Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2013, 0:19   #41
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Važnije je pitanje da li tiraž raste, opada ili stagnira...
Kako da tiraz raste ako je oko nas teska besparica?! Bas bih voleo da vidim casopis kome stalno raste tiraz u ovakvim vremenima.

Inace, vidim da su neki kritikovali casopis zbog ovog ili onog. Ti koji kritikuju ne shvataju filozofiju SK-a. On je pozicioniran da obuhvata sto sire mase a ne za uskospecijalizovane visoke profesionalce. Sto bi se reklo, mainstream.

Naravno, casopis moze da bude jos bolji i ja imam dosta primedbi na neke stvari.... Medjutim, vecina kuknjave koje sam procitao ne stoji.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Tihomir (7.11.2013), Wolverine (4.7.2014)
Stara 7.11.2013, 18:57   #42
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Ovde niko ne kuka. Ljudi imaju pravo da iskazu svoje misljenje, ako citaju casopis 10 godina. Da nam nije stalo do casopisa, ne bismo iznosili ni kritike ni pohvale, vec ne bismo ni komentarisali. Bar ja ne komentarisem druge casopise, jer me ne zanimaju.


Uostalom u poslednje vreme sam primetio da se na ovom forumu precesto upotrebljavaju reci : Troll, smaras, kukas, hejter i slicno. Cudi me da se to ne sankcionise, jer svako ima pravo na misljenje ma koliko pametno/glupo bilo. Tome sluzi forum.


Da me neko ne shvati pogresno, ovde se kupuju masine i do 400/600e, a da neko nema para da izdvoji 170 dinara ,sto je kutija cigara ili 100 gr kafe. Onaj ko voli ovaj casopis izdvojice tu skromnu sumu. Tako da ja licno verujem Svetu Kompjutera da im tiraz raste. Ili da bar ne opada.


A sto se tice kvaliteta casopisa, on nije sporan. Svaki broj ima neku lepu temu, par vernih citalaca je samo zelelo da ukaze da se upravo tim nekim mainstream stvarima pridaje previse znacaja, a nemaju preterane veze sa racunarima. Lepo je da SK hoce da obuhvati sve teme, ali time se ostavlja malo prostora onome cemu je taj casopis od pocetka namenjen desktop / lap top racunarima.


Da se ne vracam opet na isto, nema svrhe opisivati "svaki" smartphone, jer svi imaju preko gigaherc procesor ,svi imaju 1/2 gb rama i svi mogu na internet. Jaka stvar. A tek opis androd igrica za telefone nema smisla. Ljudi treba da se odluce da li je telefon ili racunar. Da li je to racunarski casopis ili mobilni casopis. Znam ja dobre mobilne casopise. Jedan hrvatski cak i citam. Nisam primetio da tamo posle opisa nekog telefona ubace i neki racunar ,da cisto "prosire tematiku".


