Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2016, 21:05   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Canyon CNR-KEYB10NB (slim sa scissor tasterima)

A sada nešto potpuno obično ali nekome možda korisno. Do sada sam uvek koristio samo najklasičnije tastature ali sam došao u takvu situaciju da mi je trebala tiša tastatura, a poželjno i kompaktnija. I tako pregledajući naletim na Canyon CNR-KEYB10NB - slim tastaturu smanjenje veličine i plitkih tastera, scissor tipa, kao kod mnogih laptop tastatura. Cena je skromnih 1500 din. Pakovanje je bare-bone. Konecija je USB, nema dodatnih multimedia tastera. Izgled mi se jako sviđa. Tasteri su matirani, a ploča simulira brušeni aluminijum iako je plastika.



Tastatura je vrlo kompaktna i u procesu smanjivanja su najviše stradale strelice, Home i End koje za sada teško nabadam. Postoji samo jedna diskretna lampica koja može biti ugašena, zelena (num lock), crvena (caps lock) i narandžasta (oba lock-a).



Izrada je korektna. Plastika je OK i tastarura ne deluje loše ali se ploča ipak uvija u rukama, kao i pri kucanju, pogotovo na centru, koji je najdalji od 4 tačke oslonca. Odmah se dohvatim stare podloge za miša, izrežem i dodam centralne oslonce i napred i pozadi. 2 min posla, mnogo bolji utisak pri kucanju jer se odstrani 95% utanjanja, trebalo je odmah ovo da urade. Na stolu inače stoji stabilno i ne klizi. Tasteri su pristojno tihi, čak i space.



Dakle, jedna osnovna tastatura. Tiha je i kompaktna, svedenog dizajna i OK izrade koja po svemu podseća na solidnu laptop tastaturu. Inicaijalno utanjanje kod kucanja mi je smetalo ali se jako brzo rešava sa malo lepka i bilo čim gumkastim. Meni lično i izgleda jako lepo.

Konkurencija pri kupovini joj je bila A4 Tech KV-300H - isto plitak scissor tip tastera, odbačena jer je ploča ofarbana u sivo i jako se brzo skida ta siva farba kako vidim po netu. Pre svega bih zapravo najradije uzeo Logitech K280e ali prosto nisam imao mesta na stolu za nju.

Poslednja ispravka: Aibo (21.10.2016 u 21:29)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 21:20   #2
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Canyon CNR-KEYB10NB (slim sa scissor tasterima)

Nije mnogo veći Logitech taj, nekih 6-7 cm koliko vidim. Ali ova je daleko jeftinija, nekako sam je prevideo pri svojoj kupovini. Što se tiče kucanja, ovakve tastature su zakon.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para Erdeljan Boris Konzole 1329 26.1.2022 10:30
PlayStation 3 voodoo_ Konzole 3584 20.1.2022 18:02
Telefon za 200 evra sa dual sim amauri Aparati i oprema 117 17.10.2015 10:28
Problem sa Canyon web kamerom Moca Foto i audio/video 0 1.6.2008 19:35
Je l' ima neko iskustva sa slim kućištima? Djed Božičnjak ŠDK - Ostale komponente 20 28.1.2008 20:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com