Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.9.2010, 22:30   #41
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Hvala, nemam problema sa ciframa do 1000 dinara, ali preko toga nastane problem, ali od sad cu robu slati pouzecem!
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 22:41   #42
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ja uvek uvece pred jutarnje slanje , pozovem telefonom kupce, da ih podsetim, proverim, da vidim kako mi zvuce preko telefona.
Msm nije sad neka taktika, al nije zgoreg upotrebiti tu lajt varijantu predostroznosti.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 10:47   #43
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke


Meni je drago što su te kikovali - zašto si nudio za to onda?


Ne brini se, i meni je drago. Zasto je taj kreten prodavao to onda?



Stvarno ne ocekujem da mi tako uvaljuju stvari koje su kupili preko puta buvljaka, koje realno nikome ne trebaju, i za koje pisu stanje nepoznato. To je vec LAZ odnosno PREVARA cim napise da je nepoznato stanje a to nije. Samo me jos ubedi da stvarno nije znao da je stanje neispravno. Kada smo se posle dopisivali, i kada sam pitao, kako je tada znao da ne rade? I iskreno, nije mi potreban onlajn buvljak, skontah vec tada.

Poslednja ispravka: mciggzy (20.9.2010 u 10:55) Razlog: Edit - nije lik nego kreten
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 12:48   #44
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
mciggzy kaže: Pregled poruke
Stvarno ne ocekujem da mi tako uvaljuju stvari koje su kupili preko puta buvljaka, koje realno nikome ne trebaju, i za koje pisu stanje nepoznato. To je vec LAZ odnosno PREVARA cim napise da je nepoznato stanje a to nije. Samo me jos ubedi da stvarno nije znao da je stanje neispravno. Kada smo se posle dopisivali, i kada sam pitao, kako je tada znao da ne rade? I iskreno, nije mi potreban onlajn buvljak, skontah vec tada.
Cekaj, a kako su te kikovali/banovali zato sto nisi hteo da preuzmes jedan predmet ?
Nije ti to valjda bila prva aukcija na kojoj si pobedio , pa je bilo (-1) ?

A naseo si na tu foru.

Ima takvih aukcija dosta na foru, recimo aukcija za maticnu plocu:
- neispitano/netestirano, ali bez fizickih ostecenja (jes bas bi on stavljao od 10 din sa takvim opisom neku ok maticnu plocu, testirao bi on nju samo tako, nego je on nju jeste testirao i utvrdio da je neisoravna)
- nemam potrebne komponente (mem, cpu) da je isprobam, ista prica kao gore, more nasao bi on te komponente lako, jos gore je ako po ocenama vidis da je covek preprodavac, znaci pun je on rezervnih delova
- nemam vremena da se bakcem oko testiranja, opet ista prica, a ima vremena da kaci aukciju
- kupljeno ispravno na limundu, prodavac tvrdi da je tako, nije testirano

Ima jos takvih slicnih primera, u svakom slucaju u 99% slucajeva sve je to neispravno.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 13:21   #45
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...


Citat:
1- neispitano/netestirano, ali bez fizickih ostecenja (jes bas bi on stavljao od 10 din sa takvim opisom neku ok maticnu plocu, testirao bi on nju samo tako, nego je on nju jeste testirao i utvrdio da je neisoravna)
2- nemam potrebne komponente (mem, cpu) da je isprobam, ista prica kao gore, more nasao bi on te komponente lako, jos gore je ako po ocenama vidis da je covek preprodavac, znaci pun je on rezervnih delova
3- nemam vremena da se bakcem oko testiranja, opet ista prica, a ima vremena da kaci aukciju
4- kupljeno ispravno na limundu, prodavac tvrdi da je tako, nije testirano
1. tacno

2. netacno,a evo i primer:
caletov kolega mi doneo komp,jer nema slike na monitoru.
meni ostala neka ploca i procesor socket 775,agp,ddr1,a njegova je sa pci-e i ddr2 i am2.
tako da mi fali i agp i ddr1 memorija da bih testirao,ali to nemam.
sad ce da se nadje neko pametan i da kaze,pa rastavi tvoj komp,pa testiraj...uff kako da ne,odradjen mi cable managment,sve povezano u vezice i sklonjeno iza velike table gde se srafi maticna,odradjen mi OC celog kompjutera u biosu i sad da se njakam i da rastavljam svoj komp,pihh

a to sto neko u ocenama ima preko 100 rasprodatih delova,to upravo i govori to,da ima rasprodate delove,a ne mora da znaci da ima trenutno kod sebe bas sve moguce delove za sve platforme,agp,pcie,ddr1,ddr2...i da ceka da mu stigne nesto da bi mogao testirati...to rade jedino serviseri,a prodavci,pa i ne bas...

