Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2017, 23:12   #1
Cobe
Član
 
Član od: 19.2.2012.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom TV do 40 000

Sta preporucujete smart ili obican uzimajuci u obzir da postoje android box uredjaji koji zamenjuju smart tv? Koliko sam shvatio android box vrlo dobro radi posao.
Preporucite mi neke televizore u rangu od 40k +-10%. Koristio bi za klasicne namene, tv za dnevnu sobu. Velicina oko 40 inca, imam kablovsku televiziju DVB-T2 mi nije bitan.
Cini mi se da je ovaj dobar izbor.
https://www.bcgroup-online.com/telev...d-fullhd-30441
Hvala unapred
Cobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2017, 21:01   #2
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

I mene zanima odgovor na ovo pitanje. Moze da ide i do 50 000.

Da li taj smart tv ima stvarno neke svrhe ili je cisto tu da bi se prodalo?
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2017, 21:31   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Zavisi šta planiraš da radiš sa njim. Ja sam npr. bio čvrsto uveren da mi ne treba Smart TV pa sam birao na osnovu panela i kvaliteta slike, a potpuno se slučajno desilo da je i Smart. Koristio sam ga više od godinu dana bez ikakvih Smart funkcija ali sada mi se polako pokazuju korisne. Evo 2 slučaja:

1. U to verem nisam ni razmišljao da ću koristiti Netflix ali sam eto počeo... i skontao da TV ima posvećenu Netflix aplikaciju na sebi koja pruža mnogo bolji bitrate i kvalitet slike nego kada se pušta sa kompa iz Browser-a. Zapravo, samo sam zato i nastavio da ga koristim nakon probnog meseca, jer toliko lepo radi na TV-u i daje fenomenalnu sliku.

2. Jednom me je devojka zamolila da joj snimim teniski meč a ja imam kablovsku preko CAM modula, tj. nemam onaj dodatni uređaj za snimanje... Stavio sam USB i naštelovao TV da snimi... pa sam se posle i sam se baš navikao na tu funkciju i na Timeshift... Tako da mi sada stalno stoji USB na njemu, ako me neko zove i sl. dok gledam nešto samo kliknem pauzu i automatski kreće timeshift... plus posle možeš da ubrzavaš reklame.

Ponekad pustim YT na njemu i realno ništa više ne koristim, ali mi ove 2 navedene funkcije sada baš prijaju. U principu te smart funkcije imaju svrhe ali nisu neophodne. Zapravo mislim da ih većina ljudi na kraju ne koristi. A vi razmislite sami za sebe, da li imate nameru da direktno na TV-u koristite YT, Netflix i nešto tome slično, da li vam treba snimanje, pauziranje kanala... ili već imate uređaje koji to rade.

Inače, taj Samsung J5100 bi trebalo da je sasvim solidan TV.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2017, 13:54   #4
Cobe
Član
 
Član od: 19.2.2012.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Cudno mi je sto taj samsung j5100 kosta kao tesla, vivax, vox i ostala niza klasa. Jedino jos ovaj od boljih firmi ima nisku cenu za tu dijagonalu:
https://www.bcgroup-online.com/telev...d-fullhd-34084
Pa se pitam da nije zamka. Bitno mi je da bude sto bolja slika i solidan zvuk. Smart opcija mi nije bitna, zato sto planiram da kupim android box.
Koji bi ste uzeli?
Cobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2017, 15:15   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Ja bih J5100 jer ima VA panel što znači veći kontrast i bolju crnu. Pored toga ima 2 HDMI ulaza (LG samo jedan) a nikad se ne zna kada ćeš želeti da prikačiš još nešto sem tog android box-a, možda PC, konzolu... LG možda ima prednost jedino ako će se TV gledati i iz većih uglova, ali ako uglavnom sediš normalno ispred TV-a idi na Samsung.

