Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2017, 13:47   #1
cold beer
Novi član
 
Član od: 8.11.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Crveni X preko wlan ikonice

Na stari laptop koji nema wifi dodao sam pcmcia wireless karticu (Netgear ma521 32bit cardbus). Instalacija je prošla bez problema. U device manageru nema žutog uzvičnika, kartica je prepoznata i piše device is working properly. Takođe i cardbus kontroler (O2Micro OZ6912) radi kako treba. U system trayu preko wlan ikonice je crveni x. Kada kliknem na nju otvara se prozor "Choose a wireless network" i vide se dostupne mreže među kojima je i moja, ona na koju hoću da se priključim. Kliknem, ukucam šifru, ali ništa se ne dešava.
Operativni sistem je XP SP2.

Šta bi mogao biti problem i kako ga otkloniti?
cold beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2017, 17:10   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Crveni X preko wlan ikonice

Ta kartica je matora i podržava samo WEP enkripciju a otprilike 99.99% AP-ova danas koristi WPA/WPA2.
Možeš da promeniš podešavanja na svom ruteru da koristiš WEP umesto WPA ali WEP se razbija za manje od pola sata i ubrzo ćeš imati uljeze na kućnoj mreži. Uz to, nigde drugde nećeš moći da koristiš wifi jer, kao što sam rekao, danas se koristi WPA.

Moraćeš da kupiš noviju karticu. Najjeftinije rešenje ti je neki USB nano wifi adapter koji po netu možeš naći nov i za po 500 kinti, mada su krš ali rade. Ili nešto malo kvalitenije i sa boljim prijemom - npr TP Link USB wireless adapteri koji su po radnjama oko 1500 dinara.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
cold beer (23.4.2017)
Stara 23.4.2017, 19:38   #3
cold beer
Novi član
 
Član od: 8.11.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crveni X preko wlan ikonice

Hvala puno. Prebacio sam na WEP enkripciju i proradilo je. Samo sam probao, neću tako ostaviti. Uzeću USB wifi. Hvala još jednom što više neću morati da lupam glavu u čemu je stvar.
cold beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa WLAN konekcijom/Adapterom Predrag Stankovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 26.2.2012 15:22
Roba kupljena preko Royal Mail-a... McNAIR Brbljaonica 3 24.11.2011 0:19
Povezivanje 2 kompjutera preko ADSL rutera srksi Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 27.8.2011 0:15
Kako da upalim WLAN? Cryonosis Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 12.7.2011 20:20
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com