Isto tako neke teme su standardno dobre, Test Run je izuzetna rubrika i Test Drive i to je jedino sto me aludira na stari SK, zato ga i kupujem. I jos nesto, mogu da se kladim da gomila forumasa ne kupuje SK ,a komentarise. Neki se otvoreno hvale ne kupovanjem istog. Cak ide i do te sprdnje "otkad ne kupujemo Svet Kompjutera"
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
bojan1080 (14.11.2013), caine (7.11.2013), Krilce (17.11.2013), oluja (7.11.2013), todos (7.11.2013), Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 7.11.2013, 20:46   #43
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Da se ne vracam opet na isto, nema svrhe opisivati "svaki" smartphone, jer svi imaju preko gigaherc procesor ,svi imaju 1/2 gb rama i svi mogu na internet. Jaka stvar. A tek opis androd igrica za telefone nema smisla. Ljudi treba da se odluce da li je telefon ili racunar. Da li je to racunarski casopis ili mobilni casopis...
Hteli mi to ili ne "pametni" telefoni su u stvari minijaturni racunari. Imaju svoj OS, aplikacije koje se instaliraju, lako se razmenjuju fajlovi izmedju njih i "velikih" kompjutera... a nekako su usput i telefoni. Ono sto je nemoguce ignorisati je veliko interesovanje za njih. Ljudi koji su ranije kupovali PC racunar samo da bi procitali vesti, mailove i odigrali neku jednostavnu igru danas kupuju radije smart telefon... ne treba im veliki desktop za te jednostavne potrebe. Jos kad na sve to dodamo i da su mnogo dostupniji prosecnom korisniku kroz neke od paketa koji se nude...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Sladjan85 (7.11.2013), Zeljko023 (9.11.2013)
Stara 7.11.2013, 20:52   #44
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Citat:
Тормунд kaže: Pregled poruke
Е сад, један предлог. Имам утисак да рубрика са играма игнорише пораст куповине оригинала код нас у последњих пар година, поготово преко Steam-а. У овом броју сте посветили тек три стуба SteamOS-у, иако је то вест која је потпуно размрдала PC играчку сцену. Исто тако се дешава да игра која је хит у домаћој заједници, прође готово незапажено у часопису (пример за то је Don't Starve, који је добио само пола стране). Чешће писање о овом темама сасвим сигурно може да утичи на то да се још људи укључи на тржиште оригиналних игара, што би донело могућност стварања повластица за домаће играче на Steam-у и сличним сервисима. Сам часопис би од тога имао корист у смислу повећања тиража, јер би рецензије, осим описног, добиле и саветодавни карактер за потрошача који се размишља да ли да уложи новац у наслов који је тренутно популаран, али можда не и довољно квалитетан за почетну цену која му је налепљена.
Mislim da bi ovde dobro došao neki umetak tipa "Vodič za online kupovinu igara" ili nešto tako, gde bi bile opisane platforme za digitalnu distribuciju igara (Steam, GMG, Gamersgate, Origin, uPlay i sl.), kao i informacije o najpopularnijim bundle sajtovima.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Тормунд (7.11.2013), Mr.Eco (8.11.2013)
Stara 7.11.2013, 21:08   #45
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Hteli mi to ili ne "pametni" telefoni su u stvari minijaturni racunari. Imaju svoj OS, aplikacije koje se instaliraju, lako se razmenjuju fajlovi izmedju njih i "velikih" kompjutera... a nekako su usput i telefoni. Ono sto je nemoguce ignorisati je veliko interesovanje za njih. Ljudi koji su ranije kupovali PC racunar samo da bi procitali vesti, mailove i odigrali neku jednostavnu igru danas kupuju radije smart telefon... ne treba im veliki desktop za te jednostavne potrebe. Jos kad na sve to dodamo i da su mnogo dostupniji prosecnom korisniku kroz neke od paketa koji se nude...
Ajde kad već pišete o gomili sličnih telefona, zašto nikad nisam pročitao tekst o naprednim funkcijama tipa LTE, DLNA ili kako se već zove?Na koji način takve napredne tehnologije rade, čemu služe, itd. Vi samo obično pišete kako lepo leži u ruci, moguća oštećenja od grebanja, znate maska je ovakva, onakva, baterija služi toliko i toliko. Bar svi znamo da baterije ne mogu dugo jer im je takva tehnologija da nedozvoljava veću izdržljivost. I svi znamo da se plastika grebe osim pojedine smese koje nisu prisutne kod telefona već se ugrađuju u naočare poput skijaških.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Dekip (9.11.2013), r0nIn (14.11.2013), Zeljko023 (9.11.2013), ZoNi (8.11.2013)
Stara 8.11.2013, 20:49   #46
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Ne bih u offtopic ali iznervirao me jedan 'pametni' telefon...

Vlasnik telefona i ja smo pola sata bezuspesno trazili alarm/budilnik na tom telefonu,i na kraju nismo nasli (pretpostavljam da postoji ali pronaci je bilo nemoguce od pregrst kretenskih aplikacija i krajnje retardiranom UI )

sony Xpiria (ne secam se tacnog modela)


Ono cemu alarm kad znas tacno vreme u Zimbabveu i tacnu debljinu leda na Artiku i sta je mamina prijateljica Milka prokomentarisala na Cupino muvanje sa Jelenom
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2013, 21:06   #47
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Jeste malo zeznuto naći aplikaciju koja se zove "Alarm & Clock" (koristim je redovno i to baš na Xperiji).
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 16:27   #48
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Ovde niko ne kuka. Ljudi imaju pravo da iskazu svoje misljenje, ako citaju casopis 10 godina. Da nam nije stalo do casopisa, ne bismo iznosili ni kritike ni pohvale, vec ne bismo ni komentarisali. Bar ja ne komentarisem druge casopise, jer me ne zanimaju.


