Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2014, 11:14   #1
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Asus X550CA-XX140H

Posle dužeg vremena, ponovo sam došao u posed jednog notebook računara, iliti laptopa. Izbor je pao na Asusov model X550CA-XX140H ne toliko po nekim ekstra specifikacijama, koliko po ceni i onim šta sa njim dobijam. Nisam se rukovodio time da uzmem mašinu koja je u stanju da jednom rukom u cugu drži otvorenim deset prozora u Mozili, plus još pet programa pride, a drugom rukom da čačka zube. Ili da tera najnoviji CoD na max. Takav notebook košta malo više a imam desktop mašinu koja je više nego dovoljna. Ovaj računar i nije zamena za desktop, već pre dopuna.

Dobro. šta sam to uzeo...
U pitanju je mašina iz Asusove X serije. Postoje dosta jači modeli ove serije, ali isto tako i slabiji. Model X550CA-XX140H je mašina sa dvojezgarnim Celeron procesorom 1007U koji radi na 1,5GHz sa 2mb L2 keša. Čipset je Intelov HM76 Express. Grafika je integrisana Intelova HD4000 a memorija je DDR3 i to 4gb na 1600MHz u jednom slotu. Kao što se da zaključiti ova mašina nije za neki gejming. Pored toga što se neka ozbiljnija grafička karta ne može ugraditi. Što bi se reklo: "to ti je, što ti je". Zato u radu sa svakodnevnim programima i aplikacijama radi bez greške. Asus je ovde ubacio klasičan HDD od 320gb na 5400 obrtaja.



Završna obrada je vrhunska, na šta nas je Asus nakon toliko godina i navikao. Proizvodi ove firme bez obzira kojeg cenovnog ranga su oduvek bili sinonim za kvalitet, pouzdanost i dugotrajnost. Ništa manje ne očekujem i od ovog uređaja. Sva plastika je kombinacija mat crne i blago teksturisane svetlo i tamno sive. Računar je veoma elegantnog dizajna sa blago zaobljenim ivicama. Spojevi su vrhunski. Mala zamerka ide na veoma male zavrtnje na poklopcu hdd-a i memorije. Jeste da taj deo nije nešto što treba svako da otvara, ali uhvatio sam sebe da tako mali krstak (krstasti odvijač) nemam. Dimenzije su 38cm x 3,17cm x 25,1cm. Težina je 2,3kg.

Kao kontrast celom računaru, ekran je sjajan, što je u mojim očima mali minus. Ne pamtim kada sam imao monitor sa sjajnim ekranom. Možda u vreme CRT-a. Ne daj Bože da kinete u njega dok nešto radite. Sam ekran se ne može podići jednom rukom već se donji deo mora pridržavati, što je i dobro i loše. Nije dobro za one koji su navikli da notebook računare otvaraju jednom rukom pošto može doći do eventualnih oštećenja i slično ako se podigne za kraj. Ekran je TFT LCD od 15,6" rezolucije 1366x768 sa pozadinskim osvetljenjem. Odnos dijagonala je 16:9. Generalno, slika je dobra sa jasnim i čistim bojama, jedino bih mogao da zamerim ugao vidljivosti.

Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Stefan programer (31.3.2014)
Stara 26.1.2014, 11:14   #2
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Kada sam pomenuo dimenzije, onih 3,17cm je najviše napravilo kućište za beteriju. Samo je ono blago ispupčeno a računar je inače osetno tanji. Baterija je Li-ion sa 4 ćelije i 2600mAh (37Wh). S obzirom da nije u pitanju jak potrošač i razumljiva je solidna autonomija. U mom slučaju oko 3-4 sata youtube-a ili do 10 sati klasičnog surfa ili manje zahtevnog rada, što me je prijatno iznenadilo. Pored toga, računar se veoma malo greje, što bi prema Asusu trebalo da zahvalimo IceCool tehnologiji koja uspeva da zadrži temperaturu računara u granicama temperature ljudskog tela.

