Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2017, 14:59   #3261
xp professor
Veteran
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Ivy bridge
Poruke: 745
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
WiFi na SBBovim uređajima je katastrofalan, nevezano da li je dobar signal ili ne.
Znaci preporuka je da uzmem poseban ruter i povezem ga u bridge mode sa postojecim?
xp professor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2017, 15:03   #3262
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

SBBovi home gateway uređaji ne podržavaju bridge mode. Ali da, kupi normalan ruter i objasnićemo ti posle kako da ga vežeš.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 22:08   #3263
xp professor
Veteran
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Ivy bridge
Poruke: 745
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
SBBovi home gateway uređaji ne podržavaju bridge mode. Ali da, kupi normalan ruter i objasnićemo ti posle kako da ga vežeš.
Da li mislis da ce onda brzine moci biti vece i pre svega, stabilnije? Takodje, video sam na sajtu da je u opticaju i neki Ubee Home Gateway.. Da li da trazim zamenu uredjaja, ako je to ikako moguce, vidim da podrzava i 5 GhZ frekvenciju. Jel imas preporuku za neki dual band ruter koji bi mogao da zavrsi posao fino u slucaju da od zamene ne bude nista?
xp professor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 22:38   #3264
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
xp professor kaže: Pregled poruke
Znaci preporuka je da uzmem poseban ruter i povezem ga u bridge mode sa postojecim?
Mislim da ti novi ruter nece resiti problem, zato sto i ja imam cisco ruter pa sam ga zamenio nekim americkim zaboravih kako se zove, i nije do rutera bio problem, vec do wifi prijemnika, zato sto na lap topu novije generacije mi hvata na wifi svih 100mbps koje mi ispostavlja ruter dok na starijem lap topu dobijam samo 50ak mbps, a preko lana imam isto full protok i na ciscu i na ovom americkom, tako da mislim da ti je do wifi adaptera pa mozes da kupis malo bolji koji podrzava brzine do 1000mbps, jer je to konkretno kod mene bio problem
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku musculus4 na korisnoj poruci:
xp professor (6.11.2017)
Stara 6.11.2017, 19:43   #3265
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Proveri preko wi-fi analyzer, inssider ili slicne aplikacije kakvo je stanje na WiFi mrezi, da nije prezasicen kanal pa da prost odabir najcistijeg kanala ne resi problem koji imas.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2017, 10:50   #3266
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Ljudi, istekao mi je ugovor sa trenutnim provajderom (da ne spominjem koji je), i pošto konačno postoji mogućnost da uvedem SBB u mojoj zgradi zbog SBB/IKOM integracije, želim da vas pitam kakva su iskustva sa SBB-om što se skorije prošlosti tiče? Pre svega mislim na to da li ima prekida u prijemu, pošto je to nešto što mi je ostalo urezano u sećanju od pre 3-4 godine iz bivše firme u kojoj sam radio. Tipa, svakih 10ak dana je dolazilo do prekida u radno vreme na nekih sat vremena i jače. Da li je u tom trenutku bilo nekih radova na mreži, pa je bilo tako, ili je nešto drugo bilo u pitanju - nemam pojma. Ovo mi je u suštini najbitnije, jer svakog dana manje-više pošaljem oko 500mb nekih fajlova.
Moram da citiram sam sebe da ne ispadne da sam lud, i da kazem da je ono oko čega sam se najviše brinuo obistinilo. Ove nedelje je internet bio dva puta u prekidu, uključujući i danas, i to u periodu radnog vremena - u ponedeljak na 5-6 sati, a danas ćemo videti koliko će dugo prekid trajati. Znači SBB nije napredovao u proteklih pet godina uopšte što se postojanosti interneta tiče. Upravo pišem sa tetherovanog telefona, jer sam negde morao da podelim svoju muku...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2017, 10:52   #3267
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa sve zavisi, kod mene leti sve.Prekid se desi tek po nekad i traje najvise 1 min.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2017, 17:14   #3268
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Moram da citiram sam sebe da ne ispadne da sam lud, i da kazem da je ono oko čega sam se najviše brinuo obistinilo. Ove nedelje je internet bio dva puta u prekidu, uključujući i danas, i to u periodu radnog vremena - u ponedeljak na 5-6 sati, a danas ćemo videti koliko će dugo prekid trajati. Znači SBB nije napredovao u proteklih pet godina uopšte što se postojanosti interneta tiče. Upravo pišem sa tetherovanog telefona, jer sam negde morao da podelim svoju muku...
Evo da citiram opet sebe i da izveštavam o situaciji, još uvek ništa od interneta - od jutros. Prosto ne verujem. Da li neko možda zna da li postoji mogućnost da se raskine ugovor u slučaju nezadovoljstva pruženim uslugama?
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2017, 20:33   #3269
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Da li neko možda zna da li postoji mogućnost da se raskine ugovor u slučaju nezadovoljstva pruženim uslugama?
Tako nešto bi trebalo da piše u ugovoru. Pročitaj sve članove.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2017, 22:25   #3270