Uostalom u poslednje vreme sam primetio da se na ovom forumu precesto upotrebljavaju reci : Troll, smaras, kukas, hejter i slicno. Cudi me da se to ne sankcionise, jer svako ima pravo na misljenje ma koliko pametno/glupo bilo. Tome sluzi forum.
Vidim da sam pogresno shvacen pa moram da repliciram

"Kuknjava" nije vezana samo uz ovu temu vec sam primetio nekoliko takvih gde je izliveno toliko negativne energije da me je to iznenadilo. Kada sam rekao to sto sam rekao, bio sam pod utiskom toga sto sam prethodno procitao. Par dana nije radio server sa ovim forumom i odmah.. jaoo, kukuuu, leleee.... sve propalo, smak Sveta, gasi se casopis, ovo, ono... Dakle, ono sto sam rekao nije receno da bi nekoga omalovazavalo vec da ukaze na visak negativnih emocija koje sam mogao da vidim na forumu.

A to da citaoci (i ne samo oni) imaju pravo da diskutuju, Boze moj! Ne bi valjalo da je drugacije.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 16:45   #49
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Nisam mislio na tebe, kao sto ni ostatak posta nije bio o tebi Vec me ta rec "kukanje" , kao i tebe podsetila na desetine ostalih topica. Sve cesce vidim kada se u nekoj temi neko izdvaja ili se dvojica "posvadjaju", da krenu reci : "kuka, troll, smaras, pojma nemas, ignorisite ga, spamer" i slicno. Zato sam alergican na takve reci, pa ih ne upotrebljavam. Nije bilo vezano za tvoj post. Hteo sam reci da mislim da svako ima pravo na misljenje, a bez toga da mu posle izrecene misli nalepe neke epitete.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 18:22   #50
jahi
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Poruke: 357
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 95 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Citat:
Тормунд kaže: Pregled poruke
Нисам сигуран колико су критике са претходних страна објективне, а колико су производ размишљања о "добрим, старим временима". Купујем СК 13 година, и имам утисак да је квалитет текстова остао на истом нивоу, упркос страшно брзим променама на IT сцени и одласку неких јаких аутора..
Да али је проблем у томе што би реко С. Кинг у својој Мрачној Кули што је свет отишао даље. Једноставно аутори игноришу чињеницу да више није 96-ста и да сад сви имамо интернет и генерички опису више ником не значе ништа.
На пример Лаки Пингвини место да се баве нпр како одређени систем ради са Амд графичким или како инсталирати тв или wireless картицу (најчешћи проблеми са линуксом) , они изнова из месец у месец описују неке небитне програмчиће уз понеки текс о значају линукса . Беспотребно траћање страна по мом мишљењу.
Једноставно СК превише зависи од М Кузмановића а кад он одее наступа потоп .
jahi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 19:35   #51
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
ajde kad već pišete o gomili sličnih telefona, zašto nikad nisam pročitao tekst o naprednim funkcijama tipa lte, dlna ili kako se već zove?na koji način takve napredne tehnologije rade, čemu služe, itd. Vi samo obično pišete kako lepo leži u ruci, moguća oštećenja od grebanja, znate maska je ovakva, onakva, baterija služi toliko i toliko. Bar svi znamo da baterije ne mogu dugo jer im je takva tehnologija da nedozvoljava veću izdržljivost. I svi znamo da se plastika grebe osim pojedine smese koje nisu prisutne kod telefona već se ugrađuju u naočare poput skijaških.
Ово и мене интересује. Ето вам тема за следећи број.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2013, 21:42   #52
kotarac
Član
 