3. i tacno i netacno,evo i primer:
stoji mi taj komp od caletovog kolege vec 2 nedelje kod mene,a ja da imam sve potrebne delove,testirao bih to

e da,sad sam se setio,a kolko si ti tek meni puta rekao, "joj stigao mi onaj komplet,a ko ce lud sad da to sve testira,ma idem ja da bacim to na aukciju,pa kako bude"
joj kad se setim tih izjava i kad procitam ovo ovde,dodje mi da placem od smeha hahahah

4. i tacno i netacno,a evo i primer:
kupio sam na jednom sajtu brdo delova od kojih je samo 2 dela bilo poluispravno,na jednoj grafici kuler nije hteo da se vrti,a drugi sam zaboravio sta je bilo.
posto ni lud ne bih rastavljao svoj komp,pa testirao sve to,ja sam to lepo prodavao kao ispravno,ono sto je bilo neispravno,pare sam vratio i to je to.

tako da...zdravko,nisi bas u pravu sto se tice sve 4 stavke.

uglavnom,ja kad vidim netestirano,preskacem odmah,jer nemam para da se kockam i da molim boga,daj boze da je ispravno,pa da uzmem na tome pare,uzimam samo ispravno koje mogu da proverim kod sebe,kao sto je recimo hdd...bocnem ga u komp,ocitam hdd sentinel i kraj price,testiranje zavrseno za 1-2 min

misim pjano,nemam ja nista protiv tebe ,ali volim da te lozim malo
mojne se ljutis i ti si mene par puta,pa sam ja iskulirao naravno

Poslednja ispravka: bojanh (20.9.2010 u 13:31)
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 13:40   #46
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ja one 4 gornje stavke nisam pisao za tebe loodo jedna .
Nego je to generalno takvo pravilo za sve na limundu, i vazi u 99% situacija.
Dakle nije se odnosilo direktno na tebe.

A onaj komplet sto si napisao za mene, sve je bilo ispravno .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 14:12   #47
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Cekaj, a kako su te kikovali/banovali zato sto nisi hteo da preuzmes jedan predmet ?
Nije ti to valjda bila prva aukcija na kojoj si pobedio , pa je bilo (-1) ?

A naseo si na tu foru.
Bas tako, prva aukcija, i stvarno mi je bzv da neko kaze da mu je drago i da su trebali da me banuju, a ja se osecam prevarenim...
Ne zanima me sto su neka pravila tako napravljena da stite prevarante, nisam ni hteo da se pravdam, cao-zdravo.
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 14:33   #48
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ma znadem da nisi reko za mene,vec ja kzem generalno iz svoje situacije
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 23:16   #49
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Mislim da sam primetio da postoji rivalstvo izmedju nekih clanova!?! Sto je dobro za prodavce, zar ne?!?
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 0:15   #50
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Kakvih clanova, na Limundu ?

Nema tu rivalstva, tu se juri cena, licitira ko koliko moze da da, a cesto i vise od toga .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 17:00   #51
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Mislim na clanove na limundu, mislim da se neki clanovi bore za neki predmet kao da je to neki trofej, sto je dobro za prodavce!
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 17:06   #52
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Pa mislim da to i nije bas takav slucaj, zasigurno ne kada je u pitanju hardware, cijom kupoprodajom se ja bavim.
Jednostavno im recimo hitno treba odredjen komad memorije, graficke, hard diska, i neretko se desi da cena predje realnu .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 20:51   #53
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Prodao sam jednu graficku karticu pre 10 dana, i zovem coveka i on e nisam imao vremena, sad cu da je isprobam, pa cu da ti uplatim, i nema ga!

Da li ima neko neki predlog, sta da radim?
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 20:59   #54
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
ivanxxxxxxx kaže: Pregled poruke
Prodao sam jednu graficku karticu pre 10 dana, i zovem coveka i on e nisam imao vremena, sad cu da je isprobam, pa cu da ti uplatim, i nema ga!

Da li ima neko neki predlog, sta da radim?
???
Sta da ti uplati ?
Ti si to njemu dzabe poslao ?
Ako je to slucaj...
Ja, da sam na njegovom mestu, ja ti ne bih platio nista, pa da se naucis pameti .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 21:12   #55
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Al meni je nelogicno, da ti posaljes nekome nesto, a da ti taj, kad isproba, uplati novac.
Ja za tako nesto prvi put cujem u zivotu .

Odakle ti ideja za tako nesto ?

Mnogo, mnogo amaterski si ovo uradio.
Nadam se da ce sve ispasti ok, al covece, to nije ozbiljno poslovanje, dal prodavao cackalice ili lokomotive. Ako je kupac u nemogucnosti nesto licno da preuzme, ili uplata unapred ili placanje pouzecem.