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ovih dana je bilo nekoliko dužih kvarova na mreži, i to na više teritorija...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2017, 1:48   #3271
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Na žalost, na kraju sam završio sa Telenor pripejd modemom sa mobilnim internetom (MiFi), koji me je koštao 5.000 dinara. Sada sam se makar osigurao za budućnost u slučaju ovakvih stvari, ako se ponovo dese. Definitivno za ljude kojima posao zavisi od internet konekcije mora postojati neki ozbiljan backup plan za kačenje na net.
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2017, 11:42   #3272
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Na žalost, na kraju sam završio sa Telenor pripejd modemom sa mobilnim internetom (MiFi), koji me je koštao 5.000 dinara. Sada sam se makar osigurao za budućnost u slučaju ovakvih stvari, ako se ponovo dese. Definitivno za ljude kojima posao zavisi od internet konekcije mora postojati neki ozbiljan backup plan za kačenje na net.
Pa to je valjda normalno da imas backup opciju ako ti posao zavisi od interneta ? A ne kad se nesto desi da se onda upali lampica u glavi ....
Ja u kuci imam SBB+ADSL upravo zbog toga.
Na svu srecu SBB nikad nije stucnuo (ne racunam ozbiljne kvarove kad pola grada nije imalo, to se svakako desava u velikim sistemima ) a imam ga od 2006 ...ali se nikad ne zna.
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2017, 2:38   #3273
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Baš tako, jednom sam već rekao, dva uvek puna laptopa (zbog nestanka struje, neki UPS mi ne igra ulogu jer mi komp treba na duže) i onaj VIP-ov prepaid internet, nemam potrebe za većom potrošnjom jer mi treba samo konekcija sa bazom, a ne neki upload/download.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2017, 12:23   #3274
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Do sada nisam imao ovakva iskustva, jer su isključenja bila samo na maksimalno sat vremena, i to je bilo jednom godišnje, pa nisam toliko obraćao pažnju. Dva puna dana bez interneta nisam do sada nikada doživeo, pa nisam bio spreman. Ali za sve postoji prvi put. Plus što se to dogodilo u periodu kada mi je sezona i kada imam najviše posla. Ali sada znam šta mi je činiti...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2017, 17:30   #3275
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Na portalu mi se niotkuda pojavio Cinestar dokupljeni paket, kao da sam ga uzeo početkom meseca (nemoguće). Piše ističe krajem meseca. Zvao telefonom podršku, oni tvrde da je to "uključeno u paket al se sad pokazuje odvojeno", mada me i dalje brine WTF. Je l' neko ima iskustva sa ovim?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2017, 21:06   #3276
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ja jedino, a probao sam sve vece provajdere, za postu mogu da kazem da mi nikad ali nikada nije ni stucnuo internet naravno kablovski, dok kod svih ostalih je bilo prekida u prosekku jedan na 10ak dana. I na optici u pocetku nisam imao prekide skoro nikada dok se nije jedan poznati provajder poceo raspadati tada je krenula agonija. Sada se ceka telekom da vidimo oce li ispuniti obecano.
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2017, 10:33   #3277
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Na portalu mi se niotkuda pojavio Cinestar dokupljeni paket, kao da sam ga uzeo početkom meseca (nemoguće). Piše ističe krajem meseca. Zvao telefonom podršku, oni tvrde da je to "uključeno u paket al se sad pokazuje odvojeno", mada me i dalje brine WTF. Je l' neko ima iskustva sa ovim?
Pokazuje ti se kao odvojen i to je ok , i kod mene takodje , pored HBO-a i drugih koje sam dobio.
I ako ne placam dodatno za njih vide se kao odvojeni paketi.
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2017, 19:26   #3278
miloshbg
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 480
Zahvalnice: 431
Zahvaljeno 70 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Jel ima neko problem da mu ne radi EON televizija, tj da mu pri logovanju izbacuje gresku da je registrovan maksimalan broj uredjaja. Inace EON tv je gledan samo na jednom racunaru... ?
miloshbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2017, 23:59   #3279
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
miloshbg kaže: Pregled poruke
Jel ima neko problem da mu ne radi EON televizija, tj da mu pri logovanju izbacuje gresku da je registrovan maksimalan broj uredjaja. Inace EON tv je gledan samo na jednom racunaru... ?
Ako si se logovao na istom racunaru preko razlicitih browsera svaki ti registruje kao poseban uredjaj.

opera -pa verzija bla bla
firefox - -||-
chrome - -||-

Idi na moj SBB i mozes videti listu uredjaja koji su konektovani pa mozes neke obrisati.

Rekli su da ce to biti popravljeno.

Poslednja ispravka: Srki (21.11.2017 u 0:11)
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2017, 16:00   #3280
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Čak ne mora da koristi ni više različitih, jer svaki update browser-a tretira kao novi uređaj
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com