Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2006, 14:30   #1
djuka007
Novi član
 
Član od: 11.11.2005.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Zona sumraka u Štampariji Politika

Ovo je za rubriku "Verovali ili ne", ali kada covek (tj. JA!) otvori ZAPECACENI "Svet kompjutera" i nadje zamascenu stranu sa sve ostacima cipsa na njoj, pocne u glavi da mu svira poznata tema iz "Zone Sumraka"...
Sta li se samo dogadja u stampariji "Politike"?
djuka007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 14:41   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Vrhunac!!!

Svojevremeno su se prodavali grejači koji zavaruju kese za zamrzivače. Idealni su i za kesice u kojima se prodaje časopis. Možda u tome leži uzrok te čudne pojave.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 14:44   #3
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vrhunac!!!

Eto i objacjenja za nestajanje umetaka.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 15:44   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Vrhunac!!!

Citat:
SirDuck91 kaže:
Eto i objasnjenja za nestajanje umetaka.
Ne mora da znači. Umeci se ubacuju ručno i tu uvek postoji mogućnost greške. Ne treba biti paranoičan. Naravno, ni ta mogućnost se ne isključuje, ali nije mnogo verovatna.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 17:22   #5
Marko Stanojkovic
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: SP
Poruke: 169
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Stanojkovic
Cool Re: Vrhunac!!!

Citat:
VojaM kaže:
Svojevremeno su se prodavali grejači koji zavaruju kese za zamrzivače. Idealni su i za kesice u kojima se prodaje časopis. Možda u tome leži uzrok te čudne pojave.
Najverovatnije, Srbi su čudan, i u nekim slučajevima veoma nepošten narod.
aaa Da. Lično sam se uverio u gore navadeno.
Marko Stanojkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 18:05   #6
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Određen forumom Re: Vrhunac!!!

@umetci: imajuci u vidu da sam i sam nekada ubacivao umetke u odredjene lokalne novine, jedan prijateljski savet, pritisnite malo ljude koji to radi.
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 18:23   #7
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vrhunac!!!

Citat:
djuka007 kaže:
Ovo je za rubriku "Verovali ili ne", ali kada covek (tj. JA!) otvori ZAPECACENI "Svet kompjutera" i nadje zamascenu stranu sa sve ostacima cipsa na njoj, pocne u glavi da mu svira poznata tema iz "Zone Sumraka"...
Sta li se samo dogadja u stampariji "Politike"?
Ne vidim razlog zasto se bunis,kada si dobio i cips uz regularan dodatak.
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 20:02   #8
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: Vrhunac!!!

Citat:
firefly kaže:
Ne vidim razlog zasto se bunis,kada si dobio i cips uz regularan dodatak.
Znači SK + nagradna igra + nešto za grickanje + dodatak
Dobra ideja!!!
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 0:51   #9
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Vrhunac!!!

Da bas zanimljivo! Covek se zali a vi mu stajete na muku... Poenta je da ovakve stvari ne treba da se desavaju, a ti koji su to uradili trebalo bi u najmanju ruku da plate novcanu nadoknadu. Znam, reci cete: a kako majke ti da ih nadjem? Lepo, odes u trafiku gde si kupio casopis, pitas ko im dovozi novine, odes u taj magacin i zapretis im tuzbom i otkazom ako ti u najmanju ruku ne plate novi casopis, i eto resenja... I da! Ponesi casopis kao dokaz, bas me zanima njihova reakcija, prepoznace se taj...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 2:31   #10
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Vrhunac!!!

Citat:
Master Neo kaže:
Da bas zanimljivo! Covek se zali a vi mu stajete na muku... Poenta je da ovakve stvari ne treba da se desavaju, a ti koji su to uradili trebalo bi u najmanju ruku da plate novcanu nadoknadu. Znam, reci cete: a kako majke ti da ih nadjem? Lepo, odes u trafiku gde si kupio casopis, pitas ko im dovozi novine, odes u taj magacin i zapretis im tuzbom i otkazom ako ti u najmanju ruku ne plate novi casopis, i eto resenja... I da! Ponesi casopis kao dokaz, bas me zanima njihova reakcija, prepoznace se taj...
imam za tebe jedan predlog,probaj da samo udjes u stampariju/magacin sveze odstampanih novina pa ce ti biti jasno da su cips i nepostojanje umetka jako male stvari
ljudima koji rade tamo treba dati medalju (pored onog obaveznog mleka koje dobijaju dnevno)
i btw desavaju se takve stvari svuda nego smo mi u zadnje vreme mnogo "istripovali" "zapad","zakon" itd...ima toga svuda
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 2:38   #11
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Vrhunac!!!