Vivax i Teslu i ne razmatram, kao što kažeš koštaju isto, a nemaju nikakve prednosti čak ni na papiru. Ne kažem da su nužno loši TV-i ali je jako teško naći ikakve informacije o njihovom kvalitetu, ko to stvarno pravi, koji su paneli u pitanju, kakva je slika... pa je sve to mačka u džaku. A u prodavnici sa gomilom TV-a, svetla, uključenim SHOP modovima (tj. takmičenje koji će TV više da ti izgori oči) nema ništa od nekog pravog poređenja slike.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Cobe (11.6.2017)
Stara 11.6.2017, 15:33   #6
Cobe
Član
 
Član od: 19.2.2012.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Hvala na brzom odgovoru, kupicu samsung
Cobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2017, 18:45   #7
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Vox je bio najbolji u toj najnižoj klasi pre godinu-dve, ne znam kakva je sad situacija.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2017, 20:01   #8
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Kod jeftinijih lcd tv a koji su zastupljeni kod nas treba obratiti paznju kako
prikazuje sliku u sd rezoluciji pošto se takva najviše i gleda..
Većina tih jeftinijih televizora ima očajnu sliku ..Prodavnice retko povezuju stb
box ili neki kablovski digitalni uređaj..U većini slučajeva sam primetio
da vrte nekakve hd sadrzaje u većim rezolucijama gde je sve super..
Kad se pazari tv i donese kući poveze na neki box slika bude loša i kupac se
razočara..Ja sam konkretno kod mene u gradu obilazio radnje i svi vrte nekakav
hd materijal ..Kad sam trazio da vidim kakva je slika sa dvb boxa jel će vlasnik
preko njega i da ga koristi najviše prodavci se prave ludi..Moj rođak je skoro pazario fox veće dijagonale i posle nekolko dana ga je prodao jer je imao očajnu sliku u sd rezoluciji..Hd je gurao nekako al malo je takvih kanala..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2017, 2:00   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Uzeli keva i ćale pre neki dan: https://www.bcgroup-online.com/telev...d-fullhd-29677

Za 30k mislim da ne može bolje i TV daje prilično vernu reprodukciju boja, softver je skroz pristojan i ima dovoljno podešavanja da se slika podesi po zahtevu korisnika. Tek kada se brightness podesi na maks kvalitet slike dolazi do izražaja. Panel je dobar, niđe ghostinga a input lag je praktično nepostojeći (igrao sam Super Hexagon podjednako dobro kao na monitoru). Odlična cena za ovaj TV.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2017, 15:59   #10
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Citat:
bobiv kaže: Pregled poruke
Kod jeftinijih lcd tv a koji su zastupljeni kod nas treba obratiti paznju kako
prikazuje sliku u sd rezoluciji pošto se takva najviše i gleda..
Većina tih jeftinijih televizora ima očajnu sliku ..Prodavnice retko povezuju stb
box ili neki kablovski digitalni uređaj..U većini slučajeva sam primetio
da vrte nekakve hd sadrzaje u većim rezolucijama gde je sve super..
Kad se pazari tv i donese kući poveze na neki box slika bude loša i kupac se
razočara..Ja sam konkretno kod mene u gradu obilazio radnje i svi vrte nekakav
hd materijal ..Kad sam trazio da vidim kakva je slika sa dvb boxa jel će vlasnik
preko njega i da ga koristi najviše prodavci se prave ludi..Moj rođak je skoro pazario fox veće dijagonale i posle nekolko dana ga je prodao jer je imao očajnu sliku u sd rezoluciji..Hd je gurao nekako al malo je takvih kanala..
Sve istina
U principu, ako hoćeš kvalitetnu sliku moraš da uzmeš neki od jačih Smart modela koji u sebi imaju dovoljno jake procesore da ispeglaju SD rezoluciju i da je koliko-toliko normalno prikazuju. To nema šanse da se dobije sa nekim entry level primerkom čak ni sa jačim brendovima...
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2017, 16:09   #11
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Za prosečne srpske uslove je očigledno najbolje tražiti polovne nekada vrhunske modele CRT-a. Ozbiljno, ako se konzumira samo SD nema bolje solucije. Doduše, to je ponekad teško objasniti ljudima.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2017, 17:40   #12
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Koji crni crt gde to više da se nađe? Većina tih televizora imaju probleme
u istošenosti ekrana a i delova ima sve manje..Lcd je sasvim druga tehonogija.Za ove jeftinije modele bolje kupiti manji panel jer se manje vide
nedostaci dekodera..Za veće formate odabrati neki samsung ili philips..
Može čak i polovan lcd nego polovan crt tv..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2017, 20:28   #13
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Ne treba nikakva fensi serija da bi se normalno skalirao SD sadržaj, danas i najslabiji modeli imaju jače procesore nego što su najbolji pre 10-15 god imali. Najbitnije je tu iskustvo u pisanju softvera koje npr. imaju Sony, Samsung, Panasonic, Toshiba, LG...

