Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2017, 0:23   #161
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Malopre presao. Ocekivan kraj, mada sam ocekivao da se nece tu zavrsiti, ali dobro, ostavljaju za sledeci put. Kampanja je dosta kraca nego prosli deo, cini mi se.

Bezveze mi je sto ostajemo uskraceni za jedno oruzje u zavisnosti koga odaberemo da vodimo za sobom, Fergusa ili Vajata. Mada, zato sluzi i drugi prelazak, da se proba i Laserkraftverk.

Od mene 8/10

Poslednja ispravka: filpan (7.11.2017 u 23:51)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2017, 23:43   #162
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Prešao. Ne mogu čak ni da iznesem opšti utisak o igri, kvalitet i ton igre strašno variraju pa ću probati da pokrijem jedan po jedan segment igre.

Napucavanje je uglavnom odlično sve dok ga ima. Igru sam igrao na hard težini i po meni to je optimalno za svakoga ko ima iskustva sa fps igrama i prelazi igru po prvi put. Municije ima i više nego dovoljno za svo oružje, čak možda i previše, praktično ni o čemu nisam morao da vodim računa, finger on the trigger. Machinepistolen (ili kako god) jedini jedu municiju mnogo brzo i tu se začas ostane bez metaka, kao i bez baterije kod Laserkraftwerka.
Svo oružje je izuzetno zabavno za koristiti i to bi mi verovatno i bila glavna motivacija da prelazim side-misije (atentati raznih high-ranked komandera na nivoima iz kampanje) ako se na to odlučim.

Stealth deonice su katastrofalno loše u poređenju sa prethodnom igrom i uglavnom sam gledao da samo dođem što bliže komanderima i odmah uletao u fajt - pobogu želim da se zabavim, ovo je Wolfenstein. Problem su konstantni respawn waveovi koji su tu sve dok ne smaknete komandere i neprijatelji vam konstantno uleću u bubrege sa lokacija koje ste očistili 3 sekunde ranije i pojavljuju se sa mesta gde jednostavno fizički ne mogu da se spawnuju, to je trebalo da se reši bolje.

Apgrejdovi za samog BJ-a (da ne spojlujem dalje od toga) i oružje su slabije rešeni nego u prethodnom delu - neke stvari se leveluju automatski, neke apgrejdove otključavate kroz apgrejd kitove a neke kroz suvišne i glupe side-questove. Doom je imao odličan apgrejd sistem ali je imao i gameplay loop u fazonu krljaj-istražuj-apgrejduj-repeat a u Wolf 2 je taj sistem toliko suvišan da sam nakon 2 korisna apgrejda prestao da tražim kitove i uživao u ostatku igre bez razmišljanja o tome i tim perkovima koji se dobijaju automatski kroz igranje - šta sam dobio dobio sam.

Što se topovskog mesa tiče borba sa robotizovanim neprijateljima je po meni najzabavniji deo igre dok su klasični vojnici jednostavno neupečatljivi i dosadni zato što ih često nema u dovoljnom broju i dobrom rasporedu za zanimljivu borbu.
E, da, AI je katastrofa.
Nivoi su solidno odrađeni ali kvalitet varira, moglo je to mnogo, mnogo bolje i moralo je. To verovatno u ovoj igri najviše i utiče na kvalitet napucavanja.

Priča koja je u ovoj igri veliki faktor je ista kao i gejmplej, sve dok je fokusirana na tematiku koju treba da obrađuje sve je okej. A onda se dese neke idiotske stvari. Pa se onda opet unormali. Pa opet neki debilni momenat. To uključuje i sinematike kroz koje je ispričano 90% priče - kvalitet samih sinematika je na nivou ali radnja istih često nema previše smisla. I traju dosta dugo ali su prilično zanimljivi tako da mi to nije smetalo, taman odmorim od roštiljanja.
Karakterizacija sporednih likova je dosta plića nego u prethodnom delu i to mi ne bi ni smetalo kada igra ne bi pokušavala da mi ispriča priču - ovako smeta, ako već pratim šta se dešava trebalo bi da bude i likova koji sve to nose. Opet, većina njih ima određeni šarm i prilično su dobro definisani tako da to ima prođu.