Član od: 9.1.2012.
Poruke: 78
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 22 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Читам СК од 1998. године. Пропустио можда пар бројева. Чувам их до годину дана. Раније, када сам куповао неку компоненту, обично узмем пар бројева од пре пола године-годину, јер им тада цена одговара па одаберем. Сада то више не радим, нема смисла.
После куповине једног монитора који је добио одличне оцене а касније се испоставило да је из лоше серије и рикњава мало после гаранције окренуо сам се домаћим форумима, где се може наћи много корисних информација.
Е, сада, СК би могао мало да поради на свом истраживачком новинарству.
- Зашто не добијамо информације о квалитету уређаја који долазе на наше тржиште?
Купио сам лаптоп, нов ацеров, до сада је за првих годину добио 3 матичне плоче и поправљана антеница за бежични. Не пада им на памет да ми замене уређај или врате новац. А плави екран ми се и даље после поправке појављује на пар дана. Добио одговор да је софтвер у питању и да сервис ту нема одговорност. Исто ми се дешавало и раније па су цркавале матичне и уредно сервисиране. Сада чекам да видим дал ће пре гаранција да истекне или лаптоп да цркне или ја да рикнем.
- Да ли ви имате утицаја као најчитанији ИТ часопис у заштити нас потрошача?
- Зашто морам у Мађарску да идем да купим ТВ? Како то да ми је јефтиније да одем на викенд у страну земљу и вратим се са ТВ-ом него да га купим у продавници у мом граду?
Нешто је труло у нашем ИТ сектору а ви углавном ћутите!
Зар нема никог у редакцији да призове кишу?
Знам да је тешко почети борбу, још теже борити се а најтеже изборити се, али сетите се колико је тежак био и почетак СК па сте успели. Не морате отпуштати излобиране, ал запослите бар једног који ће да крене причу! Да нам за пар година буде боље!
Само још да додам - Похвале на рачун редакције, електронски часопис никад (волим кад шушка папир међу прстима), и волео бих код свих описа да буде упоредних тестова са сличном класом уређаја као што неко рече пре!

Poslednja ispravka: kotarac (12.11.2013 u 21:53)
kotarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2013, 6:15   #53
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

@kotarac
Sto se laptopova tice ja mislim da na nasem forumu moze sto-sta o njima i pozitivno i negativno da se nauci. Uvek postoji best-boy model koji vecina ovdasnjih poznavaoca preporucuje. Evo na primer trenutni top model na forumu ako se ne varam je Lenovo G-580.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2013, 16:01   #54
kotarac
Član
 
Član od: 9.1.2012.
Poruke: 78
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 22 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Па ја сам и рекао да се више поуздам у домаће форуме, међу којима је и СК форум, на коме има доста обавештених чланова. И чије коментаре јако ценим. Зачкољице попут - Не купуј тај модел Филипса, ту серију екрана производи слабија компанија, не узимајте овај лаптоп јер се превише прегрева, или стигла нам је серија ретушираних (фабрички поправљених) таблета, који су стављени на снижењу код наших велепродајних ланаца, итд...
Е, ал примедба је моја била да то можеш само на форумима да прочиташ али не и у СК.
Оно што је мене почело да буни последњих пар година јесте да ли у СК рекламирају нове уређаје или их стварно тестирају са свим реалним хвалама и покудама. Не сећам се да сам прочитао нешто у смислу - препоручујемо да заобиђете овај модел, или нешто слично... Док се код описа игара подразумева тако нешто, у хардвер секцији је то ретко као седмица на лотоу.
Не желим да помислите да кудим редакцију, ја сам од оних који се већ око 26.-27. пронервозе и редом чешљају киоске, само желим више објективности и оштрине
Ако ништа друго да бар уведу оцену хардвера као у играма...
kotarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kotarac na korisnoj poruci:
bojan1080 (14.11.2013)
Stara 16.11.2013, 17:15   #55
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

СК превише простора посвећује мобилним телефонима.У реду је повремено са 1 текстом испратити неки значајан догађај у овој области али у сваком броју посвећивати толики број страница није нормално.
Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
hteli mi to ili ne "pametni" telefoni su u stvari minijaturni racunari. Imaju svoj os, aplikacije koje se instaliraju, lako se razmenjuju fajlovi izmedju njih i "velikih" kompjutera... A nekako su usput i telefoni. Ono sto je nemoguce ignorisati je veliko interesovanje za njih. Ljudi koji su ranije kupovali pc racunar samo da bi procitali vesti, mailove i odigrali neku jednostavnu igru danas kupuju radije smart telefon... Ne treba im veliki desktop za te jednostavne potrebe. Jos kad na sve to dodamo i da su mnogo dostupniji prosecnom korisniku kroz neke od paketa koji se nude...
Ово је тачно, али то нема никакве везе са читаоцима СК.