A sa manje poznatim markama je sve to lutrija. Poznanik skoro kupio neki FOX, pa HD filmovi još i dobri ali kablovska katastrofa, to se nešto ukocka i zamulja i nikakve kontrole nad tim agresivnim a lošim algoritomom nema. Zamenio ga je odmah za neki najjeftiniji LG koji je postojao u prodavnici i slika je skroz normalna.

Vivax npr. jedan TV kod brata od tetke ima odličnu sliku. Oštar i jasan HD, sa SD slikom samo se umekša, ništa digitalno i napadno ne iskače (ništa gore od mog Samsunga H6400) dok kod drugog brata isto Vivax, neki drugi model previše muti SD materijal, valjda prejaka obrada šuma i ne može da se utiče na to... i još da stvar bude gora slika ima primetno zelenu tintu, koju smo uspeli da ublažimo ali ne i potpuno uklonimo. I zato su mi te takve marke kocka, mnogo je teško doći do informacija za konkretne modele, a kvalitet ume itekako da varira.

@Picard

Jeste realno bacanje para na LCD ako se hrani samo kablovskim kanalima. Za čist kvalitet i veličinu slike tu je npr. Sony Wega Prošle godine sam razmišljao da bi to bilo idealno za moje roditelje. Gledao neku svojevremeno vrhunsku widescreen, ~90KG ima, tražio čovek 80€ ali imalo bi tu porstora za cenjkanje. Ali bila negde u Vojvodini... ko će to da dovlači poštama do centralne Srbije, koštalo bi skuplje od samog TV-a. Ali ih sve manje i ređe ima da se nađu, a treba i polica dobra da se ima, ne može to Forma Ideale da izdrži.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2017, 14:55   #14
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: TV do 40 000

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke

Jeste realno bacanje para na LCD ako se hrani samo kablovskim kanalima. Za čist kvalitet i veličinu slike tu je npr. Sony Wega Prošle godine sam razmišljao da bi to bilo idealno za moje roditelje. Gledao neku svojevremeno vrhunsku widescreen, ~90KG ima, tražio čovek 80€ ali imalo bi tu porstora za cenjkanje. Ali bila negde u Vojvodini... ko će to da dovlači poštama do centralne Srbije, koštalo bi skuplje od samog TV-a. Ali ih sve manje i ređe ima da se nađu, a treba i polica dobra da se ima, ne može to Forma Ideale da izdrži.
Da, bacanje je para, jer ni jedan kablovski operater ne šalje dovoljno kvalitetan signal da bi to procesotr u LCD TV-u mogao da obradi i da reskalira na svoju nativnu rezoluciju. Dodaj na to kvalitet priključka, koji je najčešće kineski kinez sa buvljaka, ko zna kako vezan na koaksijalac, i imaćeš sliku kao VHS kopija druge generacije. Tako da, stari dobri CRT, zbog same tehnologije, ali i rezolucije ekrana koja nije fiksirana daje bolju sliku. E, sad pošto niko više ne proizvodi TV sa takvim ekranima, a ovo što se kod nas prodaje polovno je u unknown stanju, ostaje samo LCD. Pri tome izbegavati one HD ready modele, koji em što imaju manju rezoluciju, em su im procesori sporaći, a softver im je nikakav. Imao sam prilike da gledam jedan Samsung, koji nije smart, imao je samo 32 inča, i čini mi se da je model iz 2012, kod njega je SD slika veoma dobra, skoro i da se ne primećuje razlika u odnosu na prosečan CRT. Tako, da preporučujem samo veliku trojku: Sony, Samsung, LG. i to dijagonale do 40 inča, mada je i to preveliko. Još da dodam, da se tek ne isplati kupovina 4k modela, osim ako se ne kupuju top of the line modeli, jer reskaliranje SD sadržaja u UHD im radi tako što ne radi uopšte, pa je slika na nivou VHS-a ali ovog puta 4 te generacije.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 8:35   #15
klarez
Član
 
