Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Internet i WWW vodič

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2007, 23:44   #21
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: E-kriminal

Pa e-kriminal nije samo pedofilisanje preko neta!

E-kriminal je široka "delatnost". Koliko znam, u fazi povoja je organizovanje anti-cyber kriminal jedinice u MUP-u Srbije.

Kako je već neko rekao, nedostatak zakona je osnovna prepreka za rad organa vlasti.

Srećom (?!?!?!) po nas, još nije zaživelo elektronsko i internet poslovanje, jer u uslovima kada država nema ni zakon i organe za borbu protiv cyber kriminala, bilo bi previše žrtava među građanima.

to Shang Tsung: šta je to bilo u Šapcu??
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 0:41   #22
MSScat
Guest
 
Poruke: n/a
Thumbs down Re: E-kriminal

Citat:
M1los kaže: Pregled poruke
Ovo se ne može primjeniti na sve slučajeve. Evo uzećemo mene za primjer. Imam internet od devete godine, i nikad nisam došao u neku opasnu poziciju, niti sam radio išta što ne bih smio (dobro, pokoji normalan erotski sajt tu i tamo ). Dijete se ne može kontrolisati (barem ne dovoljno). Mogu njega roditelji kontrolisati kod kuće, ali šta kad ode kod prijatelja ili negdje drugdje gdje ima dodir sa internetom? Roditelji djetetu od malih nogu treba da usađuju neke moralne vrijednosti (jbg, ne znam kako drugačije da se izrazim ), i da mu grade ličnost. TO je najbolja prevencija protiv droge, kriminala, itd.
Dzaba ti ucis dete, kad ono redovno gleda 'edukativni' TV program. (A i na ulici moze videti uzor do uzora).
Mozda video igre uticu na ljudsku psihu u negativnom smislu, ali smatram da su TV, Heavy metal, i Holywood mnooogooo gori od svih Video Igara zajedno.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 8:48   #23
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: E-kriminal

Citat:
MSScat kaže: Pregled poruke
Dzaba ti ucis dete, kad ono redovno gleda 'edukativni' TV program. (A i na ulici moze videti uzor do uzora).
Mozda video igre uticu na ljudsku psihu u negativnom smislu, ali smatram da su TV, Heavy metal, i Holywood mnooogooo gori od svih Video Igara zajedno.
Bez svega što si nabrojao, taj duh nikada neće imati tu kvalitetnu osobinu da kaže kako je za sve kriv neko drugi (za njegovo nevaspitanje nisu krivi roditelji, nego film i muzika, za loše ocene škola, za drogiranje društvo, za nemanje para kriva je USA, za to što mu se raspada brak kriv komšija ...).

Poslednja ispravka: Iris (27.6.2007 u 11:02)
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Proxima na korisnoj poruci:
canon (19.10.2007)
Stara 27.6.2007, 14:38   #24
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: E-kriminal

Tema je pun pogodak!

Čuo sam kako su nekom Englezu ugasili sajt (zvao mu se valjda "Deca su naša svetlost").Pošalješ svoju sliku i on te montira kako.....da ne pričam.
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 18:59   #25
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: E-kriminal

Ја тек видјех ову тему =) Можда би је требало оживјети.
Код нас (у Евреопи генерално) су забрањени агенти провокатори. Дакле, не смијете некога да изазовете на нешто па да ухапсите...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
e-kriminal, krađa preko interneta

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com