Muzika je dobra i solidno upotpunjuje atmosferu ali sam očekivao više, posebno u određenim deonicama kada sve pršti a muzike nigde da sve to isprati. Zvuk u igri generalno je veoma dobar, ambijentalni zvuci, oružje, voice acting, sve je sjajno.

Tehnički aspekt igre je vrhunski. Jedina zamerka je malo slabije ispoljen AO u gameworldu i lošije teksture. Ono što je sjajno jesu izuzetno detaljna okruženja (slabiji eksterijeri, doduše) i apsolutno neverovatno osvetljenje. Kao što je Tiago Sousa pisao negde - igra zaista uzima u obzir osvetljenje svega - dima, particle efekata, materijala, ama baš svega. Volumetric efekti i particle efekti, senke, kao i sve ostalo oduzimaju dah jer ima neverovatno mnogo stvari koje se renderuju po tom pitanju.
Doduše, subjektivno, prošlogodišnji Doom meni lično i dalje izgleda lepše (isti engine, ko nije upućen). Ali kada se sve sagleda ova igra je pomerila neke stvari korak dalje, što se grafike tiče.
Igru sam nasvirao na maksimum na konfi iz profila sa TXAA na maks (bez MSAA) i letela je, Vulkan je sjajan. Imao sam nekoliko zabadanja i crasheva ali ništa strašno u principu.

U principu sve u igri varira od "OOOOH COME ON BRING IT ON YOU NAZI SCUM" do "šta koji moj?" momenata i po pitanju gejmpleja i priče i svega što igra nudi. Igra je meni trajala oko 7 sati i voleo bih da je bilo barem 10 i da su ta dodatna 3 sata bila čisto napucavanje. Onda bi utisak bio mnogo bolji.

Malo poređenja sa prethodnim delom - prethodna igra je dosta bolja, stealth deonice su bile mnogo smislenije i pacing je po tom pitanju bio mnogo kvalitetniji. Priča je bila dobro fokusirana i nije bilo mnogo varijacija u kvalitetu. Ovde su pokušali da sabiju sve ideje u jedan paket i nisu uspeli u tome.

Ako bih morao da joj dam ocenu - 7/10.
Ako bi me pitali da li da je odigrate? Da, ako ste fan fps igara svakako ne treba propustiti Wolf 2 a ako i pritom volite da vam igra dozvoli da odmorite od krljanja uz serviranje priče kroz poduže sinematike između nivoa - biće vam još bolje.
Ako bi me pitali da li je dovoljno dobra za replay? Ne znam. Trenutno bih radije ponovo odigrao The New Order, videću kroz koji mesec kad se slegnu utisci.

Neuravnotežen kvalitet same igre i gubljenje fokusa tokom storytellinga najviše srozavaju konačan utisak. Kao i retardirane (ali i opcionalne, naravno) stealth deonice.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
DaniloNS (8.11.2017), nameless1 (8.11.2017), shrafko (8.11.2017)
Stara 8.11.2017, 19:49   #163
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Prešao sam i ja ovu igru i za većinu stvari složiću se sa doktorom.
Level dizajn zaista varira od prosječnog do veoma dobrog.
Igru sam prešao na srednjem nivou težine, preporučujem da se odmah kreće od hard, jer brzo postajete overpowered ukoliko pravilno raspoređujete upgrade (sačmarica i automatska puška kada se nadograde postaju tenkovnsko oružje koje i robote gaze za sekund).
Svakako igru preporučujem, ima autentičnih elemenata nije klasična izlizana FPS igra.
Vezano za cutscene, ima ih zaista dosta i duge su. Međutim, ovo za mene nije minus. Tačno je da većina i nije previše konstruktivna, ali ovo je napravljeno iz razloga da se jednostavno malo doprinese filmskoj atmosferi, da igra ne bude obično roštiljanje, već da se malo sve to da kažemo oživi.
Dodajem i da je W2 kraći od new ordera.
Tehnički sve je realizovano korektno. Grafika je apsolutno OK. Zvuk je takođe korektno odrađen, zamjerka je jedino što kad krene roštiljanje, ne ide u pozadini nešto na primjer ovako https://www.youtube.com/watch?v=rj1YCLMCO9M da još više podgrije atmosferu i kompletan igrački ugođaj. Garantujem da bi uz ovo igra bila 5x upečatljivija i ubitačnija.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2017, 20:28   #164
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Pa postavlja se pitanje - koliko daleko mogu da idu First Person Shooteri, nema tu neke inovacije još odvajkada. I upravo su atmosfera i storiteling tačke koje mogu da izvuku SP kampanju. Meni je to ovde leglo, napucavam se intenzivno, a onda se zavalim i gledam cutscenes
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2017, 20:19   #165
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Ovo je otprilike neki vrhunac klasičnog FPS-a kao žanra. Linearne story driven kampanje sa pridodatim apgrejdovima.