Član od: 23.3.2013.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 63
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Pozdrav,
Imao sam TCL 40 inca,smart, prezadovoljan slikom ,sve je terao bez problema,cisto jasno,youtube,netflix radio ok,dlna,miracast ugradjen wi fi , itd jedino sto mu je procesor bio sporiji ,malo sporije je ulazio i izlazio iz smart funkcije, garancija 3 god i pre mesec dana pojave mi se dve fleke na ekranu koje se vide samo na sivoj boji i retko kad jos( svetlo plava npr) ,tokom gledanja programa skoro da se nije primecivalo ali kako znati da to nece da se siri.Posto garancija istice za mesec dana vratio ga i ( jos je u servisu) kazu da je proglasen neispravnim.za 41000 koliko je kostao sta sada kupiti? U radnji postoje vivax ( full hd,android,1gb ram,dual core( ili quad nisam siguran))i LG modeli ali bez smart funkcije.Ja koristim dosta smart ali za LG treba doplatiti jos 10000 minimum.TCL vise nema nigde.Ja bih opet uzeo tj kupio isti model.Ajd sad dajte neki savet sta uraditi? Ima li ko iskustva sa vivax smart? da li kupiti obican LG i Android box? Drugar je kupio neki android box koji je vrlo brzo vratio, resetovao ga je te je izgubio neke aplikacije ,cro kodi programe itd... Hvala
klarez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 10:24   #16
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

android box je odlicna stvar ali ne treba uzimati jeftine,ja sam recimo uzeo pocetkom 2016-god mxq s805 1gb am 8g rom za nekih 35e i nisam bio zadovoljan kako radi na android sa ostalim aplikacijama. posle sam naisao na neki mxq project i instalirao libreElec (os baziran na kodi-u) i za sad radi poprilicno brzo bez seckanja i stucanja.

meni tv sluzi samo za filmove i serije,zato mi libreelec najvise odgovara jer mi netreba nista vise od kodi-a. a ako bas ocete da obican tv pretvotire u smart android onda uzimajte bokseve koji su skuplji 50e pa na vise. topla preporuka za h96 pro od 50e do 65e (octa core procesor sa 2/3gb rama 16/32 rom i pusta sve zivo 4k bez problema).
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
klarez (11.9.2017)
Stara 11.9.2017, 17:44   #17
klarez
Član
 
Član od: 23.3.2013.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 63
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

U medjuvremenu sam dobio da tako kazem ponudu za jos 2 modela Lg 43lh500 i
Sharp lc-49cfe6032e.Procitah na jednom od foruma ovde da se sharp vise ne proizvodi u Japanu ,dok na karakteristikama pise da je ekran aquos made in Japan
klarez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 17:45   #18
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

sharp je iz poljske barem za nase trziste
http://www.sharp-world.com/corporate...and/index.html
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 17:56   #19
klarez
Član
 
Član od: 23.3.2013.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 63
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Da,to sam procitao ovde na forumu.Da je za USA iz Kine a za nas iz Poljske Ali da je ekran iz Japana.
klarez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 20:17   #20
klarez
Član
 
Član od: 23.3.2013.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 63
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

A kakva je , situacija sa Grundingom? Da li se i on pravi negde tamo ili je I dalje originalan kvalitet?
klarez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada Simke Fotografija 219 10.9.2014 17:14
Zdravo ljudi. Nov komp,savet za kupovinu - do 150000 Blackeye Vuk ŠDK - Osnovne komponente 21 28.2.2014 0:35
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Net do 150 kbps, i do 500 dinara? Axsusill Internet usluge 4 3.11.2008 19:33
Parčence duše - prateća tema uz: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858 Simke Brbljaonica 392 1.6.2008 23:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com