Citat:
ivke76 kaže:
imam za tebe jedan predlog,probaj da samo udjes u stampariju/magacin sveze odstampanih novina pa ce ti biti jasno da su cips i nepostojanje umetka jako male stvari
ljudima koji rade tamo treba dati medalju (pored onog obaveznog mleka koje dobijaju dnevno)
i btw desavaju se takve stvari svuda nego smo mi u zadnje vreme mnogo "istripovali" "zapad","zakon" itd...ima toga svuda
Ama bre, sta fali onom starom dobrom: pre i posle jela treba ruke prati, NEMOJ DA TE ZATO OPOMINJE MATI!
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 2:38   #12
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Zona sumraka u stampariji Politika

Ma nije to ništa nenormalno...
Ih, šta su ljudi sve nalazili najčešće u hrani... recimo, odsečen prst u konzervi mesnog nareska, rep od pacova u hlebu, žilet u parizeru ...
Takođe, nedavno je čovek u keksu našao ljusku od jajeta... Tužio je kasnije tu fabriku i za odštetu dobio biciklu... Ovo su sve ekstremni primeri, ali tamo gde proizvodnja ide na veliko, uvek postoje realne šanse za to.
Dakle, dešava se...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 4:51   #13
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zona sumraka u stampariji Politika

Ja bih samo da dodam da je za to najmanje kriva redakcija Sveta Kompjutera koja jedina i prati ovaj forum, jer njihov posao je da pripreme tekstove i grafiku i odrade prelom, a štampanje, distribuciju i prodaju rade neki drugi ljudi, tako da je žalba opravdana, ali nažalost na pogrešnom mestu. Bilo gde u lancu je mogao da nastane problem, počevši od štamparije do nesavesnog prodavca u trafici koji ima mašinu za zavarivanje kesa (a dosta trafika ih ima iz raznoraznih razloga). Najbolja varijanta je vratiti časopis prodavcu i tražiti novi, i najverovatnije neće biti problema da to i dobije, jer prodavac ionako nema ništa od toga da tera inat, a časopisi koji se ne rasprodaju se svakako vraćaju. Meni se dva puta desilo da dobijem oštećen časopis (jednom je bio pokvašen pa se smežurao, a drugi put je bio isečen na dva mesta), pa sam oba puta dobio novi (doduše poznajem prodavca iz viđenja, ali verujem da i vas znaju tamo gde obično uzimate SK). Što se tiče tužbi, inspekcija i ostalih legalnih metoda, zaboravite na te gluposti, jer svaka tužba košta. Čak šta više, samo za takse treba više para nego da kupite nekoliko novih časopisa, a da ne pričamo o advokatima i ostalim troškovima. A na kraju treba pored svega i dokazati da časopis niste upropastili vi, nego neko drugi, a taj drugi može biti prodavac, štamparija, prevoznik, vlasnik trafike... Jednom rečju, nemoguća misija. Zato lepo ako vam se desi da dobijete oštećen časopis, ili zamolite prodavca da vam ga zameni, ili kupite drugi... sve ostalo je neisplativo.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 15:45   #14
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Zona sumraka u stampariji Politika

Citat:
[Imzadi] kaže:
Ma nije to ništa nenormalno...
Ih, šta su ljudi sve nalazili najčešće u hrani... recimo, odsečen prst u konzervi mesnog nareska, rep od pacova u hlebu, žilet u parizeru ...
Takođe, nedavno je čovek u keksu našao ljusku od jajeta... Tužio je kasnije tu fabriku i za odštetu dobio biciklu... Ovo su sve ekstremni primeri, ali tamo gde proizvodnja ide na veliko, uvek postoje realne šanse za to.
Dakle, dešava se...
Od ovog posta mi se zgadilo jelo..... :aco_se_gadi:

@Marko_L

Jeste da nije pravo mesto, ali možda može neko iz SK da ode u štampariju i da prijavi čips kao bonus. Onda bi nadležni u štampariji možda malo više obratili pažnju na to kako radnici rade. Tako bi se ubila barem jedna muva.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 4:23   #15
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zona sumraka u stampariji Politika

Posto vrlo dobro znam lika koji radi u trafici, pricao mi je male tajne velike kuhinje.
Tj. nikakve masine i gluposti ti ne trebaju. jednostavno upaljac, spuri celofan i bude ko fabricki. Ionako niko ne gleda kakav je celofan, vec to prvo pocepa i baci.
a uspevao je da vrati celofan i neke vrlo stedljive casopise (stedljive u smisli, celofana taman toliko koliko da obidje krug oko korica i 1-2mm viska), a ovaj sto stavljaju uz SK mozes prepoloviti i da ti ostane za pola sledeceg broj.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 12:04   #16
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Zona sumraka u stampariji Politika

@djuka007 - probaj da igras loto s obzirom na shanse da nadjes cips u zapakovanom SK-u, mozda te krene
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 14:31   #17
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Zona sumraka u stampariji Politika

Ja bi se takvom slucaju osmehnuo jer znam da i u stampariji i u redakciji rade zivi ljudi...
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 18:41   #18
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Zona sumraka u stampariji Politika

Citat:
djuka007 kaže:
Ovo je za rubriku "Verovali ili ne", ali kada covek (tj. JA!) otvori ZAPECACENI "Svet kompjutera" i nadje zamascenu stranu sa sve ostacima cipsa na njoj, pocne u glavi da mu svira poznata tema iz "Zone Sumraka"...
Sta li se samo dogadja u stampariji "Politike"?
To je normalno kod nas.Tako otvaraju i sex casopise pa posle zavare celofan.Svaka kuca ima taj aparat.Jednostavno mu to odnesi i pokazi,a uplasices ga tako ako mu pomenes inspekciju koja ce mu banuti nenajavljeno.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com