Људи који имају те "једноставне потребе" и који немају никакве потребе за "великим десктопом" немају никакве потребе да купују часопис као што је СК.
djuricdjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 13:45   #56
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Zašto sav rezon baziraš na sebi i svojim potrebama?

Ja isto nisam naročito lud za pametnim telefonima, ali ogroman broj ljudi iz mog okruženja (koji su pritom "hardkor kompjuteraši" u poređenju sa ostatkom populacije) svakodnevno komplementira upotrebu PC-a sa upotrebom pametnog telefona, proverava mejlove, čita PDF-ove, gleda klipove, kontroliše torente na PC-u itd.

I potpuno razumem ljude. Sve mi teže pada da posadim d*pe u stolicu za neke poslove koji se sasvim lepo mogu obaviti ležeći na malom ekranu.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 14:01   #57
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

U, bre, od čega prave te monderne ekrane pa može da se leži na njima
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 17:09   #58
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
zašto sav rezon baziraš na sebi i svojim potrebama?

Ja isto nisam naročito lud za pametnim telefonima, ali ogroman broj ljudi iz mog okruženja (koji su pritom "hardkor kompjuteraši" u poređenju sa ostatkom populacije) svakodnevno komplementira upotrebu pc-a sa upotrebom pametnog telefona, proverava mejlove, čita pdf-ove, gleda klipove, kontroliše torente na pc-u itd.

I potpuno razumem ljude. Sve mi teže pada da posadim d*pe u stolicu za neke poslove koji se sasvim lepo mogu obaviti ležeći na malom ekranu.
Ја не видим коју циљну групу имају текстови о мобилним телефонима у СК.

Људи који своје потребе у целости задовољавају преко телефона, уопште не купују ИТ-часописе или то чине врло ретко.Ја не знам ниједног таквог корисника који купује СК.Значи да они нису циљна група једног оваквог часописа.

Корисници десктоп/лаптоп рачунара који користе паметне телефоне као помоћно средство у употреби стоног рачунара, би могли да буду циљна група.Онда би текстови о мобилним телефонима били претежно посвећени интеракцији телефона и десктоп рачунара, у којим областима телефон замењује рачунар и како,у којим областима се допуњују телефон и рачунар итд .
Текстови у СК нису такви него је реч о општим приказима какви постоје у часописима о мобилним телефонима.
Наравно, сада може да се убаци фраза да су телефони мини-рачунари који имају свој оперативни систем и који су узгред и телефони.То је фина фраза али текстови СК приказују ове уређаје као телефоне који су узгред и нека врста малих рачунара а не као мини рачунаре који су узгред и телефони.

СК све више постаје једна папазјанија и сваштара која кроз све већи уплив разних нерачунарских тема промовише идеју "краја десктоп рачунара".Треба да буду свесни да са крајем "десктоп рачунара" иде и крај часописа као што је СК.Десктоп јесте гломазнији и захтева извесно ангажовање, али је и куповина часописа на киоску нешто слично.
djuricdjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 17:24   #59
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Citat:
voodoo_;1817370, parafraza kaže:
Sve je teže sedeti, kad se može ležati
Ironija je da su mobilni telefoni napravljeni da bi se posao mogao obavljati u pokretu.

Ko bi rekao da su one pokretne fotelje iz Wall-E proročka vizija
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 18:20   #60
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Ma oni racunaju ako nekog zanima da kupi nov smartphone, da ce taj neko usput kupiti sk da procita opis. A opisivanje banalnih programa za Android vidim kao cinjenicu da danas svi imaju neki android telefon (pa i ja galaxy s2), pa ce usput procitati. Ako jedan Linux dobije 2-3 stranice a reklame i telefoni 27 do 30 stranica, onda ovo vise nije ni racunarski casopis. Ako dodamo necesto i konzole te igre za njih, onda je pola casopisa potroseno uzaludno. Bolje da su podigli cenu casopisa na 200 dinara i napravili pristojan casopis. Ovako imamo hrpu reklama, androida, fotoaparata, konzola, pa jos programa za android...

Drzi ih rubrika Test Drive i Test Run posebno. Ovo ostalo je debelo nazadovalo. Zato se i smorim jer od preko sto stranica imam nesto da procitam na plafon 20.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com