Asus je nakrcao računar raznim tehnologijama. Splendid je mogućnost upotrebe predefinisanih režima (parametara - osvetljenje, kontrast, boje ...) ekrana koji se poziva tasterima fn+c. U pitanju su tri režima i manual. Opet po Asusu, kamera od 1,3mPx ima dovoljno osetljiv senzor da napravi pristojnu sliku kako u prostorijama sa slabijim osvetljenjem, tako i napolju. Inače kamera snima u HD 720p formatu i za moj ukus za Skajp i sl. vrši dobar posao. Kamera je postavljena iznad ekrana a pored nje su mikrofon i led.



Ono što je veoma bitno je da se računar budi iz sleep moda za bukvalno dve sekunde. U pitanju je Super Hybrid Engine II tehnologija koja je donela na notebook instant buđenje kakvo smo imali prilike da vidimo samo kod pametnih telefona. Postoji mogućnost kontrole kroz Instant On vidžet a isto tako važno pomena je i to da računar u StandBy modu može raditi čak 2 nedelje (!) bez gašenja. Kada baterija padne ispod 5% računar će uraditi back up podataka pre gašenja tako da ne postoji mogućnost gubitka podataka. Tasterima fn+space pozivamo Power4Gear Hybrid kontrol panel za dodatna štelovanja. Iako ne baš spektakularnog hardvera, Asus je ovu mašinu utegao dovoljno da bez problema vrti multitasking. Da li će to biti neki video na youtube, a pri tom recimo facebook aplikacija i prebacivanje nekog filma sa fleša na hard i sl.

Šta reći o zvuku... Ako izuzmemo da nema neki Altec na sebi ili slično, računar daje jedan od najčistijih zvukova koje sam imao prilike da čujem na notebooku iako ne i previše glasan. Asus je i ovde umešao prste i uveo Sonic Master tehnologiju koja omogućava nekoliko režima za puštanje zvuka. Takođe, tu je i Audio Wizard za dodatna podešavanja ko ima znanja i nerava. Inače, zvučnici se nalaze iznad tastature a prorezi iz kojih izlazi zvuk su skoro neprimetni i treba se veoma dobro zagledati da bi se primetili.

Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Filip89x (26.1.2014), Stefan programer (31.3.2014), todos (26.1.2014)
Stara 26.1.2014, 11:15   #3
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Od priključaka tu su svi koji nešto znače a svi su sa leve strane. Izuzetak je čitač SD kartica koji je takođe sa leve strane ali na prednjem delu ispod lampica. Veoma pristupačan a kartica kada je ubodena ne smeta uopšte. Sa leve strane su redom 3,5mm audio, USB 3.0, USB 2.0 ,LAN, HDMI, VGA i posle rešetke za ventilaciju ulaz za napajanje. USB 3.0 je svakako veliki plus, pogotovo za prebacivanje velikih fajlova. Sa desne strane je samo dvd super multi dl. Naravno, wireless (wi-fi 802.11b/g/n) i bluetooth (4.0) su tu i od njih vas deli samo klik, zapravo dvoklik sa tasterima fn + odgovarajućim.

Tastatura je blago upuštena tako da su vrhovi tastera u ravni sa površinom računara. Ovo je najbolje rešenje da ne dođe do umaranja prilikom kucanja a da ne smeta kada se računar zaklopi. Tasteri imaju veoma kratak i precizan hod. Tačno ćete znati kada je taster pritisnut dovoljno a opet će se vratiti dovoljno brzo da zadovolji potrebe brzog kucanja. Sve prečice su u opticaju, plus još nekoliko Asusovih preko tastera fn. Jedina zamerka je što ima YU tastaturu a svi znamo šta to znači. Uvek sam gledao da mi tasteri Z i Y imaju "normalan" raspored a ako sam uzimao neku tastaturu kod koje to nije slučaj, onda sam tastere vadio i menjao im mesta. I ovde mi se čini da će da radi zamena. Da dodam da je numerički deo kompletan i ne previše sabijen. Inače, svi tasteri su dovoljno veliki za udoban rad a enter širi, baš kako sam navikao.