Ono što bih ja voleo da vidim od AAA industrije, a što odavno nismo imali, su FPS igre sa otvorenijim nivoima - igra te baci na nivo i ceo nivo ti je otvoren za istraživanje tako da na kraju možeš da se vratiš i na početak ako ti je merak da pokupiš taj medikit sa početka nivoa. Poslednji Doom i Wolf su bili tu i tamo otvoreni ali je i tu većina nivoa bila u fazonu "e sad si prošao ova vrata/nevidljivi zid i nema nazad". I taj trend je u modernim linearnim akcionim igrama sveprisutan a ne bi trebalo da bude.
Čak su i igre kao što su Hitman, Splinter Cell i Thief uvele takav pristup što je apsolutno svetogrđe. Zato mi je Dishonored legao kako treba - kvazi-open world pristup sa ogromnim nivoima gde mogu da radim šta hoću kako ja hoću. Isto i Deus Ex. Halo, takođe, sjajna igra sa prilično otvorenim nivoima.

Kapiram da su različiti žanrovi u pitanju ali nekada su i FPS igre furale taj fazon a sada ideš od hodnika do hodnika i krljaš...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2017, 21:05   #166
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Ja baš želim tako da igram, linearno samo napred gaziš i ubijaš. Nekad se zasitim tih open stvari. Ako hoću da bauljam onda igram RPG.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2017, 21:51   #167
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Eno ti BF1, CoD, pa udri, šta da ti kažem...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2017, 21:54   #168
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

meni su zato prvi far cry i crysis bili extra.
Imas tačku a i tacku b, ali na tebi je kako ces tamo doci.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku 2SaiNt4U na korisnoj poruci:
doctor (10.11.2017), Marko Radonjic (10.11.2017), player1 (9.11.2017), Skenderevo (10.11.2017)
Stara 10.11.2017, 1:56   #169
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Wolfenstein 2 The New Colossus

Ali brate legendarna scena i muzika i dialog...Kada Blaskowitz pije brlju sa otkačenim propovjednikom za onim stolom u New Orleansu...kako su sve ludo uklopili

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2017, 10:37   #170
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Meni je to pak bilo nekako previše isforsirano, ne uklapa mi se nekako u BJ-ov karakter.
Mnogo, bre, igra varira od patetike i surovosti do takvih ludorija... Ima kome se to sviđa, čak štaviše i ja gotivim nenormalne stvari ali preterali su sa toplim-hladnim ovde.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2017, 22:29   #171
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Мени игра не ради како треба. Час има 30 фрејмова, па нагло падне на 5-6, па се дигне на 30 так и опет нагло падне. А понекад ради нормално. Није ми јасно зашто. Пробао сам и старе и нове драјвере. Игра рандом ради како треба или не треба. Не помаже ни смањивање резолуције. Исто је на свим подешавањима.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2017, 23:35   #172
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Мени игра не ради како треба. Час има 30 фрејмова, па нагло падне на 5-6, па се дигне на 30 так и опет нагло падне. А понекад ради нормално. Није ми јасно зашто. Пробао сам и старе и нове драјвере. Игра рандом ради како треба или не треба. Не помаже ни смањивање резолуције. Исто је на свим подешавањима.
Da li mozda u igri postoji opcija za Compressed i Uncompressed tekture? Znam da je to bio problem u prvom delu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 1:25   #173
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Ja ne mogu da docekam da je instaliram .Nek se jave samo kolege za preporuku za podesavanja.Jel se moze vitlati uber ili da stavim na ultra ?