Poslednja ispravka: Iris (22.9.2010 u 20:43)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
ivanxxxxxxx (21.9.2010)
Stara 21.9.2010, 22:05   #56
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ja sam par puta tako slao ljudima na nevidjeno, ali su imali "dovoljan" broj pozitivnih, i NIJEDNU negativnu. I nisam imao problema.

Svima preporučujem prvo uplatu na moj tekući, pa moje slanje, kada proverim online da je uplata legla. Moje pozitivne dovoljno govore da neće biti problema (preko 70 pozitiva i nijedna negativna ni neutralna).
Jer je tako slanje jeftinije, i manje opterećuje kupca i cenu robe, a meni novac na raspolaganju odmah.
Ako neko insistira na pouzeću, ispunjavam želje. On plaća više, a ja čekam par dana, ali dobro, ne može uvek.

E, sad, sa ovim najnovijim potezom su uspešno postigli da sa 230 000 aukcija spuste na oko 20 000. Po meni, loše. Ali dobro, njihov sajt, njihova pravila.
Navodno zbog nepreglednost, ali nešto drugo tu ima. Ne bih sada da iznosim mišljenje, ali vreme će pokazati. Ja sam predlagao da je bolje da uvedu mesečnu članarinu, kao što banka ima mesečno održavanje,pa plus procenat, i onda bi imali redovan mesečni prihod, i ne bi ih napustio toliki broj članova.
Mnogo ljudi ima i po 300, 500 pa i 1000 aukcija, a neće da poklanja robu, već počinju od neke cene tipa 300, 500, 1000 dinara. I zamislite sada za svaku aukciju x 10 dinara. Stvarno je mnogo.
Ja sam npr. prodavao neke stvari i po 4 - 5 meseci, i to za 2, 3 , 4 hiljade dinara. Jednostavno, nije nikom trebala sve to vreme. I sada zamislite na svakih 5 dana na više akcija po 10 dinara.

Neko reče, prenose se aukcije na kupindo. Ljudi su preneli, ali to je bez rezultata. Tamo je daleko manji broj poseta, a u provizije su nenormalne (za neke stvari i 19 posto), a obrazloženje je "na tu robu prodavci imaju veće marže". Idiotizam. Šta tebe boli briga kolika je moja marža? Kada dajem oglas, cena je 100 dinara, bez obzira da li prodavao patike, komp, auto ili kuću.
No dobro, opet, njihov sajt, njihova pravila. Ali i to je do NoveGodine, jer onda kreće na Kupimdu naplata od 30 dinara po prodaji, znati li šta će onda da se desi? Wait and see ......

Nadam se da će se prizvati pameti.

Ja sam sve svoje pogasio, osim par, i sada više gledam ako naleti nešto za kupovinu.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 22:59   #57
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Razumem ja sve to, istina je uvek negde na sredini .
Meni je smetalo to smece, ne mozes da nadjes ono sto ti treba, 646457 istih aukcija jedna za drugom. A to niko nije kupovao.
Mada ni ne opravdavam uvodjenje 10din za pokretanje aukcija, trebalo je to resiti na drugaciji nacin.
Mada me generalno ovo novo pravilo ne dotice, jer mi sve aukcije krecu od 10din, al jbg takva je roba, hardware, to je trazeno.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 13:47   #58
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
mciggzy kaže: Pregled poruke
Bas tako, prva aukcija, i stvarno mi je bzv da neko kaze da mu je drago i da su trebali da me banuju, a ja se osecam prevarenim...
Ne zanima me sto su neka pravila tako napravljena da stite prevarante, nisam ni hteo da se pravdam, cao-zdravo.
Fazon je u tome da je covek napisao da je neispitano, zbog cega nije ispitao nije tvoje da razmisljas, znas da je to macka u dzaku, koja ce pritom verovatno da leti u reku, sto si onda nudio? Sam si kriv.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 14:31   #59
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Kriv nisam jer se ni ne zalim nesto, ne placem ovde nego pljujem po sajtu i pravilima, i tom prevarantu. Ni on ne mora da razmislja zasto nisam uzeo - i sam zna. Mukica mora da ulozi debelu kintu na ispitivanje, razumem ga...


PS. rekoh da je posle rekao da ne radi, najednom
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 20:34   #60
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Njemu na savest ide to sto je znao da ne radi a pisao je da ne zna, to te ne zanima, a pravila su pravila, jbg.
Ja sam bas zato uvek proveravao, i kad je nesto poluispravno, pisem sta radi, sta ne, da li je nesto popravljano...
Ali ovo je Srbija druze
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Limundo.. DavidovicN.S Brbljaonica 22 16.4.2012 16:11
Limundo dugovanje BlaziX Brbljaonica 4 20.8.2011 12:01
Limundo !! CEKE Brbljaonica 15 30.9.2010 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com