Tačped je multitač. Među većim po dimenzijama, sa dva tastera za levi i desni klik ispod. Može se upotrebljavati kao i svaki drugi tačped a može se koristiti i sa dva prsta gde Smart Gesture tehnologija prepoznaje broj dodira i smer pokreta i menja režim dešavanja na ekranu. Tako na primer, sa dva prsta povučenih na dole ili na gore se može skrolovati web stranica ili neki drugi program. U startu sam malo vrteo glavom zbog nedostatka skrol dela na tačpedu ali je i ovo rešenje veoma dobro, kada se jednom naviknete. Sa dva prsta povučenim jedan ka drugom ili obratno se može zumirati neka slika. Zatim, povlačenjem prsta od krajnje leve ivice ka desno se prebacuje na poslednju korišćenju aplikaciju a od desne ivice ka levo na Charm bar. Postoji i kontrol panel za Smart Gesture gde se može dosta toga podesiti. Ono što je ogromna zamerka je to da je u startu u METRO korisničkom okruženju podešeno da se aplikacije otvaraju na dodir (klik). Tako da ako hoćete da povučete METRO u neku stranu a ukoliko se kursor nalazi na nekoj pločici, lako se može desiti da će se pokrenuti program umesto da se METRO pomeri. Jeste, klasičan miš rešava problem, ali zašto je Asus onda uopšte i postavio tačped?

Registracijom na Asus web sajtu dobijate na korišćenje Cloud Web Storage od 32gb na dve godine besplatno. A nakon dve godine...

Asus


Ono što je veoma interesantno je punjač. Navikao sam se na punjače koji imaju klasičan izgled i koji imaju dva kraja kabla, jedan do utičnice a drugi do računara. Ovde punjač ima pljosnat četvrtast oblik i koji na sebi ima izliven utikač a samo jedan kabl, onaj do računara. Dakle, punjač se ceo ubada u utičnicu i štrči iz zida nekih 10-12cm tako da ne bih preporučio da se koristi u nekom prolazu pošto se može zakačiti. Još ovo je i prolazno ako je u pitanju obična šuko utičnica, ali ako je u pitanju redni program (aling, majurka, šnajder...) i euro utičnica, onda punjač stoji u zidu postrance i stalno nategnut na jednu stranu jer utikač nije izliven na sredini već na kraju.

Osnovna zamerka je operativni sistem koji dolazi uz računar. Da, iz opisa se vidi da je u pitanju Win 8 64bit koji je kasnije na marketu dobio besplatni update (ne upgrade) na win 8.1. Već u startu pri prvom pokretanju računara prilikom konfiguracije windowsa sam mikro$oftu morao da ostavim brdo informacija. Toliko mi ne traži ni policija. Regularno sam platio računar i uz njega operativni sistem, a da li mogu da ga koristim a da nikom ne dam moje podatke, da se nigde ne registrujem... A o log-in ekranima da ne govorimo. Kao neko ko se sa raznim windowsima druži više od 15 godina osećam se kao neko ko je kupio novi kaput koji, iako po meri ipak žulja. Džepovi nisu tamo gde treba da budu, dugmad je sa unutrašnje strane a kragna je na dnu kaputa. Možda je sve to moderno i funkcionalno ali ja bih voleo da buduća deveta iteracija windowsa pre liči čak i na win98 nego na ovo.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Filip89x (26.1.2014), Stefan programer (31.3.2014)
Stara 26.1.2014, 14:34   #4
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Devojka mi ima isti ovaj LT. Dobila je na poslu kao sluzbeni. Jedina zamerka je tacpanel preosetljiv na dodir. Potpuno ne funkcionalan cak i kada se mis koristi, zato sto se cesto pri kucanju na tastautri slucajno dodtake i uvek se nesto pobrka.

Drugo, kada je ukljucen 5-6sati krene da otvara sam od sebe Start i kao da je pritisnut "TAB" taster. Od kako je na postolju nema tih problema.... Inace sve ostalo je na mestu....