Poslednja ispravka: SAJEVAC (11.11.2017 u 1:37)
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 11:22   #174
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Ja ne mogu da docekam da je instaliram .Nek se jave samo kolege za preporuku za podesavanja.Jel se moze vitlati uber ili da stavim na ultra ?
Slobodno stavi na uber. Sa tvojom grafikom ce lagano da klizi na max detaljima. Ja sa mojom GTX 960 igram na ultra sa par smanjenih detalja na 45+ fpsa. Odavno nisam video ovako dobro optimizovanu igru.
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku milan.t65 na korisnoj poruci:
SAJEVAC (11.11.2017)
Stara 11.11.2017, 11:43   #175
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Da li je neko probao na R9 270X, planiram da pređem ovaj novi Wolfi, pa me interesuje kako radi na 270X, ako se kilavi da ne počinjem onda.
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 20:09   #176
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Ako je ovo maksimum,onda moja igra radi lagano na 60 fps zakucanih jer sam podesio i ja na mein leben.Bez vertikalne sinhronizacije prebacuje 100fps.Igra je sjajno optimizovana.

https://www.youtube.com/watch?v=LF17XnKg6LM
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 21:21   #177
dvocevka
Član
 
Član od: 3.2.2006.
Lokacija: KG
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Ako je ovo maksimum,onda moja igra radi lagano na 60 fps zakucanih jer sam podesio i ja na mein leben.Bez vertikalne sinhronizacije prebacuje 100fps.Igra je sjajno optimizovana.
Probaj stavi VS na "Adaptive" i mein leben(kao što si već podesio)....Zakuca frejm na 60 i kod mene na 24-ki u 1080p, nekako ima bolji prikaz i čini mi se da bolje(nekako oštrije) radi...A i grafika neprelazi 60c..A i primetio sam da novije igre(BF1), koje imaju mogućnost da se ograniče na 60 frejma(ne sa uključnim vertical sync-a), prosto rade bolje...

Poslednja ispravka: dvocevka (11.11.2017 u 21:37)
dvocevka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 21:31   #178
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
da li mozda u igri postoji opcija za compressed i uncompressed tekture? Znam da je to bio problem u prvom delu.
Нема та опција.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 22:34   #179
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Citat:
dvocevka kaže: Pregled poruke
Probaj stavi VS na "Adaptive" i mein leben(kao što si već podesio)....Zakuca frejm na 60 i kod mene na 24-ki u 1080p, nekako ima bolji prikaz i čini mi se da bolje(nekako oštrije) radi...A i grafika neprelazi 60c..A i primetio sam da novije igre(BF1), koje imaju mogućnost da se ograniče na 60 frejma(ne sa uključnim vertical sync-a), prosto rade bolje...
Ako mi verujes da sam i ja isto provalio da mnoge igre rade bolje kad se ograniči fps, nego kad je klasika vs.. Nimalo mi to nije jasno...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 23:02   #180
dvocevka
Član
 
Član od: 3.2.2006.
Lokacija: KG
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Wolfenstein 2 The New Colossus

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Ako mi verujes da sam i ja isto provalio da mnoge igre rade bolje kad se ograniči fps, nego kad je klasika vs.. Nimalo mi to nije jasno...
Ni meni...Možda je do nekih Nvidia podešavanja...Do sada sam imao samo Radeon karte...Grešim...Prva je bila Gforce 2...Odoh u off...U svakom slučaju bitno je da Wolfenstein 2 The New Colossus(a i druge igre), radi fenomenalno uz "lock 60" sa Gtx 1060. I ova igra je odlična, nekako mi baš legla..
dvocevka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wolfenstein (2009) donator99 Akcione igre 598 7.6.2013 15:13
Wolfenstein Enemy Territory - Open Source TheDushan Mrežne igre 2 1.6.2011 12:28
wolfenstein enemy teritory progreswarior Mrežne igre 1 17.9.2010 14:02
Gde, kako i sta sve treba da se instalira za igranje Wolfenstein Enemy Territory? touch_master Mrežne igre 2 18.4.2009 22:49
[Symbian] Wolfenstein 3D Patton Igre za mobilne telefone 2 16.6.2006 8:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com