
Logici ne fali apsolutno nista - zasto spominje krekovanje igara ako mu nije potrebno? Iz piratsko-altruistickih pobuda?

Napravicu se apsolutno blesav i pitati te da mi objasnis poentu. Unapred se radujem.
101st Airborne je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
piraterija željko radulović Aplikativni softver 23 26.5.2006 21:17
Nelegalne kopije GNU/Linuxa Vladimiros Slobodni softver 20 23.4.2006 15:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com