Dobar opis!
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
Dekip (27.1.2014)
Stara 26.1.2014, 14:37   #5
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Веруј ми ја нисам имао тих проблема да сам отвара Старт. А што се тиче тачпеда, па сваки ћеш дланом покренути. А ту је увек fn+f9.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2014, 20:35   #6
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Dobar tekst. Pisanje na ovakav nacin bi mogli da iskoriste i autori koji opisuju laptopove u SK. Da vise obrate na neke detalje koje svaki proizvodjac ima kao nekakav svoj pecat i neke sitne zackoljice koje proizilaze iz svakog modela po naosob. Vise sam saznao iz gornjeg teksta nego iz zadnjih deset opisa laptopova u Svetu Kompjutera.
Ako ne razmisljam o Lenovu uvek su mi misli ka Asusu. Mislim da nude i vise za ulozeni novac od sad vec No1 tj. Lenova.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Dekip (27.1.2014)
Stara 31.3.2014, 3:26   #7
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Da malo oživim temu, pošto imam nameru da ovih dana kupim sličan model, postavio bih nekoliko pitanja...
Prvo, nisam siguran da sam te dobro razumeo, baterija prilikom surfa izdrži 10 sati?? Nešto mi deluje neverovatno Prijatelj jedan mi ima 9cell bateriju i ne može ni blizu toliko..
Drugo, jel može na njega win7? Vidim da na sajtu postoje drajveri. Ni ja ne podnosim win8, tako da ako sam osudjen na njega, iskreno bih radije kupio neki drugi laptop.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 22:07   #8
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Сада већ не може да издржи толико. Првих пар недеља је могла. Наравно, видео прилично свуче батеију али обичан сурф гура за сада највише четири сата. Појавиле су се неке ствари које ми боду очи. На пример, обично упаљен лаптоп преместам у једној руци. Тако сам једном приликом узео да га преместим држећи га једном руком лево од тачпеда и чуло се једно **крц**. Пукла је пластика на једном од конектора (усб- чини ми се). Исувише много пластике. Даље, бутовање је доста спорије него првих дана итд. Сјајан екран ми све више и више смета.

Генерално нисам незадовољан лаптопом, али је моје одушевљење од првог сусрета спласло поприлично.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
malo blesav (31.3.2014)
Stara 19.9.2014, 16:10   #9
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Dekip, ili neko drugi ako ima ovaj laptop, da li ti se dešava da puca wireless? Meni ničim izazvan puca, i piše mi no networks found, a inače hvala po 10-15 mreža. Probao sam instalirati sve moguće drajvere al ne pomaže.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2014, 23:00   #10
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Imam ovakav model u jačoj izvedbi sa i5 procesorom, nVidia 720m grafikom, 6 gb ram memorije i 750 gb diskom. Nisam imao nikakvih problema, odlično me služi, nov(ij)e igre rade u nativnoj rezoluciji na high/medium sa odličnim frejmrejtom za moje potrebe - stavio sam dualboot sa Win8 i Arch Linux, i nema nikakvih problema ni pod Linuxom ni pod Windowsom. Pucanje wirelessa može da se dešava ako nisi instalirao pravi paket sa drajverima za LAN, WAN i wireless, pa provjeri proizvođača i detaljnu speficikaciju jer dolaze sa Realtek ili Atheros čipsetom
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
malo blesav (21.9.2014)
Stara 20.9.2014, 20:04   #11
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Evo i ja da iznesem svoj stav.Asusovi lapotopovi iz X serije su stvarno odlicni.Daju mnogo za male pare i kvalitet izrade im je stvarno odlican.Pocev od najjeftinijeg pa sve do najskupljeg laptopa X serije, svi imaju isto kuciste koje je izradjeno od vrlo kvalitetne plastike.Ja posedujem nesto skuplji laptop od pomenutog u ovoj temi (X552e(opis u profilu)) i evo nakon 5 meseci koriscenja prosto sam prezadovovljan.Svaka preporuka.
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 22:04   #12
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Dekip, ili neko drugi ako ima ovaj laptop, da li ti se dešava da puca wireless? Meni ničim izazvan puca, i piše mi no networks found, a inače hvala po 10-15 mreža. Probao sam instalirati sve moguće drajvere al ne pomaže.
Не, не пуца. Ево после неких 10 месеци коришћења могу да кажем да сам углавном више него задовољан. Замерке иду на солидно смањење трајања батерије. Нисам нешто специјално обраћао пажњу али је време које је имао када сам га узео сада мисаона именица. Даље, попио је то мало физичко оштећење као последица да га често преносим отвореног у једној руци држећо га са стране. И оно што је можда и најбитније, време бутовања. И даље се не сналазим са осмицом најбоље. Дефрагментирао сам хард, очистио са ccleaner-ом, углавном му треба осетно више за дизање система. Не знам на који начин да убрзам а нисам ништа специјално инсталирао на њега. Стекао сам утисак да се осмица понаша као и оперативни системи за мобилне уређаје, тј. да му је једино решење неки фабрички рестарт.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
malo blesav (21.9.2014)
Stara 21.9.2014, 22:53   #13
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

