Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2017, 19:56   #1
alekpanker
Novi član
 
Član od: 29.8.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom SAMSUNG UE39F5300 LED FullHD Smart

Treba mi pomoć nekog ko poseduje ovaj tv ili poznaje `materiju`. http://www.samsung.com/uk/support/model/UE39F5300AKXXU . Tv je model iz 2014 , smart ali ono što me buni je WiFi Ready. Da li mi je potrebnan neki adapter, kartica ili već šta da bi mogao da koristm sve funkcije ( internet-a...) uradim update i kako da ga povežem sa Pc? Kako se pokazao? Potreban mi je brz odgovor jer imam dva dana fore da ga uzmem ili ode drugom.Hvala!
alekpanker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 7:24   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: SAMSUNG UE39F5300 LED FullHD Smart

WiFi ready modeli zahtevaju USB WiFi adapter i to namenski, tako da ukoliko TV moras povezati bezicno moraces da juris taj adapter, ili drugi TV. Kako god okrenuo preporuka je da se TV poveze zicano, klasnicnim LAN kablom poput PC racunara jer ima daleko manje problema pri pustanju HD sadrzaja visokog kvaliteta koji trazi vecu propusnu moc.
Sto se tice SMART aplikacija, kao sto pomenuh dovoljan je LAN kabl od TV-a do rutera i mozes koristiti YouTube i ostale aplikacije.
Za povezivanje sa PC racunarom imas 2 opcije, jedna je HDMI kablom gde se TV ponasa kao monitor, ili prakticniji nacin gde na PC instaliras streaming program poput PLEX-a, Serviio ili nekog treceg, u njemu biras foldere koje hoces da TV vidi a zatim sa TV-a prosto pristupas tim folderima i pustas video/muziku. Naravno za ovaj motod je pozeljno imati kvalitetniju vezu, te ukoliko se odlucis da juris WiFi adapter za taj TV, racunaj da i ruter mora imati barem N300 standard za iole kvalitetnije video fajlove. Ukratko, najbolje resenje je mrezni kabl i program instaliran na racunaru.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 9:36   #3
alekpanker
Novi član
 
Član od: 29.8.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SAMSUNG UE39F5300 LED FullHD Smart

Ruter koji posedujem je HUAWEI HG531 V1 a brzina interneta je 20 Mbit/s. Da li je to dovoljno dobro i da li bi Android Tv-Box bio moguće rešenje ili bi morao adapter dotičnog proizvođača? Hvala na odgovoru
alekpanker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 16:07   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: SAMSUNG UE39F5300 LED FullHD Smart

Ako insistiras da imas bezicnu vezu onda bi morao da koristis Samsungov WiFi adapter.
Ako ti nije bitna WiFi veza, kao sto sam rekao onda povezi ruter klasicnim LAN kablom.
Android TV BOX uredjaji su generalno namenjeni televizorima koji nisu SMART te je otud glupo da uzmes tv koji vec u sebi sadrzi smart funkcije a ne koristis njih vec kupujes jeftin kineski uredjaj da to radi umesto njega.
Jedina prednost Android TV BOX-a je sto vec u sebi uglavnom ima WiFi adapter, kao i sto podrzava Android aplikacije.
Ako samo zelis da pustas filmove sa kompjutera i koristis YouTube na TV-u, sto cini 98% funkcionalnosti koju vecina nas koristi, onda ponavljam savet, LAN kabl do rutera, neki od streaming servera na racunar/laptop i zaboravi WiFi/Android.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 1:48   #5
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: SAMSUNG UE39F5300 LED FullHD Smart

Tesko da prosecni Smart TV moze da bude blizu a kamoli bolji of Android TV box_a, ovo za WiFi je cista glupost lol gde zivite vi ljudi u nuklearnom bunkeru pa da imate tolike probleme sa WiFi

Sent from my Lenovo TB3-710F using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2017, 15:30   #6
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: SAMSUNG UE39F5300 LED FullHD Smart

Od vecine kineskog djubreta itekako moze, barem ako je nivo koriscenja DLNA/YouTube/Streaming. Za sve preko toga se slazem, mada je tada opet i Android usko grlo, ima daleko boljih ali i skupljih resenja, sto opet nije predmet ove teme.
A za WiFi itekako ume da bude problem, ruteri po G standardu, pa cak i jeftiniji po N150 cesto nisu dovoljni za tecan streaming gabaritnijih 1080p filmova sa racunara.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2017, 12:18   #7
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: SAMSUNG UE39F5300 LED FullHD Smart

Potvrdjujem za probleme sa wireless om, Moj LG smart tv je radio lose preko wireless a trebali su mu vekovi da ucita stream sa youtube a neretko je pucala wifi veza dok je nesto srimovano preko servija. Cat 5e kabl koji je placen 270 dinara i koji sam licno iskrimpovao, i drgicka nikada vise nisam imao takav problem.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2017, 23:39   #8
alekpanker
Novi član
 
Član od: 29.8.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SAMSUNG UE39F5300 LED FullHD Smart

Imam Win 7 v64,grafičku Powercooler Radeon HD 6850i tv iz naslova.Oboje spojio s HDMI kablom (3m duzine).Odradio detect displays i second monitor i slika sa pc se pojavila na tv. Ali sad mi se javlja problem da kad hoću da se prebacim na tv kanale prijavljuje mi da je loš signal i slika se skroz izgubi ili se boje razmrljaju po ekranu. Čim izvadim hdmi kabal iz tv slika se normalno pojavi. Šta je problem?

alekpanker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SIPTV na Samsung smart televizorima igormil Video/TV softver 0 24.10.2016 23:42
Ne radi više video na Dropbox-u na Samsung SMART TV-u markov211 Foto i audio/video 5 8.10.2015 14:29
kAKO laptop na SMART Samsung TV Shonkas Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 29.9.2015 16:11
Laptop na SMART Samsung Shonkas Foto i audio/video 0 22.9.2015 13:39
Samsung najavio Phase-Charge RAM Kostarum Rex Persia Osnovne komponente 0 11.9.2006 20:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com