U pravu si wolfe, ipak je do drajvera. Doduše, u device manageru mi piše da je adapter mediatek, medjutim sa mediatek drajverom ne radi kako treba, pa sam instalirao neki šesnaesti drajver, i sad fercera. Doduše koristim i externu wireless karticu, i ona ima svoj drajver, pa je možda došlo do nekog nesporazuma u toj silnoj gomili drajvera
Inače, pohvale za laptop, nakon 4 meseca sam više nego zadovoljan. Radi non stop, hladan kao špricer, melje igrice kao od šale. Kod mene se bootuje jako brzo
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2014, 19:16   #14
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Ma ne butuje on meni sporo ali svakako mnogo više napravi onih krugova prilikom butovanja.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 10:16   #15
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Svakako ima mnogo vise podataka da ucita nego na pocetku, plus ako imas nekih startup programa, mogu oni da prave problem.
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2014, 22:35   #16
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Uh, nepodnošljivo mi puca wireless. Svakih 5-10 minuta. Probao sve moguće i nemoguće drajvere, ništa ne pomaže. Uređaj je mediatek mt7630e 802.11bgn. Ako neko ima ideju, neka kaže.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2014, 1:51   #17
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

@malo blesav

Da li si video ovo, izađe na guglu na prvom mestu čim se ukuca mediatek mt7630e.

Ako problem ne rešavaju drajveri, možda bi mogao sebi da prekratiš agoniju kupovinom druge vajerles kartice, imaš ih po oglasima ispod 1000 Dinara.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
malo blesav (15.10.2014)
Stara 15.10.2014, 13:28   #18
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Slao sam mail podršci, evo šta kažu

Citat:
Poštovani,

problem koji imate je poznat i rešenje je zamena mrežne kartice.


Notebook možete reklamirati prodavnici i njihova obaveza je da pošalju na servis.

Kada predate notebook molim da me obavestite da bih mogao da ispravtim reklamaciju.



S poštovanjem

ASUS West Balkans – Service department
Pih
Ne znam šta mi je pametnije, da kupim eksternu ili da se natežem sa servisom?
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2014, 14:19   #19
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Pa ako su već voljni da zamene, i ako ti nije cimanje uradi taku, u suprotnom kupi sam drugu vajerles karticu. I kada sam rekao da kupiš nisam mislio na eksternu usb. Već sam mislio da kupiš internu karticu i sam je zameniš. Ovde možeš da vidiš kako da dođeš do vajerles kartice
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 20:58   #20
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Asus X550CA-XX140H

Sa neizmernom tugom u glasu vam saopštavam da je posle tri godine baterija na mom laptopu crkla. Bez šansi za oživljavanjem. Odjednom.

Ako neko može da me uputi negde gde može da se nađe dobra i kvalitetna baterija. Našao sam za 4500 ali sa 31Wh, originalna je 37Wh.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HP pavilion dv6 VS. ASUS k52jr - core i5 AleksejCRT Prenosni računari 17 2.2.2010 0:25
Asus triton buzzer ŠDK - Ostale komponente 0 16.10.2009 15:06
Radeon HD4850 - MSI ili Asus? Mslavko82 Grafika 18 11.10.2009 11:20
DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ??? zokocx Osnovne komponente 18 4.10.2007 23:57
Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 7 28.4.2007 13:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com